KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako se nosite s problemom steriliteta

+100
Jerapetra
BiKsi :)
Zensko pero
mimi85
alisa
Padobranka
sunny.tp
Nessi
Bobac
fight&faith
NikolaMaja
Dora1
Sirijus
tatjanica
Ica1171
nbeograd
MalaSaJuga
KoMetaK
Ema78
Vecka
luckystar74
Tebi
ChillyVilly
JocY
kockicaaa
insomnia
menora72
bak
Arya
Erata
zvoncica36
Ambra
hocukusurnecuzvaku
Niny
neca73
leptirko82
tetreb
hany
Star77
laKole
Dacaa
melany
ivi
Veca77
Vuchica
Struzzo
MAAKKI
HappyGirl
red
Dionisia
djole42
3023456
OKacica
M.
Marija86
Bebironcic
korpica
Republica
Gramatika
bebko
Mali Princ
nacKa
lilya
lilly13
dra00
maza1972
rada78
Orline
Jejaaa
Divina
maus
Andjelina
pegaz
missile
fenix
darija79
LaFolie
maji
Mirjana
Deni
heart84
anak
cerise
cicsa80
Shizika
Simona
lolipop
Cupava
Gala
Jelena*
Milijana
anna
dr mali pariz
suzeto
lasa
Jelence
zalosna_sova
Kata
Agata27
Sami
104 posters

Strana 9 od 25 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Sledeći

Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Gramatika 8/6/2012, 12:25

Bebironcic ::Hvala vam devojke Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 275568
Posto smo za 4 godine prosli sve opcije i nista nije urodilo plodom,punkcije,biopsije,lekovi,injekcije,cajevi....resili smo jednu jako bitnu stvar-usvojicemo dete Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 951205!Ja sam danas bila do CZRS i krecemo u akciju!

Mnogo sreće, od srca! da sve bude dobro, pa da se raduje ceo Kutak sa vama! Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 98195
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Marija86 8/6/2012, 12:29

bebi posto se mi znamo od ranije i znam kako ti je,mnogo mi je drago sto ste se odlucili za usvajanje,neka bude brzo pa da uzivate osmeh srce
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Bebironcic 8/6/2012, 12:58

Hvala vam na podrsci Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 275568Pisacu sta se desava i kako i dokle smo stigli u temama koje se ticu usvajanja
Bebironcic
Bebironcic

Broj poruka : 16
Godina : 46
Location : Krusevac
Datum upisa : 17.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Ema78 10/6/2012, 10:43

Bebironcic, neka je sa srecom !!! I ukoliko je moguce, hladne glave... lol!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Bebironcic 11/6/2012, 11:12

Koliko ce brzo biti ne zavisi od nas...svi bi mi voleli da to bude preko noci,ali jednostavno ne moze i moramo da cekamo....ali ko ceka taj i doceka!
Pokusacu da budem jaka i optimisticna,da gazim cvrsto i da ne dozvolim da me bilo ko iznervira,da budem hladne glave jer u suprotnom necu nista postici,samo cu sebe gusiti kao sto sam to radila zadnjih 4 god....
Bebironcic
Bebironcic

Broj poruka : 16
Godina : 46
Location : Krusevac
Datum upisa : 17.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od JocY 11/6/2012, 11:22

To je stav Bebironcic a sad promeni avatar u skladu sa stavom. Ne ide ovaj tuzni nikako... sunny
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Bebironcic 11/6/2012, 14:36

Jocy ::To je stav Bebironcic a sad promeni avatar u skladu sa stavom. Ne ide ovaj tuzni nikako... sunny
Evo menjam.... Very Happy
Bebironcic
Bebironcic

Broj poruka : 16
Godina : 46
Location : Krusevac
Datum upisa : 17.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od JocY 11/6/2012, 14:38

Bebironcic ::
Jocy ::To je stav Bebironcic a sad promeni avatar u skladu sa stavom. Ne ide ovaj tuzni nikako... sunny
Evo menjam.... Very Happy

Ovo je vec bolje lol!
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Simona 11/6/2012, 14:41

Bebironcic ::Koliko ce brzo biti ne zavisi od nas...svi bi mi voleli da to bude preko noci,ali jednostavno ne moze i moramo da cekamo....ali ko ceka taj i doceka!
Pokusacu da budem jaka i optimisticna,da gazim cvrsto i da ne dozvolim da me bilo ko iznervira,da budem hladne glave jer u suprotnom necu nista postici,samo cu sebe gusiti kao sto sam to radila zadnjih 4 god....

Naravno, Bebironcicu, jedva cekam da krenete a nadam se da cete brzo i stici do deteta... Sto ne otvoris svoj dnevnik u delu za usvajanje? Tu mozes da pises o samom toku ali i o svim svojim dilemama, nerviranjima i sl... Ako neces iz nekog razloga postoji i zajednicki usvojiteljski dnevnik za one koji nemaju licne...

Avatar ti je presladak lol!
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Gramatika 12/6/2012, 11:56

Bebironcic ::
Jocy ::To je stav Bebironcic a sad promeni avatar u skladu sa stavom. Ne ide ovaj tuzni nikako... sunny
Evo menjam.... Very Happy

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 612963 Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 11031
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Ema78 16/6/2012, 08:13

Dobro jutro svima...
Mi smo juce saznali da je uzrok naseg steriliteta ustvari prisustvo ASA i u krvi i u spermi supruga. Ovaj test sam uradila na svoju ruku, jer mi niko od 5 lekara sa kojima sam u kontakt nije rekao, ama ni pomenuo ASA. Tako jednostavno, i tako glup test... a moze da pomogne mnogo. Da ne bi ovog foruma, ko zna koliko jos bi mi lutali.
Malo sam ljuta ...ustavi besna... svakom lekaru sam postavila pitanje- zar nije cudno sto smo nas dvoje tako dugo zajedno, a ja ni jednom, ni slucajno nisam ostala trudna? Samo su slegali ramenima... i slali me na ove i one analize...u jednom trenutku nisam imala vise vene za bockanje...imam utisak da me laktovi bole.Jedina dobra stvar je sto sam na vreme otkrila IR, pa da mogu malo da korigujem nacin zivota.
I, ja sam se pomirila sa tim da sam ja problem, navikla se na to, bila poslusna devojcica i gutala sve sto su mi rekli da progutam...I onda BUM...
Sa jedne strane mi je laknulo,sad znamo sta je u pitanju, protiv koga se borimo, a sa druge... imam utisak da je mm potpuno potonuo, koliko god da je krenuo sa se zeza sa dijagnozom.Kao da mu je neko senku bacio na lice...i tek mislim da ce tonuti, da ce razmisljati i vrteti gluposti po glavi. Meni je prebacivao sto sam vreme provodila na netu trazeci razlog sta bi moglo da bude, a onda mu je juce izletelo kao je odmah pogledao sve forume i kako niko nema tako los nalaz kako on ima i da skoro nista nije nasao o ASA...
U svakom slucaju, sad mi predstoji borba da on ne potone, da kroz sve ovo prodje sto je moguce bezbolnije. Ja nisam bas imala razumevanja okoline,al sam imam vas ovde, a kako ce on da se nosi sa svojim problemom, ne znam. Videcu...u isto smo sosu, imamo isti cilj...ali, mislim da ce njemu biti mnogo teze nego sto je bilo meni. Ipak je to musko! !!
Ja sam vec sve organizovala, i urologa i konsultacije kod ginekologa, da vidimo da li mozemo nesto iz prirodnih radova, uz neku konzervativnu terapiju...Sledece nedelje cu ja znati sta da radim po pitanju IR, jer idem kod endokrinologa,a isto tako ponovicemo njegove analize spermograma i spermokulture,pa onda definitivno pravimo ratni plan...sad samo moramo da promenimo taktiku !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od anak 18/6/2012, 16:51

Bebirnočić, nadam se da se nećeš naljutiti kad ovo napišem, ali nekako imam potrebu da podelim. Čula sam da su neki drugari od naših poznanika koji su imali takvu situaciju, žive u Nemačkoj, išli u Prag, i radili VTO sa doniranom spermom. Muž od te žene je nekako prelomio i otišli su. Žena je ostala trudna iz 2.takvog pokušaja, njen muž je bio sve vreme uz nju, uživao u trudnoći. Nisu rekli nikome u Nemačkoj, samo tim svojima ovde uz preporuku da oni kažu ako ikoga znaju u sličnoj situaciji. Dete se već rodilo, mnogo liči na muža od te, jer oni tamo biraju donore koji fizički liče.
Sa druge strane, moja drugarica je radila VTO u Nemačkoj muž joj nije imao niti jedan spermatozoid, već sam negde pisala o tome. Uradili su mu biopsiju testisa, pronašli bukvalno 2 preživala iz pubertetskih dana. Oplodili njene 2 ćelije, a imala ih je preko 15, i dobili su devojčicu. Istu otac. To su moji prijatelji. Devojčica već ima 4 godine, a oni se na jesen spremaju ponovo, iako nije sigurno da će u drugom testisu naći išta.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Ema78 20/6/2012, 19:34

Bas me nesto sve stiglo...nista konkretno, ali skupilo se i sva sam nekako otupela ...Sa jedne strane sam preserecna sto smo konacno rascistili u cemu je problem, i jedva cekam avgust kada bi po mojoj proceni trebalo da se zavrsi terapija pronizonom, ako je uopste dobijemo...A sa druge strane sam potpuno potonula...svih ovih meseci me je drzala nada, uvek sam imala jedan test za trudnocu , sakriven u poslednjoj fioci...znate ono-what if... A sada po prvi put znam da od trudnoce nista...do avgusta ili septembra...znam da ni taj avgust nije tako daleko, al meni se sad svaki dan cini kao godina...
Pa onda mi padnu na pamet crne misli...trudim se da ih otresem, ali ponekad ne vredi... cekamo rezultate spermogama, i bas strepim...uvukla se neka hladnoca u mene na ovih 35 stepeni...Gledam mm, ni ziv ni mrtav, mada to vesto prikriva...imam utisam da je i on potonuo,tacno osecam njegova osecanja,a kada ude u sobu sve kao da se zaledi...Mi se kao zezamo, sve je haj-ho, ali nastavimo li ovako, poubijacemo sve sobne biljke negativnim mislima...
Ja koja sam veciti optimista, ja koja verujem i kada treba i kada ne, meni kojoj uglavnom ne treba niko da mu placem na ramenu, po prvi put sam se skupila u tacku, i ne znam sta bih... Po kuci sam sve sredila, oprala, oribala, sve se sija ( lazem, ostala mi jos kuhinja)...
Znam da je i nemoguce moguce, desilo mi se hiljadu puta... znam da me losa osecanja nece dovesti do cilja, znam da treba da verujem da je ovo samo prolazna muka, da ne smem da mislim na gluposti,sve ja znam... samo ne znam kako da se nosim sa ovom plimom ruznih misli koja me po prvi put ozbiljno preplavljuje...a i taj nalaz nikako da stigne...
I jedva cekam da zaspim veceras, jer kada se sutra probudim bice novi dan sunny
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od BiKsi :) 20/6/2012, 20:51

Ema, čuj onako iskreno da ti kažem, mislim da je normalno da naidju ovakvi dani kao što su tvoji sada, i da se fino isplačeš, da izbaciš negativnu energiju, a onda od avgusta lagano, samo pozitivno, pa ćeš nam biti trudnaja! Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 275568
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Mirjana 20/6/2012, 20:55

Biksi :) ::Ema, čuj onako iskreno da ti kažem, mislim da je normalno da naidju ovakvi dani kao što su tvoji sada, i da se fino isplačeš, da izbaciš negativnu energiju, a onda od avgusta lagano, samo pozitivno, pa ćeš nam biti trudnaja! Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 275568
yes Slažem se!
Anak, divne priče! likeit
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od KoMetaK 20/6/2012, 21:33

Rado, slagacu te mozda, ali mi se cini da se ASA resava vantelesnom, tj. cini mi se da je jedan par imao taj problem, a sad imaju skoro dvogodisnju devojcicu. Nisu sa ovog foruma, nego sa drugog. Koliko se secam (a ne secam se mnogo, jer taj problem nismo imali pa ga nisam ni analizirala detaljno), za resavanje ASA je sasvim dovoljna obrada spreme prilikom pripreme za VTO ili IUI. Sta su ti rekli lekari?
Jedno je sigurno, moras da nadjes snage da budes uz tm, kao sto je i on bio uz tebe dok ste mislili da je problem tvoj. Mi imamo stav, da je problem nas, i ne ulazimo u detalje da li je do njega ili do mene (kako ce se izgleda uspostaviti), i zajednicki ga resavamo. Pricali smo najotvorenije o svim mogucim opcijama, i mnogo lakse pristupamo svemu i bez nerviranja.
Verujem da ce se sve resiti, samo znam kako je tesko da u trenutku prihvatis trenutno stanje, ali znam da cete vec sutra biti bolje. zagrljaj
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od KoMetaK 20/6/2012, 21:36

Ema, izvini molim te, obratih ti se sa Rado, saljem ti pp.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Ema78 20/6/2012, 22:37

Evo Rada odgovara... Very Happy

Meni je nekako bilo lakse da mislim da sam problem ja, iako je mm bio uz mene. Zato sto mi je to davalo mogucnost izbora, da ukoliko ne uspemo da dobijemo dete, da ga ostavim i omogucim njemu da sa nekom drugom postane roditelj. Ni u jednom trenutku nisam pomislila da ga lisim toga, bez obzira na posledice po mene, jer znam da mu je to san, kao i svima uostalom. E sad, ne znam kako ce se on nositi sa problemom, verovatno mu je potrebno vreme da sve sazvace i prihvati, ali dok ne iscrpim sve opcije , ne pustam !!! Ja kao pitbul...Ne gladam na ovo kao moj ili njegov problem vec nas, ali mi se cini da je on trenutno u goroj situaciji nego ja i da mu svasta prolazi kroz glavu... Al, kao sto rekoh, problem je nas, i mislim da moze samo da nas ojaca kao par...Pusticu da se stvari malo ohlade, da vidim sta kaze urolog, a onda ratni plan !!! Naravno, dobicete iscrpan izvestaj !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od KoMetaK 20/6/2012, 22:44

Rado Wink evo kuma lol! da ti opet kaze, a i za druge cure, ASA se resava vantelesnom, i kao sto pomenuh i tebi na pp da kazem i ostalima, da ima dosta parova koji su postali roditelji posle VTO, a imali su ASA.
Osecam te da ces zagrisit opasno, samo da prodje ovaj dan! yes
I, da, da ti kazem, da mi nismo ni radili ASA, zbog loseg spermograma mm-a i svi su nam rekli i ovako moramo na ICSI, pa je ASA u tom slucaju nebitna. Uopste nije potrebna donacija spermica. Kad ovi blesavi mm-a uspeju da oplode jc ICSI metodom, i plivaci tm-a ce, ne brini! yes
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Ema78 20/6/2012, 22:49

Znas sta... kad sam uspela da upecam svog mm, ima da upecam i taj jedan spermatozoid, ne bila ja Rada !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od LaFolie 20/6/2012, 22:50

as
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od cicsa80 20/6/2012, 23:37

Kao Mile Kitic-NIKAD JACI lol!
Ema moja nana je cesto znala da kaze "od bolji' bolje, od gori' gore". U svemu ovome se malo osvrnem oko sebe i zahvalim se na zdravlju i bistroj glavi, zamolim za strpljenje i jos nesto Wink i guramo. Hiljadu puta sam ovde htela da viknem da me neko cuje "Ljudi budite strecni! Pa vasi muzevi imaju bar nesto a moj nista. Same nule!" Nemoj me pogresno razumeti, nije mi namera da tebe ili bilo koga drugog uvredim ili kako bi mozda neko po svojoj volji protumacio(udarila vrucina svuda lol! ). Samo zelim da kazem da postoje i tezi slucajevi koji su dosli do cilja. I od nase dg ima gore a to su oni koji uopste nemaju semenu tecnost, znaci gore od nasih nula.
Ema-Rado Very Happy verujem da si malkice tuznjikava ali znam da ce proci i bice mnooogo lepsih. Ajde de glavu gore!
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Gramatika 20/6/2012, 23:59

Ema78 ::Znas sta... kad sam uspela da upecam svog mm, ima da upecam i taj jedan spermatozoid, ne bila ja Rada !!!

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 805311 Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 729680
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Ema78 21/6/2012, 00:11

Cisca, znam da ima mnogo gorih situacija, i divim se ljudima koji se nalaze u njima, ali zaista. Al, svakom je svoja muka najveca...Ne znam sta bih ti rekla, sem isto sto i sebi...Ja sam samo na ovom forumu nasla utehu, jer u mom okruzenju ili vec imaju decu( svi iz prirodnih radova) ili uopste ne razmisljaju o deci... nemam sa kim da popricam,niko me ne razume...ovde bar znam da smo svi sa istim ili slicnim problemima, pa smo zajedno jaci... ako nista drugo, onda barem da se setim mileta kitica !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od cicsa80 21/6/2012, 00:21

Jeste Emili svakom svoja muka lai ti zato i kazem da ima mnogo tezih slucajeva a verujem da cete vi vas samo tako otprasiti u nepovrat. A i Mile radi stvar lol! Inace, mi smo u nasem okruzenju, drustvu, medju poznanicima, kolegama jedini bez dece. Imamo nekoliko prijatelja koji nas razumeju, podrzavaju, interesuju se sta radimo, dokle smo stigli. Zar zaista nemas ni jednu prijateljicu koja te slusa i razume? Nekad mislis da imas prijatelja a ono ispadne fuj a nekad se iz nekog poznanstva izrodi divno prijateljstvo-meni se bas to desilo. Njusni malo, mozda je neko spreman da ti pruzi ruku, naculi uvo i stisne te kao niko do sada.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 9 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 25 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu