KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

nakon pozitivne bete

4 posters

Ići dole

nakon pozitivne bete Empty nakon pozitivne bete

Počalji od mirka14 30/11/2014, 15:56

Cao svima,
otvorila sam ovu temu jer po meni vidim da pozitivna beta ne znaci mnogo jer nakon toga nastanu jos vece brige i problemi. Barem kod mene je tako.
Ja sam imala pozitivnu betu nakon 15 dana od embriotransfera, pa 2 dana kasnije je porasla dva i po puta. Ja presrecna! Sutradan mi je krenulo lako krvarenje, svetla crvena krv na toalet papiru. Otrcim kod ginekologa i na UZ vidi mesak, sve u redu i da se javim za 3 dana ponovo. Krvarenje vec 3ci dan po malo , crveno, bole me krsta i stomak. Znam samo da su mi ubacili 2 embriona i pomisljam svasta. U Pragu su mi odgovorili da se ne brinem i da je cesto krvarenje i u slucaju da se pojaca da se javim ginekologu.
Ima li neko ovakav slucaj?

mirka14

Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

nakon pozitivne bete Empty Re: nakon pozitivne bete

Počalji od Ancica 87 30/11/2014, 18:41

Mirka,ja nisam imala VTO pa ne mogu da pricam o tome,ako ti se vidi mesak dobro je....U svakom slucaju ako se pojaca pravac dr

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

nakon pozitivne bete Empty Re: nakon pozitivne bete

Počalji od mirka14 30/11/2014, 18:55

Hvala Ancice,
8 godina cekam bebu, nadam se najboljem.

mirka14

Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

nakon pozitivne bete Empty Re: nakon pozitivne bete

Počalji od LaFolie 30/11/2014, 21:07

ja sam tako prosla. Krvarila sam do 15te nedelje, (krvarenje je krenulo odmah nakon pozitivne bete) strogo mirovala i koristila depo progesteron i utrogestan (max doza). Imala sam hematome. Na kraju se video jedan mesak. Svaki put kada sam se mrdala, isla kod dr, krenulo je krvarenje. Vidi ako mozes da sto vise mirujes. SRECNO!!
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

nakon pozitivne bete Empty Re: nakon pozitivne bete

Počalji od mirka14 30/11/2014, 21:55

Da. Doktorka mi je odmah dala Progesteron depo i to cu primati svaki treci dan iako koristim Utrogestan vaginalno 3 x 2. Ne vrdam iz kreveta, samo do toaleta. Molim se Bogu. Sada, kada mi je uspelo iz treceg puta, valja ce biti srecno. Sutra cu samoinicijativno opet uraditi betu i onda kod doktora. Hvala LaFolie. Utesila si me.

mirka14

Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

nakon pozitivne bete Empty Re: nakon pozitivne bete

Počalji od LaFolie 30/11/2014, 21:59

Meni je uspelo iz 4og puta, bila sam potpuno paranoicna, nisam dala nikome da me poljubi, samo sam cekala dan po dan da dodje kraj treceg meseca kako bismo izasli iz rizicnog perioda. Onda sam nakon dabl testa opet prokrvarila, to je trajalo do 14te nedelje. Posle toga vise nisi ni za setnju, jednostavno posle toliko mirovanja ne mozes ni da setas jer nemas kondicije. Plus sam se plasila. Meni je cela trudnoca nakon toliko krvarenja jako tesko pala, puno sam plakala i sve me je pogadjalo.
To su i hormoni i stres nas VTO slucajeva, jednostavno se plasis i da kines....

Bice sve ok, proveri samo da nisi nekim slucajem trombofilicar.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

nakon pozitivne bete Empty Re: nakon pozitivne bete

Počalji od mirka14 30/11/2014, 23:32

Potpuno te razumem. Meni se to isto desilo u prvoj trudnoci i nastaloj prirodnim putem. A onda jedna neiskusna doktorka svojom nestrucnoscu nakon amniocenteze je sve uprolastila.
No to je iza mene, sada me vec boli sve od lezanja , posle 3 dana .... A kada se setim pre 3 dana sam se super osecala, setala, uzivala.
Izdrzacu, samo da ga rodim. Ostalo je u Bozijim rukama.

mirka14

Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

nakon pozitivne bete Empty Re: nakon pozitivne bete

Počalji od Ancica 87 1/12/2014, 09:32

Mirka,poslusaj Folie,veruj mi da kada ja budem radila VTO necu ustati iz kreveta do 3 meseca....Nista mi nece biti tesko samo da sve bude ok..

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

nakon pozitivne bete Empty Re: nakon pozitivne bete

Počalji od mirka14 1/12/2014, 09:39

Naravno da cu lezati! Danas idem na kontrolu kod doktora. Slusacu njegov savet. Ne mrdam iz kreveta.

mirka14

Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

nakon pozitivne bete Empty Re: nakon pozitivne bete

Počalji od Ancica 87 1/12/2014, 09:43

Javi se posle kontrole,bice sve to super! navijači1

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

nakon pozitivne bete Empty Re: nakon pozitivne bete

Počalji od mirka14 1/12/2014, 09:53

Obavezno! Hvala Ancice na podrsci!

mirka14

Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

nakon pozitivne bete Empty Re: nakon pozitivne bete

Počalji od mirka14 1/12/2014, 09:57

Ancice,
vidim da planiras VTO. Ja ti savetujem da ako to resis, nemoj da lutas po ordinacijama po Srbiji. Skupi pare i idi u Prag. Ljudi tamo stvarno znaju sta rade!
Na tebi je da se pripremis u Srbiji sa svim pregledima a onda pravac tamo. I nemoj da cekas kao ja. Cekanjem gubis snagu za ono najvaznije, psihicki se mucis sto ne valja za tvoju buducu trudnocu.

mirka14

Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

nakon pozitivne bete Empty Re: nakon pozitivne bete

Počalji od Vuchica 1/12/2014, 10:34

Devojke, nove i stare, vodite racuna o pravilima foruma i preglednosti. Nije u redu da se zbog jednog pitanja otvara nova tema.

Ovde se caska o trudnickim i predtrudnickim pitanjima, nedoumicama i svemu ostalom:
https://kutak.forumotion.com/t2932p600-korak-po-korak-na-putu-do-bete
https://kutak.forumotion.com/t2928p510-desavanja-u-mojoj-trudnoai-za-one-koje-nemaju-otvoren-td

Nema ljutnje, pls

Mirka, verujem da ce sve biti u najboljem redu i da ce ti ova trudnoca biti uspesna i bebicetna.   yes Javi se na ovim temama, jer su najaktivnije, i odgovori brzo stizu.
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

nakon pozitivne bete Empty Re: nakon pozitivne bete

Počalji od mirka14 2/12/2014, 13:26

Zdravo devojke,
na UZ sve u redu za sada. Ali plod i srcana akcija ce morati da sacekaju jos 7 dana. Doktorka na UZ ne vidi uzrok krvarenja, kaze ne obracaj paznju, procice. Uh, ko ce da ceka! Ali moracu.

mirka14

Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

nakon pozitivne bete Empty Re: nakon pozitivne bete

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu