KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

+78
Kamilica
LaFolie
Cupava
buby
Biki89
cerise
Mali Princ
*AIDA*
KoMetaK
agata
lolipop
noja
cicsa80
emilija.
viktorija
bubili2
iwa79
~Ken~~
7-patuljaka
MAAKKI
mika81
Slavka
qwerty
anna
tuli
bebko
Struzzo
elijana70
Filippa
anak
bule74
bak
Shizika
mala parizanka
Bitter Sweet
heart84
ciklama
sneguljica
Ness88
vašar
racili
Tinche
cupricanka35
Deni
cici
velle
BiKsi :)
touch_master
djole42
dunjala
Zaneta
Zoka83
bobica83
Daki_82
maca
Republica
lena
iris_983
laKole
kristina33
dr mali pariz
manela
brinbili
olja
mubera
caja
Simona
borka
jelkica4
bebana
logona
Orline
nena beba
_luna_
nabla
HappyGirl
natalija
Sami
82 posters

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 28/10/2010, 23:14

racili ::Kristin, nije mi to spominjl, znala sam da su antitela kad se jednom pojave prisutna, ali mi je cifra bila poražavajuća. Koliko si dana bila na Zlatiboru, jel si odsela u čigoti ili može i negde privatno? Jel si imala neku posebnu terapiju tamo? Meni je malo nezgodno sad da idem na duže, jer radim u školi, a u decembru moram svakako uzeti bolovanje.
Racili ja sam pre tri godine u maju otkrila da imam hipertireozu. Pila sam lekove sve do jula i svake 3 nedelje mi je Sumarac povecavala dozu jer je TSH i dalje padao, a FT4 skakao i nije vise znala sta da radi samnom, onda mi je predlozila Zlatibor, a buduci da sam to cula i od nase komsinice koja je doktor, spakovala sam kofere i otisla na nedelju dana. Bila sam u privatnom smestaju sa MM, placali smo 25 eura nocenje, za oboje. Ako ti bude trebao tel. napisacu ti. Inace sam se od maja do jula, dok nisam otisla na Zlatibor uzasno osecala, jako sam se zamarala, nisam mogla ni 30m da prepesacim a da se ne zadisem, nisam mogla da podnesem peglu jer ispusta paru, nisam mogla da spavam od lupanja srca... Kad smo stigli na Zlatibor legla sam u krevet jer sam bila premorena, posle par sati sam ustala i bila kao nova. Setali smo po ceo dan, isli uz brdo, niz brdo i tako satima, a ja sam se osecala super, konacno sam ponovo bila srecna posle 3 meseca agonije. Desetak dana nakon povratka sam proverila hormone i oni su bili blizu normale, Sumarac je bila jako zadovoljna, vec u avgustu sam prestala da koristim terapiju. I od tada svake godine odem na Zlatibor na 5-10 dana, jedino sam ovu propustila i bas mi fali.
Na Zlatiboru sam koristila samo terapiju koju mi je dala Sumarac (PTU). Imaju tamo da se kupe cajevi koji navodno regulisu rad tiroide, ali sam tada bila suvise uplasena da bih bilo sta eksperimentisala.
Kazes da radis u skoli, pa imate sada ovaj raspust dva dana i vikend, mislim da bi ti i tih 4 dana bilo bolje nego nista.
Nije to tako veliki trosak, kada znamo da to pomaze nasem zdravlju... i ne radi to zbog postupka, nego zbog sebe, jer tiroida je jako bitna za normalno funkcionisanje celog organizma.
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Ness88 29/10/2010, 17:16

Imam 22 godine i danas sam dobila labaratorijske analize koje se ticu hormona FT4 i TSH. Rezultat Referentne vrednosti
FT4 15.3 12.00-22.00
TSH 0.312 0.350-5.500
Po ovom gore navedenom TSH mi je malo snizen. Koliko to moze biti ozbiljno i da li je snizena vrednost navedenog hormona,s obzirom da je jako malo snizena,zanemarljiva? Prvi put radim ove analize i poslata sam od strane lekara opste prakse, zbog problema sa opadanjem kose,inace,neke druge simptome nisam primetila.

Ness88

Broj poruka : 3
Datum upisa : 29.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 29/10/2010, 18:03

Ness88,nije mnogo snižen,i opet bolje je da je snižen nego da je malko povišen... Very Happy uradi i antitelana štitnou da bi slika bila kompletnija,pa kod endokrinologa.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Ness88 29/10/2010, 18:43

Hvala na odgovoru...Ja,zapravo,nista i ne znam o svemu ovome,pa me je ovaj nalaz malo zbunio....Inace,sasvim slucajno mi je doktorka dala da radim analizu ta dva hormona,zbog tog jakog opadanja kose... S obzirom da nije mnogo snizen,da li bih mogla da izbegnem endokrinologa?Da li ovo moze biti trenutno?Da li se vremenom moze vratiti u normalu bez uzimanja lekova?

Ness88

Broj poruka : 3
Datum upisa : 29.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od cici 29/10/2010, 18:49

Vasar, hvala za info :) nisam imala pojma za to, mada nemam E O5, vec E O4, nisam za zlatibor
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 29/10/2010, 22:09

Ness88,teško da će samo od sebe...trebalo bi ga kontrolisati,pa bi videla kako ide.A što ne bi išla kod endokrinologa?Ipak je to njihov reon,teško da neki dr. dr može da ti da pravu info.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Ness88 30/10/2010, 00:32

Pa,iskreno,ne znam koliko je sve ovo ozbiljno i koliko paznje treba da mu posvetim.Kao sto rekoh sasvim slucajno sam proveravala te hormone,tako da ko zna kad bih uopste i otkrila da mi je TSH snizen,a i citajuci postove na ovom forumu,videla sam da je obicaj da FT4 bude povisen,ako je TSH snizen.Meni je normalan,pa sam pomislila da je ovo mozda neko trenutno stanje koje ce se stabilizovati samo od sebe.Mada,ja zaista nista ne znam o ovome,tako da mozda je i bolje da se obratim strucnom licu za pomoc.Ja sam,takodje, za vrlo kratko vreme izgubila prilicno na kilazi,ali sam to radila svesno,izbacila hleb,slatkise,trudila sam se da se hranim zdravo,ali sad nisam nacisto da li je, zapravo,i taj gubitak tezine povezan sa ovim hormonom,posto sam procitala da i to moze biti jedan od simptoma snizenog TSH.Prosto mi je ovo sve odjednom.A iz prica "rekla-kazala" o poremecajima koji se ticu stitne zlezde,dolazim do zakljucka da to uopste nije naivno i da uzimanje terapije nekad moze biti dozivotno.

Ness88

Broj poruka : 3
Datum upisa : 29.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od sneguljica 30/10/2010, 13:12

Dala sam krv za analizu rada stitne zlezde i rezultati su mi sledeci:
HSH je 0,033
FT4 je 20,69
AMC-At (TPO) je <5
Od simptoma osecam da sam nervozna, lupanje i ubrzan rad srca, umor pri budjenju ....
Zanima me koliko je ozbiljno i da li sa odredjenom terapijom moze da se dovede rezultat u normalno stanje...

sneguljica

Broj poruka : 6
Location : Beograd
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Deni 30/10/2010, 13:28

Sneguljice,

Sta je hsh?
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 30/10/2010, 15:19

Sneguljice, ako je hsh ustvari tsh, onda će ti dati terapiju za hipertireozu. I da, sa odredjenom terapijom može se dovesti u normalno stanje. Samo je bitno da se javiš endokrinologu i da se što manje nerviraš! Poz i sve najbolje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od sneguljica 30/10/2010, 17:26

Izvinite greskom sam napisala hsh, a mislila sam na TSH greskom....Hvala na odgovoru Biksi, a Deni znaculi bi mi i tvoje misljenje.... Hvala

sneguljica

Broj poruka : 6
Location : Beograd
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 30/10/2010, 17:40

Ness posto ti je FT4 ok, a TSH je vrlo malo snizen, pritom si bila i na dijeti, a mozda si i malo vise bila fizicki aktivna, te je vrlo moguce da je zbog svega toga doslo do malog odstupanja TSH. Ja bih na tvom mestu sacekala 1-2 meseca, ali pod uslovom da se dobro osecas i da nemas nikakve tegobe (nervozu, lupanje srca, stalni zamor...) pa ponovo proverila TSH. Verujem da ce tada biti ok.
Sneguljice nije tako ozbiljno kao sto ti se mozda u prvi mah cini. Ne znam koje su referentne vrednosti za FT4 u labu gde si radila hormone... Ako ti je FT4 povisen moras se javiti odmah endokrinologu kako bi ti prepisao terapiju. Stanje se moze regulisati jako brzo, a i ne mora, to zavisi najvise od tebe. Moras se sto vise smiriti, ja nisam radila nikakve kucne poslove, nisam nista nosila, izbegavala sam bilo kakvo zamaranje, cak sam i setnje izbacila, izbegavala sunce, samo sam lezala i kulirala po kaficima i naravno Zlatibor Very Happy
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od sneguljica 30/10/2010, 22:16

Kristina FT4 mi je 20,69, a referentna vrednost je od 12,00-22,0pmol/l
tako da mi je to dobro....Neznam kako cu se fizicki smiriti, a osecam da se zamaram i dok pricam

sneguljica

Broj poruka : 6
Location : Beograd
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 30/10/2010, 22:26

Sneguljice FT4 ti jos uvek nije van referentnih vrednosti, ali je vrlo blizu... Mislim da bi ipak trebala da posetis nekog endokrinologa, od srca ti preporucujem dr Sumarac, sjajna zena... Meni je tirodia vec godinu ipo ok, ali ja ipak na 2-3 meseca odem do nje u privatnu kliniku da se ispricam, ostanem po pola sata - sat i bas mi dobro dodje, toliko zraci pozitivnom energijom da sam posle razgovora sa njom kao nova i pored svih problema...
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od sneguljica 30/10/2010, 22:35

Hvala Kristina na savetu i na preporuci...Na kojoj klinici mogu naci dr. Sumarac?
Pozdrav

sneguljica

Broj poruka : 6
Location : Beograd
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 30/10/2010, 22:57

Sneguljice,dr Šumarac radi na Institutu za endokrinologiju,kao i u BelMedicu.
Slažem se sa svim što ti je Kris već rekla.Treba da se pozabaviš time,jer su ti i simptomi očigledni.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od sneguljica 31/10/2010, 00:33

Hvala mali pariz i svima hvala koji su mi pomogli za blize informacije

sneguljica

Broj poruka : 6
Location : Beograd
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Deni 31/10/2010, 10:49

Sneguljice,

ja danas idem kod dr. Sumarac prvi put. Kad zavrsim javljam utiske.
Na tvom mestu bih ponovila nalaz cisto da budem sigurna, a ako ne bude ok, ipak bih otisla kod doktora.
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 31/10/2010, 12:50

Sneguljice ja kod dr Sumarac idem u kliniku Zutic, dosta su jeftiniji od Belmedica, bar su bili, ako ces privatno proveri. Mislim da bi trebala sutra da bude kod Zutica.
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od sneguljica 31/10/2010, 22:02

ponovicu nalaz, i ja sam mislila da o uradim...ajde molim te Deni informisi me kakav je prvi kontakt sa dr Sumarac....Hvala

sneguljica

Broj poruka : 6
Location : Beograd
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Deni 1/11/2010, 19:07

Sneguljice,

Nemas razloga za brigu, doktorka je skroz ok. Prvo cete pitati malo o porodicnim bolestima, pa da li si ti nekad bila tesko bolesna itd. Ukoliko nisi radila uz stitne verovatno ce i to odraditi, malo ce je prepipati rucno, proverice ti pritisak, puls, da li ti se tresu ruke, znaci ono uobicajeno. Ti se slobodno naoruzaj pitanjima, na sve ce ti odgovoriti. Mogu da ti garantujem da ces se osecati prijatno i da ce vreme provedeno sa njom biti kvalitetno u smilsu da zena ne otaljava...
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od ciklama 10/11/2010, 18:35

Radila sam neke analize da bih slala u Maribor a neke na svoju ruku:

TSH-1.1 (normalne vrednosti 0.4-6 ulU/ml)

FT4-1.1 (0.8-2.2 ng/dl)

FT3-2.8 (1.4-4.2 pgr/ml)

Prolaktin-37.7 (1.2-19.5 ng/ml)

Čekam odgovor za prolaktin jer su to tražili a za ostalo bi izgleda trebalo da
neko stručan pogleda, FT4!???

Šta kažete?

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 10/11/2010, 20:15

Ciklamiš,kao što vidiš-štitna ti je bombona,ali prolaktin duplo od gornje granice...ja možda ne bih čekala odgovor,već potražila mišljenje ginekologa ili endokrinologa,i odmah sa bromokriptinom krenula...ili ponovila nalaz prolaktina-kako si ga radila?On se radi 2 sata po ustajanju,pa onda posle 2-3 sata opet.Zato što je jutarnji obično viši od onog kasnije,ali ne baš mnogo...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od ciklama 11/11/2010, 16:08

Ja se brinem što je FT4 bliži donjoj granici a to bombona bi bilo bb .

Čitam ovih dana o štitnoj i affraid . Stvarno smo fenomen u pronalađenju problema.

Prolaktin sam radila pola sata posle ustajanj a i samo taj, ne profil prolaktina koji mi je ranije bio dobar. Ginekolozi nisu ranije reagovali na ovakakv rezultata prolaktina, A JA BIH BAŠ NEKI LEK.

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 11/11/2010, 16:20

Ciklama,pa prolaktin je lepo uvećan,ne znam kako ne reaguju lekari...ccc...
Inače,danas sam,zbog sutrašnje kontrole,uradila TSH Very Happy sad je 2,2 i ja sam zbog toga TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 595783
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 8 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu