KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

plan i program uvodjenja cvrste hrane

+67
Tavita
BiKsi :)
Bobac
Lija
micam
Vanja80
Mimi12
nina :)
Tangerine
mimi85
lolipop
masato
bobica83
alisa
Deni
Ema78
d77
Vuchica
Stenli
zvoncica36
zoxa
veki1
fight&faith
jagodica
heart84
lilly13
mijaki
dr mali pariz
dacans
dragmilk
Botox
Orline
Marie
Mali Princ
agata
Marija86
noja
Mrvica
makababy
cici
plavaptica
cufta
Tanja83
penelope
Mirjana
Zoka83
lena
key
Tinche
buby
nesalela
catherine290505
Sneza
brinbili
Milijana
Lily
Pakki
Anuska
MARA
Jelence
Cherry
Gala
Kata
duga76
Hitron-Luka
maus
era
71 posters

Strana 1 od 29 1, 2, 3 ... 15 ... 29  Sledeći

Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od era 29/5/2009, 19:58

Drage mame, Lucu i mene ceka uvodjenje cvrste hrane za dvadesetak dana, pa bih volela da napisete kako je to kod vas islo. Bilo bi lepo, a i korisno da napisete kada ste poceli sa uvodjenjem cvrste hrane, sa cim ste poceli, a sa cim nastavili, u vreme kog obroka, koja je to kolicina koju beba pojede, kada ste uspeli da cvrstom hrano,m zamenite ceo obrok i sta se jos setite...
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od maus 29/5/2009, 20:40

Evo ovako:
ja sam pocela Ani davati cvrstu hranu sa 3 ipo meseca. U pocetku je to bilo nekoliko zalogaja pa joj dam flasicu.
Prvo sam joj dala pirinac. To sam kupila(milupa ili humana pise posle 4. meseca).
Posle 2,3 dana sam obarila sargarepu, izblendirala i dala joj.
Sutradan krompir i sargarepu. I svaki put sam joj povecavala broj kasikica.
Sledeci put sam dodala i tikvicu. Pa sam pre par dana ubacila i malo pileceg belog mesa. Danas i boraniju.
Juce je jela krompir, sargarepa,belo meso i spanac. Sve je pucalo.
Ove obroke joj dajem u 12h. Ana vec duze vreme ima ustaljen ritam. U 7h se budi. Posle pola sta popije flasicu(od 210 ml vode, 7 merica). U 12 je cvrst obrok. U 16h opet flasica( 7 merica). Oko 18h joj dam jabuku ili bananu. I u 20 h opet flasica(7 merica).
Vec neke 3 nedelje jede ceo obrok, bez flasice.Pre toga nikako nisam znala koliko je dosta. Onda sam uzela teglicu od 190 ml i to mi je bila mera. Sada vec znam tacno koliko moze pojesti, a i sama okrece glavu i stisne usnice kada je dosta.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Hitron-Luka 30/5/2009, 09:19

Era, imas u Lukinom dnevniku na samom pocetku Wink
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Hitron-Luka 30/5/2009, 09:23

Evo da ne gubis vreme....
al mislim da je najbolje da sledis Misicin nacin i redosled Wink


Sastav voca :

1/4 pomorandzinog cedejnog soka
1/4 rendane jabuke ili kruske
1/4 banane(zrele)
1/4 bebeci keks bez glutena



Sastav povrca :

1/3 barenog krompira ili rize
2/3 povrca (sargarepa,spanac,brokoli,karfiol,paradajz,)
jedna kasika suncoketovog ili kukuruznog ulja
bez soli
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od maus 30/5/2009, 12:43

E da, zaboravila sam da napisem da vec 3 dana u hranu stavim 2-3 kapi maslinovog ulja.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od duga76 6/6/2009, 18:53

Sve je to super sto pisete,ali ja sam u totalnom soku oko tog hranjenja.Vec 2 nedelje pokusavam Masi i Maji da uvedem slane i slatke kasice.Njihov pedijatar kaze da one nisu spremne za zitarice i da prvo krenemo sa sokicima,pa vocnim kasama,pa kasama od povrca....
Praksa i teorija su kod mene potpuno razlicite...
Moje bebe nece da jedu,maja mi cak odbija i flasicu sa mlekom.Zasto,pojma nemam,jede sad manje nego kada se tek rodila,desava se za obrok uz suze pojede svega 50-70ml mleka,a njena sestra 180 ili 210 ml.Dodje mi da se ubijem.Cim je stavim u polozaj za hranjenje ona vristi i zacenjuje se kao da si je stavio u vatru.Hranim je u lezecem polozaju na pultu za presvlacenje,jer jedino tu hoce i izvodim pet sest dramskih dela i glupiram se ,masem sa igrackama kako bi ona nesto pojela.Maja ima vezbe na fizikalnoj terapiji,pa mozda je to razlog njene pobune...
Imam par pitanja za iskusnije mame:
kako hraniti dve bebe,da li imate predlog?Jednu pa drugu ili istovremeno???
Sta da radim kada bebe ne znaju da jedu na kasikicu,vec vriste svo vreme??Gurati ima hranu na silu ili pustiti ih jos da sazre...
Gde hraniti bebe koje ne znaju da sede???
Polulezeci polozajili kako???
Koliko kasice treba da jedu bebe od 6500 i 6900g???
duga76
duga76

Broj poruka : 253
Godina : 47
Datum upisa : 22.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od duga76 6/6/2009, 19:02

Niste sigurni kada da date bebi prvu kašicu ili koliko obroka čvrste hrane treba da pojede tokom dana?
Ova tablica može Vam poslužiti kao odličan podsetnik, stavite je ili zalepite na neko vidno mesto i koristite je kao podsetnik





Prva nedelja
Vrsta namirnica: Voćna kašica umesto ručka, a zatim redovni mlečni obrok.
Količina: Rukovodite se bebinim apetitom. U početku je obično dovoljno nekoliko kašičica voćne kašice, jednom dnevno (osim ako ona ne želi više).


Druga nedelja
Vrsta namirnica: Kašica (pire) od neke druge vrste voća ili od povrća. Ako je beba prethodne nedelje lepo prihvatila voćnu kašicu, sada joj možete dati kašicu od slatkastog povrća (šargarepa ili krompir umućeni sa majčinim mlekom ili mlečnom formulom).
Količina: Dve male porcije dnevno (u podne i, recimo, oko četiri po podne). Ostali obroci su mlečni.


Treća nedelja
Vrsta namirnica: Možete da počnete sa kombinovanjem dve vrste voća ili povrća u kašicama - krompir i grašak, kruška i jabuka. Količina: Dve ili tri porcije dnevno. Ostali obroci su mlečni.


Četvrta nedelja
Vrsta namirnica: Sada možete da ubacujete i "sitije" namirnice poput kuvanog sočiva koje će pomešati sa kuvanim krompirom, šargarepom ili tikvicama. Podelite obroke - neka za ručak jede povrće, a po podne, za užinu, kašicu od voća.
Količina: Dve porcije na dan plus četiri mlečna obroka.


Peta i šesta nedelja
Vrsta namirnica: Ukoliko je beba prihvatila voće povrće i jogurt, počnite sa dodavanjem kuvanog posnog mesa ili ribe uz kašicu od povrća (sada to već treba da liči na pravi ručak). Ove namirnice su bogate proteinima i potpomažu razvoj.
Količina: Dva ili tri obroka dnevno sa najmanje jednom proteinskom porcijom plus tri mlečna obroka.


Beba od osam - devet meseci
Vrsta namirnica: Uključite nešto čvršće kašice (ne potpuno izmiksane) i komadiće hrane poput kolutova banane ili štapiće kuvane šargarepe. Ponudite joj tvrdo kuvano žumance, sredinu integralnog hleba, integralnu testeninu, kuvani pirinač i kašice od kukuruznog griza.


Beba starija od devet meseci
Vrsta namirnica: Sitno iseckana hrana umesto pirea. Uopšteno govoreći, ona sada može da jede sve što i odrasli, samo neposoljeno. Sada možete da uvedete i citrusno i jagodičasto voće.
Količina: Tri glavna obroka uz dve užine od voća i žitarica plus najmanje dva mlečna obroka.

Ne zaboravite!

Vašoj bebi potrebno je još uvek dosta mleka (vašeg ili veštačkog). Ova namirnica je najvažniji izvor hranljivih materija i neophodna je u količini od najmanje 600 ml dnevno
duga76
duga76

Broj poruka : 253
Godina : 47
Datum upisa : 22.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Kata 7/6/2009, 18:01

Dugo, za hranjenje blizanaca, moja keva je jos pre 20 godina koristila takozvane ''dondoline'' (lezaljke koje nisu bile predvidjene za iznosenje van kuce), sto je sad zamenjeno baj-baj nosiljkama ili onom kucnim ljuljaskama za lezanje

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.limundo.com/slika-nosiljka-za-bebe-168178x400.jpg&imgrefurl=http://www.limundo.com/aukcija-nosiljka-za-bebe-235462&usg=__x_pVKYi_kc_cSjVI4-Cc7G64RZ8=&h=300&w=283&sz=15&hl=en&start=1&um=1&tbnid=kVv9_xdVIJFaYM:&tbnh=116&tbnw=109&prev=/images%3Fq%3Dnosiljka%2Bza%2Bbebe%26hl%3Den%26lr%3Dlang_sr%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26hs%3DO4K%26sa%3DN%26um%3D1

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.trudnoca.net/forum2/userpix/2254_Picture_014_800_x_606_1.jpg&imgrefurl=http://www.trudnoca.net/forum/viewtopic.php%3Ff%3D52%26t%3D3070%26start%3D15%26st%3D0%26sk%3Dt%26sd%3Da&usg=__afa0rvQAmDPmlYTDavHjdCP-m6g=&h=600&w=792&sz=57&hl=en&start=11&um=1&tbnid=Z1i4aixzrVxfHM:&tbnh=108&tbnw=143&prev=/images%3Fq%3Dsobna%2Bljuljaska%2Bza%2Bbebe%26hl%3Den%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26sa%3DN%26um%3D1

hranila ih je istovremeno, tako sto postavi jednu uz drugu, iz jednog tanjira i jednom kasikom, i nikada nisu jele jednako!
Ako se ona tebi ne buni izmedju obroka da je gladna, nemoj da se previse uzbudjujes oko kolicine. Mozda joj se jednostavno ta hrana ne dopada. One jesu blizanci ali se navikni da imaju svaka svoj karakter i da ce to i da ti pokazu!

Sa druge strane, drugarica sa trojkama je koristila obrnut pristup, hranila je jedno po jedno, svako iz svog tanjira i nije dobijala nista drugacije rezultate, i dalje je jeo ko je sta hteo, samo je ona gubila puno vise vremena!
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od maus 7/6/2009, 20:23

Ej Dugice cujemo se sutra ljubav
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od era 8/6/2009, 16:53

Mi smo danas krenuli sa cvrstom hranom. Kupila sam knjigu od prvog obroka do skolske uzine i krenula po njoj. Dve nedelje ce jesti pirincane i kukuruzne ceralije sa mlekom. Danas je jela Milupine od pirinca i za pocetak je ok. Pojela je tri kasicice i mogla je jos,ali nisam smela da joj dam vise za pocetak. U pocetku je bila zbunjena, nije znala sta da radi sa hranom u ustima i onda je pocela da zvace i guta. Ja cu je hraniti u njihalici tu je u polulezecem polozaju.
Dugo, koliko sam ja cula sva deca prodju kroz tu fazu da vriste kad jedu. Luca s vremena na vreme tokom dana jako malo jede, ja je dojim na tri sata ali ona sisa po par minuta i vise nece, a nekad joj obe dojke budu malo. Jesi li probla da joj malo prosiris rupicu na cucli (ili kupis drugu cuclu po velicini ili po firmi), jer sam cula da oni vrise zato sto ih mrzi da vuku i da se umaraju. Luca tako rptestvuje kad mleko nece odmah da krene pa se zacene od placa, ako je mnogo gladna. Ona takodje place dok jede i ako se nije dobro ispodrigivala
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Gala 16/8/2009, 00:12

Sto se tice dojenja, meni je pedijatar rekao da ne treba terati bebu da jede ako nece. Da beba dok sisa zna sama da odredi koliko joj je dovoljno i ako ispusti dojku ponudi joj pa ako nece znaci da joj je dovoljno. Ako cvrsto zaspi na dojci ne buditi je. Trazit ce ona da jede kada bude gladna!
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Cherry 18/9/2009, 17:50

Kako god bilo, samo ne zaboravite da bebi uvodite samo jednu novu namirnicu nedeljno, da biste izbegli ekceme na kozi ili alergijske reakcije...
Cherry
Cherry

Broj poruka : 95
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 18.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Gala 2/11/2009, 17:29

Ero, ajde molim te napisi sta je Luca jela posle zitarica. Zitarice je jela 2 nedelje, pa sta onda?
Ja sam danas uvela zitarice!
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od era 2/11/2009, 19:36

Dve tri nedelje zitarice bez glutena. sa pet meseci, mozda malo ranije sam krenula sa pireom od povrca (krompir, sargarepa, tikvice, blitva, spanac, akrfiol, celer). Povrce sam davala za rucak, a sledeci obrok su opet zitarice bez glutena. Ja sam svo vreme davala zitarice sa adaptiranim mlekom, jer sam se plasila niskog hemoglobina. Kad je probala svo povrce onda sam pocela da joj uvodim i pire od voca (kuvana jabuka, kruska i breskva i ziva banana). Sve novo je jela po 3 do 5 dana pa sam onda uvodila sledece u ishranu. Sa sest meseci smo dodali i meso (pilece, curece, junece i jagnjeca) povrcu pa je raspored izgledao ovako podoj, zitarice, meso sa povrcem, voce, zitarice, podoj. Do sestog meseca sam joj posle svakog obroka nudila da sisa i ona je sama izbacila sta joj je visak. tako da je sa sest meseci imala ukupno 4 podoja.
Kad je probala svo meso uvela sam joj i zumance, prvo osminu pa cetvrtinu, pa polovinu sve po nekoliko dana pa onda celo (tri puta nedeljno). To sve sa probama smo zavrsili u sedmom mesecu. Sa 8 meseci vise nije htela da jede pasirano nego je htela da zvace, uveli smo i gluten i onda je sve postalo lakse. Sto smo kuvali nama to smo davali i njoj i to joj se sve super svidelo. sa 8 meseci smo krenuli i sa citrusima (mandarinama i cedjenom pomorandzom) Raspored obroka je bio: podoj, zitarice ili kifla i zumance i jogurt, klasican rucak (grasak, boranija, riba, sarma, milanjeze...), pre i posle rucka voce, vecera zitarice ili gibanica ili makarone sa sirom.
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Gala 2/11/2009, 20:28

A ona milupina sa majcinim mlekom sto se sprema, pise da to sadrzi gluten? To je ona plava kutija, da li da joj ne dajem to jer ima gluten?
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od era 2/11/2009, 20:36

Ja ne bih davala, ali potrazi tu bez glutena, ako ne milupu imas nesle ili hipp
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od era 2/11/2009, 20:39

Evo sad sam videla na sajtu kibida (oni su zastupnici za Milupu) ima i bez glutena. E vo ti link pa pogledaj http://www.kibid.rs/milupa-proizvodi/nemlecne-cerealije/
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Gala 7/11/2009, 16:25

Da li ste nekada pravili kasu od palente? ja razmisljam to da napravim i dajem malo to a malo milupine zitarice?
Znate li kakva je razlika izmedju milupine kase od kukuruza i palente ?
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od maus 8/11/2009, 10:35

Gala imas ispod u zdravim receptima. Ja sam pravila Ani jecmene kasice i pirincane. Ovesene su odvratne, imaju gorak ukus. Takodje sam joj pravila palentu od heljdinog griza.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Gala 8/11/2009, 13:25

Draga, videla sam tu temu ali nisam nasla ono sto me zanima. Ja bih joj dala palentu od kukuruza(bas onog sto kupujemo- ne za bebe nego sto jedemo i mi, pravimo poje itd...)
Pa sam zato htela da vidim ima li iko iskustva i kako pravi, ja bih pravila jakooo retko.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Jelence 8/11/2009, 14:12

Gala ja sam Andrei prvo u pocetku kuvala onaj sto se pravi za 2 minuta naravno da ces ga kuvati malo duze uz mesanje,i da ce biti redak,ali joj dodaj slobodno nesto malo pavlake ili jogurta,ne znam do kog ste stadijuma stigli sa hranicom,ali sa tim ne mozes da pogresisi,tek kasnije su oni spremni za pravi kacamak.
Ali ako ti zavoli ovaj volece posle i pravi,i to sa pavlakom,ili krem maslacem i jogurticem, mmmmm divan dorucak.
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Gala 25/12/2009, 23:10

Ja sam na svoju ruku uvela Gali cvrstu hranu jos u 4 mesecu i 10 dana je bila na cvrstoj htrani kada me je njena doktorka grdila. Ljutila se jer je dogovor bio da ne radim nista bez konsultacije s njom.
Zamolila me da prekinem jer ona nije za to da uvedem detetu cvrstu hranu do 7 dana pre 6 meseca. Imala je neke svoje argumente.
Po njenom savetu 7 dana pre 6 meseca smo Gali uveli uzinu: voce dva puta dnevno*(jabuku i bananu). Tako 7 dana.
Posle 7 dana tj kada je napunila 6 meseci:
* voce za uzinu 2 puta dnevno!
*Za rucak :prvih 7 dana povrce kuvano sa mesom! S tim sto meso nece jesti(pojescemo mi, hahah) a dacemo joj vodu gde se kuvalo meso, mislim time cemo praviti kasu od povrca.
*Posle sedam dana : ce jesti meso.
*Vecera ovas sa mlekom. Kaze moze i milupine kasice ali ona mi preporucuje Ovas kupljen u zdravoj hrani jer je mnogo dobar za imunitet! Tako cu i uraditi.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Gala 26/12/2009, 12:29

era ::Sa sest meseci smo dodali i meso (pilece, curece, junece i jagnjeca) povrcu pa je raspored izgledao ovako podoj, zitarice, meso sa povrcem, voce, zitarice, podoj.
I nama je isto tako rekla dr. samo umesto jutranjih zitarica mi imamo voce. Nego, htela da pitam, zanima me kada bude zadnji podoj kod tebe? Ne kontam kako to da uradim jer ako okupam Galu recimo u 9i dam joj zitarice ona zaspi i ne budi se.Kada onda da joj dam podoj?
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od MARA 26/12/2009, 12:42

Kod nas je vecera oko 19h i podoj oko 21-21 i 30h i spavanje
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Gala 3/2/2010, 23:56

maus ::Gala imas ispod u zdravim receptima. Ja sam pravila Ani jecmene kasice i pirincane. Ovesene su odvratne, imaju gorak ukus. Takodje sam joj pravila palentu od heljdinog griza.
Moja obozava ovsene!!! plan i program uvodjenja cvrste hrane Icon_eek Ovas kupujem u zdravoj hrani i to nije ovas za bebe nego obicni ovas. Pravim sa vodom,jer adaptiranomleko ne voli.I posle izmiksam u blenderu sa malo ilikuvane jabuke,bundevom,bananama...ona to bas lepo rucka!
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 29 1, 2, 3 ... 15 ... 29  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu