KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

+78
Kamilica
LaFolie
Cupava
buby
Biki89
cerise
Mali Princ
*AIDA*
KoMetaK
agata
lolipop
noja
cicsa80
emilija.
viktorija
bubili2
iwa79
~Ken~~
7-patuljaka
MAAKKI
mika81
Slavka
qwerty
anna
tuli
bebko
Struzzo
elijana70
Filippa
anak
bule74
bak
Shizika
mala parizanka
Bitter Sweet
heart84
ciklama
sneguljica
Ness88
vašar
racili
Tinche
cupricanka35
Deni
cici
velle
BiKsi :)
touch_master
djole42
dunjala
Zaneta
Zoka83
bobica83
Daki_82
maca
Republica
lena
iris_983
laKole
kristina33
dr mali pariz
manela
brinbili
olja
mubera
caja
Simona
borka
jelkica4
bebana
logona
Orline
nena beba
_luna_
nabla
HappyGirl
natalija
Sami
82 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od velle 15/10/2010, 22:48

Bila kod endokrinologa i nista, da dodjem na kontrolu za 6 meseci. Kaze bez terapije ako je TPO ispod 600. U medjuvremenu da manje radim i vise odmaram :) bukvalno nista mi nije rekla sta da radim do sledece kontrole. Imate neki savet?

velle

Broj poruka : 4
Godina : 38
Location : Beograd
Datum upisa : 11.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 15/10/2010, 22:53

Velle,izvini,kod kog si endokrinologa bila?
inače,savet...Se 100 ug dnevno...ali i eutyrox 0,25 mg,samo što ja nisam endokrinolog,već ti svoju terapiju govorim,a nalazi su mi bili bolji od tvojih...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od velle 15/10/2010, 23:20

Privatna klinika - Euromedic. Rekla mi je bez terapije, osim ako nisam trudna ili ako planiram uskoro onda da dodjem pre kako bi mi dala lekove. Nisam ove godine planirala, ali kako citam, moram rezultate i stitnu da dovedem u red kako ne bi bilo problema za bebu

velle

Broj poruka : 4
Godina : 38
Location : Beograd
Datum upisa : 11.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 15/10/2010, 23:33

velle dr je u pravu, ako nisi u postupku i ne planiras sada trudnocu ne treba nista ni da pijes. A odmor (ne striktno lezanje, ali nikakvi sportovi, nikakvi teski poslovi, moze lagane setnje i kuliranje u kaficu) i smanjenje stresa i nerviranja zaista pomaze da se hormoni dovedu u red.
Najbolje bi bilo ako bi mogla da odes na Zlatibor makar na 5-6 dana, antitela ce ti se smanjiti, a moguce da se i TSH vrati u normalu.
Sve dok su ft3 i ft4 u granicama, a ne planiras trudnocu ne treba nista ni da pijes.
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 16/10/2010, 00:27

Da, čim raste estradiol, on povlači i rast TSH-a! Pravo malo vrzino kolo!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Deni 16/10/2010, 12:44

Biksi :) ::Da, čim raste estradiol, on povlači i rast TSH-a! Pravo malo vrzino kolo!

U tom slucaju bi trebalo ipak da se pozabavim tim problemom pre sledece vto. Mozda kopam tamo gde ne treba ali zaista ne zelim vise nista da prepustim slucaju.

Pre prve vto sam isla u NS kod nacelnice endokrinologije, i tada mi je bila ovakva vrednost. Ona mi je rekla da ne trebaju lekovi, da mogu na vto, ali da se posle obavezno javim da proverimo ponovo. Posle neuspesne nije mi se ni islo, odradila cisto da vidim , on isti i tako....

Pari, gde da idem za ovo, a da me shvate ozbiljno?
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od cici 16/10/2010, 13:52

Biksi :) ::Da, čim raste estradiol, on povlači i rast TSH-a! Pravo malo vrzino kolo!

ja sam onda naopaceke, meni je estradiol 629pmol/L ref f.f 80-420pmol/L a tsh 1.5 mUI/I ref 0.35 do 4.95 u ovom ciklusu
pre par meseci estradiol 281pmol/L ref f.f 80-420pmol/L a tsh 2.23 mUI/I ref 0.35 do 4.95
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 16/10/2010, 18:15

Deni ::
Pari, gde da idem za ovo, a da me shvate ozbiljno?
Deni,kao što znaš,jer sam i ja prolazila kao i ti,mnogi ne smatraju taj TSH problemom...ali on jeste za reprodukciju problematičan,inače je u ref. vrednostima-paradox.
Znaš i sama.Nekako izmuli uput za Institut za endokrinologiju,i to od endokrinologa u svom mestu,ako nisi iz BG...
reci im da si imala 3 postupka i da ti je neophodno da ideš na Institut i malo se popričaš sa njima...a tamo znaš-savetujem dr Šumarac-Domanović.
Svi sa tog odeljenja, a nisam samo sa njom pričala tretiraju TSH da treba ispod 2 da bude za VTO.Imaš vremane da počneš sa terapijom eutyroxa od 0,25 i brzo ćeš regulisati,taman na vreme.Niko sa sigurnošću ne može da ti kaže-e,to je ta žičica koju treba zategnuti i postupak će uspeti...niko i ni za kakav problem,ali ako znaš da može da ti smeta-rešavaj to!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od cupricanka35 22/10/2010, 00:07

Caos ljudi treba mi pomoc...neznam dali je sve u redu ili treba da brinem...imam 22 godine radila sam analize za stitnu zlezdu pa su mi rezultati ovakvi:
T3 je 1,8 a ref.vrednosti su od 1.1-2.8 nmol/l
T4 je 160 a ref.vrednosti su od 60-160 nmol/l
TSH je 2.2 a ref .vrednosti su do 5.5

Dali da idem na dalje analize ili su rezultati ok?
Pozdrav
cupricanka35
cupricanka35

Broj poruka : 2
Godina : 36
Location : Beograd
Datum upisa : 22.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Tinche 22/10/2010, 00:53

Cao i dobrodosla!

Ne znam sta ti nije jasno kada vec imas ref vrednosti ispisane. I sama vidis da ti je t3 dobar, i tsh, a t4 u gornjoj granici.
Po meni je ovo dobro, ali ces svakako pokazati rezultate doktoru koji ti je i trazio da uradis vrednosti tih hormona.

Svakako nam javi sta si uradila.
Pozdrav
Very Happy
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od cupricanka35 22/10/2010, 00:59

tinche ::Cao i dobrodosla!

Ne znam sta ti nije jasno kada vec imas ref vrednosti ispisane. I sama vidis da ti je t3 dobar, i tsh, a t4 u gornjoj granici.
Po meni je ovo dobro, ali ces svakako pokazati rezultate doktoru koji ti je i trazio da uradis vrednosti tih hormona.

Svakako nam javi sta si uradila.
Pozdrav
Very Happy

Ma mene brine sto je t4 na gornjoj granici i dali je to neka predispozicija za hipertireozu ili hipotireozu? zbunjen
cupricanka35
cupricanka35

Broj poruka : 2
Godina : 36
Location : Beograd
Datum upisa : 22.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 22/10/2010, 13:40

Ćupričanka iz Beograda Very Happy dobrodošla ti nama...a koji si ti radila T3 i T4?
FT3 i Ft4 ili TT3 TT4?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 23/10/2010, 14:27

Zaboravila sam u onom dugačkom postu da napišem da mi je doktorka rekla da kad dajem rezultate za štitnu, da ujutru ne pijem letroks, već odmah nakon vadjenja krvi, jer onda može da bude rezultat koji nije validan. A ja sam uvek do sada pila letroks pa išla na vadjenje krvi! I tak...
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Republica 23/10/2010, 14:39

Republica ::Slobodnjaci... TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Icon_biggrin .Vidi oni su ti bolji pokazatelji rada tiroidne zhlezde.
Desahava se da je TSH u normali tj nizak ali i da su i T3 i T4 free isto nisko u odnosu na vrednosti za oba pola u ovom slucaju zhene.E sad to ukazuje na hipofunkciju tiroidne zhlezde.Zhenama treba nizak Tsh a T3 i T4 u drugim(vishim) vrednostima.
Ono shto je bitno posebno u procesu IVF ili IUI je sledece.
Usled stimulacije raste i nivo estrogena.E sad kolika je reakcija na stimulaciju i kolko ce biti jajnih celija zrelih da izlecu ko kokice povecava nivo estrogena josh vishe.
Raste estrogen evo ti ga TBG - Thyroid Binding Globulin raste i on a on je prenosilac TSH hormona kroz krvotok.Pokupi ti on sve Tsh hormone i shiba ih kroz krvotok i Cap nema vishe i krece da skuplja T3 & T4 .Eto problema shto ukazuje odmah na smanjen rad Tiroide.
Lancana reakcija... TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 885881

Cupricanka, dobro doshla!!! Ovde sam ti Re: moj post od ranije da vidish shta su T3 i T4.Nema mesta za brigu kod tebe. Laughing
Paris sad videh tvoj post od ranije...sad zanash da nisam... Very Happy
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od racili 27/10/2010, 21:12

Ja sam pre godinu dana ustanovila da mi je blago povišeno Anti TPO 41,2, a hormoni štitne su mi bili o.k. Pila selen i to je sve. Međutim, sada mi je tsh skočio na 2,3, a anti TPO na 876. Šokirana sam , jer je antitelo mnogo povišeno, ali dr. Šumarac čiji sam pacijent sve ovo vreme nije bila zabrinuta i dala mi je da pijem samo Euthyrox od 25mg. S obzirom da sam već na kontracepciji prilično brinem zbog ovog rezultata. Nadam se da će mesec dana biti dovoljno dug period da mi se tsh spusti ispod 2.
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 27/10/2010, 21:19

Racili, mislim da je tvoja dr ok, i da ti je tsh sasvim ok. Ne mora on baš da bude ispod dva, a sa tom dozom leka još će on da spadne nemoj ništa da se brineš!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od racili 27/10/2010, 21:48

Hvala ti Biksi, kakav baksuz, nikad nisam imala povisem tsh i sad bas pred postupak...a imas li neko iskustvo sa antitelom- sa 41 mi se povecalo na 876 i to za samo 8 meseci?
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 27/10/2010, 22:06

Racili verovatno ti je i dr Sumarac rekla, kad se antitela jednom pojave u organizmu vise ne mogu da nestanu, samo ih nekad ima manje nekad vise. U principu ne postoji lek za antitela, bar je meni tako rekla dr Sumarac, ali znam iz svog i jos iz par primera da su se odlaskom na Zlatibor znacajno smanjila, ili cak i vratila u normalu.
Ako ti je dr Sumarac dala zeleno svetlo za ulazak u postupak, samo napred, nema potrebe da se sekiras jer time jos vise negativno utices na tiroidu. TSH od 2,3 je skroz ok.
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od vašar 27/10/2010, 22:34

e sad kad je kristina spomenula zlatibor,setih se da napomenem veoma vaznu stvar koju sam ja sasvim slucajno saznala,jer se u subotici to krije!!!!!svi koji imaju hipertireozu,znaci sifru E05 i sve varijante sa E05,imaju pravo da preko fonda,potpuno besplatno,borave na zlatiboru,u hotelu cigota,3 nedelje,sa fenomenalnim doruckom,ruckom i vecerom.ako neko zeli da povede npr.svog dragog,u dogovoru sa hotelom,te 3 nedelje mogu da se podele na 2 osobe,pa da budete 10 dana dvoje!
eto tako,ako ste znale,sorry sto sam smorila,a ako niste...srecan put i uzivajte Very Happy
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od racili 27/10/2010, 23:36

Kristin, nije mi to spominjl, znala sam da su antitela kad se jednom pojave prisutna, ali mi je cifra bila poražavajuća. Koliko si dana bila na Zlatiboru, jel si odsela u čigoti ili može i negde privatno? Jel si imala neku posebnu terapiju tamo? Meni je malo nezgodno sad da idem na duže, jer radim u školi, a u decembru moram svakako uzeti bolovanje.
Vašar, kako si to sa zavodom saznala, imaš li pojima kome treba da se obratimo? Verovatno je potreban predlog endokrinologa priložiti, a nisam sigurna koliko smo im mi značajne, u smislu, ima ljudi koji imaju teške i ozbiljne probleme sa štitnom.
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od vašar 28/10/2010, 00:00

novosadski endokrinolog mi je rekao za to,onda sam od endokrinologa iz subotice trazila predlog,ali znaci samo za sifru E05 to vazi-tako je po sluzbenom glasniku.znaci,ako imas E05,odes kod svog endokrinologa i trazis da ti da predlog za zlatibor-cigota.onda kod svoig lekara u dz da ti da uput koji overi u socijalnom.ali da znas da postoji mogucnost da ce se opirati da ti overe i tom slucaju slobodno pisi zalbujer na tu sifru moraju da ti daju,bez obzira koliko si "tezak"bolesnik.ja sam tamo upoznala dosta devojaka.neke od njih dolaze tamo jedan put godisnje vec 5 godina u nazad.
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 28/10/2010, 16:04

Bixi,ja bih se apsolutno složila sa Kristinom,i ne znam čemu sad tolika panika kad ti je TSH odličan?
Antitela su tu,pa su tu.Eutyrox će ti još sniziti TSH,ali za mesec dana iskontroliši,da ne ode u hiper.
Vašar,hvala na info!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Deni 28/10/2010, 17:14

Drage moje,

Nisam casila casa, pa zakazah kod dr. Sumarac sad u nedelju :))

Hvala vam na savetima i podrsci usne
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 28/10/2010, 19:11

Deni ::Drage moje,

Nisam casila casa, pa zakazah kod dr. Sumarac sad u nedelju :))

Hvala vam na savetima i podrsci usne
Bravo Deni! g mislim da si u dobrim rukama.Na Koracima postavi post posle pregleda.Imaš li sve od nalaza.tj. šta ćeš joj sve odneti?Ako ti nešto fali,odradi do nedelje.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Deni 28/10/2010, 19:32

Pari,

Odnecu joj sve sto imam (ha ha ha) al' ce se nacitaaaa..
Imam ja i nalaz uz stitne, antitela , T3, T4, TSH, i naravno uradicu sve sto mi bude rekla.. a ko zna koliko ce toga biti.
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu