KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

+10
Dacaa
HappyGirl
brinbili
maja76
ŽenoLina
nabla
lena
nena beba
BiKsi :)
Zoka83
14 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 3 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Maza 11/10/2011, 22:55

E pa....Mm muz ima zbrku hormona i trebao je da primi terapiju od endokrinologa ali dr ni da cuje da se odlaze hemo......Znas kad nisam upucena i ne razumem se....Mada mogli su uraditi biopsiju i zamrznuti ali opet ko zna zasto nisu i sta ce dalje biti.
Hvala tebi na informacijama...... osmeh srce
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 3 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Niny 11/10/2011, 23:09

To je sad gotovo, skoncentrisite se na to da tvoj dragi zavrsi hemo i da se lepo opravi, zdravlje je ipak najvaznije, a bebica ce onda doci.
Znam da ti sve to izgleda jako daleko, ali morate biti strpljivi, dan po dan, najvaznije je da imate jedno drugo ljubav
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 3 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Zoka83 12/10/2011, 14:57

Mazo, poslala sam ti pp. Tacnije iskopirala sam post koji sam poslala Niny ranije.... Pitaj ako te jos bilo sta zanima.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 3 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Niny 12/10/2011, 15:14

Zoko, znas da si ti jedno veliko srce

(izvinjavam se sto sam off, morala sam ovo napisati)

Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 3 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Maza 12/10/2011, 17:39

E zaista jeste srce..... cvet
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 3 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Zoka83 12/10/2011, 21:36

Niny ::Mazo, ne mogu da verujem da su sve vreme tumor markeri bili ok Crying or Very sad

Slicno se desilo i nama. Kada je mm otisao na ultra zvuk testisa jos 2008. zbog sumnje da je prosirena vena dovela do smanjene pokretljivosti spermatozoida, videli su malu kvrzicu na desnom testisu. Urolog ga posalje da odradi tumor markere koji su bili super. Nisu mu cak ni rekli sta je, niti da dodje za par meseci na kontrolu. Tek kad je tumor porastao naglo, mm je samoinicijativno otisao na pregled. Cak i tada su markeri bili dobri, osim ldh koji je bio neznatno povisen.

Ne znam, iskusni lekari bi trebali da se oslanjaju na celokupnu sliku, a ne samo na pojedinacne stvari. Mazo, nemoj mi uzeti za zlo, ali meni je cela ta prica, do operacije tm-a i primanja hemoterapije, jako neozbiljna. Da su lekari, kojima je to posao ranije reagovali, tumor se ne bi prosirio.

Ali, mozda je bolje sada ne spominjati sta bi bilo kad bi bilo jer od toga "nema 'leba". Mazi muza puza, budi mu pri ruci kada zapne i poklekne, ja nemam ni najmanju sumnju u pozitivan ishod vase price. Znas ono sto kazu, sto traljavo krene, uglavnom najbolje zavrsi Very Happy

I hvala devojke komplimentima osmeh srce osmeh srce
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 3 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Maza 13/10/2011, 00:07

On je krenuo na preglede u junu.....Dr mu je zakazao operaciju spustanja testisa....Hidrokila je bila oko testisa...Mi smo sve preglede radili 2 x i niko nije mogao da ustanovi sta je.....
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 3 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Maza 13/10/2011, 00:17

Onda nije samo dr kriv....I radiolog iz Mitrovacke bolnice i iz naseg DZ i tim lekara sa VMA.....I ja to sto puta pomislim ali opet gledam vedro....
Niny kako je tvoj muzic prosao?
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 3 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Niny 17/10/2011, 10:43

Mazo, mm je super prosao, otkrili smo bolest u ranoj fazi, tumor markeri su jos pre operacije bili ok, nije se prosirilo, tako da nije morao na hemo.
Bice sve dobro, samo polako zagrljaj
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 3 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od nabla 16/4/2014, 23:22

Drage moje,
da li ima neka medju nama ciji muz ima ili je imao Hočkinsa (Hodgkin`s limfom)? Potrebne su mi smernice za koleginicu:
1) da li zamrzavati spermu pre hemoterapije;
2) ako da, da li su poceli u drzavnim ustanovama zamrzavanje;
3) ako ne, koliko sada otprilike kosta zamrzavanje?

Njoj je doca (onkolog ili hematolog pretpostavljam) rekao da ne vredi zamrzavati spermu jer je to losa sperma i da ce doci do spontanih pobacaja ili anomalija ploda...
Medjutim, blic pregledom strane literature, spominje se pad fertiliteta nakon hemoterapije - posebno ukoliko je bolest bila uznapredovala, pa je bila potrebna jaca terapija koja u nekim slucajevima dovodi do azoospermije (do 2 godine ili trajno, zavisno od vrste i jacine terapija). Svuda se spominje zamrzavanje kao nacin da se osigura potomstvo.
Medjutim, u jednom radu pisu o povecanim aneuploidijama (hromozomskim anomalijama ploda) kod Hočkinsa i pre tretmana. Zanima me sta su vama docovi savetovali. I koje struke su docovi bili (onkolozi, urolozi, ginekolozi...)?

nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 3 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Niny 17/4/2014, 09:36

Nabla, mm je zamrzao uzorak 2011.god kada je imao prvi tumor testisa, neposredno pred operaciju, i sa tim uzorkom smo radili vto i sada čekamo bebu. Ti spermatozoidi koji opstanu i pored prisutnog tumora, bi trebali da su dobri, bar što se ove vrste tumora tiče.

Prošle godine je mm imao drugi put tumor, isto na testisu i dr urolog koja ga je operisala je prilikom operacije izdvojila delove tkiva koji su zamrznuti u Višegradskog, besplatno. Njih smo kasnije preneli u Jevremovu, ali ih sada nisu koristili za vto, nije bilo potrebe. Inače taj prenos iz državne klinike u privatnu je jako komplikovan, zbog nekog novog zakona, ali otom potom, to sad nije bitno.

Cena zamrzavanja u Jevremovoj je 30.000 din po uzorku. Ja mislim da u državnim može samo za specijalne slučajeve, ali to treba da vidi sa svojim lekarom, jer mora da se piše molba nekoj komisiji, ali nisam sigurna jer je to dr sve uradila umesto nas, pošto smo bili u bunilu.

Inače, mm-u se još nije pojavio ni jedan spermatozoid, nakon 6 meseci od hemoterapije. Mada on ima samo 30% testisa, pa nije baš merodavan. Trebalo bi da se pojave nakon 2-5 godina.

Moja drugarica je imala Hočkinsa i nakon 5 godina je rodila zdravu devojčicu.

Imaš gore i Zokino iskustvo, i oni su dobili zdravu devojčicu iz zamrznutog uzorka, mada je isto u pitanju tumor testisa.

Pozdravi puno prijatelje, neka se drže, sigurno nije lako, ali taj oblik je izlečiv i samo neka budu pozitivni. Proći će i to i doći će bolji dani  Very Happy 

Nadam se da sam pomogla, tu sam ako treba još nešto
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 3 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od BiKsi :) 17/4/2014, 20:33

Nablice, gde si draga, prvo da te kisnem, a onda da ti kažem da smo mi zamrzli spermice na klinici u Leskovcu, i da nas je to kostalo tada 300 evra, plus svakog meseca placamo po 10 evra održavanje tog materijala. Mamine poznanice ćerka je uspešno izlečila Hočkinsa i sad je trudna, eto, pozitivni primeri će sigurno značiti tvojim prijateljima. Želim im brzo ozdravljenje.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 3 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od nabla 25/4/2014, 13:25

Hvala puno na info!! Ljubim vas obe, a posebno bebirone!  sunny 
Ovaj Kutak je blago! Na zalost, tesko stizem da cesce dolazim...

Kad sam citala ovu temu, videla sam da se desava da su tumor markeri OK, ali da ipak moze da se tumor testisa "prosvercuje". Bas pre neki dan, brat je otisao kod lekara jer sumnja na kilu. Kila je potvrdjena, ali uocene su i mikrokalcifikacije na oba testisa. Radio je tumor markere - oni su OK. Doca je rekao, a i ja procitala, da te mikrokalcifikacije ne moraju nuzno da idu uz tumor. Neki manji postotak zdrave populacije imaju te kalcifikate iz neobjasnjenog razloga. Ali, djavo mi ne da mira.
Da li su vasi muzevi sa tumorom testisa imali i te kalcifikate?

Necu da brata stresiram s tim info, volela bih ja prvo sve da ispitam. Samo sam mu rekla da proveri spermogram posle operacije jer navodno, oko 20% muskaraca sa kalcifikatima ima losiji spermogram (brat jos ne planira trudnocu, ali vreme mu je - 33 god).

Ljubim vas jos jednom puno! A muzevima herojima, poseban pozdrav!

nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 3 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu