KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

INSULIN - insulinska rezistencija

+97
Plavokosa
kobac robac
Bobaue
Principessa
sofronije
micam
mimi85
NikolaMaja
Sirijus
BiKsi :)
sanja 73
Hobbes
Nessi
alisa
saska1
Dora1
mamadabudem
Vanja80
ganedina
Blanka
Strumfeta78
Lakisa
Nataly17
BabyBear
dada88
biljica91
Gagagaga
Saska9000
sunny.tp
PalcicaBg
bobica83
Zmajuška
Bundevicav
Buba82
bebana81
Sanja_arch89
HappyGirl
Vanilla
MaloMorgen
noja
makelau
AriesGirl
boni m
Vecka
vratice se rode
lela1984
Ica1171
pticica
hocukusurnecuzvaku
Petkana
ChillyVilly
JocY
sareni leptir
Dexa21
Ambra
Mireille25
bak
Anchi
leptirko82
SoJa
anasrce
Mika
tulumba
KoMetaK
Lyanna
Niny
nena beba
missile
Vuchica
Freya77
nena dj
julija
laKole
dragana76ns
darling_buds
fight&faith
ninica2
SladZana
Tinche
Veca77
makica1984
tetreb
LaFolie
tanjica
OKacica
Ema78
Jeca pereca
Zoka83
lolipop
San
cici
Orline
vašar
buby
Marija86
djole42
dr mali pariz
101 posters

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od saska1 27/3/2018, 23:01

Ganedina hvala ti i od mene na ovom postu i ja sam ga prekopirala.😘
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ganedina 28/3/2018, 07:21

Nema na čemu, tu sam da pomognem koliko mogu.Pitajte slobodno kad vam nešto treba na temu IR.
Ja sam pravila sarmice od zelja pa da upišem i njih da možete slobodno da uvrstite u meni, rukola će isto stići još malo . Možete za doručak i npr. omlet od jaja i praziluka, omlet sa mladim sirom .Možete da pravate i jednu kremastu salatu od grilovanih tikvica pa premazujete sa pavlakom, belim lukom i persunom i opet red tikvica i tako do kraja redjate.Uopšte svo povrće koje vam padne na pamet možete slobodno u neograničenim količinama , kao prilog nekom mesu ili ribi.
Ma ima svašta nešto, ne mogu više ni da se setim i nije tačno da mora da se gladuje jer nemate i ne znate šta da jedete.
Pogotovu sad kad stiže na pijacu sveže mlado povrće, pravi šareniš. A i pravilo je da za obrok na stolu imate puno baja, što više, to bolje.

Saška, fizička aktivnost se podrazumeva svakodevno, makar i neke malo brže šetnje bar po 0,5'1h dnevno . A posle ET naravno mirovanje prvih par dana, posle takodje lagane šetnje zbog cirkulacije generalno, a pogotovu u materici.
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ganedina 28/3/2018, 07:25

Mislila sam na grilovano povrće u neograničenim količinama, grilovane šampinjone .
Uzimajte i po par komada brazilskog oraha dnevno , može kao užina uz ostale orašaste plodove, samo s njima ne mojte preterivati.

Saška, e vala da mi je da ti konačno zatrudniš pravo, veruj mi da bih bila spremna da dodjem kod tebe sa Lazom da te izljubimo.
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od saska1 28/3/2018, 09:21

ganedina ::Mislila sam na grilovano povrće u neograničenim količinama, grilovane šampinjone .
Uzimajte i po par komada brazilskog oraha dnevno , može kao užina uz ostale orašaste plodove, samo s njima ne mojte preterivati.

Saška, e vala da mi je da ti konačno zatrudniš pravo, veruj mi da bih bila spremna da dodjem kod tebe sa Lazom da te izljubimo.

Ganedina hvala ti 😘😘
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Dora1 28/3/2018, 09:30

saska1 ::A sta podrazumijevate pod fizickom aktivnoscu ja uvijek posle et moram mirovat i samo lagane setnjice i to sve kao po jajima tako da posle et sam totalno neaktivna i primjetila sam da mi tada bas uvijek jutarnja glukoza bude povecana.

U toku regulisanja IR treba vežbati, sad šta ko voli i šta kome prija (zumba, boks, joga, pilates, vožnja bicikla, trčanje..) a u toku postupka se savetuju šetnje, lagane.


Ne znam da li ima tema Recepti (za svaki problem koji mi imamo); to bi bilo odlično, jer svi mi se mučimo da nadjemo šta nam prija, šta ne smemo, mnogi i ne znaju da ne treba nešto da unose...
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Principessa 28/3/2018, 11:36

Mene još samo zanima situacija sa hlebom? Ja sam tu malo više u problemu od drugih žena jer ne jedem gluten, a Bezglutenski hleb se pravi od pirinčanog brašna, koje bi trebalo izbegavati. I kako sa hlebom uopšteno u obrocima osim doručka (gde pretpostavljam da je dozvoljen). Ja se jedino bojim da mene ne mogu ti zelenisi bez hleba ili krompira da zasite. Sta god tako pojedem, uglavnom oglasnim vrlo brzo...prosto se cudim kako nemam 100 kila zapravo, koliko ja ustvari jedem...valjda imam sreću sto idem na wc 3x dnevno, pa mi metabolizam to sve potera iz mene...😂😂😂
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od alisa 28/3/2018, 11:41

Samo cu da vam kazem da sam ja dosla do toga da i sarme, pasulj i punjene paprike jedem opusteno bez trunke hleba lol! cak i moj muz koji je jeo bez preterivanja pola vekne hleba za dorucak i drugu polovinu za rucak sad sve jede bez hleba i kaze da nije verovao da moze Laughing
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od alisa 28/3/2018, 11:42

Hleb je zapravo samo jedna velika navlakusa lol! i cim ga ne jedes 2,3 dana shvatis da mozes ladno bez njega Laughing
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Principessa 28/3/2018, 11:46

Jeste, može, ali pojedes umesto 1 tanjira 3 tanjira....ja mnogo volim da jedem i meni obrok bez skroba nije obrok. Pitala sam za hleb, jer do juče nisam mogla ni da zamislim dan bez krompira u bilo kom obliku- pomfrit, pecen u rerni, pire, baren, itd. Ja sam ovisnik o krompiru, to mi je zadovoljavalo dnevne potrebe skroba i u tom smislu nisam ni pipala hleb. A sad bez njega me hvata bas panika iskreno, jer ne vidim da će me taj zeleniš držati sitom duže od sat vremena...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od alisa 28/3/2018, 11:50

Ja ni krompir ne jedem vec jako dugo lol! tj sad ga jedem al pre.... ne pamtim .... realno krompir nema bas neku hranjivu vrednost.... i nije bas da bez hleba i krompira pojedes 3 tanjira umesto 1... ja bar nisam primetila da jedemo nesto vise nego pre.... jedino sto ti treba duze vremena da shvatis da si zapravo sit lol!
Sad da neko cita ove nase postove pomislio bi da ti Principessa imas 100kg a ja 20 zajedno sa krevetom a situacija je zapravo obrnuta lol!
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Principessa 28/3/2018, 11:53

Jaaao aj’ ne lupaj, ti debela, daj molim te! Hoćeš, sad ćeš da se udebljaš sigurno, ali to priželjkujemo sve! 😃
A zamisli mene sad bez skroba, pa spašću sa 20 na 15 kila! 😜😂😂
Nego Ganedina, napisi mi ovo u vezi mog slučaja i hleba molim te, ako imaš neku ideju mislim 😇❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Nessi 28/3/2018, 12:02

Kad je rec o krompiru, moram da se ubacim. Moja mama je samo krompir jela u trudnoci sa mnom (imala je 34 godine, znaci nije bila u cvetu mladosti :)) i rodila me zdravu i pravu sa idealnom tezinom za bebu i odlicnom krvnom slikom i uopste jako dobrim imunitetom. Njoj je sve drugo, osim krompira, bilo gadno u trudnoci, a ja sam se valjda zasitila krompira u njenom stomaku i od malena ga ne jedem uopste. Jednostavno ne volim krompir. Bezukusan mi je. Hocu reci zene ranije nisu ni razmisljale kako treba da se hrane u trudnoci. Mnoge nisu ni znale da su trudne do nekog treceg meseca. Ali sad mislim da je sve mnogo zagadjenije, i vazduh i hrana, pa zaista moramo voditi racuna o ishrani vise nego sto su one o tome razmisljale.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Nessi 28/3/2018, 12:08

Sto se tice hleba, ne volim beli hleb i ne jedem ga jos od srednje skole, a bliza sam ovoj stotki nego 20kg sa krevetom lol! U poslednje vreme kupujem glukofit iz maksija. Svidja mi se njegov sastav. Ne znam sta mislite o tome? I jedem lanene plocice. Sve to jedem samo ujutru i sasvim mi zadovoljava potrebe za hlebom. Za rucak uopste nemam potrebu za hlebom. Zaista jeste stvar navike.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od alisa 28/3/2018, 12:08

Principesa probaj da jedes bez hleba i krompira i videces da moze... ubaci vise mesa i neces biti gladna... ili prosto jedi cesce... ne moras ni za dorucak hleb... mozes da pojedes recimo kajganu sa slaninom i sigurno neces biti gladna 3,4 sata... vidim da je Ganedina pisala da je jela integralni pirinac i integralne testenine ja sam cak i to izbacila pa nisam bila gladna...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ganedina 28/3/2018, 12:08

Koliko ja znam spelta nema gluten, ili ga ima u nekim minimalnim kolicinama, tako da Principessa mozes sebi da spremas i jedes hleb od speltinog, heljdinog brasna , mozda jos nekog koje je bez gluteta uz dodatak semenki golice, suncokreta, lana...
E da, i semenke golice i suncokreta slobodno grickajte za uzinu.
Ja sam u pocetku jela iskljucivo tonus hleb pa kad mi se on smucio jer sam ga bas dugo koristila , ja u Maxi provalim neki strava crni hleb od psenicnih klica prepun raznorazih semenki. On mi je bio savrsen. Sa njim mozete da uvece za veceru uzmete ajvar i neko kuvano jaje i da se najedete ful.
Ja 5. aprila idem kod endokrinologa zbog IR jer sam vec dugo bez terapije koju sam batalila posle porodjaja da vidim sta ce da mi kaze. I verovatnu cu tada opet da krenem sa ovom dijabeticarskom ishranom koja je preporucljiva svima.
Ja se kao vadim na dete da spremam i jedemo svasta zbog njega . Ali uskoro cu morati da okrenem list i pocnem da spremam sve ono o cemu sam gore pisala kako ne bih stvarno uskoro postala pravi dijabeticar, za pocetak tip 2.
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Principessa 28/3/2018, 12:47

Zenice drage, hvala vam puno na odgovorima. Ganedina, izgleda da ću morati ipak da pitam u vezi hleba ove u dr Ana Gifing centru, pa ćemo videti. Gluten sam izbacila skroz još pre više od 2 godine, tako da ni male količine istog ne dolaze u obzir. Ovaj crni bezglutenski hleb ima i heljdu i proso u sebi, ali to su nažalost žitarice od kojih ne može da se napravi hleb i koje ne dominiraju u istom, jer bi takav hleb bio pregorak i prekiseo...
Kad bi ti Alisa znala šta ja sve pojedem za doručak, shvatila bi da mi jaja bez hleba ne bi zadovoljili ni sat vremena. Pojedem: 3 jaja na oko, oko 150-200g nekog pršuta ili kraškog vrata, jedno 2 paradajza, možda malo starog sira (posto mi je svaki sir koji nije prošao vrenje zabranjen) i jedno 3-4 parčeta tostiranog bezglutenskog hleba...da treba da se svedem na omlet samo, pojela bih verovatno omlet od jedno 6-7 jaja minimum...ma ljudi vi upste ne možete da shvatite koliko ja jedem, ja i moj dečko jedemo skoro identične količine, s tim sto je on skoro 2m visok...🙈🙈🙈
Ali je problem sto jedem 2x dnevno jer kasno ustajem, pa mi je prvi obrok u 12,13h, drugi oko 18,19h i uveče neka voćka ili nešto...očigledno sve naopako...zato idem tamo da mi k’o debilu naprave obroke, količinu i vreme, jer ja sama to očigledno nisam u stanju...😢
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od alisa 28/3/2018, 13:37

Pa draga kod ir ti je najbitnije da obroke rasporedis u vise manjih da bi se obezbedio stalni rad pankreasa... znaci to sto pojedes za dorucak podeli na 2 obroka ... za ir je najvaznije da jedes na 3 do 4 sata po malo
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od mimi85 28/3/2018, 13:50

Principessa draga, tebi je zeludac razvaljen kad mozes toliku kolicinu hrane uneti od jednom (izvini ali brutalno sam iskrena).
To je preterano, pogotovo tolika kolicina suvog mesa....plus u dva obroka dnevno...nikako to nije dobro...
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od mamadabudem 28/3/2018, 14:28

Principessa, mnogo ti je to da pojedeš za obrok. Probaj da prepoloviš porciju i jedi polako, bukvalno svaki zalogaj sažvaći 20 puta.
Ja sam juče napisala post ali kad sam videla da mi se duplirao post pokušala sam da obrišem jedan, I onda su se obrisala oba posta. Evo sad da kažem ukratko.... Ja se slažem sa ženama u vezi sa IR donekle, ali smatram da ne treba biti toliko rigorozan sa svim tim. Ne treba telo da pati! Naći neku ravnotežu, uživati u životu, uvesti fizičku aktivnost, a ne zaboravimo da je za uspeh najbitniji faktor SREĆA što ne zavisi od nas. Sve u svemu, sve se zasniva na teoriji relativiteta. Dakle, što reče Ajnštajn: "Sve je relativno!" sunny sunny sunny


Poslednji izmenio mamadabudem dana 29/3/2018, 09:16, izmenjeno ukupno 1 puta
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Principessa 28/3/2018, 15:41

Nešto ja tu očigledno jako pogrešno radim i sa količinama i sa rasporedom obroka, samo mi jedino nije jasno kako nemam 100 kila sa takvom ishranom? Moj dečko kaže da “baksuzi ne mogu da se ugoje”! 😂😂😂
Sad šalu na stranu, moraću da promenim tu nebrigu i nemarnost, jer ja nikako da se uobrocim i sredim bioritam...to mi najteže pada, jer blejim budna do 3h ujutru, pa ustajem kasno i sve se onda poremeti, i obroci i bioritam...
No, sve znam i sve ste u pravu i evo obećavam da ću menjati to, pa javljam. Hvala vam svima puno i na savetima i na odvojenom vremenu i trudu. Dajem vam reč da ću ovo menjati za svoje dobro prvenstveno, a onda i zbog svih vas koji ste se potrudili da mi svojim savetima pomognete. ❤❤❤❤❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od NikolaMaja 28/3/2018, 17:39

Principessa, bravo za odluku, sve su ti već rekle. I dale dobra savete, a i svima nama. Meni je ginekolog naglasio da ujutru jedem dobro, i onda popijem lek(glukofaž), ručak laganiji da bude neka čorbica, bareno meso i povrće,pečurke i jaču večeru jer uz nju pijem drugu dozu leka i da večera bude do 19h kada god to mogu. A ako olgadnim da između obroka pojedem jednu voćku (jabuku,kivi) ili manju šaku badema, lešnika. Izbacilaa sam šećere, belo brašno, testenine, i što neko gore reče sada jedem buraniju i kupus bez hleba, pa čak i jaja mućena bez hleba. Sve ti možeš samo malo dok otpočneš, videćeš da nije teško. A kada budeš spremna ima da nas obraduješ velikom betom. To ti od srca želim!
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od micam 28/3/2018, 20:31

Principessa spavanje treba da je od 23h uvece najdalje,ako nemozes probaj da pijes melatonin tabletice(hormon sna) da bi promenila bioritam i vreme spavanja,ujedno pomaze kvalitetu jajnih celija.mozes poceti sa 1mg ako nije dovoljno i 3mg pola sata pre planiranog sna.lepo te uspava i odmorna ustajes ne omamljena kao od bensedina.Moras jesti 3 obroka i zadnji u 19h.
Sto se tice unosenja hrane na 3h posledmnje vreme i lekari to menjaju kazu da je suvisno i opterecuje organizam.3 obroka i 2 vocne uzine dovoljno.Kolicine i vrstu namirnica prilagoditi prema poslu koji obavljate i koliko trosite energije.
Principessa jesi li alergicna na gluten ili ovako ga nejedes?
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Principessa 28/3/2018, 20:55

Meni je to i proste šećere skinuo dr Dunjic još u decembru 2016. Nisam alergična, ali po njemu imam intoleranciju i kaže da toga treba da se pridržavam do kraja trudnoće. I zaista od kad ne jedem gluten nikad mi se nije desio onaj osecaj težine u stomaku, koji sam pre toga često imala...a što me to pitaš?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od micam 28/3/2018, 21:34

Pa pitam zato sto ako nisi intolerantna ili alergicna na njega mozes integralna brasna da jedes ona imaji manji index.Nisam u toku ko je dr Dunjic,dr cega?
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Principessa 28/3/2018, 21:44

Dr integrativne medicine, radi tu neku O ring metodu i suplementacijom te “leči”. Inače ginekolog po struci, ali mislim da nikad nije radio kao ginekolog, ustvari možda i jeste negde na početku svoje karijere, sad ima oko 60-ak godina.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 32 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu