KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete

+8
trkosoca
snedra
Sara
ciklama
nina :)
jecab
Simona
Struzzo
12 posters

Ići dole

Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete Empty Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete

Počalji od Struzzo 22/6/2013, 00:15

Najpre skupite dokumentaciju uz zahtev. Sve isto (imamo spisak na više tema) samo što sad prilažete izvod iz matične knjige rođenih i uverenje o državljanosti vašeg prvog usvojenog deteta.
Zahtev pišete iz pozicije tročlane porodice.
Procenu vam radi tim (u našem slučaju izmenjen za jednog člana) onaj koji je radio sa vama i prvi put. Ovo pretpostavljam nije pravilo, ali je pretpostavljam jednostavnije. Već se znate.
NEMA školice roditeljstva.
Samo razgovori. Vaš tim procenjuje koliko će ih biti. Možda je nekome potreban samo jedan. Mi smo imali tri. Dva razgovora u centru, jedan u vidu kućne posete.
Na tim razgovorima se najviše priča o vama kao tročlanoj porodici i kakve promene očekujete kad postanete četvoročlana porodica. Sa psihologom pričate o vama kao roditeljima, o tome kako je roditeljstvo uticalo na vas, vaš odnos, vaše stavove, prioritete, organizaciju...Šta očekujete od proširenja porodice, kako zamišljate odnos vašeg deteta prema novom članu porodice, kakav ćete razmeštaj napraviti u stanu, u dečijoj sobi, kako ćete prilagodite svoje obaveze i slobodno vreme potrebama dvoje dece itd, itd.
Ne otvara se previše tema kao za prvu podobnost. Možda je nama bilo tako zato što smo pričali o konkretnom drugom detetu. Mada pretpostavljam da se slična pitanja postavljaju i kad se priča uopšteno.
Na kraju se izjasnite za karakteristike deteta koje želite usvojiti.
I to je to.
Više informacija o dobijanju druge podobnosti možete dobiti u Ministarstvu od nama dobro znanog gospodina Vukote Vlahovića.

Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete Empty Re: Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete

Počalji od Simona 1/7/2013, 06:45

Ja ne znam sta mi da radimo ako nam ministarstvo ne odgovori... Svakih nekoliko dana moj otac gleda u sanduce jer smo mi na odmoru i - nema odgovora. A nas centar smatra da nama ne treba druga podobnost. Dok su nam telefonski u ministarstvu rekli da nas nece pozivati na razgovore dok to ne uradimo. I tako se mi vrtimo u krug...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete Empty Re: Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete

Počalji od snedra 1/7/2013, 16:30

Mi smo predali dokumentaciju, s tim sto nam nisu trazili L. izvod iz MK drzavljana.
Posle oko mesec dana su nas pozvali i bili smo na 2 razgovora sa izmenjenim timom i imali smo kucnu posetu.
Sad cekamo da li ce nas pozvati na jos neki razgovor ili je sledeca faza da tim napise izvestaj i posalje u Ministarstvo.
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete Empty Re: Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete

Počalji od jecab 23/7/2013, 22:33

I mi smo u toku prikupljanja dokumentacije al imam druge informacije.Soc.radnica mi je rekla da ce nam odrzati skolicu jer se prijavio jos jedan par za usvajanje pa taman da im pomognemo sa nasim iskustvom.Meni to ne smeta samo da ne cekamo ponovo kao prosli put zbog cega sam bila na ivici ludila.ne vidim svrhu i razlog al ajd ako ce to nekom pomoci nema problema.Rekla je za procenu naravno svi troje sad idemo jer nas sad procenjuju kao porodicu.Ja se nadam polovinom avgusta krecemo pa cemo tad videti sta ce biti i kako ...
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 49
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete Empty Re: Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete

Počalji od snedra 24/7/2013, 14:17

E bas lepa vest Jecob!!!!

Very Happy 

To za skolicu, ne znam sta da kazem, ocigledno im je potrebna pomoc iskusnijeg para, ali dobro, kao sto smo vec rezimirali vise puta, moramo da saradjujemo sa socijalnim radnicima u svakom pogledu.

Drzimo palceve!
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete Empty Re: Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete

Počalji od nina :) 24/7/2013, 15:18

jeco i ovde da ti pozelim srecu da sto pre zavrsite svu tu parirologiju i da djina sto pre dobije batu ili seku.koju jedva ceka da dodju kuci a i mi naravno da isto sto pre docekamo da ga ili da je vidimo kao sto sam ti rekla prvi put kad si mi rekla da idete u drugi krug
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete Empty Re: Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete

Počalji od ciklama 24/7/2013, 15:57

Jeco sve najbolje! Radi kako ti kazu, sta ti drugo preostaje.

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete Empty Re: Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete

Počalji od Sara 24/7/2013, 21:30

Jeco, iz srca vam zelimo da se vasa divna porodica sto pre prosiri!  ljubav
Sara
Sara

Broj poruka : 399
Godina : 50
Datum upisa : 09.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete Empty Re: Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete

Počalji od jecab 25/7/2013, 20:48

Hvala drage moje!!!!!!!!
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 49
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete Empty Re: Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete

Počalji od snedra 10/10/2014, 09:31

U oviru Dečije nedelje 201. sam na Tribini o usvajanju rekla da kada smo se odlučili da uđemo u proces usvajanja drugog deteta, dobili smo različite informacije od toga da je dovoljno da u CSR potpištemo izjavu, do toga da ceo proces treba da prođemo ponovo (od skupljanja dokumentacije, ponovne procene tima, kućne posete – sve osim škole roditeljstva).

Zvaničan odgovor je bio da je bilo potrebno samo da podnesemo novu dokumentaciju da bismo ponovo bili reaktivirani u Registru.

Eto, mi smo prošle godine sve prošli ponovo, ali za one koji žele da usvoje drugo dete, možda će u buduće biti lakše da stignu do tzv. "druge podobnosti".
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete Empty Re: Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete

Počalji od snedra 11/6/2018, 11:50

trkosoca ::Kada je nas sin pre mesec dana izrazio zelju da ima i sestru bila sam kategoricki protiv. A kako vreme prolazi pocinjemo da  razmisljamo o usvajanju jos jednog deteta ali starijeg. Muz jos nije sto posto diguran kao ni ja al pocinjem da mislim kako od sobe za jedno dete napraviti sobu za dvoje, kako uskladiti sve obaveze sa jos jednim detetom. U julu idemo na more, nas sin prvi put, pa kad se vraimo videcemo dal zaista zelimo jos jedno dete ...
Uvek se setim price sa foruma jednog para koji je usvojio devojcicu od devet g i nisu imali nikakvih problema sa njom....Svi u okolini , rodbina, prijatelji govore da mi nismo za drugo dete da nam je jedno sasvim dovoljno. A posto sam ovan i inatljiva zelim svima da pokazem da mi to mozemo .
Ima razloga i za i protiv ali nigde ne zurimo .... Pozdrav za sve!!!!!

Mislim da je lepo da razmatrate usvajanje drugog deteta! Very Happy I sto je pri tome bas vas sin inicijator...

Evo na ovoj temi smo Struzzo, Jecab, ostale devojka i ja pisale o dobijanju podobnosti za usvajanje drugog deteta. Mozda ti nesto bude od pomoci.
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete Empty Re: Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete

Počalji od trkosoca 11/6/2018, 15:20

Vasa iskustva mnogo poamzu. Ja sam nekad za drugo dete nekad ne, kao i muz. Juce smo bili kod hranitelja u poseti i njihova unucica od 3 me odusevila. Mirna je kao bubica radi sve sto joj se kaze i pomislila sam da bi bas takvu neku saltku devojcicu mogli usvojiti. A onda pomislim sta ako dobijemo jos jedno hiperaktivno dete. Po mom mišljenju je dovoljno jedno hiperaktivno dete i jedno mirno ali ne mozes na sve uticati.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 43
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete Empty Re: Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete

Počalji od winni 26/3/2019, 12:22

Ako neko cita ovu temu jos uvek da pitam kako ide proces prilikom usvajanja deteta (to bi nam bilo prvi put) stim sto imamo jedno nase dete iz vto.Trenutno razmatramo tu ideju nas decak ima 2 god.i nebi voleli da bude starije od njega bilo bi idealno isto ali neverujem da smo mi te srece ... Very Happy kako ide postupak i od cega zavisi uzrast i pol deteta i ostale karakteristike.. kolko najduze traje .. hvala unapred ..moze i na p.p.
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete Empty Re: Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete

Počalji od snedra 26/3/2019, 16:09

Draga Winni,

Na ovoj temi smo pisali o dobijanju podobnosti za drugo dete kada je prvo dete usvojene.

S obzirom da je vaše prvo dete biološko, trebalo bi da pogledaš na temi uopšte o usvajanju (prvog deteta), pogledaj u prethodnom meniju.

Link je:

https://kutak.forumotion.com/t499-usvajanje-od-prikupljanja-dokumenata-do-dobijanja-podobnosti

i

https://kutak.forumotion.com/t3152-usvajanje-od-prikupljanja-dokumenata-do-dobijanja-podobnosti

Srećno!
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete Empty Re: Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete

Počalji od Sanjosh88 30/9/2020, 23:03

Zdravo svima,
vidim da se ovde pisalo o nekim razmatranjima i pokusajima usvajanja drugog deteta.. ali ne znam jel doslo na kraju do ostvarenja planova? 😊 Kakva su iskustva, osecaji, kako je prvo dete reagovalo na brata/sestru? Da li je prvo dete steklo neki pojam o tome kako je i ono usvojeno.. bas me zanima. Na trenutak smo suprug i ja razmisljali da usvojimo jos jedno dete, ali ostalo je nedorecena odluka. Za sada je na nivou misli.
Sanjosh88
Sanjosh88

Broj poruka : 49
Godina : 35
Datum upisa : 31.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete Empty Re: Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete

Počalji od Danara 6/10/2021, 18:52

Ja znam da je jedan par iz mog grada usvojio dvoje dece. Takođe, znam da su se baš namučili da usvoje drugo dete. Naša devojčica zna da je usvojena, rekla sam joj to baš odavno, nekako se namestila priča. Ponavljala sam joj povremeno priču da je nju rodila druga žena i sve ostalo.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete Empty Re: Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete

Počalji od Palčica 12/10/2021, 12:32

Mi imamo usvojenu devojčicu i biološku, koja se rodila kada je mala imala 3 godine, tako da je bila svesna bebe u stomaku. Mi smo oduvek pričali kako je nju rodila neka druga teta, a da smo onda mi postali njeni mama i tata. Na početku smo to pričali kao priču. Skoro je prvi put ona pitala ko je nju rodio, sa 4 godine. Muž joj je opet ponovio kako je nju rodila neka druga teta, a kako nije bitno ko te rodi, bitno da smo mi sada porodica, njeni mama i tata i njena sestra.
Palčica
Palčica

Broj poruka : 25
Godina : 42
Datum upisa : 13.11.2015

Danara likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete Empty Re: Druga podobnost, tj. dobijanje podobnosti za drugo dete

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu