KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

+10
Dacaa
HappyGirl
brinbili
maja76
ŽenoLina
nabla
lena
nena beba
BiKsi :)
Zoka83
14 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od nabla 4/6/2010, 16:36

Zoko, ta praksa sa slanjem na IUI je uobicajena kod parova koji nemaju problem sa spermicima ili je rec o blazem problemu.
Verujem da cete vi ici drito na IVF.

Javljaj sta je bilo na konsultacijama!
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Zoka83 7/6/2010, 14:26

Znam Nabla. Ne znam da li je njegov problem bio blazi ili ne ( 30 mil/ml, ukupno 60 mil, pokretnih A 10%, pokretnih B 30%, 80% defektnih), ali je dr ipak insistirala na IUI.
Sada, u uzorku koji je ostavljen imamo 60 mil/ml, 30% pokretnih ( A+B) i 70% defektnih. Dg je astenospermia. Nadam se da nece insistirati na IUI, jer sam ubedjena da nece uspeti, a kada sa takvim stavom krecem, ne izadje na dobro. Jeste spermogram malo bolji, ali pitanje je koliko ce ih preziveti odmrzavanje.
I ja mislim, po nekoj logici, da bismo trebali na ICSI. Cekam 18. pa cemo videti.
Ljubim vas!
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od maja76 7/6/2010, 15:18

Meni se cini da se ne radi o tome koliko ce ih preziveti, a koliko ne. Prosto oni ne smeju da rizikuju da vam urade IVI a da recimo od toga nista ne bude, i sta onda?
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Zoka83 7/6/2010, 15:29

Da, po meni je to bacanje 300 eura u vetar. Jer pretpostavljam da nemamo pravo na besplatnu VTO i svaki euro mi je vazan.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od maja76 7/6/2010, 15:48

Slazem se sa tobom, nego ne znam kakvi bi uopste rezultati bili posle svega sto se dogodilo. Izvini ako te diram u slabu tacku.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Zoka83 8/6/2010, 09:45

Ne, ne diras : ) Slazem se skroz. I pre toga nisam bila optimista kada su rezultati IUI u pitanju, a sada pogotovo.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Dacaa 9/6/2010, 17:13

Zoko zelim vam srecu,mada i ja mislim kao ostale devojke da ne bi bas trebali da se zezaju tako sa tim rezervama sp.koje imate.Inace imamo isti problem kad su god.upitanju i nas stalno zezaju svi *pa mladi ste,imate vremenaaaaaa.U 26god.malo ste uranili a ja vec ludim koliko smo vremena izgubili...Ja verujem da se osecamo isto kao i zenice koje imaju preko trideset,isto je nama,cetiri godine cekanja je isto za svakog bio mlad ili star.Svi zelimo bebu,ne bi se toliko borili.
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Zoka83 15/6/2010, 11:45

Jos tri dana pa cemo znati sta nas ceka...
Daco, generacijo, slazem se i ja sa tobom. Nadam se da ce i dr doneti takvu odluku...
Ljubim vas, pa ako Bog da, uskoro otvaram dnevnik VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Icon_biggrin
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od nabla 16/6/2010, 17:23

Zoko, drzim vam fige! VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 543728
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od maja76 16/6/2010, 21:55

Zoko dace Bog, cvrsto verujem u vas uspeh VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Icon_biggrin VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 561840
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od djole42 16/6/2010, 22:36

Zoko puno srece VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 275568
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od HappyGirl 17/6/2010, 18:49

Ajd sutra čekamo izveštaj igracice igracice
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Zoka83 18/6/2010, 21:12

Evo me - sa izvestajem. VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Icon_biggrin
Cekala sam par minuta doktorku dok je ona u ordinaciji pored pregledala buducu mamu koja nosi trojke VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Icon_biggrin . Odmah sam pomislila - kako je dobar znak...
IUI nije spominjala, odmah je predlozila VTO. Plan je da dodjem na pregled izmedju 15 i 30 avgusta, sa kompletnim nalazima i tada krecemo u akciju. Posto sam mlada, kaze da necu uzimati kontracepciju, da nema potrebe i da cemo verovatno raditi dugu semu. Sta to onda znaci, malo sam se pogubila, mislila sam da duga sema podrazumeva kontracepciju? Znaci supresiv + stimulacija?
Rekla je da je ona radije za IVF, da priroda uradi svoje, ili da biolog par komada odradi uz ICSI, a ostatak IVF. Naravno sve zavisi od broja jc, a placala bih samo IVF, koji kosta 1600 E. Ako posle odmrzavanja sperma ne bude bas dobra, sve ce se raditi ICSI metodom.
Ukratko to je to. Hvala puno na podrsci, zaista znaci, a ja sam jako srecna sto je konacno pocelo nesto da se desava!

I evo jos jedna lepa vest, kao ohrabrenje za sve koji planiraju mozda IUI - mojoj drugarici uspelo iz drugog puta, dg njm oligoasteno i juce je saznala da je trudna. VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Icon_biggrin

U avgustu otvaram dnevnik, a do tada sam tu naravno, za sve vas.
Ljubim vas! VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 275568
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od HappyGirl 18/6/2010, 21:15

E pa zoko lepe vesti i sa srećom neka bude. Čekamo avgust igra
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od dr mali pariz 18/6/2010, 21:56

Mila moja drugarice!
Moram prvo da prokomentarišem da sam malo uvređena što mi nisi javila da si pre mesec dana otvorila ovu temu,gde mogu da te bodrim,i navijam za vas.
Sasvim slučajno se nađoh na ovim str.
a sad...prošli ste trnovit put,i još uvek je takav pred vama,ali svakako mnogo lakši.Drago mi je da je konačno pao dogovor sa dr koju mnogo ceniš,i navijam,kao i dosad da sve protekne lagano-školski.
Ti imaš 26 g. ali ste zajedno ,koliko vidim ,11 godina,nimalo kratak staž-kad sam radila HSG,imala sam 21,i mnoge sa odeljenja,mnogo,mnogo starije od mene,pitale su me gde žurim...da,da,sigurno su tako mislile,ili su požalile što tad nisu bile u mojim godinama.U ovoj borbi,nema tih godina koje su raaane...ima samo kasnih za ovakvu borbu.
Ljubim te jako,mila pumice,i budi jaka ko i dosad!
osmeh srce
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Zoka83 18/6/2010, 22:17

Draga, ti i ja se cujemo i telefonom, bilo je i divnih trenutaka uz kaficu ( i bice ih) i znas sve, ali apsolutno sve sto mi se desavalo. Tvoju podrsku imam svakako, a poenta otvaranja ove teme je da saznam malo vise o tome sto me ceka, od zenica koje prolaze kroz isto, tj ciji muzevi su imali tumor i nasla sam mnogo korisnih informacija. Ovo nije dnevnik, a kada ga budem otvorila, naravno da ocekujem da se prva upises VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Icon_biggrin Tako da, nemoj se vredjati, nemas razlog VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Icon_wink
Ne znam ni kako da ti objasnim kako tvoje reci uticu na mene.
Nemam ti sta drugo reci osim hvala. Divno je imati prijatelja kao sto si ti. VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 275568
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od brinbili 19/6/2010, 10:11

Bravo Zoko,srecna sam zbog vas VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 275568
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od maja76 19/6/2010, 13:55

Divno, znala sam da ce na kraju sve biti dobro, a i dobar znak sto si videla mamu koja nosi tri bebe VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Icon_biggrin
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Maza 3/10/2011, 22:16

Mm je u prosli petak operisao tumor desnog testisa.
10cm u precniku,dr je poslao na analizu a ne znam koliko se dugo ceka,da li mi neko moze reci?
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Niny 10/10/2011, 22:04

Mazo, mm je takodje operisan u februaru ove godine. Taj histopatoloski nalaz se ceka oko 2 nedelje. Tu sam ako ti nesto mogu pomoci Very Happy
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Zoka83 10/10/2011, 23:06

Maza ::Mm je u prosli petak operisao tumor desnog testisa.
10cm u precniku,dr je poslao na analizu a ne znam koliko se dugo ceka,da li mi neko moze reci?

Otkud je cekao da toliko naraste? Nije ranije primetio nista sumnjivo?

Niny ::Mazo, mm je takodje operisan u februaru ove godine. Taj histopatoloski nalaz se ceka oko 2 nedelje. Tu sam ako ti nesto mogu pomoci Very Happy

Takodje Very Happy
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Maza 11/10/2011, 21:54

Pa nije cekao,nego su svi nalazi bili dobri i urolog je rekao da je to nespusteni testis......I radjen je UZ van Vma i radioloski pregled na dva mesta i tumor markeri i nista nije pokazalo na tumor dok ga doktor nije operisao.....Tumor je maligan i prosirio se na limfne zlezde u trbuhu i trenutno muz prima hemoterapiju....

Ps mm je godinu dana mislio da je to bruh jer je operisao bruh pre 9 god.....

Hvala vam puno,svaka informacija mi znaci srca
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Niny 11/10/2011, 22:18

Mazo, ne mogu da verujem da su sve vreme tumor markeri bili ok Crying or Very sad
Sve u svemu, dobro je da je otkriveno i da tm sada prima hemo i bice sve dobro, videces yes
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Maza 11/10/2011, 22:35

Koliko sam uspela da izguglam njegova hemo je jaka...Prima 5 dana pa 9 dan od prvog dana opet jednu dozu pa 7 dana kasnije opet 5 dana zaredom....
e sad meni je najbitnije da se on izvuce iz ovoga ali opet posvesno razmisljam i o deci....Znam da moramo na VTO ali kada?Koliko se ceka posle hemoterapije?
I da li cemo uopste moci postati roditelji?
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Niny 11/10/2011, 22:50

Mazo, predpostavljam da niste zamrzli uzorak sperme pre hemoterapije.
Naravno da je najbitnije da njemu bude dobro i bice sigurno, samo se drzite zajedno. Zokin muz je primao hemo, to ce ti ona bolje reci, ali ja mislim da 2 godine posle sme da se koristi sperma, tj da se do tada ona precisti od hemoterapije.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO nakon tumora testisa i hemoterapije - Page 2 Empty Re: VTO nakon tumora testisa i hemoterapije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu