KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

INSULIN - insulinska rezistencija

+97
Plavokosa
kobac robac
Bobaue
Principessa
sofronije
micam
mimi85
NikolaMaja
Sirijus
BiKsi :)
sanja 73
Hobbes
Nessi
alisa
saska1
Dora1
mamadabudem
Vanja80
ganedina
Blanka
Strumfeta78
Lakisa
Nataly17
BabyBear
dada88
biljica91
Gagagaga
Saska9000
sunny.tp
PalcicaBg
bobica83
Zmajuška
Bundevicav
Buba82
bebana81
Sanja_arch89
HappyGirl
Vanilla
MaloMorgen
noja
makelau
AriesGirl
boni m
Vecka
vratice se rode
lela1984
Ica1171
pticica
hocukusurnecuzvaku
Petkana
ChillyVilly
JocY
sareni leptir
Dexa21
Ambra
Mireille25
bak
Anchi
leptirko82
SoJa
anasrce
Mika
tulumba
KoMetaK
Lyanna
Niny
nena beba
missile
Vuchica
Freya77
nena dj
julija
laKole
dragana76ns
darling_buds
fight&faith
ninica2
SladZana
Tinche
Veca77
makica1984
tetreb
LaFolie
tanjica
OKacica
Ema78
Jeca pereca
Zoka83
lolipop
San
cici
Orline
vašar
buby
Marija86
djole42
dr mali pariz
101 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od micam 26/3/2018, 15:47

Upravu si deluje gore.Po meni doza ti nije ok ili ishrana.
Stres i nerviranje dodatno uticu na sve.Ja sam septembra bila tako mirna i opustena kao da je neko drugi isao u postupak a ne ja i tad se desila tatrudnoca.Zato potpisujem da netreba mnogo mozgati i opterecivati se.Treba naci meru sebi u svemu.


Poslednji izmenio micam dana 26/3/2018, 15:52, izmenjeno ukupno 1 puta
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Principessa 26/3/2018, 15:50

Ma sad ću da uradim ponovo test posle 3 meseca nekoriscenja Glucophage-a, pa ću videti. I to će onda biti definitivno, šta dobijem posle toga od terapije i restrikcija, toga ću se držati. A da li u toku pijenja terapije može da se radi test (tipa da se taj dan samo ne uzme terapije, tj veče pre jutarnjeg merenja)?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od micam 26/3/2018, 15:54

Po meni ako proveravas pod terapijom treba uzimati redovno sve jer to je onda merilo da li terapija deluje i kako
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Principessa 26/3/2018, 15:58

Pa zato i pitam, hvala. Sad sam ga svakako prekinula i hocu da uradim da vidim kakva je sad situacija kad sam bez terapije skroz neko vreme. Posle ako ponovo bude bilo potrebno da počnem terapiju, više je neću prekidati. Pa ako i budem ponovo proveravala, proveravaću pod terapijom...mada bih najvise volela da mi terapija i ne treba iskreno, jer se bez nje (kao i ti) osećam daleko bolje...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od micam 26/3/2018, 16:07

Meni terapija ne smeta od kad pijem bolje se osecam,smrsala sam i imam nekako vise energije.Merim secer cesto ujutru mi je 4,2-5 posle jela oko 6 nikad veci.Ne pada mi i nemam napade gladi.Znam da ako osetis glad treba uzeti neko voce ili krisku sira sa sakom semena oraha,badema,lesnika...
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od micam 26/3/2018, 16:11

Danas sam jela pasulj za rucak u 13h i salatu sa kockicom crnog hleba(2x2cm) i sad mi secer 5,6
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Nessi 26/3/2018, 18:19

Principessa, ako ti smeta ispijanje glukoze, možda ne bi bilo loše da izvadiš krv pre jela, pa sat i dva posle doručka koji ti je uobičajen. Meni je dr Milatovic na poslednjim konsultacijama rekao da uradim glukozu i insulin pre jela i dva sata posle. To sam i samoinicijativno radila, u toku terapije sa glukofažom xr750, da bih videla dejstvo tog famoznog glukofaža, a sad ću uraditi nakon što sam prestala da ga pijem. Lično mislim da su ti rezultati realniji jer je glukoza verovatno priličan šok za organizam kada se uopšte ne koriste šećeri u ishrani. A što se tiče hrane, treba obratiti pažnju i na insulinski indeks hrane, koji uglavnom prati glikemijski ali ima i izuzetaka. Mada ja sam pomalo skeptična po pitanju uticaja šećera i insulina na trudnoću jer imam drugarice koje imaju povišenu i tu jutarnju glukozu, a ko zna koliki im je insulin i opet su zatrudnele prirodno i rodile živu i zdravu decu sa +35 godina.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Principessa 26/3/2018, 19:39

Hvala Nessi, srce si. Probacu to. Ali odlucila sam još nešto da uradim: zakazala sam pregled u centru dr Gifing, u kom sam nekad davno bila da skinem svoja 3-4 kg quasi viška kad sam bila “mlada i luda”. Njima verujem. Pregled košta sad na akciji 10.000din, ozbiljan pregled od 2h sa lekarom i nutricionistom. Kažu da IR rešavaju veoma lako. Kontrole po 2.000din i da ne razmišljam uopšte. Kažu sve se na aparatima može videti i izmeriti i pratiš posle kako se stvari poboljšavaju i jedna briga manje. Tolike sam pare dala na kojekakve nadri varijante i gluposti, da se po meni ova investicija zaista isplati.
Pregled mi je zakazan za 2. april, pa javljam ovde kako sam prošla. 😉
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Nessi 26/3/2018, 23:05

I to je dobra ideja. Javi nam obavezno!

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ganedina 27/3/2018, 07:50

Opet ja da se umešam.

Nessi, nije tačno da povišeni insulin ne utiče na zatrudnjavanje, mnogo više nego povišena glukoza . Zašto-zato što je insulin glavni hormon u organizmu i on utiče na rad svih ostalih enzima tj., on je dirigent .
Ja sam imala sve savršene rezultate ,osim insulina , imala 6 ET na endo uvek preko 12mm, troslojni, najčesće sa po 2 blaste i beta uvek nula . I tek posle terapije metforminom posle skoro 2,5 god kad se insulin stabilizovao , što je potvrdjeno poslednjim OGTT testom, tek tada mi je uspelo. Pila sam Glukofaž 2 x 1000 još i u prva 3 meseca trudnoće, dok se ne završi embriogeneza i onda ga skroz ukinula, ali sam pazila na ishranu i često išla u NF gde su mi uvek radili dnevni profil glukoze koji je bio odličan i uvek su me posle njega puštali kući.A kad su mi u trudnoći radili test opterećenja glukozom, on je bio katastrofalan. Ja sam im rekla da ja strogo pazim na ishranu i zato mi je posle dnevni profil uvek bio OK.

Po meni sa metforminom treba obavezno prekinuti posle 12 nedelje trudnoće, jer ko ga je pio i dalje, do pred kraj trudnoće rodio je bebu male telesne mase. Nadam se da će to biti jedina njegova nuspojava.
Ja ne znam što je vama toliki problem ishrana i ne znate šta da jedete.
Imate baš dosta veliki izbor, evo ja ću vam navesti šta sam ja jela i šta sigurno ima nizak GI.

Za ručak najčešce neka supa ili čorbica sa puno povrća. Glavno jelo može da bude npr.integralni pirinač sa pečurkama, grašak sa nekim mesom, boranija sa mesom, bareno ili grilovano meso sa prilogom kao blitva, spanać, brokoli, karfiol, prokelj.Možete ribu sa integralnim pirinčem, isto sa ovim nabrojanim barenim povrćem. Takodje glavni obrok slatki kupus sa mesom, šareni pasulj, musaka sa tikvicam, musaka sa karfiolom, integralne špagete sa bolonjeze sosom.Obavezno salatu od kupusa, zelenu sa sremušem, rotkvice, sveža cvekla narendana sa svežom mrkvom, zakišeljena sa limunovim sokom uz dodatak maslinovog ulja, možete paradajz, krastavce, salatu od barenih tikvica ili boravije sa peršunom i belim lukom, slobodno svežu papriku.. Jedite puno pečurke, one imaju jako mali GI. Ko može sveži mladi luk.Da, i plavi patlidzan isto ima jako mali GI.
Užina može badem, lešnik. pistaći, kikiriki, orah. Ili moze da urendare 1 jabuku, 1 šargarepu, pola celera, naseckate malo oraha, dodate suve kajsije, brusnice malo.
Od voća jabuke greni smit, pomorandje, kivi, maline, kupine, jagode, borovnice, šljive,kajsije.
Ja sam svako jutro pravila voćnu salatu i jela po punu činiju, čak i u trudnoći .
Za doručak može slobodno neka jača hrana, i pržena jaja, i suhomesnato,mladi sir,kiselo mleko, palenta i mladi sir, barena jaja.Kakav crni musli za doručak, to je slabo, još kad uz njega popijet metformin, normalno da će da vam bude muka. Uveče može njega i npr sardina.Ja musli nisam jela 100 godina.

Eto, ja sam vas sad udavila ovim dugim postom, ali se nadam da sam vam bar malo pomogla oko toga šta možete slobodno da jedete u neograničenim količinama.
Jdite sve ovo što sam vam nabrojala, pijte uredno terapiju i sigurno vam neće biti muka. Ovo možete jesti koliko god možete da pojedete. To vam sve kažem iz iskustva.
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Vanja80 27/3/2018, 07:53

Principessa, otkako mi je ustanovljena IR kad proveravam rezultate ne pijem glukozu, vadim krv pre jela, doruckujem - kifla i jogurt, popijem lekic i za dva sata opet vadim krv. Slazem se sa Nessi da umesto glukoze doruckujes pa za dva sata izvadis krv. Inace pijem glukofaz 2x750 mg.
Posle porodjaja kad nisam bila pod terapijom, nisam pila glukozu nego pre jela vadila krv, doruckovala pa posle dva sata opet krv.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ganedina 27/3/2018, 08:06

Opet kažem , po meni terapija ne sme da se prekida, jer se onda vraćate ka prvobitnom stanju .
Principessa, pažljivo sam prostudirala tvoje rezultate. Tvoj prvi OGTT nije bio dobar, jer ti je nulta glukoza bila 5,5 a ne bi trebala da predje 5.Onda, u 90. minutu posle prethodnog pada imala si opet skok i glukoze na 6,7 i insulina nsa 23 na 63 đto je baš ogroman skok i što nikako nije bilo dobro.
Posle 1 godine terapije tvoj OGTT opet nije dobar, ali svakako bolji nego prethodni.
Naime, početna glukoza ti je sa 5,5 spala na 5,1. Jedino što ti pada na 3,7 u 90 minutu,a to nije dobro, jer ideš u hipoglikemiju.I insulin u 60 min ti ide na čini mi se 86, a trebalo je da ima tendenciju pada.Po meni je rezultat s teraoijom svakako bolji, ali ne još dobar i treba da nastaviš sa terapijom a ne da je prekidaš.Ipak moraš biti strpljiva i istrajna, ne mož se to baš tako brzo srditi kako mi mislimo i želimo. I ti imaš 44 god , kao i ja što sam imala 45,46 kad sam počela sa terapijom i trebalo mi je par godina da sredim insulin.
I još nešto. Ko god ima IR sigurno ima i neku od urodjenih trombofilija, najčesće na PAI genu, jer su to 2 mutacije koje idu u paru na istom hromozomu .Što znači, trebate obavezo uraditi test za urodjene tombofilije i u trudnoći obavezo morate koristiti neki od niskomolekularnih haparina. Na ovu temu mislim da bih mogla da doktoriram , na žalost iz sopstvenog iskustva.

Eto, toliko od mene, nadam se da sam vam bar malo pomogla na temu borbe sa IR .
Ljubim i diržim palčeve za uspeh.
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od mamadabudem 27/3/2018, 08:24

Hvala, ganedina, sad sam prekopirala tvoje predloge za ručak, večeru .... osmeh srce
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Principessa 27/3/2018, 09:29

Hvala Ganedina na iscrpnom odgovoru. Sjajan predlog za hranu, ovako napisano zaista ne zvuci toliko lose...ja sam nažalost bila ogromni konzument krompira i deluje mi da je to i beli pirinač zapravo pravilo najveći problem u mojoj ishrani...a sto se tiče crne čokolade sa zaslađivačem maltitolom ili stevijom, kako sa tim stoji stvar? I da li zaista ni u jednoj varijanti ne sme da se “zgreši” npr sa kuglom-dve sladoleda jednom u mesec-dva recimo?
Interesuje me takodje da li to znaci da će meni mnogo vremena trebati da to sredim i da ne treba raditi transfer pre toga? Imam samo 1 blastu teško stečenu i zamrznutu, pa ne bih da je tako olako “pustim niz vodu”...koliko misliš da mi realno treba vremena da ovo sredim u potpunosti? Za 2-3 nedelje punim 45, pa nije bas da mi ne gori pod nogama...
I još nešto, da li to znaci da ako je blasta bila napravljena u trenutku dok secer još nije bio perfektan- da to znaci da su svejedno slabe šanse da uspe i pored sredjene IR jednog dana, ili to bas nema tolike veze? Ovo mi je realno jedna od poslednjih sansi za mojim embrionima, pa mi je stalo da tu šansu iskoristim u potpunosti jer je sledeći i jedini korak koji mi preostaje iza toga donacija jć.
Hvala unapred za sve, najpre za trud da nam sve objasniš jer ovo je zlata vredno znanje koje ja uopšte nisam mislila da je tooooliko važno (a eto 2 pokušaja i 2 bete 0 do sad...), a izgleda da ispada da je od najveće važnosti. I da, imam mutacije PAI i MTFHR heterozigot...u tom smislu sam oba puta bila pokrivena fraxijem...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ganedina 27/3/2018, 10:46

Principesa, moj ti je savet da ne ides na ET dok potpuno ne središ IR pa taman to još trajalo sa terapijom i godinu dana ako treba, tj., da čuvaš tu blastu kao oči u glavi. Meni je najžalije mojih 5 blastocisti tako bezveze protraćenih, jer sam ja išla iz 1 u drugi postupak, ne znajući da imam problem .
Ne brini za godine, bolje da odeš po blastu potpuno spremna nego da rizikuješ.
A to da li je tadašnja IR mogla toliko da utiče na kvalitet tog embiona, ne verujem, čim je on stigao do blaste. Ja mislim da ako imaš neregulisanu ir i odeš na ET, tu nema ni teoretske šanse za uspeh, jer taj povišen insulin i njegovi skokovi jednostavno sprže embrione .

Jedi slobodno crnu čokoladu po par kockica. Možeš nekada i da napraviš malu ekskurziju i pojedeš nešto što ti duša hoće .Ali to pojedi posle glavnog obroka gde su bile zastupljene namirnice niskog GI .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Principessa 27/3/2018, 11:00

U redu, hvala ti zaista puno. Mnogo si mi pomogla ❤❤❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ganedina 27/3/2018, 11:12

drago mi je da mogu ovde na bilo koji nacin da pomognem, zato sam se i ukljucila na ovu temu, mada vise nisam tako redovna na kutku kao pre . Smatram da zato ovaj forum i sluzi. Uostalom, i meni su ista tako cure ovde pomogle i zahvaljujuci Kutku sam uspela da ostvarim cilj i postanem majka, sto i vama svima od srca zelim.
Ja uvek i na svakom mesto to i pricam .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Dora1 27/3/2018, 11:17

ganedina ::Opet kažem , po meni terapija ne sme da se prekida, jer se onda vraćate ka prvobitnom stanju .
Principessa, pažljivo sam prostudirala tvoje rezultate. Tvoj prvi OGTT nije bio dobar, jer ti je nulta glukoza bila 5,5 a ne bi trebala da predje 5.Onda, u 90. minutu posle prethodnog pada imala si opet skok i glukoze na 6,7 i insulina nsa 23 na 63 đto je baš ogroman skok i što nikako nije bilo dobro.
Posle 1 godine terapije tvoj OGTT opet nije dobar, ali svakako bolji nego prethodni.
Naime, početna glukoza ti je sa 5,5 spala na 5,1. Jedino što ti pada na 3,7 u 90 minutu,a to nije dobro, jer ideš u hipoglikemiju.I insulin u 60 min ti ide na čini mi se 86, a trebalo je da ima tendenciju pada.Po meni je rezultat s teraoijom svakako bolji, ali ne još dobar i treba da nastaviš sa terapijom a ne da je prekidaš.Ipak moraš biti strpljiva i istrajna, ne mož se to baš tako brzo srditi kako mi mislimo i želimo. I ti imaš 44 god , kao i ja što sam imala 45,46 kad sam počela sa terapijom i trebalo mi je par godina da sredim insulin.
I još nešto. Ko god ima IR sigurno ima i neku od urodjenih trombofilija, najčesće na PAI genu, jer su to 2 mutacije koje idu u paru na istom hromozomu .Što znači, trebate obavezo uraditi test za urodjene tombofilije i u trudnoći obavezo morate koristiti neki od niskomolekularnih haparina. Na ovu temu mislim da bih mogla da doktoriram , na žalost iz sopstvenog iskustva.

Eto, toliko od mene, nadam se da sam vam bar malo pomogla na temu borbe sa IR .
Ljubim i diržim palčeve za uspeh.
Potpuno tačno! I ja sam se susrela sa tom mutacijom i sa IR.

Meni je dr rekao da ni pod razno slatko da jedem, pogotovo sad na početku trudnoće. Jednu jabuku da jedem ceo sat (da podelim na kriške), što znači da je ne pojedem celu odjednom već polako, sat vremena. Jer kaže da šećer iz voća može da mi zasmeta i da bebi zasmeta a višak šećera sa IR uništava plod. 
A i jako je bitno i pre zatrudnjivanja da se sredi IR, jer ometa začeće, to znate. Tako da po mom iskustvu a i mišljenju smatram da slatko potpuno mora da se ukine i pre trudnoće i na samom početku trudnoće. Posle je okej jesti neke zdrave kolače ili tako nešto.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Dora1 27/3/2018, 11:24

Ganedina, bravo za savete. Svima ovde, pa i meni, mnogo znači.  srca
Čitam sve što pišeš i zaista se slažem da mora da se sredi IR pre trudnoće, da bi se stvorila dobra podloga za bebu. I meni je krivo što sam pre svoje 3 IUI jela slatko, nisam pazila na ishranu a primala gonal i trovala se hormonima. I naravno nije uspevalo, a možda bi mi, da sam znala da imam IR, uspelo iz prve. Jer koliko vidim meni je malo trebalo, samo da sam znala, pravi dr i prava terapija.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Principessa 27/3/2018, 12:01

Ja moram priznati da niti sam znala niti sam imala svest o tome koliko je regulacija IR važna za trudnoću. Stalno sam mislila ok, ja sam mršava, nemam problem sa viškom kilograma i u čemu je onda tu problem...? Jako glupo i neozbiljno...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od mamadabudem 27/3/2018, 12:27

Mene brine da niko ne pominje FIZIČKU AKTIVNOST koja je presudna u borbi sa tim stvarima.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ganedina 27/3/2018, 12:36

Mamadabudem, fizicka aktivnost se podrazumeva pa zato je i ne pominjemo. Govorile smo o nacinu ishrane , terapiji i komentarisale rezultate testova opterecenja koji direktno uticu na sam ishod IVF u smislu kolicine i kvaliteta dobijenih jajnih celija i embriona, kao i njihove implantacije.
Ja zivim na selu i fizicki ne da sam aktivna, vec preaktivna.
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Dora1 27/3/2018, 13:12

mamadabudem ::Mene brine da niko ne pominje FIZIČKU AKTIVNOST koja je presudna u borbi sa tim stvarima.
Ja sam baš gore i spomenula fizičku aktivnost koja ubrzava metabolizam.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od mamadabudem 27/3/2018, 15:44

Ju nestade mi post, htela još nešto da dodam pa sam ga možda obrisala. Sad
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od saska1 27/3/2018, 22:59

A sta podrazumijevate pod fizickom aktivnoscu ja uvijek posle et moram mirovat i samo lagane setnjice i to sve kao po jajima tako da posle et sam totalno neaktivna i primjetila sam da mi tada bas uvijek jutarnja glukoza bude povecana.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 31 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu