KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+79
sevenMAJA
lenjivica
Vuchica
majat
BabyBear
PalcicaBg
mimi85
SoJa
jelena*mama2andjela*
alisa
jelena.kuburic
Daca88
chokoladica
Dragan 1
Alex78
Gabriela
jelena84
lela1984
gogili
zvoncica36
noja
Tangerine
miksa
tatjanica
Zmajuška
dorinta
cocolo
Lilli
potos17
Ambra
JocY
MAAKKI
milkyway
Senka sunca
KoMetaK
pudza
lilymar
snedra
ZarPtica
nina :)
Jadraban
Bebironcic
mimica
Shizika
lena
ciklama
bebko
loki11
Srecica
Jelence
bak
BiKsi :)
djole42
brinbili
caci
jovana 77
jecab
JAmajka
Yvonne
Alexandra
bokica
anna
gea
dr mali pariz
Zvezdica
Jelena*
nabla
Tinche
Simona
buby
Sara
eni
tuli
Orline
kasia
Struzzo
catherine290505
NINA1
HappyGirl
83 posters

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 16/6/2016, 21:11

A jel ste bili jedini par? Moj muz je razumeo da mu je rekla da su nas izabrali kao podobni par za to dete,samo da kazemo da li hocemo,pa ce javiti u bg .Onda ce nas iz bga zvati. Socijalnobsa Zvezdare je u pitanju.
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 16/6/2016, 21:54

Nismo bili jedini par. Koliko se sećam bilo je sedam parova. Mislim, mi ih nismo videli ali tako su nam rekli... Mislim da se nikad ne dešava da bude samo jedan par i pitanje je da li bi to uopšte bilo regularno... Ima toliko prijavljenih, u vreme kad smo mi usvajali uglavnom parova, a sada i singl osoba da se to čini prilično i nemoguće... Ali nemojte razmišljati o tome, ako je to vaše dete kockice će se složiti...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BabyBear 16/6/2016, 22:22

Diiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiivno Viktory! sreca

Ja mislim da je tebi Kutak bio srecne ruke. Eto, sinoc si nam se javila po prvi put, a vec danas dobila poziv. Nista nije slucajno Wink

Sve najbolje srecnoj porodici...ja tog decaka vec vidim kod vas osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BabyBear 16/6/2016, 22:24

Simona ::BabyBear,
navijam za vas srca radost radost igracice srca

I izvinjavam se ako sam bila indiskretna. Ne bih upitala inače, naravno da ljudi mogu ovde i da dodju da nas podržavaju/posavetuju/kritikuju i ako nisu iz priče o usvajanju, i dolaze... Nego bar ja tebe nekako doživljavam kao nekonvencionalnu, volim da čitam tvoje postove. I mislim da bi stoga bila sjajna usvojena majka. Što ne znači da nećeš biti i sjajna biološka majka. Kako se kockice slože, važno je da postanete roditelji kad je to vaš dogovor. Kada to postanete sigurno ćete prepoznati da je bilo i pravo vreme i pravi način (bar ja svoje majčinstvo tako doživljavam pa nekako mislim da je i kod drugih ljudi tako).

Hvala ti draga Simona na lepim recima. osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 17/6/2016, 00:09

Hvala vam. I ja sam to pomislila,nista nije slucajno. Necu moci jutro da sacekam. Radim nocnu,neizvesnost me ubi. Na poslu su se svi odusevili. Jedva cekamo😆😍💞💖👪
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 17/6/2016, 07:40

Evo mene,sad sam zavrsila razgovor sa pravnicom iz naseg centra. Rekla je da pretpostablja da ima jos parova,ali misli da ne trebamo da brinemo. Pitala sam je li moguce tako brzo,ni mesec dana nije punih proslo. Kaze ona znali smo mi za vas da ce da se bukvalno otimaju,zato sto ste mladi. U prednosti ste. Uvek kad su imali mladje parove usvojenje je bilo brzo. Tako da sam presrecna. U toku sl nedelje da ocekujemo poziv iz centra sa Zvezdare. Bas se nadam 🚼💃👶
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 17/6/2016, 08:48

Divno zbog vas Viktory srca Javi kako dalje teče! Zar nemate razgovor i sa socijalnim radnicima? To se onda mnogo promenilo od našeg vremena (mi smo usvojili sina pre više od četiri godine).

Pravnica baš nije profesionalna, mislim nigde u zakonu joj ne stoji da daje prednost mladjim parovima... Ali ni kod nas pravnica nije baš bila oličenje znanja o usvajanju, jednom je rekla da bi ona prećutala detetu da je usvojeno samo kad ne bi bilo komšija da to saopšte (meni je okolina najmanji razlog da pričam o usvajanju, prosto nisam znala šta da kažem na to, mislim rekla bih mnogo toga inače ali zapanjujuće da neko iz czsr tako misli)... No bar u naše vreme glavnu reč su vodili socijalni radnici uz psihologa a pravnica se više bavila tim pravnim delom (i bolje kad se samo na tome zadržavala Very Happy ).
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 17/6/2016, 09:21

Bravo Viktory!

Kad sam juče pročitala koliko ste mladi, pomislila sam da će vas ubrzo zvati i da imate šanse da vas zovu za malo dete, čak i za bebu uzrasta od 6 meseci do godinu i po dana. Naši prijatelji su bili vaših godina pre xy godina i dobili su bebu od 6 meseci ubrzo nakon što su dobili podobnost.

Držimo vam palčeve! Very Happy

snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 17/6/2016, 09:24

E da,

Za našeg dečaka je na spisku bilo 20 parova a od toga su na razgovor pozvali 7 parova uključujući i nas.

Nadam se da će u vašem slučaju biti mali broj parova i da ćete baš vi biti izabrani!

Srećno!
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 17/6/2016, 09:38

snedra ::...

Za našeg dečaka je na spisku bilo 20 parova a od toga su na razgovor pozvali 7 parova uključujući i nas.
...

Pretpostavljam da je ovako bilo i kod nas i da ta informacija koju su meni rekli o sedam parova znači da je sedam pozvano (ili je možda sedam parova želelo da dodje) a bilo je dvadeset...

Ako niste primetile/i napravila sam dve ankete pa možete tamo da glasate/komentarišete. Obe ankete su vezane za ono što budući roditelji meni svaki put/često postavljaju kao pitanje u školama roditeljstva. Koliko smo čekali na dete - to pitaju svaki put. Godine ne pitaju baš svaki put ali pitaju često. Tako da mislim da onima koji razmišljaju o usvajanju ili čekaju na decu te ankete mogu da budu od koristi...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 17/6/2016, 09:40

viktori dobro dosla .zelim ti da bude prvi poziv I onaj dobitni.kad smo mi isli imali smo 5 razgovora I taj 5 je bio dobitni .odma su nam u sentru rekli odakle su moja deca da su imali puno parova ali da su nas 7 izabrali I da smo mi bili 5 na redu ,I da su trazili sto mladje parove za malu decu jer moja cerka je imala samo 9.5 meseci kad smo je usvojili a sad jeprava curica od 7 g I zavrsila je vec prvi razred a sina smo dobili nesto kasnije on je imo 4.5 g sad je zavrsio 2 razred I za mesec dana puni 9 g inace su oni bioloski brat I sestra.da nepisem celu biografiju sad imas ovde napisano ili na blogu celu nasu pricu.ili ako te interesuje napisacu ti u pp
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 17/6/2016, 09:44

Ninino pisanje mi je dalo ideju da napravim još jednu anketu vezano za godine deteta, i to ljudi pitaju i uvek im je dilema koju granicu u godinama dece da postave... A ankete su način i da nam ovaj deo foruma malo živne (bar se nadam). No sad žurim a već postoje dve ankete, treću ću da postavim u toku dana :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 17/6/2016, 09:45

sto volim kad sam ispirtacija nekom posle ovoliko godina iskustva iza sebe
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 17/6/2016, 12:09

Nina,
ti si meni i pre bila inspiracija jer ste išli malo ispred nas sa usvajanjem dece pa sam upijala tvoja iskustva koja si nesebično delila. Kada bih se pitala ponekad je li dobro što ja (toliko) pišem uvek bih se setila koliko su meni tvoja iskustva značila i onih ljudi koji su tada pisali. I to me je uvek iznova opredeljivalo za pisanje :)

Evo otvorila sam anketu o godinama dece. Vi koji imate više dece takodje možete da glasate za svu decu. Ali obratite pažnju da godine dece štiklirate odmah jer posle kad završite glasanje mislim da ne može više da se glasa za druge opcije.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 17/6/2016, 14:14

Nije ni nama jasno zasto nas je pravnica zvala. Uvek smo sa psihologom i pedagogom isli na razgovore i bili smo odusevljeni njima. Kako ide proces kad nas pozovu u centar u bg? Samo razgovor...? Kad cemo znati koga su izabrali? Ako nas ne izaberu jel jave ipak? I jel su vasa deca bila u hraniteljskoj porodici? Ovaj decak je u hraniteljskoj porodici,majka je lisena starateljstva,otac se ne zna. Izvinite sto sam opsirna,ali svasta me interesuje. Kako ide to upoznavanje,posle koliko vidjenja daju da se dete vodi kuci?
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 17/6/2016, 19:32

Ja se sve nadam javiće se neko ko je bio skorije u procesu usvajanja, možda ima nekih izmena... Ali evo ispričaću kako je bilo kod nas, pa možda se još neko javi. U to vreme nisu zvali iz centra gde smo imali obradu (kako sam shvatila to je kod vas tako bilo) nego bi zvali iz centra kome pripada dete. Rekli bi neke osnovne informacije i pitali da li želimo da dodjemo. Kada bismo mi odgovorili da želimo oni bi nam zakazali da dodjemo tada i tada. Na razgovoru bi bio ceo tim tog centra i socijalna radnica koja je zadužena je držala naš predmet koji su oni dobili u medjuvremenu a s druge strane pretpostavljam dosije deteta. Pitanja su otprilike slična kao na razgovoru u našem centru s tim što ona ima i naše odgovore ili ocene tamo iz prvog centra pa tamo gleda kako odgovaramo... Ako ne spomenemo nešto što tamo piše a njoj se čini značajno pita nas... E onda oni pričaju o detetu, mi možemo da pitamo ako naš nešto zanima. Ispituju kako se mi odnosimo prema detetovoj priči. Mi smo odmah rekli da prihvatamo ali su nam ipak ostavili da se javimo posle dva dana i potvrdimo da li ostajemo pri tome ili odustajemo. U ta dva naredna dana mi smo opet imali vremena da pričamo o toj priči iako smo bili sigurni šta ćemo reći na kraju. No to je priča sa kojom će i dete i mi od tog časa živeti do kraja života stoga je dobro što oni insistiraju da ostanu ta dva dana, šta su dva dana naspram celog života Wink Nakon toga smo mi zvali rekli da prihvatamo i čekali na dalje... Zvali su nas posle jedno sedam dana i rekli da smo ušli u uži krug. Neki centri imaju praksu da imaju te uže krugove što dovodi do novog stresiranja ali šta ćemo... Medjutim nama su na tom drugom krugu saopštili da smo postali roditelji... Ne znam šta se dogodilo, da li je neki par odustao ili sl, ali nisam ni pitala... Možda ću jednog dana saznati iz Viktorovog dosijea. Nekim parovima su davali da pogledaju dosije i to bi trebalo da je naše pravo i značilo bi mnogo... Ali nama nisu. Skenirali su nam Viktorovu sliku pa smo u nju gledali naredna dva meseca bili smo roditelji koji nisu videli svoje dete sem na slici... Vrlo čudan osećaj. Ogromna većina dece je danas u hraniteljskim porodicama. Tako je bilo i sa našim mališanom. Naše navikavanje je trajalo sedam dana. Koliko će trajati odlučuju socijalni radnici, sve zavisi od toga kako socijalni radnici procene, tu vi ništa ne odlučujete. Uglavnom je tako kratko ali ako bude trajalo i duže prihvatite (a i kažem niko vas i ne pita da li prihvatate ili ne) sve ima svoje prednosti. I kada dete dodje kući imaćete posete socijalnih radnika, konačno usvajanje je do šest meseci nakon prelaska deteta (kod nas je bilo nakon pet meseci). Eto... slobodno ti pitaj sve što te zanima :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 17/6/2016, 19:43

Hvala. Nama su isto rekli dok smo bili u procesu da ce nas zvati iz drugih centara,zato sam zbunjena. A sto ste cekali dva meseca ,nisam razumela?
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 17/6/2016, 19:51

PIsala sam baš danas na nekoj temi pa sam mislila možda je i na ovoj... Socijalna radnica je otišla na odmor. A mi smo morali da sakupimo ponovo svu dokumentaciju (neki centri tako praktikuju a kod nekih se sakuplja pred konačno usvajanje, mi to kasnije nismo morali). Onda pošto sam ja rodjena u drugom gradu u to vreme je trebalo da dodje neka potvrda koju mi ne vadimo nego policijske stanice medju sobom komuniciraju a to je trajalo i trajalo, pa kad je to završeno onda dok se zakazao termin (ne zbog nas naravno već socijalni radnici dok nadju kad su oni slobodni za to i ko će tačno da ide sa nama)... I tu je prošlo ta dva meseca, nama duga kao večnost, ali to su te stvari na koje ne možemo da utičemo (sem kukanja koje sam ja praktikovala ali mi je socijalna radnica odgovarala da ću gledati sina celog preostalog života, da se malo odmorim jer posle više neće biti odmora, da zamišljam kao da sam u drugom stanju, pa ni tada ne dolazi dete odmah...). No to je bio taj neki sticaj okolnosti kod nas, ne znači da će i kod vas...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 18/6/2016, 11:45

Jel znate mozda kako ide sa bolovanjem ili kako se to naziva u nasem slucaju? U stalnom sam radnom odnosu. Negde sam davno procitala da imamo pravo na osam meseci odsustva.
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 18/6/2016, 13:52

Da, ima se pravo da se dobije bolovanje radi nege deteta u trajanju od osam meseci. Pogledaj u ovom forumu čini mi se da je bila cela tema o tome. Ja nisam koristila pa ne znam detalje ali ostale majke uglavnom jesu pa ako bude nekih problema u firmi oko toga sigurno će znati da ti pomognu.

Edit: Evo sad ugledah temu o tome https://kutak.forumotion.com/t2710-odsustvo-radi-nege-deteta
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 18/6/2016, 16:56

Hvala,stvarno je od koristi.💋😘
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 25/6/2016, 05:50

Evo mene. Proslo je nedelju dana i jos nas nisu zvali iz centra iz bga. Bas sam se razocarala. Iz mog centra su rekli od srede da ocekujemo poziv. Sad dok prodje vikend,pa opet neizvesnost...😥 Jel ne rade subotom,jel da? Divim vam se svima kako ste uspele da se izborite,ja se pojedoh. A bas sam bila srecna.
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 25/6/2016, 08:34

Viktory,
zvaće... Sada su odmori pa se socijalni radnici malo teže okupe bar je to moje/naše iskustvo. Vikendom ne rade.

Naoružaj se strpljenjem. Znam da ni taj deo nije lak, pa prošli smo... Shvati ga kao put koji morate da prodjete ka tvom/vašem detetu.

Navijam da ovi dani čekanja što brže prodju igracice igracice igracice
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od lilymar 25/6/2016, 13:42

Viktory, ne brini, javice se. Oni su "sporaci"(kako bi reklo moje dete) kad je usvajanje u pitanju. Mozda je nesto iskrslo, neki hitan slucaj, pa daju tome prioritet. Svima nama su dani bili kao godina, tako da te razumem u potpunosti. Ali pokusaj da ne trosis energiju na to, vec zovi u ponedeljak vas centar(koliko sam razumela prvo vas je pravnica nazvala) i kazi da niste jos dobili poziv za razgovor i zamoli je da se raspita.
Drzim fige da bude sto pre.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 29/6/2016, 11:18

Ddrage moje,jos nista. Sta mislite da pozovem centar u bgu? Da pitam da li su stigli nasi papiri,kao fora. 😟
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 36 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu