KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako se nosite s problemom steriliteta

+100
Jerapetra
BiKsi :)
Zensko pero
mimi85
alisa
Padobranka
sunny.tp
Nessi
Bobac
fight&faith
NikolaMaja
Dora1
Sirijus
tatjanica
Ica1171
nbeograd
MalaSaJuga
KoMetaK
Ema78
Vecka
luckystar74
Tebi
ChillyVilly
JocY
kockicaaa
insomnia
menora72
bak
Arya
Erata
zvoncica36
Ambra
hocukusurnecuzvaku
Niny
neca73
leptirko82
tetreb
hany
Star77
laKole
Dacaa
melany
ivi
Veca77
Vuchica
Struzzo
MAAKKI
HappyGirl
red
Dionisia
djole42
3023456
OKacica
M.
Marija86
Bebironcic
korpica
Republica
Gramatika
bebko
Mali Princ
nacKa
lilya
lilly13
dra00
maza1972
rada78
Orline
Jejaaa
Divina
maus
Andjelina
pegaz
missile
fenix
darija79
LaFolie
maji
Mirjana
Deni
heart84
anak
cerise
cicsa80
Shizika
Simona
lolipop
Cupava
Gala
Jelena*
Milijana
anna
dr mali pariz
suzeto
lasa
Jelence
zalosna_sova
Kata
Agata27
Sami
104 posters

Strana 4 od 25 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Sledeći

Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od BiKsi :) 26/3/2012, 23:36

LaFolie, a je li možete otvoreno reći njegovima u čemu je problem, je l bi vas tako bar razumeli ili ne? Ne možeš očekivati da te neko razume, ako mu ne kažeš u čemu je problem, ali jasno i konkretno! Mene kad neko smara tipa što idete na vto, opustite se, ma to će prirodno doći, ja kažem da dragi ima takvu dg da ne može prirodno, niti će ikada moći (bar nisam čula za takav primer sa početnom azoo)! Recite čoveku šta je problem, valjda će prestati da vas cima. Meni je prosto nestvarno da ti roditelji ne znaju u kom čuču grmi zeka! Wink Veruj mi, baš mi je neshvatljivo! Ako ne možeš reći roditeljima, kome možeš?! Rolling Eyes
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od LaFolie 26/3/2012, 23:44

MM ne zeli ni rodjenom bratu da kaze, a kamoli ocu.
Taj bi se napio i svima ispricao da smo u problemu. A ne bi me cudilo da posle prica da to nije dete mog muza vec neko vestacko Rolling Eyes
MM nije ni svadbu zeleo zbog svoje porodice, vec da se vencamo i odemo na putovanje....
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od lolipop 26/3/2012, 23:50

LaFolie, mislim da tm još uvijek nije spreman da se suoči sa istinom, a to će biti onda kada slobodno može bilo kome da kaže: Mi imamo problem sa sterilitetom, borimo se i nadamo se da ćemo uspjeti. E tek onda ga uopšte neće biti briga kome će to tvoj svekar reći.
A nekako imam osjećaj da ga i smaraju, da se od njih sklanja, u tom slučaju nemojte ni uzimati k srcu šta drugi misle o vama.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od LaFolie 27/3/2012, 00:02

U pravu si Lolipop, on je jos od srednje skole smisljao kako da ode od kuce.
A kada telefoniram po stanu on mi govori "tise tise" valjda se boji da neko ne cuje. Pa je neki dan rekao da ce da se ubije ako ne uspe VTO Rolling Eyes
Pa me moli da mu dam cigarete (koje je ostavio kada je video prvi spermogram), a ja sam rekla da necu na VTO ako misli da duvani.
Pa je pricao da se ne oseca kao musko Rolling Eyes
Svakave sam gluposti cula od njega tokom svega ovoga.

Sada je u fazi da ga ne volim v

Moja mama je pedagog, sve vreme ga posmatra, kaze da je on jako losem stanju a da sam ja hitler u odnosu na njega
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od KoMetaK 27/3/2012, 00:22

La Folie, mogu da ga razumem donekle za roditelje i brata, mada i tu ne mora da im se kaze otvoreno ciji je problem, vec MI IMAMO problem! Ja nikad nisam potencirala ciji je problem, jer ga dozivljavam kao nas, ali mi se ponekad desi da ljudima koji mi kazu opustite se, bice... ili sta si cekala tolike godine.. kazem u cemu je problem. Naravno, i tu vodim racuna kome cu reci. I mm ne krije, ali i ne prica. Nema problem ak oja sa njegovim tatom raspravljam o njegovom spermogramu ( lol! ) pred njim, ali on ne moze da kaze nista, a prihvata sve i spreman je na sve i shvata svu moju zrtvu.
Dobro je da ti se dragi otvorio pred tobom i to je nesto. Mozda da probas da odete zajedno kod nekog psihologa, ne samo on, jer onda bi ispalo da je sam u tome. Verovatno i on vidi i svestan je cinjenice sta ti radis za potomstvo, ali ga to i izjeda i plasi se da ostane sam. I meni se ponekad cini da bi mm uradio sve za mene i to iz straha da ne odem. Samo, nikada to nije rekao. Otvoreni razgovor o problemu je pola resenja. Probajte da pricate i o ostalim opcijama, usvojite najgoru mogucu po vas, i sve sto dodje usput, bicete srecni. To sam davno u nekoj knjizi procitala, i kad padnem, setim se toga i pridrzavam i pomogne mi da krenem dalje.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od BiKsi :) 27/3/2012, 00:23

Ne znam šta bih vam rekla, mm je trebalo vremena da se osokoli za neke stvari, al to je jedan vid bega, i vidim da si svesna toga! Šta da ti kažem, nastavi da ga terorišeš! Laughing lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od BiKsi :) 27/3/2012, 00:23

Meta, stvarno si ga kazla, svaka ti čast! Sve se slažem, apsolutno!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od LaFolie 27/3/2012, 09:34

Biksi :) ::Meta, stvarno si ga kazla, svaka ti čast! Sve se slažem, apsolutno!

I ja!!! yes
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od missile 27/3/2012, 10:41

Mm je u jednom periodu od pola godine svakog meseca imao sve jadniji spermogram, tako da sam jednog dana bukvalno zaplakala kad sam ujutro otišla po rezultate! I mislila sam da zbog toga nemamo dece. Medjtim, počela sam da ga kljukam cinkom, folnom, selenom, magnezijumom, c vitaminom, E vitaminom, on se jako bunio ali je prihvatio, jer sam ja pričala da je to zbog zdravlja, kao za srce, kožu, koncentraciju, ništa više. Da li zbog toga, a ja mislim da je to sve iz mozga, on je 10ak meseci posle toga, na klinici za vto, imao jako prihvatljiv spermogram.
Inače, nije lako muškarcu da (sad karikiram) ladno priča komšijama uz kaficu kako mu ne valja spermogram, taman posla! Mm, kad je imao katastrofu od spermića, ladno mi kaže - nije to tačno, nemoj da veruješ!! lol!
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od LaFolie 27/3/2012, 10:44

missile ::
Mm, kad je imao katastrofu od spermića, ladno mi kaže - nije to tačno, nemoj da veruješ!! lol!

king kralj!
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od missile 27/3/2012, 10:50

Ma nije to u pitanju, nego ne prihvata istinu!!!! lol! To nekad nije loše, ali nekad je zamorno boriti se s njim kao da je malo dete Mad
Probaj da osmisliš set vitaminčića za tebe i mužića, pa pijte svakog dana uz ručak kao zaštitu od virusa, isl. Cink je važan za spermiće, i E, pročitaj već negde. Ja sada pijem prenatal, a mužu sam počela da dajem po pola tablete, ne mogu da kupujem sve te vitamine kad u prenatalu nema šta nema. Svario je činjenicu da je progutao nešto što piju trudnice!!! lol! lol!
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od LaFolie 27/3/2012, 10:58

mi skoro 2 godine znamo za problem, prvog dana je prestao da pusi, odmah smo kupili tonu vitamina, promenio je skorz ishranu, svakog dana se najedemo voca, povrca, nismo bili bolesni jos od onda nijednom, ali je uz sve te vitamine dosao do nule, lekari su mu rekli da je on endokrinoloski slucaj, on treba da vodi racuna o hormonima. Cak su mu rekli da je njegov sterilitet idiopatski.
Dosao je na nulu, na biopsiji nista nisu nasli, onda smo posli drugim putem: samo po laboratorijama i endokrinologa nasli dobrog i od tada ima 10 miliona plivaca king
Veljko Vlaisavljevic je genije, rekao mu je "pa vi mozete da budete i donator!" - kako se mm vratio kuci srecan, kao da je dobio milion eura lol!

Skoro mu je urolog rekao da postoje sanse da mu za koju god bude spermogram i skroz normalan, ako se ne nervira, ako vodi racuna o sebi, o hormonima.

Ja zaista verujem da ce neka VTO da uspe, imam samo 28 god, mogu jos 100 puta da probam, ali isto tako mislim da ce da se zanima oko svog deteta, a ne oko blesave porodice i da ce ih zaboraviti u svim svojim zanimacijama i da cemo drugo dete dobiti slucajno.
yes
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od missile 27/3/2012, 11:38

Joj, pa mužić ti je ok, to je sjajno! Very Happy

Još samo prema porodici da zauzmete odgovarajući stav. Ali svaka čast Meti, lepo ti je rekla, morate da razgovarate o tome! v
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od pegaz 27/3/2012, 12:02

Lafolie videćeš vas dvoje ćete ubrzo dobiti bebu i onda svima nogu u gu....
Ma ko ih šiša živi svoj život, ne vredi gubiti živce zbog ljudi koji nisu vredni pažnje
Wink ljubav
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Jejaaa 27/3/2012, 13:43

Evo ga i nas slucaj.Od prvog detaljnog pregleda, a potom i pripreme za prvi ICSI znamo gde je problem, kad se vratimo od dr. moj muz je taj koji razgovara sa svojim roditeljima zivimo u istom dvoristu, to je i uradio kada je saznao kakvi su mu rezultati, ali oni ne veruju kako, zasto, zar je to moguce.Odmah sam im rekla da ja mogu sve da izdrzim , jer on sve to zasluzuje, niko drugi, hvala Bogu da dobro reagujem na terapiju, stimulaciju, ali nema mi druge.Dok god ja budem imala volje mislim da ce mo i gurati, jer je moj muz bas lenj, mislim po tom pitanju, sve ga mrzi, pocne sa vitaminima, zdravom ishranom, pa prestane, a o pusenju i da ne pricam, nema nameru da prestane.Nekada mi bude krivo koliko ja dajem sebe, smrsala, izbacila secer iz upotrebe, propolis ujutru, med, cajevi, a o zdravoj ishrani i da ne pricam, sve to jer imam cilj.Moji su divni podrzavaju nas i finansijski i moralno, dok moj svekar kaze kad su pare problem, ne seti se da sam da, vec bi da ga neko moli...a svekrva dan danas nikako ne prihvata da njen sin ima problem (ima ona i kcerku, ali je sin dete, a ona kao da ne postoji, mada je i ina teski cudak, nisu uopste vezani), nije on mamin sin, cak je bas drzak i nije vezan za njih, a kad bi njuculi svasta bi pomislili .a moj muz koji je stvarno najbolji covek na svetu, stvarno ne znam sta ga nece snaci, sinusi redovno, pa upala pluca, pa ledja, pa sad je akyuelan suzni kanal, uf, kako mu ja kazem, veceg, akilavijeg coveka ne videla, a on se ljuti.Imunitet mu tropa.Pa samo problem do problema.Da ne mozemo da se skoncentrisemo na najveci koji imamo.Naravno ni moj organizam nije cudo, evo proradila i stitna, e sad pocinje svekrva da se za to hvata, na stranu rezultat od 1% pokretljivih spermatozouda.Bas sam nervozna ovih dana, cekam pismo 3 meseca, stitna samo davi.Muz briska oko, jer stalno suzi i tako.
Sad sam se bas izjadala.
Joj, al' sam bila opsirna.
ljubav
Jejaaa
Jejaaa

Broj poruka : 409
Godina : 45
Datum upisa : 26.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od LaFolie 27/3/2012, 14:09

procice jos 300 godina dok se iz Srbije ne iskoreni navika da se gura nos u svacija posla  b
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od missile 27/3/2012, 14:28

Mi krijemo od familije, rekli smo prvi put tek kad je sve prošlo, a za FET i ne znaju. Znaju samo najbliži prijatelji, jer mi je tako lakše da izbegnem i priče i diskusije i moralisanja i tuđe stavove po tom pitanju...

Moja drugarica, a i majke nam se druže, je išla u Beč na vto, i naravno bila u stalnom kontaktu s mamom i o svemu je informisala uredno. Mislim da je cela opština znala sve o njihovom neuspehu (na žalost!) pre nego što su stigli nazad u Srbiju! Mad
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od LaFolie 27/3/2012, 14:36

da vas malo nasmejem: moj kolega iz kancelarije ima jako jako los spermogram i dobio je bliznakinje. Sakupio on neki dan sve kolege (da naglasim da je muska firma, jedva ima 3 zene) i seli svi na gilender za bicikl a on stoji i objasnjava im  b
Kako je zenama najteze, on se nije nista mucio, samo je isao da da spermogram, kako se toliko gnjavio u wc-u da da uzorak da posle nije mogao da se potpise, kako je u toaletu na zidu bila neka slika sa ruznom tetom, pa je pokusavao da ne gleda u nju, kako mu se zena namucila, sta je sve zbog njega prosla, kako je bio na sve spreman samo da nju usreci b
A zamislite samo face svih ovih nezenja Shocked Prepali su se
I da vantelesna nije smak sveta, kao ni sterilitet

Ja bih mog kolegu stavila na TV
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Orline 27/3/2012, 14:39

LaFolie, kolega ti je king

Ne znam šta mi je smešnije, da zamislim face neženja, sliku ružne tete ili njgovu drhtavu desanku posle Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 404938
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Milijana 27/3/2012, 14:56

Moram da vam ispricam dve stvari:
Moja najbolja drugarica i njen muz su oboje imali problem, ona hidrosalpinks, on mali broj i malo pokretnih spermatozoida, s tim sto su za njegovu dg saznai pola godine posle njene i kad su rekli njegovoj majci da su im sanse za prirodnu trudnocu 5% (toliko je rekla dr u Jevremovoj), ona je rekla: Ma sta znaju doktori, za trudnocu je dovoljan jedan spermatozoid. I da znate, bila je u pravu, ona je ostala trudna dok je cekala da krene sa kontraceptivima.
Drugo, ljudi ce uvek zapitkivati, mene su stalno pitali kad cu da rodim, kad sam rodila prvo, krenuli su kad ce drugo, kad sam rodila drugo, sad bi i trece... e pa nos... te se vise yes To je moj odgovor.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od LaFolie 27/3/2012, 14:59

ja sebe mogu da zamislim kako idem na pumpu po kanister benzina kada bi me svekar pitao nakon prvog deteta "a kad ce drugo"
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Milijana 27/3/2012, 15:29

 b  b  b

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Divina 28/3/2012, 00:09

LaFolie, tvoj svekar nece biti srecan i ceo fudbalski tim da rodis, tako da je mozda bolje da i pre prvog odes do pumpe, nikad se ne zna... Very Happy
A ja sam danas imala takav susret trece vrste...prvi slobodan dan, posle milion radnih, i rekoh da odem pre podne na Adu da se malo izduvam...povedem i pse, lepse je u drustvu... i sretnem svoju drugaricu i neke njene drugarice, naravno sve sa decom. UH...krece tu prica, kako ovo kako ono, one nista ne komentarisu, klinci se igraju sa psima, i nailazi jedna nafrakana spodoba sa detetom u kolicima, mrtva ladna mi prilazi i doslovce kaze- kako te nije sramota da setas psa umesto dece? da valjas do sad bi imala makar dvoje, a ovako, ko zna da li si uopste udata, ko tebe moze da voli... Au... da smo sve bile sokirane, malo je reci...al, probudi se neki inat u meni, pa joj odgovorih- gospodjo, ja sam lezbejka i moja devojka ima dete...koje planiram da usvojim cim se vencamo u spaniji... Ne znam kako sam uopste dosla kuci, i kako funkcionisem. Odakle joj ideja da pridje i da tako spopada ljude? Daleko od toga da imam lose misljenje o sebi, ali... odavno ovako nisam bila sokirana...i nisam verovala da ovako nesto moze da mi se desi...u sred Beograda ... neki ljudi stvarno ne zasluzuju tu decu koju imaju...
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od LaFolie 28/3/2012, 09:17

Divina ::LaFolie, tvoj svekar nece biti srecan i ceo fudbalski tim da rodis, tako da je mozda bolje da i pre prvog odes do pumpe, nikad se ne zna... Very Happy
A ja sam danas imala takav susret trece vrste...prvi slobodan dan, posle milion radnih, i rekoh da odem pre podne na Adu da se malo izduvam...povedem i pse, lepse je u drustvu... i sretnem svoju drugaricu i neke njene drugarice, naravno sve sa decom. UH...krece tu prica, kako ovo kako ono, one nista ne komentarisu, klinci se igraju sa psima, i nailazi jedna nafrakana spodoba sa detetom u kolicima, mrtva ladna mi prilazi i doslovce kaze- kako te nije sramota da setas psa umesto dece? da valjas do sad bi imala makar dvoje, a ovako, ko zna da li si uopste udata, ko tebe moze da voli... Au... da smo sve bile sokirane, malo je reci...al, probudi se neki inat u meni, pa joj odgovorih- gospodjo, ja sam lezbejka i moja devojka ima dete...koje planiram da usvojim cim se vencamo u spaniji... Ne znam kako sam uopste dosla kuci, i kako funkcionisem. Odakle joj ideja da pridje i da tako spopada ljude? Daleko od toga da imam lose misljenje o sebi, ali... odavno ovako nisam bila sokirana...i nisam verovala da ovako nesto moze da mi se desi...u sred Beograda ... neki ljudi stvarno ne zasluzuju tu decu koju imaju...

Shocked ostadoh bez texta
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od BiKsi :) 28/3/2012, 13:44

Divina, hoćeš da kažeš da ti je nepoznata žena sa detetom prišla na ulici i opušteno te to pitala? affraid Ne verujem! affraid
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako se nosite s problemom steriliteta - Page 4 Empty Re: Kako se nosite s problemom steriliteta

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 25 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu