KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako se nosite s problemom steriliteta

+100
Jerapetra
BiKsi :)
Zensko pero
mimi85
alisa
Padobranka
sunny.tp
Nessi
Bobac
fight&faith
NikolaMaja
Dora1
Sirijus
tatjanica
Ica1171
nbeograd
MalaSaJuga
KoMetaK
Ema78
Vecka
luckystar74
Tebi
ChillyVilly
JocY
kockicaaa
insomnia
menora72
bak
Arya
Erata
zvoncica36
Ambra
hocukusurnecuzvaku
Niny
neca73
leptirko82
tetreb
hany
Star77
laKole
Dacaa
melany
ivi
Veca77
Vuchica
Struzzo
MAAKKI
HappyGirl
red
Dionisia
djole42
3023456
OKacica
M.
Marija86
Bebironcic
korpica
Republica
Gramatika
bebko
Mali Princ
nacKa
lilya
lilly13
dra00
maza1972
rada78
Orline
Jejaaa
Divina
maus
Andjelina
pegaz
missile
fenix
darija79
LaFolie
maji
Mirjana
Deni
heart84
anak
cerise
cicsa80
Shizika
Simona
lolipop
Cupava
Gala
Jelena*
Milijana
anna
dr mali pariz
suzeto
lasa
Jelence
zalosna_sova
Kata
Agata27
Sami
104 posters

Strana 10 od 25 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 25  Sledeći

Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Ema78 21/6/2012, 00:37

Ja ne ocekujem od svojih drugarica da me razumeju, jer ne mogu, nisu bile ni u slicnoj , a kamoli istoj situaciji. Od rodbine mi se dize kosa na glavi... sto sire, sto uze... i svi pitaju sta cekamo...Ali, zato smo mm i ja ko creva vezani, i on je moja najbolja drugarica... samo mu sad treba malo vremena... nekad me izludjuje, a u sustini je uvek u pravu...sem kada su carape u pitanju, al to je vec za onaj drugi podforum...
A i ta neka prijateljstva koja imam su pocela sasvim slucajno, neobicno i na nasu srecu trajuuuuu...samo sto, hvala bogu, samo mi imamo ovakav problem.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od anak 21/6/2012, 16:04

Ema78 ::Znas sta... kad sam uspela da upecam svog mm, ima da upecam i taj jedan spermatozoid, ne bila ja Rada !!!
likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit sreca sreca sreca sreca sreca sreca sreca sreca
Rešava se ASA, ne brini, sad sam malo surfala netom. Imaš odličnih stvari i na našem, a puno i na engleskom. Hajde, Ema-Rado, očekujem ja od tebe akciju i to ubrzo sreca
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Ema78 21/6/2012, 16:45

Akcija pocela...prosli petak smo saznali da su nam u gostima ASA , a nismo ih zvali!!!
U subotu kod urologa po recept za sikterkafu za ASA... Od nedelje cistka... nadam se da nece biti prezivelih ASA...
MM ima da zalivam celim periodnim sistemom elemenata !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Mirjana 21/6/2012, 19:54

Ema78 ::
U subotu kod urologa po recept za sikterkafu za ASA...
lol! g g g
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od M. 21/6/2012, 20:41

Ema78 ::Znas sta... kad sam uspela da upecam svog mm, ima da upecam i taj jedan spermatozoid, ne bila ja Rada !!!

Mi smo jednom tako računali: Moj muž ima 65 miliona komada u mililitru, a nešto više od 300 miliona u jednom uzorku. Puta tri seksa oko ovulacije (da kažemo da su ti spermatozoidi živi kad je jajna ćelija u okolini), to znači da gajim u sebi MILION spermatozoida i nijedan da ubode. I tako svakog meseca skoro 2 godine. Pa, stvarno! Kad pomislim na to, skroz se deprimiram. Shocked
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Ema78 21/6/2012, 20:45

Mene deprimira sto mi stvarno zelimo to dete ( kao i svi), i ne ide... a neki kreteni ubodu iz prve i onda ga daju na usvajanje !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od M. 21/6/2012, 20:51

I još ono: čekali smo da se pronađemo, pa da uredimo živote (posao, stan i ostale osnovne stvari) i sve smo organizovali tako da ta beba kad dođe ima najbolji mogući start. I cvrc .

Drugarica moje kume je u poslednje 2 godine 2 puta abortirala, zatrudnela s nekim levim tipovima, jedan od njih neki krimos.

Ja se radujem svakom detetu i svakoj trudnoći. Ne mrzim ceo svet jer ja nisam trudna a drugi jesu. Ali, nekako nije fer prema meni, koliko god to smešno zvučalo. Bar da sam ceo život vukla hlamidije ili slične stvari pa da budem samoj sebi kriva. Ovako... Crying or Very sad
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od BiKsi :) 21/6/2012, 22:15

Cicsa, znaš da te volim, al nije na odmet da to još jednom ovde kažem! Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 75087 Svaka reč ti je zlata vredna!

Devojke, ajmo, glave gore, noge gore, ma sve gore! Biće bebirona, samo nek smo mi zdravi i u glavu tačni! Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 561840
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Simona 21/6/2012, 23:08

Ema78 :: Mene deprimira sto mi stvarno zelimo to dete ( kao i svi), i ne ide... a neki kreteni ubodu iz prve i onda ga daju na usvajanje !!!

Da, ali kad daju dete na usvajanje onda opet usrece neke ljude koji su stvarno zeleli dete i cekali ga...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Ema78 21/6/2012, 23:53

Simona, jednostavno nije fer !!! Zasto neke zene koje mogu da umaju decu, tu istu ne zele, a one koje ne mogu da imaju, dusu bi prodale da postanu majke. Sva sreca pa ima ljudi kao sto si ti... Mene boli sto vecina zenskog sveta koje poznajem vrlo olako shvata majcinstvo. Ne kazem da su lose majke, naprotiv, ali ne shvataju kolike su srecnice... Da je do mene, svaka zena bi mogla da postane majka kad to pozeli..
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od OKacica 24/6/2012, 17:37

M. ::I još ono: čekali smo da se pronađemo, pa da uredimo živote (posao, stan i ostale osnovne stvari) i sve smo organizovali tako da ta beba kad dođe ima najbolji mogući start. I cvrc .

Ista prica i kod nas... A sad smo jedini od svih nasih poznanika koji nemaju decu. Ostali imaju po minimum jedno, a mi ni jedno... I kad se i vidimo prica se svodi na to sta je beba uradila, kako spava, jede, kaki, piski, sta voli/ne voli... Nisam se u zivotu nadala da ce me ovako nesto snaci, ali eto, desava se. Svaki dan imam malu seansu da otplacem po malo, pa onda krenem dalje, sta cu. A kad dobijem, onda otplacem malo vise, krijem se na poslu iza monitora i sl., nadam se da me niko nije provalio naočare ...

cveće za sve devojke u trci za beba
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Mirjana 24/6/2012, 19:28

[quote="Okacica"]
M. :: A kad dobijem, onda otplacem malo vise, krijem se na poslu iza monitora i sl., nadam se da me niko nije provalio naočare ...
Meni krenule suza na času yes i ja istrčim iz učionice, da deca ne primete. Pa kako sam zatvorila vrata za sobom, tako sam krenula da ridam na glas, a dežurni učenik affraid affraid affraid
Da mi je tada neko rekao da ću sigurno imati dete i da će se moj Bambi roditi 29.06.2012. još bi ga napali i pitala da li mu je to rekla Kleopatra ili vidovita Zorka lol! Teško je, znam. Držim vam fige da što pre uspete i prašim u to ime vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od OKacica 24/6/2012, 20:11

Hvala ti draga!
Ucinila si dobro delo, nasmejala si jedno smrknuto lice danas lol! !

Nisam po prirodi placljivica, i ne povlacim se pred izazovima, ali eto, moje telo me ne slusa v ...

konfete za Bambija!!! Od srca ti zelim sve najbolje srca1 !

OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Mirjana 24/6/2012, 20:58

Okacica ::

konfete za Bambija!!! Od srca ti zelim sve najbolje srca1 !

smiledraw I mi tebi poljubac
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od 3023456 2/7/2012, 15:30

[quote="Okacica"]
M. ::I još ono: čekali smo da se pronađemo, pa da uredimo živote (posao, stan i ostale osnovne stvari) i sve smo organizovali tako da ta beba kad dođe ima najbolji mogući start. I cvrc .

Ista prica i kod nas... A sad smo jedini od svih nasih poznanika koji nemaju decu. Ostali imaju po minimum jedno, a mi ni jedno... I kad se i vidimo prica se svodi na to sta je beba uradila, kako spava, jede, kaki, piski, sta voli/ne voli... Nisam se u zivotu nadala da ce me ovako nesto snaci, ali eto, desava se. Svaki dan imam malu seansu da otplacem po malo, pa onda krenem dalje, sta cu. A kad dobijem, onda otplacem malo vise, krijem se na poslu iza monitora i sl., nadam se da me niko nije provalio naočare ...

cveće za sve devojke u trci za beba [/quote

Potpuno te razumem...posebno sto su moje dve drugarice ostale trudne,jedna posle 8,a druga posle 5 godina,a da pritom nisu prstom mrdnule,a ja ... 2 neuspesna ivfa,i uskoro treci....Naravno,drago mi je zbog njih,ali TESKO JE,MNOGO! I bas tako,ostali smo samo mi..bez dece... Ja sam cak pocela da izbegavam]razna druzenja ,bas zbog tih prica
I da moja muka bude jos veca,3 koleginice na poslu trudne,a ja...Trudim se da se izborim sa ovim,pravim se jaka,dok ne zatvorim vrata od moje kuce,a onda dobro otplacem,ispraznim se,i idem dalje...
3023456
3023456

Broj poruka : 62
Datum upisa : 08.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od OKacica 2/7/2012, 17:06

Da, trudne drugarice, trudne koleginice... Mnogo je tesko... Sto bi rekao mm:"ko je hteo i ko nije hteo je trudan!". Druzenja da i ne pominjem, bila sam skoro na jednoj slavi gde je oko mene sedelo cak 4 trudnice, priljateljice koje se druze i koje su s ostale trudne jedna za drugom. Celo vece sam se smeskala i gledala u njihove stomake, i osecala se kao vanzemaljac. Posto sam sedela na kraju stola SVAKA od njih na putu do toaleta me je zakacila stomakom... Tuf... nemam reči Kao da sam u nekom filmu, u nekoj crnoj komediji, Alisa u zemlji cuda b ... Drago mi je zbog njih, bile su tako srecne, i to je sve super, cak i divno za videti, osim sto su trudne, trudne su u isto vreme, Boziji dar... Trebalo mi je dosta Iva Andrica kad sam dosla kuci, da bih se duhovno rasteretila v ...
3023456, hvala ti na podrsci, drzim ti pesnice za 3.ivf. Moze da prica ko sta hoce, ali to je velika hrabrost cveće

srcasti poljupci
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Ema78 4/7/2012, 12:11

Obecala sam i sebi i mm da do septembra necu da pominjem nista sto je u vezi sa trudnocom, da necu da kupujem testove, ni lh ni bhcg,i da cu sav novac da potrosim da kupovinu za more... I tako sam krenula... ali nisam uspela da odolim i kupila sam lh tracice...umesto sesira...i imam sta da vidim...lepe dve crtice 13 dc.. i tako sam srecna, sto barem ovulacije funkcionisu...da mi je neko rekao da ce mi dogadjaj dana biti pozitivan test na ovulaciju... eeee...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od OKacica 4/7/2012, 12:33

Eeeeeee, ja sam moje dve crtice (15dc) slikala, a plocicu cuvam... Sliku poslala koleginici, pa se zajedno radovale... Toliko o tome. Mm je bio srecan kao da je u pitanju bhcg a ne lh plocica. Steta sto nam je period na privatnom planu uzasan, samo neki stresovi sa strane, i to sad kad ja napokon imam o, ali sta da se radi, barem smo nas dvoje odlicno, i dali smo svoj dopinos u cast dve crtice vv , hihi... Mada se ne nadam puno, jer nikad nije onako kako zamisljas da ce biti as ...

usne
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Ema78 4/7/2012, 12:52

I ja sam slikala, ali mi je merodavniji progesteron 21dc. Rolling Eyes
Ovo mi znaci zbog planiranja IUI...za pocetak septembra...
roda
Prvo sam bila bas skepticna, ali sad nesto verujem da ce uspeti... nema veze ni sa cim, ali eto, sad odjednom verujem... Pocinjem da zvucim ko Skali...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Ema78 4/7/2012, 12:54

OKacice, dokle ste vi stigli, sta dalje?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od OKacica 4/7/2012, 13:03

Ovako, sad u julu bi trebalo da idem kod endokrinologa na kontrolu, da vidim sta ce da mi kaze u vezi metformina, mada je bila izricita da se metformin pije do zatrudnjivanja a posle se prekida... U junu sam htela da radim stimulaciju sa klomifenom, ali mi me je ginekolog posavetovao da sacekam do septembra kako bi mi se hormoni sredili i kako bih jos malo omrsala (sad je to vec 15kg u odnosu na pocetno stanje igra )... Tako da cemo najverovatnije u septembru na jedan IUI, sa stimulacijom, pa sta nam Bog da... Jos uvek ne znam u kojoj cemo klinici, da li drzavno ili privatno (ja sam za ovu varijantu), a sa doktorkom u dz sam se dogovorila da me od septembra sprema za VTO (posto se to ceka taman da probamo neki IUI u medjuvremenu)... To su planovi v ...

Hvala ti na interesovanju ljubav , vidim da i vi imate plan vv , juhuuu... Drzim pesnice ff osmeh srce
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Ema78 4/7/2012, 13:16

Ja bih u oktobru trebalo da se javim endokrinologu, da vidimo sta cemo dalje, nevezano za trudnocu, mada ce me pratiti i tokom trudnoce. Treba da isprtim tri ciklusa, tj progesteron da bi videli uticaj metformina na ciklus.
Sto se tice VTO vs IUI, receno nam je da ne razmisljamo o VTO, jer sa nalazima koje imamo necemo proci komisliju, sve dok ne uradimo tri IUI. Podjedanke su nam sanse i sa IUI i sa VTO, ali s obzirom da su moji hormoni kao i TVL i uz nalaz dobri, prvo se radi IUI, sa blagom stimulacijom. Slazem se sa tom logikom,zasto me izlagati odmah invazivinm metodama, ako mozemo malo drugacije. I ja sam za privatnu opciju, ali videcemo, prvu cemo sigurno uraditi u Intermedicus'u, jer ginekolog kod koga ja idem saradjuje sa njima. Bicemo u kontaktu !!!

Inace, ASA koja mm ima, izgleda da ne uticu na aglutinaciju, vec samo smanjuju pokretljivost, tako da nam je IUI metoda izbora. Bez pronizona, bez bilo kakvih th, samo zdrav nacin zivota, cink i vitamini za oboje.

srca1
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od cicsa80 4/7/2012, 13:56

Kako se nosite s problemom steriliteta? Wink
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od OKacica 4/7/2012, 14:30

Ema, i ja sam mislila da za privatnu varijantu za IUI izaberem Intermedicus, jer imam PCOSy, a oni bi trebalo da su dobri za takve slucajeve. Posto smo se vec srele na Toralku, mozda se sretnemo i tamo cvet ... Moze u NF, ali sam citala iskustva devojaka koje su radile IUI u drzavnim klinikama, i mislim da mi je za ovaj prvi korak lakse da platim IUI... Vidis, meni doktorka u dz nije pominjala 3 IUI za VTO, samo je nakon odnetih rezultata gde se vidi potvrda da imam PCOSy i visok IR, plus cinjenica da smo 5 godina u braku, rekla da ceme spremati za VTO. Sad, videcemo, ja nisam bas odusevljena tim, kako bi ti rekla, invazivnim metodama, pre sam za blazu stimulaciju, ali ako ne bude islo VTO nam se smesi, posto mladji sigurno necemo biti b ...

Prema ovom sto si napisala za ASU i aglutinaciju, IUI sa blazom stimulacijom i jeste prvi sledeci logican korak (nadam se i poslednji love ). Sa obzirom da je tvoja klinicka slika dobra pa ce plivace malo da proberu i to je to as !
, haha, ali se nadam da se i to polako dovodi u red igra ....

d srca
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od djole42 4/7/2012, 15:16

cicsa80 ::Kako se nosite s problemom steriliteta? Wink

Ema ,Okacice ,ovo je tema -Kako se nosite s problemom steriliteta .O planovima i svemu ostalom imamo odgovarajuće teme pa vas molim da ovde
https://kutak.forumotion.com/t2145-korak-po-korak-na-putu-do-bete
nastavite diskusiju zbog preglednosti foruma .



djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 10 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 25 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu