KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako se nosite s problemom steriliteta

+100
Jerapetra
BiKsi :)
Zensko pero
mimi85
alisa
Padobranka
sunny.tp
Nessi
Bobac
fight&faith
NikolaMaja
Dora1
Sirijus
tatjanica
Ica1171
nbeograd
MalaSaJuga
KoMetaK
Ema78
Vecka
luckystar74
Tebi
ChillyVilly
JocY
kockicaaa
insomnia
menora72
bak
Arya
Erata
zvoncica36
Ambra
hocukusurnecuzvaku
Niny
neca73
leptirko82
tetreb
hany
Star77
laKole
Dacaa
melany
ivi
Veca77
Vuchica
Struzzo
MAAKKI
HappyGirl
red
Dionisia
djole42
3023456
OKacica
M.
Marija86
Bebironcic
korpica
Republica
Gramatika
bebko
Mali Princ
nacKa
lilya
lilly13
dra00
maza1972
rada78
Orline
Jejaaa
Divina
maus
Andjelina
pegaz
missile
fenix
darija79
LaFolie
maji
Mirjana
Deni
heart84
anak
cerise
cicsa80
Shizika
Simona
lolipop
Cupava
Gala
Jelena*
Milijana
anna
dr mali pariz
suzeto
lasa
Jelence
zalosna_sova
Kata
Agata27
Sami
104 posters

Strana 6 od 25 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Sledeći

Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od lilya 5/4/2012, 12:23

maza1972 ::Hvala devojke na podršci.Ima tu još gluposti od te koleginice-npr.kako se ja nisam ugojila od hormona?Pa,ona nikad ne bi radila VTO-to je jako opasno po zdravlje i žene se ugoje...kako ja nisam pala u depresiju i ne uzimam sedative,kao sve polude ako im ne uspe i posle piju sedative...i tako sve predrasude, neistine i polu informacije,baš kao da je sekta...ali nema veze.
Naravno da ćutim i nikome ne pričam gde idem i šta radim,sad ni najbližim koleginicama,ni šefu,jer su me razočarali i izgleda da je on sve pričao okolo i svima-naravno u dobroj nameri.
Mazo, ja ne znam iz koje pecine je ta zena izasla, ali je toliko primitivna da bi joj najbolje bilo da se u istu i vrati. I da nikom nisi rekla opet bi pricali. Takvi su ljudi, bavice se tudjim zivotima samo da na svoj ne misle. I ja sam rekla na poslu. Bolje da im u startu zacepim usta i da im ne pruzim to zadovoljstvo da mogu da me ogovaraju. A to sto si ocekivala da te dve kojima si rekla ne kazu, toga nema ljudi zive za traceve i tu nema vise sta da se prica. I ja kod sam rekla odjednom se pojavilo jos njih desetoro sa slucnim pricama, a svi cute. Ja smatram da nemam cega da se stidim i tako se postavljam pa nek se stide oni koji se bave mojim putem da postanem majka ako nemaju pametnija posla, ja ih imam i niko me ne zanima.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od nacKa 6/4/2012, 13:23

maza1972 ::Naravno da ćutim i nikome ne pričam gde idem i šta radim,sad ni najbližim koleginicama,ni šefu,jer su me razočarali i izgleda da je on sve pričao okolo i svima-naravno u dobroj nameri.
e kakvih kolega ima...
i moje kolege (većina) su u fazonu da brinu samo tuđu brigu, a naročito ih brine kad je neko od kolega u braku a nema dece
onda daju sebi za pravo da pitaju i detalje tipa: da li je sa vama SVE u redu, jeste li sigurno SVE proverili, jesi li išla kod neke babe da ti podiže matericu, pijete li neke hormone ti si se baš raskrupnjala, da nije mužu kratak kanal ( Shocked), da li stavljaš nešto ispod guze...................

Istina je - ljudska glupost je bezgranična yes yes yes

a onda kreće davanje saveta: samo se opustite, nikoga ne slušajte (!!!!), to vam je najvažnije posvetite se tome, uživajte, ne obazirite se na zlobne komentare (!!!), vreme vam prolazi - požurite..........

znate šta, nisam ni znala koja mi je gornja granica trpeljivosti;
ponosna sam na sebe u situacijama kad cool odreagujem na neki komentar, ali onda dođem kući pa se isplačem

a najlošije podnosim kad me pri susretu upadljivo gledaju u stomak Crying or Very sad
nacKa
nacKa

Broj poruka : 401
Godina : 50
Datum upisa : 13.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Mirjana 6/4/2012, 17:44

Nacka dušo zagrljaj
Mene, iskreno, najviše nerviraju ti saveti. Nek' su iskreni, dosadni su i apsurdni. U isto vreme se opusti i požuri. Kako?
Za kratak kanal sam se odvalila od smeha  b Zamišljam sebe kako donosim fotku organa toj osobi, da mi kaže je l jeste ili nije kratak kanal  b
Jednom sam poznanicu prekinula u pokušaju da mi objasni šta treba da radimo, na taj način što sam kao iz topa izvalila:"Znamo mi kako se prave deca, al neće na taj način kod nas" i to u parohijskom domu pred gomilom ljudi. Svi su se popišali od smeha lol!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Divina 6/4/2012, 19:37

Pozz drustvo !!!
Ja sam bila malo u svom rodnom gradu...malo mesto, svi se znamo... posto je bilo lepo vreme, vidjala sam komsije i vise nego sto je trebalo... a posto sam znala da ce odmah poceti pitanja( kao i obicno) ovog puta sam se i spremila... uh, sto je bilo dobro gledati njihove face dok na glupa pitanja dajes odgovore koje nisu ocekivali... a vrhunac price je da sam srela svoje "drugarice" iz srednje... bilo neko zensko vece.. one sve uvenule, izgledaju kao baba- s..e, a sve su singl, imaju dobre poslove, samo o sebi treba da brinu...a ja, sa svim svojim problemima, barem sam to vece izgledala kao avion...i onda je trebalo videti te face kad sam na pitanje kako to da izgledam tako dobro odgovorila da me muz mazi i pazi i voli najvise na svetu... za ten je najbolje sto cesce to bolje, znate na sta mislim...naravno, sledece pitanje je bilo, a deca... na sta sam samo odgovorila da imam jos fore, i da je steta fenomenalno telo upropascavati trudnocom...ja jesam bila bezobrazna, i pucala na njihove slabe tacke, al, pucale cu one i na moje...resila sam da se vise ne izvinjavam, ne objasanjavam i na glupa pitanja da dajem iskljucivo jos gluplje odgovore. Ne moraju da znaju da mi je vezbanje u sustini beg od stvarnosti i da sav svoj bes i tugu ostavljam u toj sali...i da bih radije prala decije flasice nego fitnes majice... nesto me spopalo ovog proleca, kao da sam se probudila pa sam resila da vise ne dam na sebe!
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 41
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Mirjana 6/4/2012, 19:59

Moram da se umešam!
Divina :: Ne moraju da znaju da mi je vezbanje u sustini beg od stvarnosti i da sav svoj bes i tugu ostavljam u toj sali...i da bih radije prala decije flasice nego fitnes majice...
Prošlog leta, ja i moja koleZinica, rešimo da probudimo jajnike obezbedivši im redovan dotok svežeg kiseonika, da pripremimo leđne i trbušne mišice za trudnoću i steknemo kondiciju za jurenje beba - zato smo vežbale! Evo, ona je večeras bila na drugom expertnom Laughing - trudnoća iz prirodnih radova. Za mene znate!
Tako dušo, vežbaj i s osmehom se pripremaj za pranje dečijih flašica! osmeh srce osmeh srce osmeh srce
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od lilya 6/4/2012, 20:42

Divina, ja se tebi divim kako uopste imas zivaca za takve ljude. Ja ih zaobilazim u sirokom luku, a na kafe idem sa onima koji me iskreno pitaju prvo kako sam ja i kako je mm i koji su voljni da saslusaju i ako pola ne razumeju, ali vidim da se trude da pohvataju kako i sta kad ide. I meni to znaci mnogo.

Ja moram priznati da me najvise nervira jedna koleginica koja insistira na tome da su njena deca najsladja na svetu i svi su odusevljeni njima, a muz najbolji j...c i eto ona je oba puta ostala sa kondomom trudna koliko su oboje plodni, a sve drugarice sa problemom kao mojim iz prvog dobile blizance i ne razume u cemu je moj problem i ne znam sta se i trudi da ga razume kada je u fazonu ja pa ja.
Inace me drugi vise ne zanimaju, ponekad popi...m kada me neko pita u kome je problem, u meni ili u njemu. Ne kapiraju ljudi sta je bracni sterilitet, ali ajde oduzmes im na glupost i neukost. sta ce...
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Divina 6/4/2012, 21:00

A koja je to firma koja proizvodi te kondome? Cisto, da kad zatrudnim, tuzim ih i trazim odstetu, da obezbedim decu? Ili , mozda jos je muz najbolji j....c, ali je mnogo glup kad ne zna kako se stavlja kondom ! Very Happy
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 41
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od lilya 6/4/2012, 21:06

Divina :: A koja je to firma koja proizvodi te kondome? Cisto, da kad zatrudnim, tuzim ih i trazim odstetu, da obezbedim decu? Ili , mozda jos je muz najbolji j....c, ali je mnogo glup kad ne zna kako se stavlja kondom ! Very Happy

 b  b  b
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Mirjana 6/4/2012, 21:18

lilya ::
Divina :: A koja je to firma koja proizvodi te kondome? Cisto, da kad zatrudnim, tuzim ih i trazim odstetu, da obezbedim decu? Ili , mozda jos je muz najbolji j....c, ali je mnogo glup kad ne zna kako se stavlja kondom ! Very Happy

 b  b  b
 b  b  b
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od missile 9/4/2012, 10:27

Divina :: A koja je to firma koja proizvodi te kondome? Cisto, da kad zatrudnim, tuzim ih i trazim odstetu, da obezbedim decu? Ili , mozda jos je muz najbolji j....c, ali je mnogo glup kad ne zna kako se stavlja kondom ! Very Happy

lol! lol! lol!

Radili smo mi i s kondomom, ali ništa Shocked
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Mali Princ 9/4/2012, 11:05

Aaaaaaaaaaaaaaa.... znaci, zato nama nije islo - mi radili bez kondoma tri godine i nesto, a ono trebalo sa lol!
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od bebko 9/4/2012, 11:13

Divina :: A koja je to firma koja proizvodi te kondome? Cisto, da kad zatrudnim, tuzim ih i trazim odstetu, da obezbedim decu? Ili , mozda jos je muz najbolji j....c, ali je mnogo glup kad ne zna kako se stavlja kondom ! Very Happy

Mali Princ ::Aaaaaaaaaaaaaaa.... znaci, zato nama nije islo - mi radili bez kondoma tri godine i nesto, a ono trebalo sa lol!
Daj kažite koja je firma,što ste takve Razz da ih nađemo možda pomognu Razz
Prinče mi 16g bez zbunjen a rešenje bilo u kondomu v Znala sam da negde grešimo Razz

Malo šale na ovim teškim stranama uvek dobro dođe...

Mazo grljenje ajde da ćakulamo u Klubu,zajedno smo mnogo jače od takvih ljudi...
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od anak 9/4/2012, 16:23

Divina, to je stav, i ja sam počela tako od prošle godine, i malo su određeni ohladili. Sad vide da ih čekam ko pit-bul, trgam za reč. Pa i oni oprezno, obilaze kao maca oko vruće kaše.
A što se tiče vežbanja, Miro, i ja krenula Razz
Ma praćemo mi svi flašice umesto majičica yes
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Divina 11/4/2012, 20:00

Sad vide da ih čekam ko pit-bul, trgam za reč.


nemoj samo da vam naplate kaznu za drzanje opasnih pasa, nije mala suma 300 evrica !!! Rolling Eyes
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 41
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Divina 20/4/2012, 20:38

hej devojke, treba mi vase strucno i objektivno misljenje... Primetila sam da se moj dragi veoma cudno ponasa kad god ima neki problem na poslu, sto je veoma cesto ( takva mu je priroda posla). tada zna da bude veoma grub i osion, ali ja sacekam da sve to prodje, pa je neko vreme sve u redu. medjutim,danas posle prepirke oko gluposti mi je rekao da vise nije siguran da li smo jedno za drugo i da ako ne ostanem trudna u narednih sest meseci, videce sta ce ?!!! ja sam ga iskulirala, posle me je zvao, on mene ipak voli i sl...
mi smo osam godina zajedno, pa ako za osam godina nije skontao jesmo li jedno za drugo ili ne, ne znam sta da kazem...moje pitanje glasi- da li je moguce da stres potpuno menja neciju psihu, u toj meri da vredja onog koga bi trebalo najvise da voli? kada je opusten, stvarno je divan, ali ja sam zaista umorna od toga da cim se pojavi problem, moram da pazim kako se ponasam.tako se ponasa u poslednjih godinu i po-dve... do sada sam nekako to i podnosila, ali sad su me valjda stisli hormoni, haos mi pravi dijana, pa sve teze podnosim... razumem da je pod pritiskom, ali me nervira sto taj pritisak iskaljuje na meni, ili tako sto me apsolutno ne primecuje,ili tako sto me bas povedi. imam dovoljno svojih problema da bih se nosila sa njegovima, pogotovu sto je u pitanju posao. sta vi mislite o tome? Ako pricam sa meni bliskom ljudima, svi su veoma subjektivni... svi bi ga obesili, ali ja ne mislim bas da je dotle doslo. ako neko treba da ga besi, to sam onda ja... boks toliko toga sam prezivela, mnogo goreg nego sto je ovo, a opet nemam snage da postavim stvari na mesto. mozda se neko pita kako onda mislim da sa njim imam decu, ali ja sam shvatila da ce ta beba biti nekako vise moja, jer moj mm cesto putuje, i ja sam na neki nacin samac u braku...
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 41
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Gramatika 20/4/2012, 22:18

Draga Divina, mislim da stres na poslu može da promeni čoveka. Tj. ne da ga promeni, nego da iz njega izvuče ono najgore(svi imamo svoju senku). To se događa i meni i mm, pa sam mnogo mislila o tome. Od stresa ne može da iskontroliše tu svoju senku, jer kočnice popuštaju pod pritiskom! Kao kada je čovek bolestan, pa postane naporan i uzli se. I mi se pitamo šta mu je, kako se tako promenio? A nije se promenio, samo je sada na površini senka!
E sad dosta psihologiziranja! Sve ja razumem, kao i ti. Ali u celoj ovoj našoj borbi samo nam fali da nas muž spotiče fd I ja pokušavam da svog mužazaobiđem u svemu, jer ume da bude skroz iritantan; ali morala sam i da menjam model ponašanja da bi se on malo upristojio i da bi prestao na meni da se istresa. Moraš da pokažeš da nisi kanta za smeće, pa da on sve prosipa na tebi veštica
Uh, ova tema mi je skroz bliska, ali me iritira. Neću više da mislim o tome!
ljuta sam
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Divina 21/4/2012, 00:17

ne znam da li iz mene sad govore podivljali hormoni, ili sam ovo stvarno ja ali mislim da mi je muka od muskaraca, i da ne zelim trenutno da vidim ni postara,a kamoli muza... idem sad u krevet, da se pokrijem preko glave, otplacem partiju, naspavam se , a posto sutra idem u teretanu, tamo cu da nagazim trenera i da mu ( ni krivom ni duznom) naplatim sve! borba
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 41
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Gramatika 21/4/2012, 00:40

Divina ::ne znam da li iz mene sad govore podivljali hormoni, ili sam ovo stvarno ja ali mislim da mi je muka od muskaraca, i da ne zelim trenutno da vidim ni postara,a kamoli muza... idem sad u krevet, da se pokrijem preko glave, otplacem partiju, naspavam se , a posto sutra idem u teretanu, tamo cu da nagazim trenera i da mu ( ni krivom ni duznom) naplatim sve! borba
Nemoj na treneru, imaš muža Rolling Eyes
Meni se obično dogodi da se istresem na majci, jer ona najčešće nagazi na minu. Često smo u kontaktu, a ona nekako ima talenat da mi postavlja glupa pitanja... A ja imam slobodu da se ponašam nepažljivo... Embarassed
Velika je ovo tema, a novih pitanja i preispitivanja tek otvara na pretek!
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Simona 21/4/2012, 06:54

Divina,
a mozda da odete u neko bracno savetovaliste? Meni vec pre nesto sto si pisala za muza nije zazvucalo dobro, rekla sam to a da nisi ni pitala... Sad opet to sto pises - grub, osion, uslovljava ti vas dalji zajednicki zivot detetom - ne izgleda dobro. Ali bas sam pomislila da mi cujemo samo tvoju stranu a ne znamo njegovu. Pomislila sam bas ovo sto si ti napisala - da ti u sebi mozda nosis neka negativna prema muskarcima, mozda ljudima uopste, sto je opet normalno s obzirom na strasno iskustvo koje si imala. Tebi je mozda potrebna osoba koja ce imati mnogo ljubavi, paznje i strpljenja za tebe a mozda tvoj muz to nije ili se njegovo razumevanje tokom vremena iscrplo. Dete nece resiti vasu krizu, moze samo da je produbi. Sada ste vi samo ljubavnici a sa rodjenjem deteta postajete i roditelji pa treba da izbalansirate nove uloge i odnose. Ako postoji kriza u ovom prvom delu onda ce se to prenositi i na ovaj drugi deo. Ali ja nisam strucna, a verovatno i vecina ostalih devojaka, ovo vise onako kao vracara, pokusavam da pogodim Wink Za neke krize koje traju i ne resavaju se mislim da je bracno savetovaliste, zaista strucna osoba, sto sam spomenula na pocetku pravo resenje. Kako god, zelim vam sve najbolje i da uskoro bude nekih veselih postova koje pises :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od lilly13 21/4/2012, 10:30

Divina najviše smo skloni da povređujemo osobe koje nas vole, zato što znamo da će nam oprostiti. Stres iz nas izvlači najgore ali to je samo znak da to najgore postoji i da će prije ili kasnije izaći. Ja se slažem sa Simonom i isto mislim da dijete neće rješiti neki problem nego će ga samo pogoršati. Smatram da trebaš da mu kažeš da te povređuje možda on to ne shvata, ili ako shvata a nije ga briga onda je vaš odnos zaista upitan.
Ova tvoja rečenica mi je ostala upečatljiva:
''toliko toga sam prezivela, mnogo goreg nego sto je ovo, a opet nemam snage da postavim stvari na mesto. mozda se neko pita kako onda mislim da sa njim imam decu, ali ja sam shvatila da ce ta beba biti nekako vise moja, jer moj mm cesto putuje, i ja sam na neki nacin samac u braku...''
Teško je biti samac u braku, po meni to nije svrha braka, i možda bi trebalo da razmisliš o tome ili da o tome porazgovaraš sa svojim psihologom. Da li si ti spremna na ovu ulogu još dugo vremena i da li ti želiš da tvoj život tako izgleda? Partnersko savjetovanje je dobra ideja ako imate kod koga da odete i ako ste oboje saglasni sa tim.
Mi ti ovde možemo ponuditi naša razmišljanja, a na tebi je konačna odluka da vidiš da šta ćeš dalje. Teško je donositi odluke ali to ne može niko da uradi za nas osim nas samih.
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od dr mali pariz 21/4/2012, 11:23

Divina, mislim da je izlišno davati savete na osnovu jednog viđenja problema-tvog. Ja ne znam kakav je tvoj brak, jer znam samo za neke stvari koje ti smetaju.
Ne slažem se da su partneri bez dece samo ljubavnici...Baš mi je to zasmetalo. Oni su pre svega bračni partneri-tu da dele i dobro i loše, a ne samo sex.
Naravno, ako ucene postoje, to je loše, jer dete sigurno neće rešiti taj jaz, može ga samo produbiti.
Stoga, ako misliš da nešto škripi, prvenstvaeno sa njim otvoreno porazgovaraj, bez gaženja nedužnih.
Ali ako i ti imaš neke ispade prema njemu, onda budi svesna i svojih postupaka. Zato kažem, teško je na osnovu jedne priče iznositi neka rešenja. Naravno, iako ne smatram da mogu značajno pomoći tamo gde puca- bračni savetnici -za oboje, ili razgovor sa psihologom-terapeutom, za tebe, možda bi ti pomoglo.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Simona 21/4/2012, 11:40

dr mali pariz ::...
Ne slažem se da su partneri bez dece samo ljubavnici...Baš mi je to zasmetalo. Oni su pre svega bračni partneri-tu da dele i dobro i loše, a ne samo sex.
Naravno, ako ucene postoje, to je loše, jer dete sigurno neće rešiti taj jaz, može ga samo produbiti.
...
Ako si mislila na ono sto sam ja pisala, mozda ljubavnici nije dobra rec ali mi ni partneri nisu odgovarali jer su to i pre i posle deteta. Uglavnom je rec kod mene ukljucivala i to sto kazes - i sex i dobro i lose, ali samo sto se njih dvoje tice. A kada dolazi i dete onda se taj odnos usloznjava jer postaju i roditelji.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od dr mali pariz 21/4/2012, 11:42

Draga, nema potrebne za objašnjenjem zašto si nešto rekla...
Ja sam samo svoje mišljenje iznela, kao i ti svoje.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Republica 21/4/2012, 11:43

Ja sad gledam na to ovako:

https://www.youtube.com/watch?v=eM8Ss28zjcE&feature=related
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Republica 21/4/2012, 11:50

Simona, neko ce reci partneri neko ljubavnici , neko mama& tata , neko roditelji....Very Happy



Neko moj covek/zhena, neko moj muzh/supruga, neko moja dusha(kad smo ljuti) moj "dushman"...i tako u nedogled.



Znam da prolazish kroz proces usvajanja i da sada se "preskace"kod vas ona bioloshka forma i ide se odmah na "roditelje".

Ja mislim da dan danas ne kapiram da sam roditelj...a podigla sina.

Ti ces kad usvojish dete moci da se borish do kraja zhivota i govoriti da si roditelj.Ali pored toga shto nisi bioloshka majka tom detetu ti cesh se razviti u majku -prvo......veruj mi Very Happy
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 6 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 25 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu