KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

plan i program uvodjenja cvrste hrane

+67
Tavita
BiKsi :)
Bobac
Lija
micam
Vanja80
Mimi12
nina :)
Tangerine
mimi85
lolipop
masato
bobica83
alisa
Deni
Ema78
d77
Vuchica
Stenli
zvoncica36
zoxa
veki1
fight&faith
jagodica
heart84
lilly13
mijaki
dr mali pariz
dacans
dragmilk
Botox
Orline
Marie
Mali Princ
agata
Marija86
noja
Mrvica
makababy
cici
plavaptica
cufta
Tanja83
penelope
Mirjana
Zoka83
lena
key
Tinche
buby
nesalela
catherine290505
Sneza
brinbili
Milijana
Lily
Pakki
Anuska
MARA
Jelence
Cherry
Gala
Kata
duga76
Hitron-Luka
maus
era
71 posters

Strana 12 od 29 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 29  Sledeći

Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 27/5/2013, 21:25

Evo da stavim slicicu kako izgledaju te kasicice,imaju malo drugaciji oblik
plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 34spi6o
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od dr mali pariz 27/5/2013, 21:25

nič ne forsiraj- samo pusti,kako god.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od dr mali pariz 27/5/2013, 21:26

Heart, interesantne su-za početnike doduše.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 27/5/2013, 21:28

Na njima pise da su od 6 meseci, medjutim ja danas dala Rasi da iz njih jede i nema nikakvih problema iz onih drugih koje su oble je sve izbacivao napolje
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od lilly13 27/5/2013, 21:34

Mi smo počeli sa voćem, i zamijenili taj obrok oko 9h
sad trenutno uvodimo večeru, pravila sam joj onu hipp rižu (kao rižolino) i prvi dan je bilo fuj, drugi već malo bolje (4 kašičice), već 4. dan je pojela 60 ml i htjela je još. Danas sam joj pravila palentu , oko 100ml, i pojela je sve i bila raspoložena za još. Kontam da ćemo i ovu večeru uspijeti zamjeniti za koji dan. jer baš fino klopa.
A sa uvođenjem smo počeli kad je imala 5 i po mjeseci (otprilike). I prvih dana je isto gurala kašicu jezikom van, ali je nakon 6 dana prestala i normalno gutala.
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 27/5/2013, 21:34

Ovakve još nisam viđala. Baš su zanimljive Very Happy Mi još jedemo silikonskim, jer je meni lakše, ne moram da pazim da ću ga povrediti. Ali probali smo i plastičnim i običnim kašičicama i jede iz svake, kad hoće Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Botox 27/5/2013, 21:37

samo polako :)
kolko su nam deca razlicita, volim raznolikost tu :)
moj V. se sike ne odrice a evo nas u drugom mesecu uvodjenja klope....
sto se tice kadicica, koristimo najobicnije iz DM, babylove njihove, bilo pet komada u kompletu....
mislim da vasim bekama treba vremena da se na kasiku naviknu, i da je samo to u pitanju sada.... dajte im vremena, ipak su oni mali i sve im je novo.... retko.ko je imao sjajan pocetak....
lili tako je i kod nas bilo, pocetak skoro nista u usta, za desetak dana skontao sta s jezikom, kasicicom, hranom i sve cool
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od dr mali pariz 27/5/2013, 21:59

Moji bi pola te kašike smazali-davno smo iz silikonskih u neke ko gumene-ne sećam se čije su,ali veće površine-većw od kafene kaš.malo-a meni te neobične deluju baš male. Ja ne obraćam inače pažnju na to što o i beleže za koji je uzrast-zaista ,deca su ratličita,i moja međusobno,te ne obraćam pažnju na te obrasce.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od lilly13 27/5/2013, 22:16

Botox ::
sto se tice kadicica, koristimo najobicnije iz DM, babylove njihove, bilo pet komada u kompletu....
mislim da vasim bekama treba vremena da se na kasiku naviknu, i da je samo to u pitanju sada.... dajte im vremena, ipak su oni mali i sve im je novo....

i mi te kašike koristimo, i kad smo počeli jesti njoj najinteresantnije bile kašike. Ja sam joj znala dati samo kašiku da se igra sa njom jer je htjela. I onda je gricka, češe desni i tako. sad dok vidi kašiku obraduje se Wink
plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 P4300064plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 P4300064
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 28/5/2013, 20:14

Nisam sigurna da mi je na ovoj temu heart preporucila nuk flasice u cucle ali svakako joj moram zahvaliti...Srce HVALA PUUUNOOO.... danas smo konacno pili vodu na flasicu...nespretno doduse ali smo pili...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 28/5/2013, 20:17

Uzela sam one 0-6 mes silikonske...ne znam da li mozda da uzmem obe 6-18m....

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 28/5/2013, 20:20

A sto se tice cvrste hrane lose smo danas prosli, slani obrok skoro nista...kupih i hipp zitarice da probam mozda joj se vise svide od milupinih s dutra cu kupiti i humana...
uzeh i hipp kasice od sljive o btrskve i kajsije pa cu da joj dajem lagano...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od jagodica 30/5/2013, 09:43

Pozdrav, devojke!
I mi se mučimo sa kašicama. Krenuli smo sa punih pet meseci i evo već dvanaest dana nema pomaka, samo gura kašiku jezikom. Počela sam sa Milupom - uzela prvo pirinač, a pre dva dana mešavinu pirinač i kukuruz. Probaću sa nekim povrćem, a možda uzmem i gotovu kašicu čisto da vidim da li će hteti. Možda nije još spremna, ali češće traži da sisa,tako da svakako joj vrlo brzo mleko neće biti dovoljno. Čačkam po forumu da vidim vaša iskustva i vidim da li grešim negde. Davala sam joj oko pet, juče probala oko jedan, pola dva.
Pusa za sve!
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 30/5/2013, 10:19

Kod nas i dalje mrka kapa...nece nikako klopu...ili zine i sve iscuri ili nece da otvori usta i okrece glavu...mi smo uveli povrce i zitarice ali kolicina je max 40ml...
juce sam joj dala mlecnu hipp kasicu sa zitaricama u jabukom i ceo dan je povracala, probacemo opet da testiramo da nije alergija na formulu...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 30/5/2013, 13:02

mijaki ::Nisam sigurna da mi je na ovoj temu heart preporucila nuk flasice u cucle ali svakako joj moram zahvaliti...Srce HVALA PUUUNOOO.... danas smo konacno pili vodu na flasicu...nespretno doduse ali smo pili...
ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav

Rasa je pio u porodilistu iz njih, onda kad smo zavrsili na Institutu za majku i dete tamo su bile neke krs flasice i nije umeo da pije iz njih muke zive, jedva sam ih namolila da mi dozvole da mu donesem od kuce Nukove flasice, posto nedozvoljavaju nista svoje da se unosi, a jedna sestra kad mi je rekla a videcete kad ogladni kako ce znati da pije doslo mi je da je ubijem.
I mi jedemo pomalo povrce, muke zive juce je pojeo 6 kasicica sargarepe, pola je zavrsilo napolje, danas cu da probam jabuku da mu dam mozda ce hteti. Jednostavno covek ne voli da jede i mleko slabo pije sve mrljavi, ali to je tako od samog pocetka, a ja vise ne mogu da se nerviram.
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Botox 30/5/2013, 13:05

mislim da ona nie jos skroz spremna, plus, jel sam dobro skontala da joj vise puta na dan dajes cvrstu klopu?
mi smo ceo prvi mesec samo jedan obrok imali dnevno
pa kolko pojede, pojeo je za taj dan
nista forsirati
kad bude spremna jesce
a kod dece koja slabije u pocetku prihvataju, mislim da je i bolje ici sto laganije i ne nametati im nista suvise brzo....
bukvalno sam na svaki peti il cetvrti dan uvodila novu namirnicu, davala yu toku pre podneva i to je to, pa sad pet kasicica u pocetku, pet.... posle je bilo sve vise, pa smo stigli i do cinije pune
....
al imati neki red bar je potrebno, mislim da deca to vole
znaci ako krenes s jabukom, pa nece, ostavis, pa sutra ponudis opet al probas da je pomesas s necim sto je vec probala, pa treci dan opet jabuka sama il s necim sto je jela vec.... i tako
ne bih je bas bombardovala, te jabuka, pa uvece nesto slano, pa opet slatko, pa slano, pa svaki dan nesto drugo
mozda je to dodatno iznervira
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od lilly13 30/5/2013, 14:46

Mi smo počeli sa jabukom, prvi dan kašičicu dvije, pa drugi opet isto (ostatak pojede mama Wink ) pa treći 4-5 kašičica, pa četvrti otprilike isto. Ustvari prva dva dana je pila sok pa onda 4 dana kašica. Pa poslije kruška pa sve isto. E kad je naučila da jede onda sam joj novu namirnicu davala koliko je htjela, ali bar 3-4 dana istu. to smo jeli ujutro oko 9 (nakon 1. spavanja)
Nakon mjesec dana sa rižolinom je isto bilo, prvi dan skoro ništa nije htjela, drugi bolje, treći još bolje, četvrti super. Pa smo prešli na palentu a nju je prihvatila super. Žitarice joj dajem popodne oko 6-7 umjesto večere i već je zamijenila i taj obrok (nakon 7 dana)
Samo polako, nemojte ih tjerati da jedu na silu.
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od dr mali pariz 30/5/2013, 15:33

rDa,da jednu namirnicu 4-5 dana,ja sam i sedam u počeku jer sam baš rano krenula, sa četvrtim mescem starosti.
I to sam davala pre podne-oko 11 sati.Nikad novo uvodula nisam popodne,pa ni sad.
Kašičica-kašičica-on i ne treba od toga da se najede,već navikne na nešto što nije mleko-zato se i kreće sa mlečnim žitaricama-kao nečim što je najbliže mleku...
Posle detetu obavezno dati mleko.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Marie 30/5/2013, 18:43

Isto smo tako - na 3 do 4 dana novu namirnicu i to samo jednom dnevno, nama je to bio obrok oko 12. Sve dok nije pocela da jede za obrok oko 150 ml ja sam joj posle kasice davala da sisa, kad je jela oko 150 ml kasice, koliko se smatra obrokom, ne bih joj dala da sisa, a nije ni trazila. Posle mi je jela cak i vise, po 200 gr nesto sto voli. Treba samo polako ici i red neki definitivno, da se to polako ustali. Inace meni je dr posle nekih 2 nedelje od pocetka uvodjenja, kad sam joj rekla da jede oko 130 ml za obrok, rekla da je to super i da je prvih nedelja dosta i 50 do 60 da pojede, sve dok se navikava to je normalno. A nove namirnice, kao i Pariz, ni sad ne uvodim popodne, naravno da bih lakse primetila u toku dana neku reakciju ako je bude. Nadam se da i ovo nase iskustvo znaci, malo po malo i dobro je to ispalo, tj. dobro nam ide za sada, a nadam se da ce i ubuduce Wink
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 30/5/2013, 19:44

Samo da prijavim da je danas drugi dan za redom jeo šargarepu (posle 3 meseca) i da još uvek nema nikakve reakcije igra igra igra
Jagodice, samo opušteno Wink naučiće da ne gura jezikom Very Happy
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 30/5/2013, 20:41

Da me ne shvatite pogresno i ja sam uvodila namurnicu po namirnicu na 3-4 dana ali je problem sto nece da jede nista, ne pomeramo se kolicinski evo vec vise od 2 nedelje...
sada sve ponavljam tj idem ispocetka
Gdjica samo otvori usta i vice aaaaaa, nece da guta, moja mama je cak u sali rekla da ce joj zapusiti nos pa ce onda morati da proguta:-)

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 30/5/2013, 20:50

I da kupila sam sve vrste kasica koje postoje a koje se 4+, da vidim hoce li joj se neke svideti....humana, milupa i hipp, mlecne i bezmlecne...:-((((

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 30/5/2013, 20:54

Mijaki istu muku mucimo, ni ovaj moj evo vec treca nedelja ni pomaka, slabo jede i one pirincane-kukuruzne kase,on cak i proguta ali cim oseti ukus krene da pravi neke face i da place, danas dala jabuku, uzas ma ni da lizne nece, prvo sam pokusala sa sokicem ni to.Da mi bar pije mleko kako treba ne bi ga terala jos, ali i to slabo.Mogu da zapisem kad popije 120 ml po obroku, to je sve po 50,60,70 i tako mu nutkam po ceo dan. Cak sam ga pustala da nejede po tri tri ipo sata kao vise ce popiti ma ni tad nista.Danas mi bila drugarica sa bebom tri nedelje mladji od njega iz cuga popio 170 ml posle pio neki caj, ja gledam i place mi se.
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 30/5/2013, 21:00

Drage moje, razumem vas u potpunosti. I ja sam se nervirala dve nedelje jer nije hteo da jede. Onda se setim kad su mojoj sestri govorili za njeno dete da je ona vesela, napredna, zdrava i da ne brine. Tako sebe teših Wink Ta mala i sada mrljavi za medalju, a raste kao iz vode i ništa joj ne fali.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 30/5/2013, 21:04

Nemoj da me pogresno shvatis ali drago mu je da nismo usamljen slucaj:-( pocinjem da preispitujem sebe da li i sta pogresno radim...ja za mleko ne znam koliko popije ali siki samo jednu siku, max 3 minuta...na cca 2h... posle podoja opusteno izmuzem jod 100ml i jos ostane...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 12 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 29 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 29  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu