KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predrasude i kako se nosite sa njima

+42
lenjivica
Daca88
zvoncica36
snedra
jabo
nena beba
miksa
hany
Dacaa
noja
Ema78
neca73
HappyGirl
Tangerine
ZarPtica
Masha UK
plavaptica
majat
missile
agnessa41
Jagodica-Bobica
Maman
pudza
Wistar
lena
BiKsi :)
Yvonne
Struzzo
lilymar
JAmajka
nina :)
Sara
MimaUR
ciklama
JocY
jecab
MAAKKI
Cranberry
anak
Mirjana
LaFolie
Simona
46 posters

Strana 11 od 19 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Sledeći

Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Struzzo 27/2/2013, 15:19

Simona, to prosto ne sme da te dotiče jer ćeš toga imati uvek. I nemoj da polaziš od tih ljudi, zašto oni ovo ili ono, ljudska glupost je beskrajna...Ti si ti, tvoj život je tvoj život, tvoji izbori takođe samo tvoji, a tamo neke nek' slobodno nastave da ogovaraju. To je njihovo.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od anak 27/2/2013, 16:32

Znaš Simona, možda je njoj lakše bilo da pita vozača, nego tebe. I ljude mi stavljamo u neprijatan položaj, jer niko od njih ne zna koliko smo spremni da kažemo i podelimo. Uvek kad se tako nešto desi ja zamislim sebe na mestu te osobe.
Naravno da ima ljudi koji su zlobni i koji će ogovarati, ali, što Stru kaže, to su oni. Oni su takvi za sve, i to nema veze sa usvajanjem. Neki ljudi su jednostavno zlobni i mi se trebamo vežbati da nas se to ne dotiče. Ali isto tako ima mnogo dobrih ljudi kojima je jednostavno neprijatno pitati i propitkivati, a zanima ih. Pođimo od sebe. I mene nekada zanima nešto o nekom drugom, pa sigurno neću pitati te ljude direktno, nego "uokolo". A to nisu bitne stvari za moj život, nego ono što ljudi kažu "ni u džep-ni iz džepa". Ali, eto nekad je čovek jednostavno znatiželjan, pogotovo oko ovakvih stvari. Mislim to ti je vrlo slično kad je neko trudan, pa neće da kaže šta nosi, ma svi se nasade na glavu da saznaju. A ako kaže dečak je-eto hvali se, ako kaže-devojčica-opet nešto komentarišu, ako pošteno kažeš ne vidi se-niko ti živ ne veruje..... Wink
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od JAmajka 28/2/2013, 13:50

Potpuno se slažem sa Struzzo.Simona,ti si preosetljiva zagrljaj ,a ljudi su radoznali i često"zabadaju nos"u tuđe stvari.To je tako,ne možeš ih promeniti.Ima i ljudske zlobe..,često ciljano postavljaju pitanja,za koja znaju da će nas povrediti.Ti si sada osetljiva po pitanju usvajanja,ali seti se prethodnog perioda i pitanja o trudnoći,onih glupavih"šta čekate..itd."
Mene je juče pitala komšinica (kojoj se samo javljam kad je sretnem)odakle mi pare da plaćam mami smeštaj u privatnoj bolnici affraid kad to "jako skupo košta."Pitala sam je da li moram njoj da polažem račune,postidela se i otišla bez pozz.Ovo je Srbija i ima mnooogo primitivnog sveta.
Tebi i Vilenjaku poljubci
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od missile 28/2/2013, 13:59

Simona, ljudi su takvi kakvi su, ima raznih. Ne možeš ti promeniti ili kultivisati prost svet. Pusti ih, kad vide da te baš briga nećeš im više biti interesantna. Dok primećuju da reaguješ na njihove opaske i da te dotiču - oni će i dalje da pričaju. Šta ćeš, kad budala shvati da je budala, prestao je da bude budala. Ili tako nekako, da parafraziram Dostojevskog.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Simona 28/2/2013, 14:21

Hvala vam drage Kutanjke d

Juče me je to iznerviralo u trenutku ali u pravu ste, nije vredno nerviranja... U stvari to je bio odgovor na moje pitanje koje sam sebi postavljala dok sam išla na posao. Naime s obzirom da smo se mi uselili u našu zgradu kad je došao i Vilenjak to je ispalo baš zgodno, svi smo se tek upoznali, nisu znali ni nas od pre pa ni da nismo od rodjenja zajedno... Bilo je čak i smešnih situacija tih dana, pošto se zgrada još gradila, majstori nam ulaze svaki čas, ti izvodjači radova od preduzeća koje gradi zgradu... I ja predstavljam Vilenjaka kao mog sina a on tek na adaptaciji, npr onih prvih sedam dana, noću još prespavljuje kod hranitelja a danju je kod nas... Ili muž i Vilenjak odu u prodavnicu, isto, podrazumevaju da su sin i otac oduvek. Osećala sam se kao glumica u nekoj predstavi... Mada je to možda i pomoglo da se brzo Vilenjak adaptira jer nema neke posebne pažnje koja izdvaja usvojenu od ostale dece. Pisala sam da ja tačno vidim onu razliku koju je i Struzzo opisivala u naglašenoj ljubaznosti kad odem do zgrade moje majke gde svi znaju da je dete usvojeno i u našoj... U ovoj prvoj odmah naglašeni osmesi od uva do uva, značajni pogledi u pravcu deteta kao da je čudno što izgleda tako kao što izgleda, ima dva oka, dve ruke i tsl... A deca to osete iako im ništa ne govorimo, tačno vidim kako se Vilenjak ukoči kad ga neko od majčinih komšija saleti, dok naši prolaze sasvim uobičajeno, dete kao svako drugo... E ali kad dodje seka, onda će ona a onda i on postati atrakcija i u našoj zgradi... U tom pravcu sam razmišljala dok sam išla na posao, imam li prava da usvajanjem devojčice i za Vilenjaka "objavim" usvojenje u našoj zgradi, vrtiću... Koliko će se brzo širiti vesti? I odgovor je stigao brzo u tom dolasku na posao i ogovaranju, širiće se... Nezavisno od dolaska seke saznaće se pre ili kasnije za usvajanje i u našoj zgradi tako da dolazak seke ne ugrožava nešto Vilenjaka.


Poslednji izmenio Simona dana 28/2/2013, 14:30, izmenjeno ukupno 1 puta
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od neca73 28/2/2013, 14:26

Ja koliko se secam, otprilike je - onaj ko shvati da je glup, nije vise glup. Ako nisam nesto lupila, posto sam sludjena danas skroz.

Simona - ja sam isto tako osetljiva. U pravu su devojke da su to losi ljudi, ali mene bi to sto se desilo sa vozacem i koleginicom iz susednog preduzeca isto tako pogodilo. Zaista, zasto tebe ne pita kako ti se dete snalazi u vrticu. Ukoliko niste bliske da bi tebe pitala direktno, zasto se interesuje uopste. Dokoni i losi ljudi, eto to ti je to.

Mene kad neko pita "sta ima novo" ja odmah mislim da me pitaju, jesam li trudna opet ili ne, i sva se izbezumim. A sigurno 90% ljudi pita onako, kao sto su me pitali i ranije. Ali ne vredi, kad je covek osetljiv, prosto ne moze da se distancira, jer uvek ima i onih zlonamernih.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Mirjana 28/2/2013, 16:38

Evo čitam sve i javlja mi se razgovor od pre neki dan. Ja i moje dete izlazimo iz prodavnice, a neko viče za nama. Okrenem se i ugledam poznanicu iz teretane (nekad sam i ja vežbala Wink ). Kaže da je sačekamo i mi je sačekamo. Moram da napomenem da je Cvrle sa svojih 10kg, visio na meni u kenguru i da mi nije baš bilo prijatno ni čekanje, ni kasnije stajanje.
Izađe ona kad je obavila kupovinu, ispriča se sa Cvrletom i kaže da je pričala sa nekom mojom drugaricom o svemu kroz šta sam prošla i da mi se divi i čestita mi. S obzirom na to da je interesovala moja priča, a udala se pre par godina i prešla je 40, ja zaključim da se verovatno i ona bori za potomstvo. Zato se zahvalim na komplimentima i pitam je da li i oni rade nešto po tom pitanju. Ljudi moji, kao da sam pitala ko zna šta. Jedva je izustila da rade i to baš nekim čudnim drskim tonom. Tako reših da ne pitam dalje.
Možda sam joj mogla dati neki savet...ali eto...

Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od neca73 28/2/2013, 22:49

Tebe je sve lepo ispitala. A za nju su pitanja o pravljenju dece licna stvar. E cega sve nema.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Ema78 28/2/2013, 23:02

Citam ove vase price...u nekim situacijama sam bila, u nekim ne... ali ono sto je uvek zajednicko za sve, bez obzira na temu, je to da uvek "pametne" komentare imaju ljudi koji najcesce ne znaju o cemu pricaju, ili imaju neki kompleks. Ja se trudim da se ne spustam na taj nivo, jer su moji vidici siri, ali nekada bas preteraju...Meni se recimo trudnoca nije videla do skoro... nije da sam krila , ali nisam smtrala da ceo komsiluk treba da zna za to,i cujem pre neki dan kako me komsinice ogovaraju: mora da dete nije njegovo, a ja mislila da je kod nje problem...Ima jos tu stvari, pre mi je bilo tesko, ali, sada sazaljevam te ljude, jer zive u neznanju i zavrovanog srca...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Simona 3/3/2013, 10:45

neca73 ::...
Simona - ja sam isto tako osetljiva. U pravu su devojke da su to losi ljudi, ali mene bi to sto se desilo sa vozacem i koleginicom iz susednog preduzeca isto tako pogodilo. Zaista, zasto tebe ne pita kako ti se dete snalazi u vrticu. Ukoliko niste bliske da bi tebe pitala direktno, zasto se interesuje uopste. Dokoni i losi ljudi, eto to ti je to.

...

Upravo sam tako i ja razmišljala, hvala Neco :)

E sad evo jednog pitanja sa druge strane - šta biste radile sa predrasudama sopstvene dece? affraid Ja sam dosta rano počela da pričam o predrasudama nevezano za usvajanje jer je Vilenjak hteo da lakira nokte i tome slično... Pa sam kroz tu priču provlačila i razne druge stvari. Znala sam da je dete malo, da je rano, negde sam čitala da se šire shvatanje morala/moralnih normi i tome slično javlja oko pete godine. Pa možda ne treba da budem zabrinuta ni sada ali ipak me je malo porazilo. Onako usput objašnjavala sam ja razne stvari, trudeći se da uprostim ali uvek sa jednom porukom - da je diskriminacija loša,da nju čine ljudi bez širine, zbog svojih strahova i tome slično... Ja mislim i zbog sopstvenog zla pored svega ostalog ali taj deo sam preskočila u priči detetu. Čitala sam mu priču "Žabac i stranac" više puta gde se direktno govori o ljudima drugih nacionalnosti, kako ne treba imati predrasuda, sve prilagodjeno dečijem nivou sa pacovima, žabama, svinjama i ostalim životinjama kao junacima. Da bi sav taj moj trud bio doveden u pitanje tako što mi je Vilenjak pričao kako oni u vrtiću bojkotuju dečaka koji je stranac, niko neće da se druži sa njim jer on ne govori našim jezikom affraid Zapanjila sam se i samo rekla da to ne sme da radi, da je ružno diskriminisati, da je u različitosti lepota, da su oni deca i mogu mnogo toga da se igraju i ako ne govore isti jezik. Nismo više to spominjali do danas kad sam ja rekla da je taj dečak njegov drugar. Žustro mi je odgovorio da taj dečak nije njegov drugar, da on govori drugim jezikom od našeg i da neće da se druži sa njim kao i ostala deca affraid Pa ne mogu da verujem, sva moja priča, knjiga itd ne vredi, čak ni strogo upozorenje da to ne čini... Opet sam se upustila u objašnjenje o različitostima, o lepoti toga, o tome da smo svi mi različiti i da to nije razlog za diskriminaciju tj da nema nikakvog razloga da se ne druži sa detetom jer ne priča naš jezik... Možda samo nastaviti sa pričom, kako vreme prolazi dete će povezivati... Pa ima mnogih odraslih koji u dve rečenice kukaju nad diskriminacijom nad njima a u sledećoj rečenici diskriminišu oni nekog ne shvatajući da to ima neke veze... Valjda moj mališan neće izrasti u takvog odraslog...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od noja 5/3/2013, 00:32

Simona opasni su Very Happy

vidis sta je njima zasmetalo sto neprica nas jezik, znam da i debljina kod dece izaziva odbojnost, A da devojcice vole plave momke, A ti bi pomslila balet, lak, ..
Verovatno roditelji kuci ko zna sta pricaju za strance (evropsku uniju)
i ko zna kako oni to svare ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 46
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Struzzo 5/3/2013, 06:33

Simona, a možda se on solidariše sa grupom iz želje da bude deo nje...Naravno ne valja ako je i tako...Hoću da kažem nisu krivi samo oni koji imaju predrasude, kinje, maltretiraju već i oni koji ćute. Opet sa druge strane, ko si ti jedan da ispravljaš krivo što čine svi. Pogotovo kad nisi odrastao.
Mislim da je previše predrasuda, previše tema za nekog ko ima 4 god. Samo nastavi da pričaš i iskristaliće se njemu ko šta kako. Takođe pojam širine pa i pojam usvojen. Kako neko na neki način različit može da ima predrasudu prema nekoj drugoj različitosti? Ne ide.
Zaista verujem da naša deca ne bi trebalo da imaju predrasude.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Simona 5/3/2013, 07:09

Noja, Struzzo,
hvala vam osmeh srce osmeh srce

Slažem se sa obe. To je došlo od nekih roditelja. Naš mališan nije imao to gde da čuje a deca sama po sebi ne znaju da tako razmišljaju. Ne tako davno Vilenjak je upao na neki rodjendan u igraonici gde su bili sve sami Španci i sjajno se igrao sa tom decom. Tako da i kad se toga setim znam da nije razmišljao u tom pravcu da drugi jezik znači nerazumevanje i nemogućnost igre (da ne pričam da taj dečak u vrtiću govori sličnim jezikom koji sasvim može da se razume a ne španski u kome sigurno nisu razumeli ni reč jedno drugo). Nego je sve to mene malo porazilo... Koliko je deci lakše da prihvate neke loše modele nego pozitivne. Prvi put mi je Vilenjak rekao da vaspitačice ne smeju da znaju za taj bojkot, da se oni sve dogovaraju tajno, jer one to ne odobravaju... Znači nije dovoljno šta vaspitačice kažu, šta mi nego tamo neki roditelj diskriminator. Sasvim sigurno da se radi o ovome što Struzzo kaže, prilagodjavanje grupi. Ja sam mrzela u školovanju što moraš da se prilagodiš nekim stvarima koje nikako ne odobravaš ali nisam htela nekad da se pridružim pa i po cenu da me grupa odbaci ili da dobijem batine. No Vilenjak je mali... Možda će vremenom i on naći neki svoj kodeks po kome će naći način i da pripada a i da ne izda svoje ideale. Još jednom smo razgovarali o malom strancu u medjuvremenu. Muž je rekao Vilenjaku kako bi se on osećao da sva deca neće sa njim da se druže, to kao da je malo delovalo. I rekao mu je da pokuša da on povede grupu ka zbližavanju sa dečakom. Videćemo da li će delovati...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Dacaa 5/3/2013, 09:51

Ma deca su tako iskrena i ne iskvarena i sve shvataju bukvalno.Videces da ce pokusati da promeni situaciju yes
Inace sam ja skoro celu proslu nedelju bila pod utiskom nekih nasih prijatelja.Uglavnom on je stariji momak ima oko 40god.znaci divan covek,vredan nema vrednijeg!Zivi sa mamom...Decko nema taj neki lep fizicki izgled ali je dusa od coveka i verujte da to zraci.Dugo nije imao devojku i odjednom doveo kuci neku zenicu,koja je bila pre udavana...Ma on srecan kao leptiric,sve ide ekstra,vidis po njemu da je ispunjen,srecan...Inace i devojka ima oko 40god.Da bi se ta zenica posle nekih godinu dana zivota pokupila i otisla od njega.Naime njegova mama prica po selu eto kako ona ne moze da ima dece a ona nece da njen sin ostane bez dece....Ja sam bila zgranuta!!!Pa je oterala.Svi mi verujemo da on i ona bi ziveli srecno bez obzira na sve ali na zalost ima ljudi koji to ne shvataju....
Ja sam se toliko potresla,sve razmisljam mozda i od mm roditelji tako razmisljaju posto zive u istoj sredini.Muz mi kaze sta se nerviras dok god sam ja uz tebe nesme niko nista da se mesa.Sve ja to znam ali boli to saznanje kad odem tamo vikendom uvek neke takve price a to mene jako pogadja ionako sam slaba psihicki i malo mi fali da puknem!Nije mi jasno kako ljudi ne shvataju kako je danas tesko naci nekog da je normalan i jos da se volite i lepo slazete!
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Tangerine 5/3/2013, 10:34

Simona, hoćeš li reći vaspitačicama za zaveru?
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 39
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od hany 5/3/2013, 10:35

Dacaa ::Ma deca su tako iskrena i ne iskvarena i sve shvataju bukvalno.Videces da ce pokusati da promeni situaciju yes
Inace sam ja skoro celu proslu nedelju bila pod utiskom nekih nasih prijatelja.Uglavnom on je stariji momak ima oko 40god.znaci divan covek,vredan nema vrednijeg!Zivi sa mamom...Decko nema taj neki lep fizicki izgled ali je dusa od coveka i verujte da to zraci.Dugo nije imao devojku i odjednom doveo kuci neku zenicu,koja je bila pre udavana...Ma on srecan kao leptiric,sve ide ekstra,vidis po njemu da je ispunjen,srecan...Inace i devojka ima oko 40god.Da bi se ta zenica posle nekih godinu dana zivota pokupila i otisla od njega.Naime njegova mama prica po selu eto kako ona ne moze da ima dece a ona nece da njen sin ostane bez dece....Ja sam bila zgranuta!!!Pa je oterala.Svi mi verujemo da on i ona bi ziveli srecno bez obzira na sve ali na zalost ima ljudi koji to ne shvataju....
Ja sam se toliko potresla,sve razmisljam mozda i od mm roditelji tako razmisljaju posto zive u istoj sredini.Muz mi kaze sta se nerviras dok god sam ja uz tebe nesme niko nista da se mesa.Sve ja to znam ali boli to saznanje kad odem tamo vikendom uvek neke takve price a to mene jako pogadja ionako sam slaba psihicki i malo mi fali da puknem!Nije mi jasno kako ljudi ne shvataju kako je danas tesko naci nekog da je normalan i jos da se volite i lepo slazete!


cuj ona je oterala, e bas se ona tu pitala, ljudi ocigledno nemaju sta da rade pa zaviruju u tudje zivote, ranije sam se jako nervirala zbog tih prica a sad jednostavno predjem na drugu temu, mada takvi ne odustaju ti na drugu temu a oni se vrate na staru :), inace mm je kolega dao savet da idemo kod neke babe u Uzice. Bio je on tamo zbog glavobolje pa je neka zena koja nije mogla da rodi bila bas kad je on bio i on je pomagao toj babi da toj zeni nesto nameste ( nemam pojma sta) pa eto on bi nas odveo kod nje. Pitam ja mm on bi to meni da namesta :). Ljudi ce uvek da pitaju da komentarisu o svemu i svacemu o tudjim zivotima a retko kad ce se pozabaviti svojim. Evo skoro mi jedna baka kaze volim ja tebe ali ne volim kad nema dece, kazem joj ja bako bice kad ce ona meni a kad, recimo to me nije pogodilo zato sto je bila iskrena i otvoreno mi rekla. Najgore mi je kad krenu bila jednom jedna i tako.
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Simona 5/3/2013, 11:00

Tangerine ::Simona, hoćeš li reći vaspitačicama za zaveru?

Nisam sigurna. Razmišljala sam da bi možda trebalo da im kažem. Ali dete je to meni reklo kao tajnu pa bi prijavom vaspitačicama mogla da ugrozim naš odnos i da mi više ne priča. I ovako je ogorčen što ga otac i ja kritikujemo i usmeravamo da se druži sa tim malim, on je kad mi je ispričao mislio da će u meni naći saveznicu. Opet razmišljam da nije tu reč o nekoj opasnoj i nedokučivoj zaveri nego o maloj deci, pa valjda vaspitačice vide kako se oni ponašaju i da li se medjusobno druže ili ne druže, te bez obzira što naš četvorogodišnjak misli da one to ne znaju verovatno znaju. Kako biste vi postupile?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od noja 5/3/2013, 13:04

Mislim da nebi, znaju vaspitacice i vide sve ...ti njega usmeravaj koliko god
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 46
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Mirjana 5/3/2013, 13:26

Simona ::
Tangerine ::Simona, hoćeš li reći vaspitačicama za zaveru?

Nisam sigurna. Razmišljala sam da bi možda trebalo da im kažem. Ali dete je to meni reklo kao tajnu pa bi prijavom vaspitačicama mogla da ugrozim naš odnos i da mi više ne priča. I ovako je ogorčen što ga otac i ja kritikujemo i usmeravamo da se druži sa tim malim, on je kad mi je ispričao mislio da će u meni naći saveznicu. Opet razmišljam da nije tu reč o nekoj opasnoj i nedokučivoj zaveri nego o maloj deci, pa valjda vaspitačice vide kako se oni ponašaju i da li se medjusobno druže ili ne druže, te bez obzira što naš četvorogodišnjak misli da one to ne znaju verovatno znaju. Kako biste vi postupile?
Ja bih sigurno rekla. Vaspitačice sigurno neće reći ni Vilenjaku ni ostaloj deci odakle im informacija. S druge strane, taj mali stranac je ugrožen, shvatao to neko ili ne. Mala su deca, ali mali je i on. Kako jedni umeju da kuju zaveru, tako i on ume da je prepozna, oseti, a to je grozno!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od nina :) 5/3/2013, 13:32

Mirjana ::
Simona ::
Tangerine ::Simona, hoćeš li reći vaspitačicama za zaveru?

Nisam sigurna. Razmišljala sam da bi možda trebalo da im kažem. Ali dete je to meni reklo kao tajnu pa bi prijavom vaspitačicama mogla da ugrozim naš odnos i da mi više ne priča. I ovako je ogorčen što ga otac i ja kritikujemo i usmeravamo da se druži sa tim malim, on je kad mi je ispričao mislio da će u meni naći saveznicu. Opet razmišljam da nije tu reč o nekoj opasnoj i nedokučivoj zaveri nego o maloj deci, pa valjda vaspitačice vide kako se oni ponašaju i da li se medjusobno druže ili ne druže, te bez obzira što naš četvorogodišnjak misli da one to ne znaju verovatno znaju. Kako biste vi postupile?
Ja bih sigurno rekla. Vaspitačice sigurno neće reći ni Vilenjaku ni ostaloj deci odakle im informacija. S druge strane, taj mali stranac je ugrožen, shvatao to neko ili ne. Mala su deca, ali mali je i on. Kako jedni umeju da kuju zaveru, tako i on ume da je prepozna, oseti, a to je grozno!


tako i ja mislim skroz.jer jadnik kad ga sad izbegavaju kako ce biti kasnije ako ne nauci jezik imace velike traume da je odbacen iz drustva i sredine jer nerazume sta mi mislimi i govorimo mu
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Simona 5/3/2013, 14:07

Hvala vam d

Pričaću i sa mužem pa ću videti kako on razmišlja.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Tangerine 5/3/2013, 14:26

Možda vaspitačica to ne bude ni rekla deci nego roditeljima, pa da oni povedu računa. Mada, većina roditelja ne bi ni poverovala da je njihovo dete deo zavere. Ti na svoje dete svakako možeš uticati.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 39
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od noja 5/3/2013, 14:37

Vide vaspitacice ne znam zasto nereaguju, vide valjda da se niko neigra sa njim ...?
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 46
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Simona 5/3/2013, 14:50

Hvala Tangerine... Roditelji i jesu problem. Da oni nemaju takve stavove ne bi ih imala ni deca.

Noja,
to je privatni vrtić, uvek se igra jedna vaspitačica sa po nekoliko dece a inače ih nema mnogo. Zbog toga i ja mislim kao i ti da je nemoguće da ne vide nešto. Takodje prilično je nemoguće i da se ne igraju, tj oni obično imaju neke aktivnosti, prave nešto, boje i sl pa to svi rade...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Struzzo 5/3/2013, 15:19

A da ti, Simona, proveriš šta vaspitačica misli o tome? Tipa, čula sam da Vilenjak ima novog drugara. Na to da je stranac, valjda će nešto reći. Ili da se ti i TM kad dolazite po Vilenjaka upoznate se sa roditeljem tog novog dečaka. Valjda će to biti neka poruka tvom detetu.
Ne znam koliko to traje ali prosto ne mogu da verujem da 4-godišnjaci i to u maloj grupi mogu da imaju zaveru, koja je pritom očigledna, pored žive vaspitačice? !
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 11 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 19 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu