KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hipotireoza

5 posters

Ići dole

Hipotireoza Empty Hipotireoza

Počalji od HappyGirl 18/11/2016, 19:10

Ovo je jedna od dve teme za koju se stvorila potreba da je otvorimo. Reč je o hipotireozi.
Ako imate iskustva papir je vaš :)
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hipotireoza Empty Re: Hipotireoza

Počalji od Zmajuška 20/11/2016, 14:09

Hipotireoza mi je dijagnostikovana krajem marta 2015.godine, pred sam postupak 2.vto. Sama sam posumnjala da nešto nije u redu, unutrašnji osećaj mi je govorio da bi trebalo da proverim tsh. Ruke su mi se tresle, imala sam utisak da mi celo telo podrhtava, kao da imam neku maglu pred očima a inače dobro vidim, uznemirenost, loše spavanje. Mislim da je svemu tome uzrok stres, zapravo sigurna sam u to. U mojoj bližoj i daljoj familiji niko nije imao problema sa štitastom žlezdom.

Nisam čekala prvih 6 nedelja od početka terapije, koliko je potrebno da bi medikament počeo da deluje i spusti tsh već sam ušla u postupak vto. Velika greška!!! Tokom hormonske stimulacije tsh mi je skakao, dr. mi je naglo povećavao dozu koja je bila prejaka za mene i gore navedeni simptomi se nisu smanjivali, naprotiv bili su izraženiji. Zato bih savetovala svima koji ovo pročitaju da ne žure u postupak, već da sačekaju da se tsh smiri, eventualni simptomi umire ili nestanu u potpunosti na duži vremenski perod, od nekoliko meseci.
Sada nakon nešto više od godinu i po dana redovne terapije i kontrola kod endokrinologa, uz pregleda koji je uredan, hipotireoza je pod kontrolom, svi hormoni su mi u redu (proveravam ih na 2 do 4 meseca), jedino što osećam jeste da sam nekako usporena i da ukoliko loše spavam ili ne spavam tada sam umorna i to se baš vidi na meni, jedva funkcionišem.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Hipotireoza Empty Re: Hipotireoza

Počalji od Padobranka 25/11/2016, 07:38

Koliko je meni poznato TSH pred postupak ne sme da predje 2, ali ima lekara koji se ne drze toga. Stitna zlezda je veoma znacajan organ koji utice na mnogobrojne procese u telu kao i na druge hormone. Ali ponekad je tesko dijagnostikovati njen poremecaj, posto ume da se pritaji i dobro kamuflira. Moj slucaj je bio da su hormoni T3 i T4 u granicama, ali tSH je varirao od 2-3, dobila sam na kilazi, stomak stalno naduven, IR, trombofilija, nizak estrogen. Pokazalo se da medju njima postoji neka "tajna veza" i da nijedan od tih poremecaja nije zaseban, tj nije nastao sam od sebe. Nakon prve vto, o cemu sam vec pisala, u koju su me uveli kao potpuno zdravu zenu, dobila sam 65 hormonskih injekcija. Od toga su mi se uvecali cvorici na stitnoj koji su bili mali, tako da sada imam novi problem i savetuju mi operaciju zlezde.
Padobranka
Padobranka

Broj poruka : 168
Datum upisa : 25.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Hipotireoza Empty Re: Hipotireoza

Počalji od sanja369 25/11/2016, 22:01

Nakon vto poceo je da mi seta tsh, tako da je nakon prvog postupka i biohemujske trudnoce bio manji od 0,03... da bi u natednoj stimulaciji nakon par meseci skakao i do 50. Na Eytiroxu sam 100/125. Na pregledu kod endokrinologa receno mi je da tsh ne utice na implantaciju i br. jajnih celija u postupku ali da je bitan u prva tri meseca zbog stitne zlezde ploda i da je tada jako bitno voditi racuna o njegovoj vrednosti. Tako da kome verovati... endokrinologu ili ginekologu...

sanja369

Broj poruka : 93
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Hipotireoza Empty Re: Hipotireoza

Počalji od dr mali pariz 30/11/2016, 22:03

Ta sam.
Lečim se 6 g.od hipotireoze; a godinu od početka ere VTO.
U Jevremovoj nisu tome pridavali znacaj...tad, pred moj 3.postupak.
Tačno je da TSH treba da bude max do 2. Supresivi i stinulacija, oba usporavaju rad štitaste.
Hipotireoza je autoimuna bolest. Kažu da kod emotivnijih, prvo cvrkne ona. Stres okidač u mnogo čemu. Imala i genetske predispozicije. Mama se od 30. g. leči od istog.
Sreća sva je što se na vreme javih pravoj osobi, prof.Šumarac-Domanović.
Rekoh...autoimuna... na nju se nižu i ostale bolesti istog smera.
Od prošle g.se lečim i od RA.
Nije lako mirenje sa svim tim dg koje se baš brzo množe.
Ciklusi su mi ozmenjeni. Oskudniji. Jedno drugo povlači, a jedno je i sigurno. Sve te jake stimulacije su samo sve to potpomogle...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hipotireoza Empty Re: Hipotireoza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu