KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predrasude i kako se nosite sa njima

+42
lenjivica
Daca88
zvoncica36
snedra
jabo
nena beba
miksa
hany
Dacaa
noja
Ema78
neca73
HappyGirl
Tangerine
ZarPtica
Masha UK
plavaptica
majat
missile
agnessa41
Jagodica-Bobica
Maman
pudza
Wistar
lena
BiKsi :)
Yvonne
Struzzo
lilymar
JAmajka
nina :)
Sara
MimaUR
ciklama
JocY
jecab
MAAKKI
Cranberry
anak
Mirjana
LaFolie
Simona
46 posters

Strana 7 od 19 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 19  Sledeći

Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Maman 29/6/2012, 23:48

Simona ::
pudza ::...
Sada sam misljenja da mi kao roditelji nema potrebe da o tome obavestavamo vaspitace, uciltelje i nastavnike ali ce ta informacija na ovaj ili onaj nacin ipak stici i do njih i do dece iz okruzenja.

Ali ako ta osoba sazna u nekim pricama rekla kazala a dete ne zeli sa njom da prica o tome pruza mu se mogucnost da to ne cini. A ako se saopstava onda se ocekuje da je to nesto u cemu svi ti ljudi treba da ucestvuju, komentarisu i sl.

Ovo apsolutno nije tacno. To je samo informacija o nastanku nase porodice i ne daje nikom za pravo da je komentarise ili ucestvuje u tome. Mom sinu nikada niko nije komentarisao ili pokusao sa njim da prica na temu usvajanja tj. jeste jednom psiholog sa sportica zato sto sam ja imala neke nedoumice.... Misljenja sam da ce pre razno razne price da kolaju ako ljudi nagadjaju a ne znaju pravu istinu....
Maman
Maman

Broj poruka : 264
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Maman 29/6/2012, 23:56

Isto zivimo u velikom gradu, ali nismo se preseljavali. Ja sam u ovom stanu od svoje 15 godine, kontakt sa komsijama gotovo da nisam imala dok mi sin nije nasao drustvo u parkicu i u vrticu. Dok je bio manji bili smo redovni u Zamku, na keju, igraonicama. Sad kako je porastao sve mu je drugo uglavnom dosadno i trazi svoje drugare iz parkica. Kao rezultat toga, ja sad znam dosta mama, tata, baki a to su mi naravno sve komsije.
Maman
Maman

Broj poruka : 264
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Simona 30/6/2012, 07:51

Maman ::
Simona ::
pudza ::...
Sada sam misljenja da mi kao roditelji nema potrebe da o tome obavestavamo vaspitace, uciltelje i nastavnike ali ce ta informacija na ovaj ili onaj nacin ipak stici i do njih i do dece iz okruzenja.

Ali ako ta osoba sazna u nekim pricama rekla kazala a dete ne zeli sa njom da prica o tome pruza mu se mogucnost da to ne cini. A ako se saopstava onda se ocekuje da je to nesto u cemu svi ti ljudi treba da ucestvuju, komentarisu i sl.

Ovo apsolutno nije tacno. To je samo informacija o nastanku nase porodice i ne daje nikom za pravo da je komentarise ili ucestvuje u tome. Mom sinu nikada niko nije komentarisao ili pokusao sa njim da prica na temu usvajanja tj. jeste jednom psiholog sa sportica zato sto sam ja imala neke nedoumice.... Misljenja sam da ce pre razno razne price da kolaju ako ljudi nagadjaju a ne znaju pravu istinu....

Maman nema onog sto je apsolutno tacno ili apsolutno netacno, samo onog kako mi gledamo na stvari.

Zasto bi uopste neko znao neke prave istine o nama ukoliko to nisu nama bliske osobe? Ja nemam nameru da krijem ali ni da idem okolo i saopstavam ljudima to kao neku bitnu cinjenicu za njih. Ako dete ima tako neke probleme koje ja mogu da pripisem tome sto je usvojen naravno da cu ukljuciti vaspitace, nastavnike ili psihologa ali ako toga nema onda smatram da nema potrebe.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Struzzo 30/6/2012, 10:00

Simona i Maman,
vrlo je bitna razlika između vas dve što je jedna promenila sredinu (pa joj i to omogućava izvestan pristup i stav) a druga je u istoj sredini od svoje 15 godine. Nisu iste situacije.

Naravno da ne treba javno, svima redom govoriti o usvojenom detetu, ali sa druge strane sam ubeđena da se to pre ili kasnije, nebitno koliko velika ili mala sredina bila dozna. Zato što smo mentalitetski takvi, pod šifrom srdačnosti, familijarnosti i otvorenosti narod koji je radoznao, malograđanski i vrlo često iz nedostatka vaspitanja i kulture neuviđajan i prost. Pogotovo kad je nešto imalo neobično, utoliko interesantnije.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Maman 30/6/2012, 11:20

Struzzo, u pravu si jako je bitna ta ralika.

Simona, ako sam dobro razumela tvoj tekst tj. pasus koji sam citirala, tu i dalje ostajem pri svom da on nije tacan, odnosno da istina ne daje pravo nikome da nasu porodicu komentarise ili jos gore da se to od nekoga ocekuje da radi.... Slazem se da nema apsolutne istine ili neistine, samo sam se tako izrazila da bi bila uverljivija u recima lol!
Maman
Maman

Broj poruka : 264
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Simona 30/6/2012, 20:27

I ja se slazem za razliku. Mada ja sam se vratila u moj stari kraj, a i dok nisam zivela ovde nisam bila bas daleko... no jeste nova zgrada i novi ljudi a kad sam pocela da ih srecem vec je Vilenjak bio tu.

Sto se tog pasusa tice, to se odnosi na onakve ljude kakve opisuje Struzzo - radoznale malogradjane, nekulturne i proste. Po meni takve je bolje otkaciti u startu, bar to je moj metod... E sad tu je i dete pa cu morati da vodim racuna i o tome kako on razmislja ali kazem cini mi se da je slican meni pa da ce biti i vezano za njega slicno.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Maman 1/7/2012, 11:59

Za takve ja podrazumevam da im necu reci, mada oko mene i takvi znaju....lep glas daleko se cuje :))))
Maman
Maman

Broj poruka : 264
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Sara 4/7/2012, 12:17

Prerano sam se hvalila pre nekog vremena da mi nemamo u okolini ljude sa predrasudama Laughing Juce me koleginica sa posla u pauzi pita ( bile smo samo nas dve , pricale smo u letovanju , nista o temi usvajanja ) : I jel se javlja majka devojcice ? Pitam , koje devojcice ? Pa tvoje , rece koleginica . Ja zatecena , pitam je : kako mislis majka moje devojcice ? Pa njena prava majka - kaze koleginica otresito , kao sta se pravim blesava pa ne znam o cemu prica ! Nisam mogla da verujem usima , ali sam joj odgovorila : Ja sam joj prava majka , a ako mislis na zenu koja je rodila , o tome ne pricamo . Koleginici je bilo jako neprijatno , pokupila se i otisla. Ne mogu da shvatim neke ljude , radimo zajedno vec 10 godina , nikad me nije pitala ni kako sam , nista , a sad misli da ima pravo na ovakvo pitanje affraid
Imam ja svoj sistem za ovakve stvari oko mene , pa me nije previse dotaklo , ali sam se iznenadila , mislila sam da svako cudo traje samo tri dana ... zbunjen
Sara
Sara

Broj poruka : 399
Godina : 50
Datum upisa : 09.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Struzzo 4/7/2012, 13:31

Joj, Saro, mogu da pretpostavim koliko te je to iznenadilo...ali kao što rekoh, takvih u našem narodu ima itekako...
Ja još uvek nemam dete, ali sam se naslušala kojekakvih neotesanih opaski i pitanja na temu moje neplodnosti i toga što hoću da usvojim.

I uvek od takvih, nazovi "iskrenih" osoba.... Mad U poslednje vreme, pogotovo onim zluradim počela sam na njihovo bum pitanje da odgovaram istim takvim....npr. imam koleginicu
kojabi dušu svoju prodala đavolu da je neko oženi i nije ni stara ni ružna ali je užasno neurotična i zla...
pretpostavljam da ima vrlo nisko mišljenje o sebi jer da neko može toliko da mrzi druge, najpre nije zadovoljan sobom.
Elem, ona ume tako direktno, bez pardona da mi se obrati tipa "i kad ćeš usvojiti? (kao da se samo ja pitam o tome) Bože, to samo retardirani i narkomani ostavljaju decu, ah..
i na tu njenu
zlobu ja joj odgovorim: I kad ćeš ti da nađeš dečka? Vreme leti...
Ona tad puca po šavovima i ne obraća mi se neko vreme. Very Happy
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od nina :) 4/7/2012, 14:28

saro nista novo uvek se nadje neka budala da nas pomeri iz koloseka znas i sama kako sam prosla prosle g sa starom kumom da i dan danas nemogu doci sebi od njenog komentara i kad je sretnem od tad samo okrenem glavu kao da nepostoji a ona sve buji u mene i ceka da se javim ali nikad vise.cak prvo pitam kumu dali ce ona doci ako nesto slave i ako kaze da oce nema sanase da odem jer ona vise nije ziva za mene.
to mi je jedina neugodna bas situacija za ove 2,5 g otkad imam mariju i sad mikija da mi je neko stao tako na zulji dirno u moje dete.da sam posle cak cula price da ona nije dala kumu da je krsti jer kao ko zna cije dete krstis i sa kim si sad kum a on ladno joj reko pa sa mojim kumovima jer je ona njihova cerka
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Simona 5/7/2012, 22:23

Saro, Struzzo, Nina, d Uzas za te ljude, ali dopada mi se kako ste reagovale...

Mene kolege i zlobnici ne izbace toliko iz koloseka... recimo jedan sa posla je inace tako zavidljivac i tako zna da prokomentarise uvek nesto zlobno za mene ili muza, cisto iz svog nekog licnog nezadovoljstva. Pa i kad je video Vilenjaka rekao je - jao veliko dete, super tako bi i on. I muzevljeva sestra od tetke je prokomentarisala pred detetom, sta se vi zalite, kao vi ste izbegli pelene i slicne stvari Shocked Kao da smo mi prizeljkivali da nam dete bude starije, niposto nismo hteli bebu i kao da je to sve lako, samo sad uzivamo... Ja nisam oboma odgovorila... ali se za kolegu bas nasla situacija pre neki dan kad sam otisla do firme pa smo imali neki sastanak a poslovna partnerka cija su deca oko deset, dvanaest godina kaze da uzivamo dok je Vilenjak mali, posle je sve teze i teze, veliko dete velika briga.

Ali sam se iznervirala zbog muzevljeve majke, moja majka i ona imaju istu poznanicu pa je ta poznanica pricala mojoj majci kako je svekrva rekla da je hraniteljica divno vaspitala dete, ime hraniteljice, kako je ona pitala dete je li mu hraniteljica spremala kolace affraid Napomenula sam muzu da kaze majci da ne prica o hraniteljima rodbini i prijateljima, to je zavrsena prica, dete je nase i ne vidim sta ima o tome da razglaba. A narocito da ne ispituje dete sta je radilo tamo jer i ovako se potresa i nije jos sigurno kod nas, seti se hranitelja , a mi ih ne spominjemo ako on ne spomene, samo jos neko fali da ga ispituje...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od jecab 6/7/2012, 18:07

Na zalost to su stvari na koje moramo biti spremni...Ja za sad nisam imala takve neke opaske ljudi mada nikad nije iskljuceno da ce ih biti,pogotovu kada Djina na jesen krene u zabaviste.Nas nesto ni na pocetku nisu puno ispitivali sem sto je svekar malo vise pricao nego sto je trebao mada smo na vreme tome stali na put.

Simona,i ja smatram da joj se treba malo skrenuti paznja jer ona ne razmislja o tome da u toj situaciji moze najvise dete vase da pati.Jeste on evlik al neke stvari on jos ne treba da zna i kamoli da ga ispituju...
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 49
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Struzzo 13/7/2012, 10:16

Pitala je jedna moja rođaka, inače visokog obrazovanja i to medicinske struke moju mamu svašta nešto: i odakle je Struzzolino, i da li smo ga videli pa tek onda izabrali (kao da je to: uđeš u prodavnicu, izabereš i kupiš) i naravno o biološkoj...ali ona što je bilo najfascinantnije je što je mrtva ozbiljno pitala i objašnjavala mojoj mami kako ja moram da imam sve, ali sve podatke o ženi koja je rodila Struzzolina jer ako mi czrs ne kaže to sve (što mene ne pita, pa da mi objasni šta podrazumeva pod tim "sve") da ja idem po mestu odakle je Struzzolino i da tražim i raspitujem se o njoj.. Shocked Shocked
Moja pametna mama joj je odgovorila da ona ne razume šta želi time reći i da je ona mislila da ona kao visoko obrazovana, produhovljena osoba je bolje informisana u vezi sa procedurom usvajanja i da ima široke vidike i da ona (moja mama) nikad nije mogla ni pretpostaviti da će od nje čuti takva pitanja i predloge.
Fino i kulturno....bravo, mama!
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od pudza 13/7/2012, 10:50

Verujem da ona nece biti poslednja koja ce pitati da li ste isli da birate date "kao u prodavnici". I nas su to mnogi pitali jer ne znaju kako izgleda procedura usvajanja.
Medjutim, niko nije imao ideju da treba da idemo da se raspitujem van centra za socijalni rad o bio - majci.
Ljudima stvarno svasta pada na pamet.
pudza
pudza

Broj poruka : 158
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od jecab 13/7/2012, 15:25

Bravo MAMA!!!!Smestila ju je tamo gde joj je mesto!RAzumem da mnogi ljudi ne znaju nista oko procedure usvajanja i to je normalno kao sto ni mi mnogo nismo znali sve dok nismo imali potrebu za tim,ali bas da ti prosipaju mozak sveta nemam reci.Ali kao sto sam i do sad rekla nemoj da te ista od ovoga iznenadi jer to je normalno!!!!!Shocked Shocked

Uvek ce biti dobrodusnih i divnih ljudi puni saveta oko nas!!!!!!!!!
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 49
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od anak 17/7/2012, 16:34

Bravo za mamu likeit
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od agnessa41 31/7/2012, 22:26

Na ovu temu bih imala da pisem,pisem i pisem...
Trudim se da ruzne stvari sto pre zaboravim jer ne zelim da me opterecuju...Pisacu o onima koje sam zapamtila, iz ne znam kog razloga...

Napisala sam vec da sam vodjena instiktom da dete zastitim, nahranim, okupam i bukvalno spasavam prihvatila bez razmisljanja sta ce biti sutra...Samo sam zelela da joj pomognem da opstane jer je toliko tuge bilo u njenih nepunih mesec dana...sreca pa se nece secati toga verovatno... I, dan za danom, culo se i saznalo da je dete tu, kod nas.

Sad cete da trosite pare na hranu i pelene za dete??? Pa bolje da prijavite centru pa neka ga nose u neki dom.

Sta te briga za neko tamo dete, jel znas koliko ih ima na svetu??? Moj odgovor je bio da znam, i da ne mogu da pomognem svima, ali mogu onome koje mi je pred ocima, ne mogu da je napustim.

I sada cete da cuvate to dete a uopste ne znate da li ce da bude normalno??? Pitala sam da li su sigurni da ce njihova deca biti normalna.

Ti si luda? Kako mozes da cuvas tudje dete isto kao svoje?

Pa, sad je slatka, ali sta ako poruzni kad poraste??? Odgovorila sam da cemo onda najverovatnije da je bacimo u kontejner Mad

I sta sad, ako ostane kod vas, ona moze kad odraste i vas vise nema i da uzme stan i kucu tvom sinu??? Rekla sam da ne moze da mu uzme, dace joj on dobrovoljno a njemu cemo kupiti kamp prikolicu da u njoj zivi

agnessa41

Broj poruka : 98
Godina : 53
Location : Krusevac
Datum upisa : 22.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od agnessa41 31/7/2012, 22:44

Dalje,
Ako je usvojimo, da joj zabranimo da se vidja sa bioloskim roditeljima zato sto su oni siromasni, sta ce joj oni affraid

Sta se mesam u neciju sudbinu, mozda joj je sudbina bila da bude napustena i nesrecna, a ja joj sada to promenila... To mi je rekla drugarica koja mi vise nije drugarica zbog toga, i ima situaciju gde njenom detetu treba da se odstrani bubreg. Na to sam joj rekla da bi trebala da svoje dete ostavi takvo kakvo je, ne treba mu medicinks pomoc, da se ne bi mesala u sudbinu. Vec 6 meseci se nismo cule i nadam se da i necemo.

agnessa41

Broj poruka : 98
Godina : 53
Location : Krusevac
Datum upisa : 22.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Simona 31/7/2012, 23:03

agnessa41 ::...

Pa, sad je slatka, ali sta ako poruzni kad poraste??? Odgovorila sam da cemo onda najverovatnije da je bacimo u kontejner Mad

...

lol!

Agnessa,
odlicno se snalazis... moracu da pokupim neke ideje pa da odgovorim slicno Wink

Ovo za lepotu mi je bilo najbolje...

I Vilenjaku se tako cude kako je lep, kao da je to neko veliko iznenadjenje. Pre neko vece je moja kuma odusevljena bila njegovim oblikom glave, kao muskarci imaju najcesce ruzan oblik glave. Pa onda je nastavila kako je ona svom sinu namestala glavu kad je bio beba jer je cula da to ne znam utice na oblik glave. To nije bas bilo mnogo takticno jer je Vilenjak bio u domu za nezbrinutu decu i prilicno sam sigurna da niko nije razmisljao o obliku glave na tom mestu. Ali trudim se da ne budem preosetljiva...

Inace izludjuje me sto i najblizi sve postupke deteta tumace "velikom promenom"... i to me jos vise uverava da vaspitacicama i nastavnicima ne treba govoriti o usvajanju. Ne kazem da to ne utice,i sama uvek razmatram za nesto koliko su taj prethodni zivot i prelazak kod nas uticali na njega... Ali prethodni zivot je bas to, prethodni. Ne treba se time stalno baviti i sve tumaciti kroz to. Tako je veceras svekrva potrebu deteta da bude u centru paznje i privlaci paznju tumacila velikom promenom... a po meni to nikakve veze sa tim nema, ako gledamo i horoskopski, mali lavic, karakteristicno ponasanje, a i nezavisno od toga uobicajeno ponasanje dece, ne moze biti uobicajenije... Sami socijalni radnici su rekli da se on ponasa kao da je ceo zivot kod nas i nema razlike izmedju ponasanja koje je on prikazao i onog koje prikazuju bioloska deca... ali ne - i sasvim uobicajeno ponasanje ce se tumaciti "velikom promenom"... Rolling Eyes Opet, ja cu gledati da me to ne pogadja ali ako se nastavi pitam se kakav ce to uticaj imati na dete, kako god se ponasao, uobicajeno, neuobicajeno - to je zato sto je usvojen...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od LaFolie 31/7/2012, 23:08

ljudi su kod nas opsednuti tracaranjem i bavljenjem tudjim brigama... Sve te gluposti oko usvajanja, "VESTACKE" oplodnje, gej parade i sta je koja pevacica obukla... Da imaju vise para, bolelo bi ih uvo
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Struzzo 31/7/2012, 23:10

A Simona, zašto te toliko srdi to"velika promena"...pa jeste bila velika promena? Naravno, ako ti to isto budu govorili za 6 meseci - godinu dana onda jeste deplasirano...
Ja već imam opozitni problem...shvatila sam da zaboravljam koliko je velika promena se desila mom Struzzolinu...mnogo očekujem i nekako se ponašam kao da smo oduvek zajedno...što je delom dobro...samo što bi Strelac u meni odmah i sad sve. Very Happy

Agnessa, g
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Simona 31/7/2012, 23:40

Struzzo,
zato sto se to velika promena koristi i kad ima razloga i ne (ako je neko ponasanje uobicajeno za decu cemu spominjanje velike promene i nije li to sto je ponasanje uobicajeno upravo dokaz da ona nije ostavila toliki trag!?), jer se to desava uz sasaptavanje kad je Vilenjak tu a nase dete je inteligentno i ima dobar dar zapazanja pa ce shvatiti ili shvata da se oko njega stalno nesto sapuce kao i da ga zagledaju pa je jako cudno sto je lep, govori i tome slicno... Mislim da treba naci meru, niti tome sto su deca usvojena/promenila sredinu pridavati prevelik znacaj niti negirati da se desilo ili razmisljati o tome kada to zaista ima uticaj na ponasanje deteta... mada slutim da je sve to tesko postici... Inace ja sam slicna tebi, zaboravljam da se to desilo sem kad dete spomene hraniteljicu ili to ucini neko drugi Laughing i trazim mnogo i kazu i na forumu da sam prestroga... ali mislim da je sve to dobro, zato su i socijalni radnici dali tako dobre ocene Vilenjaku a i drugi pa i mi vidimo veliki napredak kod njega za kratko vreme. A i mislim da je dobro rekla Shizika u tvom dnevniku da deca vole postavljene granice. Vilenjak je i pored toga sto sam ja mozda najstrozija najvezaniji za mene. Dobro to je normalno, sin i majka, naravno da ce biti vezan Very Happy Ali mislim da je i to sto ga ja nesto ne sazaljevam, ne dozvoljavam da pronalazi lakse izlaze zbog teskog zivota, ne dozvoljavam mu da mi se penje na glavu, sve isto kako bih cinila verovatno i da sam imala moje biolosko dete... Kod svih drugih pa cak i kod muza mislim da postoji makar minimalna razlika, jao imao je tezak zivot pa razmazimo ga malo, pustimo ga malo da bude divalj, nepristojan, gde da budemo strogi patice... a to za dete nije dobro.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Simona 21/8/2012, 22:40

Nas su vise puta pitali zasto smo usvojili "starije" dete... Kao svi koje znaju usvojili su malu decu. To mi je skroz bzv pitanje sad kad je dete tu. Mada mi je cudno razmisljanje i inace...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od missile 22/8/2012, 00:01

Simona, možda ljudi misle da će se mlađe dete lakše uklopiti u porodicu, pri čemu ne razmišljtju o tome da i 'starija' deca imaju prava na 'normalan' život. Na celu priču o usvajanju površno gledaju ljudi koji nisu bili u tom procesu ili razmišljali o usvajanju.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Simona 22/8/2012, 00:23

Missile,
ti ljudi ne znaju puno o usvajanju, vise mi je to delovalo povrsno, kao u bioloskom roditeljstvu su deca s roditeljima od rodjenja pa i kad se usvajaju trebalo bi da su sto manje bebe. Ali mi je besmisleno kad je Vilenjak vec tu da me tako nesto pitaju. Npr da je pre usvajanja deteta pa i nekako... ali to nije neko neodredjeno dete nego nas sin. Npr jedna situacija vezana za biolosko roditeljstvo, nije ista ali ja je dozivljavam kao slicnu, ja imam jednu kumu koja je razmatrala abortus pa je rodila dete ipak. Pricala je u to vreme sa mnom pa smo analizirale za i protiv abortusa. To je moglo tada da se prica a sada kada poznajem dete mi se digne kosa na glavi kad se i setim tog razgovora. A kamoli da bih mogla da sa mojom kumom analiziram taj nekadasnji razgovor i pitam je da li je eventualno mogla ipak da izvrsi taj abortus pa rodi dete u nekim povoljnijim okolnostima nesto kasnije...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Predrasude i kako se nosite sa njima - Page 7 Empty Re: Predrasude i kako se nosite sa njima

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 19 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 19  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu