KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

+34
black magic woman
Mini
kasia
nena beba
HappyGirl
Sami
bebko
dolores
dejna
bokica
thaia
Mishesa
vremejezabebe
nevena50
logona
lavica
Cupava
Kata
nina68
Anuska
tanja68
maša
Jelence
nevena.50
maus
Orline
kristina33
Gala
rikikiki
Lada
Jeckie
Lily
zalosna_sova
nabla
38 posters

Strana 9 od 35 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 22 ... 35  Sledeći

Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 19/4/2009, 23:10

orline ::Ali nablice, nije meni sutra cetvrti dan ciklusa nego treci i po, posto sam dobila uvece u 22h Laughing , samo da se zna. king

Ah, evo jos jedne picajzle  b

yes no da, ako racunamo kako neki docovi tretiraju 1.dc (1 dc do 18 h), onda ti je sutra 3.dc., a ako racunamo kako Goca racuna Rolling Eyes , onda i ako si dobila u 5 do ponoci- taj dan ti se racuna kao 1 dc! Shocked
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 19/4/2009, 23:17

Ko picajzla, ja? Ma joook, cini ti se Laughing

Rezime- ako budu dobri rezultati, vazice se. Ako ne budu, to je zbog loseg tajminga, pa cemo ponoviti igra  b
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 19/4/2009, 23:43

Ako ne budu, to je zbog loseg tajminga, pa cemo ponoviti igra  b

naravno, najlogicniji rezon, imas moju punu podrsku  b
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Anuska 20/4/2009, 09:51

Ja sam malo u cudu... M stigla juce, ciklus 26 dana. Mada je bio anovulatorni po uzv, poslednjih 5 dana su me bolele grudi, gotovo kao i uvek jer ja imam dosta izrazen PMS. Ko zna koliko sam ih ja onda imala anovulatornih, jer sam uvek mislila: PMS= ovulatorni ciklusi. Ma, ko ce znati vise... dzaba se mucim da nesto razumem Crying or Very sad .

Elem, danas, na 2. dan bi trebalo da pocne moja stimulacija Menopurom. Ali, zovem GAK, naravno danas ne rade niti imaju pooojma o tome kako cu ja da dobijem taj Menopur. Zato cu sad da se razletim po beogradskim apotekama, pa da se bocnem sama... Wink Dodje mi i da se inseminujem sama, hehhehe, samo da naucim "swim-up ili swim-down" , kako se vec zove, tehniku za spermice, i nabavim neku cevku za grlic...  b

I razmisljam: M za Uskrs = ovaj ciklus bice puno jaja!!! konfete
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 20/4/2009, 10:31

Anuska ::
I razmisljam: M za Uskrs = ovaj ciklus bice puno jaja!!! konfete

Hihihi, svidja mi se stav, i meni stigla M malo pre Uskrsa, bice, bice...
Anuska, meni takodje doc ovaj poslednji ciklus proglasio anovulatornim ( na UZ 9dc nije bilo vodeceg folikula). MM nije bio tu za vikend, kad bi i inace bila O, "pustila" sam ga bez problema, pa rek'o doc nema jaja Laughing Ne lezi vraze, 12dc plodna sluz, 14. nesto bolucka stomak, a MM nema. affraid Da ne bi dr rekao da prividjam, uradim progesteron 21dc- on praavi, onako lep, nije bio takav ni sa Pregnylom Very Happy Znaci crno na bijelo-bila O
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nevena.50 20/4/2009, 12:15

Ne bih da se ponavljam ali moram da vam napisem opet o onoj mojoj kumi koja je pratila ovulacije svakog meseca i tog jednog novembra dr. kaze nema folikula uopste ovo vam je anovulatorni ciklus. Zena sve lepo ispisala i na papiru (pečat, potpis) da ovulacije nema.
Kad u decembru mesecu ona ne dobija, prodje neko vreme, opet nista. Ode ona kod te svoje doktorke da vidi sta je?
Kad ova kaze pa ti si trudna! I lepo zena ponovo ispise da je zatrudnela u novembru bas tada kada je tvrdila da ovulacije nema.
I sad moja kuma cuva lepo ta dva papira jedan na kome pise da je nemoguce da ce u tom mesecu ostati trudna i drugi na kome pise sasvim suprotno.
Najvise voli da mi ih oba turi pod nos čisto da me podseti kako ona kaze "koliko oni znaju" i da mi treba da radimo nas posao oni svoj pa ce se vec videti ko je u pravu! yes
nevena.50
nevena.50

Broj poruka : 12
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od rikikiki 20/4/2009, 12:25

Da podnesem izvještaj s UZV-a! Protokol je zasada bio ovakav:

2. dc 300 IU gonala
3. do 5. dc po 150 IU
6. dc sam bila na UZV i vidio se samo jedan kržljavi folikulić pa mi je dr. smanjio dozu na 75 IU za 6. i 7. dc
8. dc ponovo UZV gdje se vide dva folikula od 10 i 11 mm i dalje stimulacija s dva menopura
10. dc kontrola i dogovor za dalje

Anuska, Orline i druge cure držim fige za dobitne cikluse love
rikikiki
rikikiki

Broj poruka : 145
Godina : 49
Location : Zagreb
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 20/4/2009, 13:54

Au Riki, al je vreme proletelo Shocked , ti vec dogurala do 8dc....

Znaci R je sad izbacio gonal i uveo menopur?

DRZIMO FIGEEEEEE roda
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od rikikiki 20/4/2009, 14:42

nabla ::Au Riki, al je vreme proletelo Shocked , ti vec dogurala do 8dc....

Znaci R je sad izbacio gonal i uveo menopur?

DRZIMO FIGEEEEEE roda

Dosto doktora kod nas u drugu fazu stimulacije ubacuju menopur zbog LH koji je bitan za sazrijevanje stanica. Isto tako se najčešće daje menopur nakon klomifena ili femare. (Osim toga, menopur je jeftiniji od gonala - pa to dobro dođe Very Happy )
rikikiki
rikikiki

Broj poruka : 145
Godina : 49
Location : Zagreb
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Anuska 20/4/2009, 15:10

Evo ja sam kupila moj prvi Menopur, i mm me je bocnuo. Mogla sam i sama, ali njemu to bolje ide Laughing
Pretpostavljam da u inseminaciji ide mnogo blaza stimulacija, pa ja dobijam samo I ampulu od 2. do 7. dana. Sledi uzv pa odluka o daljoj terapiji. Ima li neko iskustva sa stimulisanim IUI, do kad se daje stimulacija i dobija li se Pregnil ili slican lek?

Meni je ovo prva stimulacija u zivotu, pa sam malo uzbudjena sunny . Jedva cekam da vidim moze li sa ovim mojim okrnjenim FSH da se izvuce koji folikul... Znam da su sanse da uspe IUI jako male, ali se nekako vise bojim da necu reagovati na stimulaciju jer ce onda biti problem i za VTO Shocked

Riki srca1 navijamo za tvoje folikule b
I svima zagrljaj
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od rikikiki 20/4/2009, 16:24

Anuska, nakon lagane stimulacije dobiti ćeš štopericu ... ako bude više folikula probaj nagovoriti doktora na VTO!
Bravo za prvu pikicu igra
Šaljem ti vibrice ~~~~~~~~~~~~~ i konfete za super reakciju!
rikikiki
rikikiki

Broj poruka : 145
Godina : 49
Location : Zagreb
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 20/4/2009, 20:27

Anuska, drzimo fige za uspjesan pocetak igra A bogami i za dobar odgovor na stimulaciju.
Rikikiki, tebi vjerovatno i ne izgleda da je brzo proslo kao sto izgleda nama radost Ovo ja navijam za tvoje folikule. Laughing
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Lily 20/4/2009, 20:49

Anuška, Riki,
i od mene~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ srce ljubav
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Mishesa 21/4/2009, 17:05

Za Nablinu statistiku: samo sam jednom merila AMH i inhibin B, u novembru 2007. u Konzilijumu, to kazem zbog jedinica. FSH je tad bio 24,8, AMH 0,012, a inhibin B 9,1. Kazu da AMH ne varira u zavisnosti od dana ciklusa, ali da li varira u zavisnosti od uzrasta? Drugim recima da li je moj AMH iz 2007. isti kao kad sam imala 18 godina? Da li se sve ovo moglo predvideti?

Bravo za Lily i Mini i njihovu hrabrost:)

Mishesa

Broj poruka : 8
Location : Beograd
Datum upisa : 31.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 21/4/2009, 17:56

Mishesa, odgovorih ti na temi o amh Very Happy
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od rikikiki 22/4/2009, 15:50

Prijavak:
Danas je 10.dc i dva su folikula od 14-15 mm.
Endometrij mi je 8 mm.
Dr. mi je smanjio dozu menopura na 1 dnevno i sutra imam kontrolu ponovno.
Najvjerojatnije će i štoperica sutra!
Počela sam trtariti ... affraid
rikikiki
rikikiki

Broj poruka : 145
Godina : 49
Location : Zagreb
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 22/4/2009, 22:16

kakvo trtarenje d , vidi kako lep izvestaj- folikulici ravnomerni, endo super as

Samo napred R doktor b

srca srca srca

ja danas dobila, sutra randes sa Gocom v Very Happy
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od rikikiki 23/4/2009, 16:52

Večeras još jedan menopur i štoperica, a u subotu ujutro punkcija.
Folikul je 16 mm! Da, samo jedan ... što bi s onim drugim - nemam pojma, valjda to nije bilo to pa se apsorbirao. Sad mi pada na pamet da to nije možda ostatak one ciste zbog koje sam čekala pa se sad ponovo bila povečavala zbog hormona. Ah ... tko bi ga znao ... idemo s jednim. I onaj put kada sam imala biokemijsku bio je samo jedan ... toliko ih treba, bitno je da bude kvalitetan! Držite fige za to moje jedno jajčeko sunny
rikikiki
rikikiki

Broj poruka : 145
Godina : 49
Location : Zagreb
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 23/4/2009, 19:24

Riki, molitva molitva da bude onaj pravi, dobitni folikul.....
roda roda roda roda
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Anuska 23/4/2009, 23:50

Riki, drzimo fige za jedan ali vredan igracice
ljubav
Ja sutra idem na uzv, 5. dan Menopura, da vidimo ima li traga folikulima kod mene... I meni je dovoljan jedan ali vredan b
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 23/4/2009, 23:59

Riki, drzimo figeeeeeeee igra b igra b

Vidim, neko te je vec sanjao trudnu, hihihihihihihhihihi

Bice, bice, dobri su ti znakovi pored puta f

Anuska, nadam se da je dole na jajnicima mali guzvanjac od folikula vv - spominjala sam vec, s jednom tableticom klomifena napravih 4 folikula...a sto bi ti bila drugacija od mene Very Happy


Ja ovaj ciklus na kontraceptivu!
Folikuli poceli s ranom regrutacijom. Nevena, sestro moja, kuku...  b

Logona, dokle si ti stigla?
Lavice?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od thaia 24/4/2009, 09:57

rikikiki držim fige za ovaj jedan bude onaj dobitan navijači1

thaia

Broj poruka : 9
Datum upisa : 13.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od lavica 24/4/2009, 12:22

nisam htela da kukam Sad , al ajd nabla kad me pitas - eserihija oboje u brisevima affraid, od pre neki dan, terapija razna ,borba sto medicina sto narodni lekovi, ne bi li se spasli.
to nam je prvi put, da ne bude da nesto ne predje preko nas Mad . dobro je, ako moze nesto i dobro, da nemamo one 3 grozne bestije, mada ni ova nije nista bolja ljuta sam

lavica

Broj poruka : 55
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 24/4/2009, 21:41

Riki....sutra ujutro....mislim na tebe molitva


Anuska, kako si prosla danas?


Lavice, nikla flora v ...Nablonja i ja treba da radimo takodje ovaj mesec bakterioloski, pa nadam se da smo mi negostoljubivi domacini  b

Thaia, sta je s tobom, kakvi su tvoji planovi?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 24/4/2009, 21:54

Anuska, sta je bilo danas, nemoj da nas drzis u neizvesnosti Very Happy

nabla::
Vidim, neko te je vec sanjao trudnu, hihihihihihihhihihi

Riki, da se snovi tvojih "rodica" ispune...Drzimo fige sutra radost radost

Nabla, ako sam dobro shvatila, ti produzavas kontracepciju i ovaj mesec Crying or Very sad

Lavice, ja ne znam da li onaj Lactogyn nesto pomaze i kod esherihije, ali znam da ga je moja sestra koristila kad je bila sasvim u out-u sa vaginalnom florom i kaze da joj je bas pomogao. Rolling Eyes
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 9 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 35 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 22 ... 35  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu