KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

+78
Kamilica
LaFolie
Cupava
buby
Biki89
cerise
Mali Princ
*AIDA*
KoMetaK
agata
lolipop
noja
cicsa80
emilija.
viktorija
bubili2
iwa79
~Ken~~
7-patuljaka
MAAKKI
mika81
Slavka
qwerty
anna
tuli
bebko
Struzzo
elijana70
Filippa
anak
bule74
bak
Shizika
mala parizanka
Bitter Sweet
heart84
ciklama
sneguljica
Ness88
vašar
racili
Tinche
cupricanka35
Deni
cici
velle
BiKsi :)
touch_master
djole42
dunjala
Zaneta
Zoka83
bobica83
Daki_82
maca
Republica
lena
iris_983
laKole
kristina33
dr mali pariz
manela
brinbili
olja
mubera
caja
Simona
borka
jelkica4
bebana
logona
Orline
nena beba
_luna_
nabla
HappyGirl
natalija
Sami
82 posters

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 18/3/2011, 17:17

Racili hvala na ovako iscrpnom objasnjenju, verujem da cu preduzeti nesto ozbiljnije obzirom da sam planirala postupak u maju ako bude moguce da se odradi.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bubili2 18/3/2011, 18:46

Maakki, mozda ne bi bilo lose da pises Makedoncima i pitas njih za misljenje, ja nesto nemam poverenje u ove nase gradske endokrinologe, tvoju dr ne znam, ali sam ja imala lose iskustvo sa drugim dr.
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od racili 18/3/2011, 19:52

Maakki, u mnogim istraživanjima se mnogo češće spominju hematolozi i naravno imunolozi u rešavanju problema antitela (ATA I APA). Naravno, najbolja je konsultovati kliniku na kojoj radiš, možda oni imaju svoje specijaliste, jer terapija ako je malo složenija mora biti usaglašena sa terapijom za vt.
p.s. detalje sam ti napisala na pp
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od djole42 18/3/2011, 20:04

Maakki,povišena antitela ukazuju na hašimoto ,što će u nekom trenutku dovesti do njene smanjene funkcije odnosno do hipotireoze.Tvoj TSH je bio kolko se sećam oko 7 pa je pao na 3.5 ali opet ponavljm pitanje koliko je otišao u stimulaciji .....što znači da ga itekako treba imati u vidu pre sledećeg postupka.
Sve rezultate koje imaš ,mailom u kliniku pa ćeš videti šta i kako....
Lično ja ne bih u sledeći postupak bez lekića za štitnu ali to je moje mišljenje...
zagrljaj
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 18/3/2011, 20:08

Racili nisam dobila pp
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od racili 18/3/2011, 20:28

Sad jesi Very Happy
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Deni 19/3/2011, 13:28

Slazem se sa Djoletom, bez lekica nikako u postupak.
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 20/3/2011, 17:42

Maakki,sigurno ti je sad već sve jasnije,a pre svega da nema mesta brizi,i sve što ti pišemo,pišemo iz ličnih iskustava,te ne hvataj se ni za šta posebno.Sve smo slučajevi za sebe.Jedno je bitno-da štitna još radi kako treba,a zbog AntiTPO bi mogla da piješ Se 2x50,držaće ih pod nekom kontrolom,ali iščeznuti neće.
I moj savet je da ne goglaš mnogo...ne to.Potraži dobrog hematologa i endokrinologa,pa sa njima porazgovaraj.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 20/3/2011, 20:06

Pari draga zato sam i pitala ovde jer znam da ste mnoge vec to prosle, moram da priznam da se jesam ubedacila, ali i to je zivot bar moj pa cu da prevazidjem i to na neki nacin. Uzela sam vec selen i pijem, sutra svakako treba da se cujem sa dr sa klinike pa cu da vidim sta ce on da kaze na ovo, sigurno nisam prva koja se pojavljuje sa povisenim TPO tako da javicu svakako sta je rekao.

Hvala cure sto postojite
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 21/3/2011, 16:30

Drage moje cula sam se sa Makedonijom i dr je preporucio da se prvo obratim endokrinologu koji je specijalista za tiroidnu zlezdu, obzirom da sam skontala da ovde kod nas nisu specijalisti nizasta, ako mozete da mi preporucite nekoga u Novom Sadu ili Beogradu (napominjem da mi je NS blizi).
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 21/3/2011, 16:39

MAAKKI,u NS imaš Editu Stokić,radi i u Kliničkom,ali i privatno-jeftinija od Bg i Mirjane Šumarac-kod koje sam ja.
Obe su profesorke,ali ja ipak za Šumarac mogu dati glas jer ona mene vodi.
Šumarac radi na Institutu za endokrinu ,kao i privatno u BelMedicu.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od racili 21/3/2011, 17:03

Maakki, nas dve smo dosta razgovarale na temu antitela, jer imamo isti problem i ja sam ti rekla svoje mišljenje, a prilikom izbora endokrinologa ja bih se lično pre odlučila za NS ako već biraš, jer znaš moje iskustvo sa endokrinologom po pitanju ovog problema, a idem kod dr. Šumarac.
Pari, meni je Šumarac potpuno ignorisala antitela koja su bila 826 i da je bar za selen nisam podsetila, ni njega mi ne bi dala...Svu terapiju mi je odradio Miljić i čudio se. Jedino je obratila pažnju na tsh(2,3) i za to joj hvala, ima ona svoju specijalnost, ali mislim da su joj antitela slaba tačka. Ja sam kod nje otišla jer je cenjena, ali ....recimo da je imala već dva propusta i sama rekla da je možda trebala drugačije postupiti pre postupka Shocked
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 21/3/2011, 17:11

Racili,o.k. ti si svoje iskustvo iznela ali ono nije neprikosnoveno,kao ni moje.Svako ima lični doživljaj,zato i Maakki pita nas,pa će -ne zbog tebe ili mene,doneti svoj sud.
Uostalom,ne delim mišljenje o toj dr sa tobom.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 21/3/2011, 17:22

Cure ja verujem da svaka ima svoje iskustvo ukoliko se radi o istom doktoru, nekome je dobar nekome ne, obzirom da sam ja iz provincije, a definitivno nemam poverenja u ove nase ovde, mislim da nisu ni strucni ni zainteresovani zato sam i pitala vas, imate i vise iskustva sa tim, a i zivite u vecim gradovima tako da verujem da mozete da preporucite nekog ko je usko strucan za ovu oblast koja mene zanima.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 21/3/2011, 17:36

Maakki,ma i ja ne živim u metropoli,ali nažalost,u ovoj oblasti mi nije dovoljan specijalista,pa zato ti i obe savetujemo da to bude profesor- atakvi ne rade u mestima gde živimo.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od racili 21/3/2011, 18:38

Pari,ja sam namerno i naglasila da je moje iskustvo takvo, kao i mišljenje, to je sve o,k, Maakki će odlučiti, naravno. Ja sam se ogradila da dr, nije odreagovala dobro kad su antitela u pitanju, a nas dve imamo taj problem ,pa s obzirom da se više od godinu dana borim sa njima bez terapije, a od skora i sa terapijom prepisanom od strane drugih dr., imam neko malo iskustvo. Za sve ostalo ja i dalje idem kod dr., ali za antitela ona je rekla svoj stav, koji je: "može, a i ne mora selen, može, a i ne mora terapija kortikosteroidima...."
Nemam više šta dodati, a ni oduzeti... Wink

p.s. Maakki, nađi i postove naše Lune, njeno iskustvo je veoma ohrabrujuće....ajde pa uživajte curke!!!!!!!!!!!!!!!!!
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od natalija 21/3/2011, 18:43

Izgleda da oni imaju stalno neke druge poglede i nikada nisu sigurni. Moja antitela su bila oko 570 i Miljić mi je rekao da mi čak ni pronizon ne treba ali da se konsultujem sa endokrinologom, a imunoglobulin niti mi je predložio niti je podržao, a kod Racili sasvim drugi pristup, e sad o čemu se radi samo on zna.

Racili kad smo već kod imunoglobulina kako si plaćala i da li može da se izvede da postupak sama finansiraš, a imunoglobuline da prepišu ?
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 21/3/2011, 18:44

Upravo to sam i rekla,to što tebi nije odreagovala na antitela,ne znači da neće i njoj...
ne možemo reći,ustvari glupo je reći-ta dr je dobra za tsh,ali za antitela nije...mislim...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 21/3/2011, 18:46

natalija ::Izgleda da oni imaju stalno neke druge poglede i nikada nisu sigurni. Moja antitela su bila oko 570 i Miljić mi je rekao da mi čak ni pronizon ne treba ali da se konsultujem sa endokrinologom, a imunoglobulin niti mi je predložio niti je podržao, a kod Racili sasvim drugi pristup, e sad o čemu se radi samo on zna.

Racili kad smo već kod imunoglobulina kako si plaćala i da li može da se izvede da postupak sama finansiraš, a imunoglobuline da prepišu ?
Bravo! Upravo o tome pišem! Individualni osećaj!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od racili 21/3/2011, 19:02

Natalija, imala sam kombinaciju više terapija, detalji na pp
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bubili2 22/3/2011, 14:12

Doktorice moje bile ste u pravu pored PTU i metildope uveli mi i propanol, ne sa velikim odusevljenjem posto se on kao izbegava, ali ajde u 16 nedelji sam pa kao najgore je proslo
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od vašar 22/3/2011, 15:14

Super!Pazi samo sada na pritisak,jer kako ti se sredjuje stitna,sredice se i pritisak,pa da ti ga metildopa ne srusi dodatno.
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bubili2 22/3/2011, 16:50

da i ja tako razmisljam, mericu ga redovno pa cu primetiti Very Happy
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 22/3/2011, 18:18

Cure javio mi se dr iz Makedonije i ovako mi preporucio :
Ne morate da cekate pad antitela. Bitan je status stitnjace ( najbolje je da je TSH ispod 2), nasa specijalistica kaze da ako je stitnjaca pod kontrolaom dva meseca onda mozemo poceti sa tretmanom za IVF program. Kod normalnih ciklusa (25-30 dana) mozemo da idemo i bez kontraceptiva.

e sad me zanima svoje misljenje o ovome, krenuti u postupak sa ovako velikim antitelima ili sacekati da oni koliko toliko da padnu?
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 22/3/2011, 18:38

Maakki ja bih ipak sacekala barem mesec dana da vidim da li ce da padnu.
Nisam misljanja da bilo kakvi dodatci ishrani mogu uticati na antitela (selen, indijski ili brazilski orah zaboravih koji bese), ali definitivno ona variraju, nekad su veca nekad manja. Jedino verujem da pronison tu moze malo da pripomogne pa ne bi bilo lose da se konsultujes sa Makedoncima ili sa nekim hematologom ovde pa da uvedes od stimulacije po 10-ak mg pronisona.

kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 23 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu