KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

INSULIN - insulinska rezistencija

+97
Plavokosa
kobac robac
Bobaue
Principessa
sofronije
micam
mimi85
NikolaMaja
Sirijus
BiKsi :)
sanja 73
Hobbes
Nessi
alisa
saska1
Dora1
mamadabudem
Vanja80
ganedina
Blanka
Strumfeta78
Lakisa
Nataly17
BabyBear
dada88
biljica91
Gagagaga
Saska9000
sunny.tp
PalcicaBg
bobica83
Zmajuška
Bundevicav
Buba82
bebana81
Sanja_arch89
HappyGirl
Vanilla
MaloMorgen
noja
makelau
AriesGirl
boni m
Vecka
vratice se rode
lela1984
Ica1171
pticica
hocukusurnecuzvaku
Petkana
ChillyVilly
JocY
sareni leptir
Dexa21
Ambra
Mireille25
bak
Anchi
leptirko82
SoJa
anasrce
Mika
tulumba
KoMetaK
Lyanna
Niny
nena beba
missile
Vuchica
Freya77
nena dj
julija
laKole
dragana76ns
darling_buds
fight&faith
ninica2
SladZana
Tinche
Veca77
makica1984
tetreb
LaFolie
tanjica
OKacica
Ema78
Jeca pereca
Zoka83
lolipop
San
cici
Orline
vašar
buby
Marija86
djole42
dr mali pariz
101 posters

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 15/10/2012, 09:55

P.S. Ne znam kako je AMH povezan, on bi trebalo da bude relativno nezavstan od IR, ali, posto je organizam ceo povezan, verovatno da ima neke veze.

Meni je pre th bio 5,posle th oko 2,5... pao je za par meseci,ali se sve ostalo vratilo u normalu. AMH jeste bitan, ali ne presudan.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od tetreb 15/10/2012, 10:05

Ema, al si ti proučila IR svaka ti čast Ako bude nekih nejasnoća da znam koga da pitam hi hi osmeh srce
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Veca77 15/10/2012, 10:09

Ema, svaka ti čast! U principu sam razumela kako funkcioniše!
Uradiću insulemije čim primim platu i to zajedno sa glukozom, pošto se ovi u DZ uopšte nisu pretrgli da napišu ref. vrednosti i ne znam sa čim da uporedim... Doktorku u DZ ne bih da menjam jer mi je do sada uvek davala upute za sve što je meni trebalo i što sam izmišljala (samo sam za upute i bolovanje išla kod nje). Ni jednom me nije pregledala jer sam za to do skoro imala prof. Tulića
Hvala ti puuuuunooooo!
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 15/10/2012, 10:55

Veco, imas mogucnost da OGTT sa insulinemijama odradis u Konzilijumu, tamo sve kosta oko 50 e, i problem je sto moras da sedis. Rade to i u DZ Ristic, cini mi se da tamo mozes da prilegnes, sto i nije tako lose. Mislim da je cena slicna.

Sto se tice ASA, tu je najbitnije kako se ASA ponasaju, tj da li uticu na aglutinaciju ili ne. KOd mm aglutinaciju je video samo imunolog sa Torlaka i niko vise,pa posto je iui uspela iz prve, malo mi budi sumlju da nisu slucajno pomesali nalaze. Jer mm ima 100% u krvi, i 60 % u spermi, sto je ozbiljan nalaz.

A dr u dz i meni sluzi za to, uputi i administracija.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Veca77 15/10/2012, 11:02

Dr Ristić mi je blizu, jer je na NBgu, ali u Konzilijum imam više poverenja.
Što se ASA tiče, i kod mm nije primećena aglutanacija u spermogramu (zato dugo nismo ni znali šta je kod nas problem) i tek na Torlaku se ustanovilo... Mislim da tm mora da pije kortikosteroide, jer nije dobro što ima ASA u krvi. ASA u spermi može i ne mora da leči, ali ako ima u krvi, onda će se tebi pojaviti u krvi, a onda ne znam šta može da se desi....
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 15/10/2012, 11:13

Na to nam niko nije skrenuo paznju, ali je poenta sto su ASA autoimuno oboljenje, i ne bi trebalo meni da prave problem, sem lokalno, ali to se resava sa iui ili vto. Kortikosteroidi mogu trenutno da rese problem, ali ne trajno, na zalost. MM je sklon alergijama, i on bi trebalo ozbiljno da se pozabavi time, ali musko je to... U svakom slucaju, da ne idemo van teme, moja neka ideja je da ,ako bog da, cim ova beba napuni godinu dana, odmah krenemo sa jos jednom turom,pa posle...nema veze.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Veca77 15/10/2012, 11:24

Apsolutno se slažem za novu turu! Very Happy
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od BiKsi :) 15/10/2012, 20:21

I meni je glukoza bila ok, a insulin u nebesima!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od dr mali pariz 15/10/2012, 21:11

takodjeR
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 16/10/2012, 09:06

Meni glukoza bila u predijabetskoj fazi a insulin visok... U svakom slucaju, treba gledati i insulin i glukozu, glukoza sama po sebi ne pokazuje celu sliku. Pod metforminom su mi oba rezultata dobra smajli angel ...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 16/10/2012, 09:16

Okacice, kako si ti radila OGTT pod metfominom? jesi li prekidala ga da pijes dan pre, ili kako?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 16/10/2012, 09:21

Ema, nisam ga radila pod metforminom, dr mi je rekla da je dovoljno da proverimo glukozu i insulin pod metforminom, i posto je to bilo ok, nije mi trazila OGTT zasad, ona je za varijantu da ne prekidam metformin do daljnjeg ni u kom slucaju ljubav .
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 16/10/2012, 09:45

Pa i to ima smisla...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od tetreb 23/10/2012, 08:43

Stigao mi je rezultat SHBG i iznosi 66 ref vrednosti od 6-140 ako me pamćenje nevara ne znam jedinice nije rez.ispred mene.
Bila kod Šumarac i nije htela da mi prepiše lek za insulinsku rezistenciju kaže nije SHBG ispod 50 varira insulin al nije strašno nisu velike vrednosti i malo kasni odgovor al nije za terapiju iako sam je u bukvalu molila da mi prepiše.
I ponavlja mi ponovo opustite se popite vino uveče i kad je videla kako sam se rastužila i napravila facu prepisa mi zena bromazepan 1.5
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 23/10/2012, 18:54

Zdravo drugari

Ovdje sam nova ali sam se trudila da dobro sve iscitam do sada.
Bila sam na kontroli kod giinekologa prije neki dan i dala mi je da uradim ogtt i insulinemiju jer sumnja na PCO, kao i polne hormone.
Evo rezultata TSH 1.33 (0.4-4)
FSH 5.0 (2.8-14.4)
LH 3.5 (1.1-11.6)
prolaktin 496 (40-530)
estradiol 162 (74-587)

Ogtt (3.9-6) Insulin (6-29)
o 5.5 11.1
1h 5.6 80.3
2h 5.9 105

Danas sam bila kod endokrinologa i trazi jos UZ abdomena, AMH, kortizol, PTH, Ca++, HbA1c, 17OHP, DHEAS.
Pomenula je da cu svakako morati da pocnem sa terapijom.
Da ne zaboravim da napomenem da imam neredovne menstruacije i visak kilograma Sad

Hocete li mi reci sta se od testova radi da bi se ustanovila ovulacija, mada do sada nisam radila na tome pa i ne znam da li imam problem?

Malo sam preplasena od svega ovoga. No
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ninica2 23/10/2012, 19:27

Tetreb kad sam procitala za bromazepan pala sam sa stolice od smeha lol!
Izmolila ti lepo yes

ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od BiKsi :) 23/10/2012, 21:22

Tetreb lol!.

Marija PG, dobrodošla. Dobićeš lekiće koji će ti srediti ciklus i ovulaciju, nič se nemoj sekirati. Važno da si sve to fino ustanovila. A ovulacija se najbolje može ustanoviti prilikom odlaska na uz kod ginekologa, al nema potrebe sad to da radiš, jer će trebati par meseci da lek odradi svoje i da ti se ovulacija vrati. Inače, najčešće se ovulacija može zametiti Very Happy kad na sredini ciklusa, otprilike, bude pojačan sekret, bolne grudi (mada i ne moraju, kako kod koje žene) i tako, ništa posebno.

P.S. Što se tiče viška kg, sad će ti taj lek koji dobiješ (glukofaž ili siofor) pomoći, te ćeš fino i smršati. Spremi se da kampuješ u toaletu s početka, dijareja, iliti proliv, da prostiš Laughing, ima da ti bude najbolji drug! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 23/10/2012, 21:53

Marija, Biksi ti je sve lepo objasnila smajli angel ... Ima nas dosta ovde koji smo na metforminu, nije to nista strasno, od tog lekica ce lepo da ti se vrate ovulacije, koje mozes pratiti i LH trakicama ili folikulometrijom, ali ne sad, nego malo kad ti lek proradi as ... Lekic ima te nus pojave na pocetku koriscenja, ali ne treba vise od 10-tak dana da se naviknes na njega, a uz pravilnu ishranu sa niskim glikemijskim indexom, i nekom aktivnocu izgubices kilograme. Ja sam recimo od marta do sad izgubila oko 19kg, nije bilo tesko, a ovulacije su mi se vratile posle 4 meseca.

vv
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 23/10/2012, 23:14

Marija, i ja se pridruzujem ekipi koja ima pozitivna iskustva sa metforminom. Ja sam na primer siofor lose podnosila, bilo mi je muka, ali sada koristim ili glokofaz ili gluformin, i nemam nikakvih problema. I ja sam kombinovala metformin,vezbanje i manje vise zdraviju isharnu ( u poslednje vreme malo vise jedem kaloricno... Very Happy ). Pijem metformin nesto malo manje od godinu dana... sto se tive kilaze, skinula sam oko 10 kg...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 23/10/2012, 23:41

Fino je cuti rijeci podrske :)
E da, ja sam isprobala ove trakice za ovulaciju, one su mi svakog ciklusa oko 21. dana pokazivale povisen nivo LH, mogu li se osloniti na to? i pratila sam temp,poklapao se porast temp sa LH rezultatom tj, rasla je temp poslije 2-3 dana od +LH testa??? Mada nastavljam da pratim :)

Hvala puno, tek cu vam dosadjivati :)
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 23/10/2012, 23:48

Marija, iako nije ovde tema, nadam se dam nec e zameriti.
Za sada pusti trake i ovulaciju, daj sebi nekoliko meseci mira da ti metformin sredi organizam, pa onda kreni sa pracenjem...duso, treba malo vremena, a nikome strpljenje ovde nija jaca trana...

bice sve ok, videces... osmeh srce
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 23/10/2012, 23:57

Hvala Embarassed
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 24/10/2012, 08:27

Marija, jos jednom sam procitala tvoj post, i vidim da si napisala sve sto je karakteristika za insulinsku rezistenciju. Medjutim,da bi se nesto proglasilo pcos, potrebno je da pored neredovnih ciklusa, imas i inverziju lh i fsh hormona i da se na uz pregledu uosavaju policisticni jajnici. Ako fali barem nesto od ovog, to onda nije pcos, vec pcos like syndrom. Tako su barem meni objasnili.

E sad, terapija je ista,samo sto se brze resava problem kada nema pcos, vec samo postoji neki blazi oblik. Dobro je sto ti je sve otkriveno na vreme, da ne lutas... Ja na primer nemam nista od simptoma pcos, imam uredne cikluse, ali se ispostavilo da imam problem sa insulinom. Ne znam da li je ta moja IR uticala na neplodnost i u kojoj meri, posto i mm ima problem.

U svakom slucaju,i pre nego sto zapocnes th metforminom, kreni na vezbanje. Batali pilates i sl, treba ti nesto gde se trose kalorije i povecava misicna masa. Jako je bitno da prvo lepo smrsas, sto ce se desiti, a onda da radis na misicnoj masi. To je bitno jer se povecava broj misicnih celija i njihova potreba za glukozom, pa se na neki nacin smanjuje rezistentnost, tj kvantitet pobedjuje kvalitet.

Konkretno, ja sam krenula u teretanu, i za samo nekoliko meseci se sredila da sa 34 godine izgledam bolje nego sa 24. Very Happy KOmbinovala sam kasnije, kada je pocelo lepo vreme sa trcanjem...
Ako izuzmem zljeni cilj, a to je trudnoca, dijagnoza IR mi je bila poklon s neba, jer me je naterala da sagledam svoj zivot iz drugog ugla i da se vratim sebi. Nemoj da se plsis bilo cega, samo stisni zube kada krenes sa metforninom,jer ces ponekad imati utisak da bi djonove jela koliko ces biti gladna. Kao sto sam ti vec rekla, neko bolje pognosi siofor, neko gluformin.

I stedi pare za novu garderobu !!! Laughing
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 24/10/2012, 09:07

Ja bih se samo nadovezala na Emin post u vezi IR. I meni je pomogao da razmislim i shvatim koliko ustvari mi olako shvatamo hranu i trpamo svasta u sebe, sve te nezdrave stvari, pune secera, masti, raznih stetnih aditiva. Ovako, silom prilika sam se okrenula nekim zdravijim varijantama, i stvarno nije problem, a sto se tice stanja organizma, boljeg izgleda i subjektivnog osecaja, o tome da i ne govorimo. Ja sam od pocetka dobila Siofor i navikla sam se na njega bez vecih problema. Bilo mi je muka na pocetku, imala sam dijareju ali nekako je sve proslo, sad ga i ne osecam, ali je bitno da se pije uz normalan obrok. Ako uzmes metformin uz nesto malo tipa muslija, ili maleckog obroka, sleduje ti toalet lol! ...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 24/10/2012, 10:13

Djevojke hvala vam puno. Very Happy
Sa vjezbama sam vec krenula, idem na treninge aerobika i zumbe dosta su energicni i setam svaki dan oko 4km ili ti oko 45min do 1h. Ishranu sam prilagodila savjetima ljekara i interneta,mada mi se cini da sam mozda preostra jer sam za nedelju dana skinula vise od 2kg ???
I ja sam posle malo negodovanja sa rezultatima, shvatila da je bolje sto sam sad otkrila bilo kakav problem ,da bih ga mogla sto lakse rijesiti. Sledece nedelje dobijam terapiju kad ostale nalaze zavrsim.
A za pco ne znam...vidjecemo sta ce biti, ja cu se svakako baciti na posao juriš

SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 5 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu