KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako se nosite s problemom steriliteta

+100
Jerapetra
BiKsi :)
Zensko pero
mimi85
alisa
Padobranka
sunny.tp
Nessi
Bobac
fight&faith
NikolaMaja
Dora1
Sirijus
tatjanica
Ica1171
nbeograd
MalaSaJuga
KoMetaK
Ema78
Vecka
luckystar74
Tebi
ChillyVilly
JocY
kockicaaa
insomnia
menora72
bak
Arya
Erata
zvoncica36
Ambra
hocukusurnecuzvaku
Niny
neca73
leptirko82
tetreb
hany
Star77
laKole
Dacaa
melany
ivi
Veca77
Vuchica
Struzzo
MAAKKI
HappyGirl
red
Dionisia
djole42
3023456
OKacica
M.
Marija86
Bebironcic
korpica
Republica
Gramatika
bebko
Mali Princ
nacKa
lilya
lilly13
dra00
maza1972
rada78
Orline
Jejaaa
Divina
maus
Andjelina
pegaz
missile
fenix
darija79
LaFolie
maji
Mirjana
Deni
heart84
anak
cerise
cicsa80
Shizika
Simona
lolipop
Cupava
Gala
Jelena*
Milijana
anna
dr mali pariz
suzeto
lasa
Jelence
zalosna_sova
Kata
Agata27
Sami
104 posters

Strana 5 od 25 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 25  Sledeći

Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Divina 28/3/2012, 14:46

Ne nije me to pitala, bukvalno me je napala, u sred bela dana, kod tornja na Adi...Ja sam navikla da ljudi svasta dobacuju zbog pasa, ali ovako nesto stvarno nisam ocekivala nikad, nikad, nikad...
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Orline 28/3/2012, 15:23

Ja ne mogu da verujem. Koja ludača Shocked
Kako ona može da zna da ti kući nemaš dvoje, pa šta ako šetaš kera...Jbt, kakvog sveta ima, ja sam stvarno preneražena. Probaj da te to ne dotiče koliko god možeš, vidiš da je žena bolesna.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od JocY 28/3/2012, 15:53

Uh bas neka teska krava...ja stvarno nemam drugu rec za takvu osobu. Primitivka jedna najobicnija. Takve do podne mrze sebe a od podne ceo svet. Probaj da te to ne pogadja al ja znam da bi npr mene bas pogodilo i razbesnelo. Da, stvarno neki ljudi ne zasluzuju tu decu koju imaju al eto sa te strane pravde nema. Mad c
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od LaFolie 28/3/2012, 15:54

Jadno njeno dete
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od rada78 28/3/2012, 17:58

Divina,

Ja bih je udavila na licu mesta!
rada78
rada78

Broj poruka : 1030
Location : Beograd
Datum upisa : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Simona 29/3/2012, 10:49

Divina,
grozno je to sto ti se desilo... ali si ti sjajno reagovala. Ja sam ti dala plusic, to je zbog te tvoje reakcije i sto nisi pristala da budes zrtva te ludace nego joj uzvratila na neki nacin.

Ja nisam imala koliko se secam nikad takav napad ali desavalo mi se ranije da u nekim drustvima kojekakvi primitivci nesto pocnu da me prozivaju ili vise osoba koje nisu u braku ili nemaju decu. Dok druge osobe cute ja sam se izvezbala da im uvek odgovorim i to uvek slicno kao sto si ti odgovorila, nesto sto pretpostavljam da ta osoba isto ne prihvata i da nije u njegovom ili njenom sistemu vrednosti. To je mislim dobar odgovor prvo sto na neki nacin napadnes osobu koja te je napala jer ne odgovaras ono sto je ona ocekivala da ucinis, pravdas se sto nisi postupala kako ona misli da mora da se postupa... Sa druge strane pored toga sto je samoodbrana ako razmislimo zasto su te osobe takve na neki nacin je i dobro delo. Sumnjam da zadovoljne osobe idu okolo i napadaju druge ljude. Ta zena koja te je napala mozda nije uopste zelela da ima dete ali je mislila da tako mora, nezadovoljna je ali dok vidi ljude u istoj situaciji misli da su i drugi takvi. Ali dobije nervni napad kad vidi da drugi ljudi dopustaju sebi da setaju kucice, sad kad je cula da su jos neke zene lezbejke pa usvajaju decu... qq... Mozda ce prvo da dobije jos gori napad ludila a mozda je to put da shvati da ljudi u zivotu prave razlicite izbore i da moze da dopusti sebi da to ucini... Tako da mislim da si se odbranila a mozda i ucinila dobro delo Wink
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od missile 29/3/2012, 11:33

Simona ::
Sa druge strane pored toga sto je samoodbrana ako razmislimo zasto su te osobe takve na neki nacin je i dobro delo. Sumnjam da zadovoljne osobe idu okolo i napadaju druge ljude. Ta zena koja te je napala mozda nije uopste zelela da ima dete ali je mislila da tako mora, nezadovoljna je ali dok vidi ljude u istoj situaciji misli da su i drugi takvi.

Slažem se, ona sama je nezadovoljna sobom i svojim životom, a možda je i neplanirano zatrudnela, pa je njen muž oženio zbog deteta, uf, tu ume i da ne bude previše ljubavi, pažnje, razumevanja i zadovoljstva u bračnom životu.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od missile 29/3/2012, 11:35

Uzgred, Simona, kako ide vaše usvajanje? beba
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od missile 29/3/2012, 13:28

Nema edita, pa se jako jako izvinjavam, pronašla sam Simonin dnevnik! Wink
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Divina 29/3/2012, 23:50

nesto ne mogu da se smirim od nemilog incidenta sa Ade, pa se tako roje misli moje...zivo me zanima sta je to u ljudskoj prirodi da postavlja glupa pitanja?mislim, ako je neko relativno dugo u braku, a nema dece, zasto mora okolina da ga smara, kad je ocigledno da ili ne zele dete ili nesto nije u redu? zasto ne pomisle kako bi njima bilo da su na mestu nje/njega kome postavljaju pitanje, a sto nemate dece?zar nije slicno kad neko ne moze da nadje posao, ili da polozi ispit, ili da se uda/ozeni? zasto pitamo tako bolna pitanja? a znamo da ce da bole ohoho... dodusem ja ne pitam, zaobilazim bolne teme svih svojih prijatelja, osim ako oni ne zele da pricaju o tome, i moje drugarice su u tom fazonu, ali rodbina, i sira i uza... affraid
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od missile 30/3/2012, 09:16

Mislim da ljudi prosto i ne misle, ne zamisle se ozbiljnije o tome, samo pitaju, često razgovora radi. Ne zamisle se ni o tome da li će povrediti tuđa osećanja neumesnim, ali za njih potpuno bezazlenim pitanjima, možda misle da će ti učiniti dobro delo ako te podsete da treba da rodiš. Crying or Very sad
A zapravo velika većina je bezazlena i dobronamerna. Jedino što nisu naučili da preispituju pre svega sebe, svoj život i svoje postupke, pa tek onda da pređu na druge. v
A da znaš da i mene muka hvata što se svi interesuju kad ću na trudničko. Posle drugog pokušaja poznanica me pitala - šta, opet nema bebice? Pa što? devojka od 31g koja nema ni momka, kamoli muža i porodicu. Došlo mi da joj zalepim flaster na usta, a znam da nije loše mislila v
Da nije to našli bi neko drugo pitanje  b
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Simona 2/4/2012, 14:49

Missile,
posto si nasla dnevnik da ne zatrpavam ovu temu mojom pricom Wink I mene nervira sto nema tog edita pa ne mogu vise da se izmene ili obrisu poruke... lepse je bilo dok je postojala ta opcija.

Divina,
jesi li bolje? zagrljaj Ljudi ima raznih, od onih nebriznih, do onih ljubomornih iz njima znanih razloga, nezadovoljnih svojim zivotima i sl. Ima naravno i onih koji ce razmisliti pre nego sto nesto prokomentarisu, pokusace da se stave u situaciju druge osobe ali to onda i nisu oni koji nas povrede. Ono sto je vazno mislim da sta god bili razlozi ove prve grupe ljudi da ne dozvolimo da ometaju nase zivote i da nas uznemiravaju. Ako nas i uznemire da to bude sto manje...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od LaFolie 2/4/2012, 17:38

Ja sam prisla direktorki i rekla da moram s vremena na vreme da izadjem sa posla, da ne idem na razgovore za drugi posao i da bi mi znacila podrska jer imamo problem.
Njoj su bile pune oci suza, rekla mi je da ni ona ne moze da ima decu i da nema cikluse vec 10 godina i vise, da razmislja o usvajanju, a relativno je mlada, ponudila mi je cak novac za VTO bespovratno, sto sam naravno odbila, ali mi je povecala platu pre 6 meseci iako nisam trazila, uz obrazlozenje da je to zasluzeno.

Mozda jednostavno tudje batine ne bole i dok ne dozivis, ne mozes da razumes.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od BiKsi :) 2/4/2012, 19:00

Retko ljudi mogu da razumeju ako ih u životu ništa nije tresnulo! Baš su retki takvi, bar u mom okruženju!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Divina 3/4/2012, 14:13

Hvala puno na brizi... osmeh srce
Bolje sam, skoro da sam i zaboravila sta se desilo, zatrpana sam poslom, pa ne stizem ni na sta da mislim. Idemo dalje....
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od missile 4/4/2012, 09:05

LaFolie ::Ja sam prisla direktorki i rekla da moram s vremena na vreme da izadjem sa posla, da ne idem na razgovore za drugi posao i da bi mi znacila podrska jer imamo problem.
Njoj su bile pune oci suza, rekla mi je da ni ona ne moze da ima decu i da nema cikluse vec 10 godina i vise, da razmislja o usvajanju, a relativno je mlada, ponudila mi je cak novac za VTO bespovratno, sto sam naravno odbila, ali mi je povecala platu pre 6 meseci iako nisam trazila, uz obrazlozenje da je to zasluzeno.

Mozda jednostavno tudje batine ne bole i dok ne dozivis, ne mozes da razumes.

Svaka joj čast! Retko se sreću takvi ljudi!
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Mirjana 4/4/2012, 14:14

La Folie, stvarno sam oduševljena!
Divina, tako je mene neka matora ludača u bolnici (pre druge laparaskopije) napala. Ušla je u moju sobu da vidi ko j to došao i zašto. A ja imam neku glupu osobinu koje ne uspevam da se oslobodim celog života - jako sam iskrena, ispovedam se i strancima, pa se čak i brinem ako nisu lepo shvatili, pa se polomim objašnjavajući.
I kažem ja njoj da nemamo dece, da ja imam endometriozu, da sam već operisana... a ona rafalnu paljbu na mene Shocked Zašto ja to mužu dozvoljavam? Što se ne razvedem? Zašto on insistira na deci?.....
Pri tom moj muž, ne da nikada ništa nije rekao za sve moje dijagnoze, već mi je hiljadu puta ponovio da sam mu ja sve na svetu i da samo bez mene ne može da živi, a decu ako nam Bog da!
Baš zbog toga, ja se potresla, pa pokušavam da objasnim ženi i opravdam svog muža...baš sam budala... Na kraju sam i plakala.
Onda je stigao mm, koji je jedini uspevao da uđe na odeljenje Laughing Da li ih šarmira, podmiti, nađe vezu ili sve to, uglavnom za tri dana mog boravka tamo, i pomenuta gospođa je od tog "bezobraznog čoveka" dobijala sladoled i sl.
Na žalost, ne možeš se isključiti i ne reagovati na nasilnike (bilo koje vrste). Ako im i odgovoriš kako treba, opet ostaneš povređen i danima se pitaš zašto! Nek im je na čast!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od maza1972 5/4/2012, 00:41

Oduševio me je post LaFolie i stav njene direktorke.
Mene muči jedna situacija vezana za moj posao.Radim u malom kolektivu-nas 30 je u toj službi i jako je upadljivo kada neko ne dođe na posao.Ovo me brine zbog mog eventualnog izostajanja oko IUI i VTO.
Kada sam bila u prošlom postupku,znale su dve moje najbliže koleginice iz kancelarije,a posle se ispostavilo da znaju svi.
Ovo me nije toliko pogađalo do skoro,dok nisam popričala sa jednom koleginicom,koja je takođe dugo vodila borbu sa sterilitetom.Naime,moja direktorka me je uputila na nju,da mi ona ispriča kako je uspela da zatrudni.U pitanju je neki dr u nekoj banji,koji radi IUI.
U razgovoru sa njom ,ona mi je skrenula pažnju da nikome ne govorim to što će mi ona reći,jer eto -kako su svi saznali za moju VTO,pa se ona plaši da ne saznaju kako je ona ostvarila trudnoću...jedva sam joj objasnila da ja nisam išla redom i pričala svima,jednostavno je nekome izletelo i svi su saznali u vezi mog postupka.
Jako mi je neprijatno bilo jer sam imala utisak da su se ispredale kojekakve priče, a pokušati dobiti dete se izjednačava sa zločinom.Čak sam u jednom trenutku rekla-pa šta, nisam ubila čoveka,nego sam pokušala da dobijem dete!
Ceo taj razgovor i mistifikacija IUI su na mene ostavili jako negativan utisak,posebno insistiranje da nikako, ako budem išla kod tog njenog dr.nesmem nikome da kažem šta radim.Posebno me pogodilo što je ta ista koleginica imala problem sa sterilitetom godinama i nikako mi ti njeni stavovi i strahovi nisu jasni.
Posle ovog razgovora sam izgubila svaku volju da pokušavam,povukla sam se u sebe,čak me ni na ovim stranama nema kao pre.Jako sam se loše osećala,prvenstveno zbog njenog optuživačkog odnosa -kako sam dozvolila da se sazna,kao da sam imala uopšte šanse da zaustavim tračeve. Crying or Very sad
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Mirjana 5/4/2012, 01:09

Svašta! Shocked
Pored svega, još treba da se boriš sa nekim čudnim, čudnim ljudima!
Ja sam svima na poslu rekla, jer mi je bila potrebna podrška. Tako sam čula za ovaj ili onaj utešni slučaj. I samo jedna koleginica je bila malo dosadna s pitanjima, a ostali ništa nisu pitali, već su čekali da im sama kažem kad i ako ima nečeg novog.
Na žalost, sve je manje parova koji nemaju problem, pa će uskoro svima postati normalno da neko ide na IUI ili IVF.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od JocY 5/4/2012, 01:43

E Mazo sta da ti kazem. Kao da nama nije dovoljno nase muke vec je potrebno da se osecamo lose zbog toga, i da se krijemo ko da smo kuzni. Potpuno istu situaciju sam imala na poslu gde sam dala otkaz, i moja ista recenica je bila da nisam nikog ubila. Dok sam citala tvoj post osetila sam se jako mucno jer sam to vec dozivela. Ali ja ne prihvatam vise da se ljudi odnose tako prema meni, kao da manje vredim i da cu manje pruziti na poslu ako pokusavam da se ostvarim i kao majka. Ne prihvatam i uvek cu da reagujem i ako treba i da budem gruba. I taj njen stav da se ne sazna, zasto da se ne sazna? Kakva je sramota u tome? Traceva ce uvek biti, i ljudi ce ti naci uvek povod da te ogovaraju. Ako to nije problem sa zatrudnjivanjem, onda je to nesto drugo, npr kakva ti je frizura ili da li si se ugojila. Nikako ne gubi volju posle ovakvog razgovora, znam kako se osecas ja sam se osecala ko g..no, cak mi je i najbolja drugarica rekla: tako ti i treba kad pricas svima takve stvari se ne pricaju affraid . Glavu gore i gledaj svoj zivot i tezi za svojim ciljevima. A drugi? Oni ako te podrze, hvala im a ako ne ko ih sisa, oni su vazduh i dim.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od dra00 5/4/2012, 06:18

maza1972 ::Ceo taj razgovor i mistifikacija IUI su na mene ostavili jako negativan utisak,posebno insistiranje da nikako, ako budem išla kod tog njenog dr.nesmem nikome da kažem šta radim.Posebno me pogodilo što je ta ista koleginica imala problem sa sterilitetom godinama i nikako mi ti njeni stavovi i strahovi nisu jasni.


Mazo pa ta tvoja koleginica to shvatila kao neku sektu, cuj ti nju da ne govoris nikome sta radis affraid
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Simona 5/4/2012, 06:40

Mazo,
uzas za reakcije, ali i ja mislim da se izdignes iznad toga i ne obracas prosto paznju...

Kod mene su pretpostavljam svi znali i za vto i za usvajanje. Ne zato sto sam im ja pricala nego zato sto pretpostavljam ako zna jedna osoba znaju i ostali... Ne volim da delim privatne stvari ali posto smo mi porodicna firma pa mi tu rade i otac i muz, onda bi trebalo stalno da mislim da sa ocem ili muzem nesto ne progovorim... Zatim izostajanje, pa onda sam htela da pitam ponekad advokaticu za savet ili mi je trebalo nesto od knjigovodje (npr prosek plata koji nam je bio potreban oko usvajanja). Naravno mogla sam da izlazim iz kancelarije pa da zovem advokaticu ili knjigovodju ili da kazem da mi ne saljem to sto mi treba faksom i sve tome slicno ali sam zakljucila da mi je to preterano deranziranje, sta me briga. Cini mi se da bi bas takvim stavom dala vaznost ljudima koji su mozda nesto negativni prema meni i skoncentrisala se na njih. Desilo mi se kao Mirjani, cula sam brdo primera za ljude koji su isli na vto ili usvajali decu i svi sa kojima sam pricala su delovali podrzavajuce. Ja negde uracunavam da kada pricaju medju sobom mozda postoje i osobe koje imaju predrasude i sl ili ogovaraju samo da bi ogovarali, kao sto Jocy rece da nisu nasli to nasli bi nesto drugo, ali njihov problem...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od maza1972 5/4/2012, 09:10

Hvala devojke na podršci.Ima tu još gluposti od te koleginice-npr.kako se ja nisam ugojila od hormona?Pa,ona nikad ne bi radila VTO-to je jako opasno po zdravlje i žene se ugoje...kako ja nisam pala u depresiju i ne uzimam sedative,kao sve polude ako im ne uspe i posle piju sedative...i tako sve predrasude, neistine i polu informacije,baš kao da je sekta...ali nema veze.
Naravno da ćutim i nikome ne pričam gde idem i šta radim,sad ni najbližim koleginicama,ni šefu,jer su me razočarali i izgleda da je on sve pričao okolo i svima-naravno u dobroj nameri.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od missile 5/4/2012, 09:43

maza1972 ::Oduševio me je post LaFolie i stav njene direktorke.
Mene muči jedna situacija vezana za moj posao.Radim u malom kolektivu-nas 30 je u toj službi i jako je upadljivo kada neko ne dođe na posao.Ovo me brine zbog mog eventualnog izostajanja oko IUI i VTO.
Kada sam bila u prošlom postupku,znale su dve moje najbliže koleginice iz kancelarije,a posle se ispostavilo da znaju svi.
Ovo me nije toliko pogađalo do skoro,dok nisam popričala sa jednom koleginicom,koja je takođe dugo vodila borbu sa sterilitetom.Naime,moja direktorka me je uputila na nju,da mi ona ispriča kako je uspela da zatrudni.U pitanju je neki dr u nekoj banji,koji radi IUI.
U razgovoru sa njom ,ona mi je skrenula pažnju da nikome ne govorim to što će mi ona reći,jer eto -kako su svi saznali za moju VTO,pa se ona plaši da ne saznaju kako je ona ostvarila trudnoću...jedva sam joj objasnila da ja nisam išla redom i pričala svima,jednostavno je nekome izletelo i svi su saznali u vezi mog postupka.
Jako mi je neprijatno bilo jer sam imala utisak da su se ispredale kojekakve priče, a pokušati dobiti dete se izjednačava sa zločinom.Čak sam u jednom trenutku rekla-pa šta, nisam ubila čoveka,nego sam pokušala da dobijem dete!
Ceo taj razgovor i mistifikacija IUI su na mene ostavili jako negativan utisak,posebno insistiranje da nikako, ako budem išla kod tog njenog dr.nesmem nikome da kažem šta radim.Posebno me pogodilo što je ta ista koleginica imala problem sa sterilitetom godinama i nikako mi ti njeni stavovi i strahovi nisu jasni.
Posle ovog razgovora sam izgubila svaku volju da pokušavam,povukla sam se u sebe,čak me ni na ovim stranama nema kao pre.Jako sam se loše osećala,prvenstveno zbog njenog optuživačkog odnosa -kako sam dozvolila da se sazna,kao da sam imala uopšte šanse da zaustavim tračeve. Crying or Very sad

Mazo, živiš li ti svoj ili tuđi život Shocked Posao možeš da menjaš, mani se sekirati zbog raznih ljudi bez osećaja za druge ljude!
Kod mene svi znaju, pa me sad u martu pitali- jao, pa kako sad baš, pa morate pumpu da pustite u rad, pa ovo, pa ono, ja im odgovorila: ljudi, rado, kad ja nisam posao završila, ali ušetali ste mi u ciklus!
Prošle godine pita me direktor kakva sad deca, sad sam se setila, a posao ko će da završi affraid Ja sam ga na to pitala ima li on dece, odgovorio je: dvoje. Rekla sam: divno, i neka su vam živi i zdravi!!! Više nije komentarisao.

I znaš šta - briga me za priče, Mira je dala jednu divnu poruku o pčelicama i muvama. A meni je važno da ja nikome zlo ne nanesem, teško bi mi bilo. A drugi neka rade po svojoj savesti.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od lilly13 5/4/2012, 10:43

Mazo, te idiotkinje izbjegavaj koliko možeš. A kolektiv ako zna onda će pričati, a ako ne budu znali opet će pričati pa si na istom. Ako budeš sakrivala i ''lagala'', izmišljala što te nema samo ćeš se bezveze nervirati a to ti svakako nije potrebno.
Želja i trud da dođeš do svog djeteta nisu sramota i ko to ne razumije, ... nije vrijedan tvojih živaca.
Ja sam poprilično izmjenjala tih firmi i u svakoj je to bilo dobro prihvaćeno, osim u ovoj zadnjoj (ali oni i tako nisu normalni sami od sebe, pa je i sve što je drugim ljudima normalno njima nenormalno). Šta da se radi.
Znam šta mi je prioritet i mišljenja nekih, za mene sporednih, ljudi mi i nije nešto bitno.
I nemoj slučajno da se povlačiš zbog takvih budala, ni na poslu, a pogotovo sa kutka.
cmoka
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 5 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 25 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu