KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

+78
Kamilica
LaFolie
Cupava
buby
Biki89
cerise
Mali Princ
*AIDA*
KoMetaK
agata
lolipop
noja
cicsa80
emilija.
viktorija
bubili2
iwa79
~Ken~~
7-patuljaka
MAAKKI
mika81
Slavka
qwerty
anna
tuli
bebko
Struzzo
elijana70
Filippa
anak
bule74
bak
Shizika
mala parizanka
Bitter Sweet
heart84
ciklama
sneguljica
Ness88
vašar
racili
Tinche
cupricanka35
Deni
cici
velle
BiKsi :)
touch_master
djole42
dunjala
Zaneta
Zoka83
bobica83
Daki_82
maca
Republica
lena
iris_983
laKole
kristina33
dr mali pariz
manela
brinbili
olja
mubera
caja
Simona
borka
jelkica4
bebana
logona
Orline
nena beba
_luna_
nabla
HappyGirl
natalija
Sami
82 posters

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 40 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 5/9/2011, 23:15

Orline, ja nisam pila lekić pre davanja krvi i tako odavno radim. Lekić deluje ceo dan, kako mi onaj zavodnik od dr sa Čigote objasni, i ako se ujutru popije lekić pa odmah daju rezultati, tsh može da da malo lažnu sliku, obično skoči. Naravno, ne mora da znači, individualno je, ali ja i dalje mislim da je bitno lek piti pola sata ili sat pre pijenja kafe, čaja, doručka i slično, što više biti u prirodi, po mogćstvu na planini i onda sve polako dodje na svoje. Ja sam sad pod baš velikim stresom i obavezama, i mislim da mi obaveze itekako pomažu da odagnam stres. Rad je lek za sve, nisu to stari ljudi džaba govorili.

Uradi nalaz, biće ti bolji posle slovenačkih gora! Very Happy Ne bila ja baba vanga! Very Happy Al preskoči lekić, pa u lab, pa onda popij lekić! Jesi li se malo privikla na lek? Imaš li kakvih nus pojava?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 40 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Orline 5/9/2011, 23:21

Nemah ja ni pojava ni nuspojava Laughing
kako sam "ostavila" Microginon, i dobila prethodni ciklus, svi me tadašnji jadi prošli. Prvih par dana u Slo samo piškila, ko blesava, pa napravila oseku.

Zasad dobro guram, ništa nisam osećala. Mada... Videću, ako se nateram da odem do vampira u Biomedici ili Konzilijumu, daću im krv Rolling Eyes

Znaš kad sam ja radila pre par g. u bolnici TSH, T3 i T4 prvi put? Kao, plaća se, a za osoblje besplatno...Na onolike pare što dadoh do tad, ja se obradovala da uštedim hiljadarku...Budala. Stiže samo TSH. Pitam, kažu radili naknadno jer nije bilo reagensa, tu su negde...Nema ih...Dodjem i do šefice...Ne dade da se urade naknadno, nema potrebe kad je TSH dobar, veli Very Happy Odem privatno i uradim sva tri. Rolling Eyes
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 40 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 5/9/2011, 23:23

I tako. Nego, koliko si ti dugo bila na mikroginonu? On lepo podiže tsh, ali baš lepo zna da ga digne! Laughing
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 40 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Orline 5/9/2011, 23:27

Stvarno, meni je ličilo da je on okinuo, jer jedini simptomi su bili dok sam njega pila. 30 dana, čini mi se.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 40 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 5/9/2011, 23:33

Od njega hoće da ode gore, naročito ko ima problem sa hipo, i čini mi se, da je svakoj devojci koja ima hipo, ovde sa kutka, mikroginon smetao. Evo meni prvoj, Pariz se žalila a i tsh joj na zadnjoj kontroli otišao gore. Mislim da je i Srce pominjala mikroginon da joj smeta ili sam pobrkala. U svakom slučaju, kontracepcija jako loše utiče na nas iz ovog hipokluba!
Videćeš kad uradiš sledeći rezultat! Mislim da bi nama trebali postupci bez kontraceptiva, jer uvek sa njima moramo da podižemo terapiju, a organizam taman navikao na odredjenu dozu odredjeno vreme! I naravno da kreće ludilo! Meni je tsh u oba postupka bio visok, a oba puta sam pila kontracepciju, koja me uništavala! Baš taj šugavi mikroginon.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 40 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Orline 5/9/2011, 23:37

Ja sam ga pila prošle g i ništa nisam osećala. Medjutim ove godine druga priča, ko zna od kada ja imam latentnu hipo, možda od poslednjeg postupka ostala. Samo me čudi da sam onda proletos uz hipo oslabila par kg, obično se dobija na kilaži. Hmmm, videćemo uskoro.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 40 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 5/9/2011, 23:48

Ori, sve je individualno, ja se ipak nadam da ćeš ti to brzo da saniraš i da ti mikroginon neće ni trebati, a da ćeš u SLO samo na odmor da ideš! Wink
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 40 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 6/9/2011, 14:58

Orli,po rečima Šumarac,rano je posle 3,pa čak i 4.nedelje proveravati TSH,pogotovu ako se menjala terapija,u tvom sl. tek uvedena. ne trči,sačekaj još malo,ne misli na njega.
Meni je sigurno sa 3 na 4 otišao zahvaljujući mikroginonu.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 40 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Orline 6/9/2011, 15:02

Ma u pravu si ti, pariz, rano je znam...
Ionako sam ja daleko od hiper...Mogu ja da pijem kol'ko 'oću tablete bez kontrole...Treba spustiti onih 50 i kusur, nije to sa pet krenulo
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 40 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od heart84 6/9/2011, 15:28

[quote="Biksi :)"

Mislim da je i Srce pominjala mikroginon da joj smeta ili sam pobrkala.



Pile moje nisi pobrkala nista i dalje mi smeta, jedva cekam taj 11.09 da prestanem da ga pijem. A sto se tice TSH meni se nije povecao, cak je na donjoj granici.
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 40 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 6/9/2011, 15:32

Orli,a tu se ne zanosi-imaš visok TSH,pa će mu biti potrebno više vremena.Ja mislim da je tebi to neka reakcija,i da je naglo skočio,jer ipak-nikakve simptome nisi imala,što mi je nemoguće sa tim TSH.
Ali da treba min 5.nedelja,najbolje 6,to treba.možda ga samo treba češće proveravati u toku stiulacije-što i nameravam.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 40 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od nerma 8/9/2011, 01:00

koliko je potrebno vremena da se tsh od 10,88 dovede u normalu i koje su posljedice, simptomi toliko povisenog tsh?

nerma

Broj poruka : 2
Datum upisa : 08.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 40 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Orline 8/9/2011, 18:45

To je individualno, nerma, za oba pitanja.
Ja za TSH preko 50 nisam imala bogznakakve simptome, a neče žene sa mnogo manje visokim TSH od mog imaju sve prateće simptome, npr. neraspoloženje, depresiju, slabost, opstipaciju....Zavisi koliki su i t4 i t3, tsh samo stimuliše njihovo stvaranje, a oni su "izvršni organi" na periferiji.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 40 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od darka 8/9/2011, 18:48

pozdrav nerma,meni je bilo potrebno oko 9 mjeseci da snizim tsh sa 12 na 4.3

darka

Broj poruka : 1
Datum upisa : 08.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 40 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od nerma 8/9/2011, 19:31

hvala vam puno na odgovoru, pitam za mamu posto ni lijecnici jos ne znaju koja joj je dijagnoza, a ona se u zadnju godinu dana potpuno promijenila, druga osoba, TV joj je jedino drustvo s kojim rado komunicira, moramo izvlaciti rijeci iz nje, motoricki je usporena, nezainteresovana za kuhinju i tako....

nerma

Broj poruka : 2
Datum upisa : 08.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 40 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dragana76ns 12/9/2011, 21:48

Ja imam malo gusavost, i uglavnom me lekari pitaju da li mi je stitna ok...i bas iz tog razloga, proveravam dva puta godisnje TSH,T3 i T4

i to mi je uvek bilo ok, unazad 10 godina. Prvi put sam dobila da uradim i anti TPO kao ono cvrc 185.8( <34) a TSH mi je 1.65

Sta je sad to? Gledala sam malo po netu, ali vi to bolje objasnite

HvalaTSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 40 543728

-------

https://kutak.forumotion.com/viewtopic.forum?t=1844
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 40 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu