KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+79
sevenMAJA
lenjivica
Vuchica
majat
BabyBear
PalcicaBg
mimi85
SoJa
jelena*mama2andjela*
alisa
jelena.kuburic
Daca88
chokoladica
Dragan 1
Alex78
Gabriela
jelena84
lela1984
gogili
zvoncica36
noja
Tangerine
miksa
tatjanica
Zmajuška
dorinta
cocolo
Lilli
potos17
Ambra
JocY
MAAKKI
milkyway
Senka sunca
KoMetaK
pudza
lilymar
snedra
ZarPtica
nina :)
Jadraban
Bebironcic
mimica
Shizika
lena
ciklama
bebko
loki11
Srecica
Jelence
bak
BiKsi :)
djole42
brinbili
caci
jovana 77
jecab
JAmajka
Yvonne
Alexandra
bokica
anna
gea
dr mali pariz
Zvezdica
Jelena*
nabla
Tinche
Simona
buby
Sara
eni
tuli
Orline
kasia
Struzzo
catherine290505
NINA1
HappyGirl
83 posters

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 19/4/2016, 14:48

Gabriela,

Mi smo nekoliko puta dobro prosli na medicini rada u DZ Vracar. Pozdrav!
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 19/4/2016, 15:54

I mi smo u DZ Vracar uzeli uverenje, cini mi se da je kostalo 1700-2000 din, bilo je brzo - za sat vremena smo sve odradili, lekari su prijatni i nisu nas gledali ko ludake niti postavljali neprijatna pitanja. Sve pohvale za taj DZ. A da... nije to nas maticni DZ.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty .

Počalji od Dragan 1 19/4/2016, 17:00

Obavezno dom zdravlja Vracar, brzo, jeftino i efikasno. Psiholog, psihijatar i doktor medicine rada. Ne vadi se krv. Pozdrav.

Dragan 1

Broj poruka : 46
Datum upisa : 18.01.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BabyBear 19/4/2016, 19:44

Gabriela, moze i u "zeleznickom" dom zdravlja u Savskoj ulici. Mislim da je tamo bilo jevtinije nego u ostalim, a ne ceka se puno. Njihov br tel je 2686-155, pa mozes ih prvo pitati.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 19/4/2016, 20:03

A zar u tom dz Vračar nije bila neka dr koja je imala silne neke predrasude prema usvajanju? Mi smo radili u našem dz, trajalo je satima, pregledali nas na sve i svašta... ali sećam se da kad sam čula šta je sve ta govorila bilo mi je bolje ovo naše fizičko mučenje nego ta psihička tortura za sat vremena...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 19/4/2016, 22:42

Nas niko nije maltretirao, naprotiv, doktorke su bile divne i predusretljive. Niko nije imao nikakav negativan komentar niti ruznu rec o usvajanju.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Dragan 1 20/4/2016, 03:35

Isto tako kao Ambra, veoma prijatno iskustvo od strane doktorki.

Dragan 1

Broj poruka : 46
Datum upisa : 18.01.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 20/4/2016, 08:56

Simona, i ja se secam da je ranije bila u tom DZ neka dr sa takvim izjavama, ali mi smo bili tamo par puta i sve je bilo ok.
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od lilymar 20/4/2016, 13:41

Potpisujem takodje DZ Vracar. Nema guzve, brzo se sve zavrsava. Nikad neprijatnih pitanja.
I za konacno usvajanje isli smo sa detetom. U jednom trenutku dok smo cekali izlazi psiholog iz ordinacije i pita nas da li nju cekamo i zbog cega, kazemo joj da je konacno usvajanje, a ona dete za ruku i odvede je u drugu ordinaciju. Posle nikih pet minuta izlazi sa njom umazanom od cokolade i kaze: "Vi ste zavrsili adaptaciju. Cim je ona otisla sa mnom bez i jednog pitanja, znak je da se potpuno prilagodila i da je sigurna." Imala je tad 1,5 godinu i bila kod nas tri meseca.
A secam se da je bila neka dr., mislim psihijatar, pretpostavljam da je bila na zameni, jer ni pre, ni posle toga nije niko negativno reagovao na ovaj DZ.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 20/4/2016, 18:46

Lily kakav dobar fazon sa psihologom Very Happy Very Happy Very Happy
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 20/4/2016, 21:24

lilymar ::...
A secam se da je bila neka dr., mislim psihijatar, pretpostavljam da je bila na zameni, jer ni pre, ni posle toga nije niko negativno reagovao na ovaj DZ.

E dobro je... mada jadni ljudi gde god da je otišla Very Happy Nekako su postovi gde se ranije pisalo o tome nestali sa ove teme pa da ipak upozorim... Znam da su neki ljudi bili šokirani predrasudama na koje su naišli, besni, pokopani njenim komentarima...

E sad meni opet nije najjasnije zašto ljudima smeta da se detaljno pregledaju, mislim ako to radite inače onda stvarno nije potrebno i gledajte da to otaljate... Ali ja baš nisam najredovnija kod svih doktora i meni koliko je smetalo to detaljno pretraživanje toliko i nije. Iako sam znala da kod nas u dz detaljišu, pa šta mi fali da me detaljno pregledaju? Roditeljstvo je svakako vrlo zahtevno psihofizički i dobro je da udjemo u to što zdraviji a ne da imamo većih problema sa sopstvenim zdravljem (a zbog manjih niko neće ni da vam uskrati lekarsko uverenje).
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Gabriela 2/5/2016, 20:52

Hvala svima na informacijama. Nisam znala da to tako ide odnosno da se placa. Znaci odem na salter i prijavim se da sam dosla na sistematski zbog toga i toga ili pre toga pozovem i zakazem. I verovatno tamo na salteru platim. Pretpostavljam na osnovu onoga sto ste napisali da se u jednoj poseti sve zavrsava, verovatno se ceka kod svakog doktora poejdinacno. Ovo sve ponavljam jer u mom domu zdravlja nigde nisam videla bilo kakvo obavestenje ili cenu vezanu za bilo kakve sistematske preglede, a i ne znam proceduru. U svakom slucaju sada imam Vracar ili eventualno Zeleznicku.

Simona, naravno da nije lose to sto kazs o kompletnim sistematskim pregledima. Ja ionako idem na razne sistematske preglede jednom u sest meseci ili jednom godisnje, zavisi sta, najcesce na svoju inicijativu jer sam tako navikla i to podrzavam. Meni zato nije ni potreban neki detaljan pregled u vezi usvajanja nego cisto da dobijem potvrdu za sto krace vreme.


Gabriela

Broj poruka : 55
Datum upisa : 27.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 3/5/2016, 07:48

Gabriela,
pametno što tako radiš. Ja se jedva nateram da idem pa meni ovi pregledi i nisu bili loši. Sad tek imam izgovor da moram uvek nešto oko deteta a za sebe nemam vremena. Dok se povremeno baš ne nateram Wink

Kod nas se išlo u medicinu rada i sve ti oni tamo objasne. Možeš da odeš jednom prethodno. Nama je to i bilo značajno jer smo nosili urin pa da nam to kažu a i da moramo da dodjemo što ranije zbog vadjenja krvi. Takodje su nam rekli koje obrasce da kupimo pa smo i njih doneli. U periodu izmedju pristizanja analiza krvi, urina i ostalih nas su uputili da odemo do banke i uplatimo iznos za pregled i onda donesemo uplatnicu. E sad ako je pregled na Vračaru tako brz onda ne znam kako oni to izvode ali napisaće ti neko drugi.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 7/5/2016, 07:54

Gabriela,
evo jedna priča koja pretpostavljam da može da ohrabri tebe i ostale buduće singl roditelje

http://www.people.com/article/mom-adopts-six-sisters-california?xid=socialflow_facebook_peoplemag
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 16/6/2016, 01:02

Nova sam ovde,nadam se da sam na pravom mestu. U braku sam osam godina, lecili smo se i suprug i ja,ali nista. Mucno je i dugo bilo,ukratko,smucili su nam se lekari. Resili smo da usvojimo dete,predali smo sve, receno nam je da smo ubaceni u bazu u bgu. Samo da cekamo. To je bilo pocetkom maja. Interesuje me smem li da zovem ministarstvo u bgu,da se raspitam? Da ne pomisle da sam luda. Inace '86. sam god. Muz ’84.
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 16/6/2016, 01:03

Nova sam ovde,nadam se da sam na pravom mestu. U braku sam osam godina, lecili smo se i suprug i ja,ali nista. Mucno je i dugo bilo,ukratko,smucili su nam se lekari. Resili smo da usvojimo dete,predali smo sve, receno nam je da smo ubaceni u bazu u bgu. Samo da cekamo. To je bilo pocetkom maja. Interesuje me smem li da zovem ministarstvo u bgu,da se raspitam? Da ne pomisle da sam luda. Inace '86. sam god. Muz ’84.
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 16/6/2016, 08:29

Ja te nisam bas najbolje razumela... ubaceni ste u bazu u Beogradu? Da li to znaci da ste dobili podobnost?
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 16/6/2016, 08:35

Da,dobili smo podobnost krajem aprila.
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 16/6/2016, 09:12

Dobro došla Viktory!

Ako imate podobnost za usvajanje i već ste u jedinstvenoj bazi potencijalnih usvojitelja u Ministarstvu u Beogradu, vi ste već dobar deo puta prošli.
Imate pravo da pozove nadležne u Ministarstvu i da vam provere da li ste upisani i sa kojim podacima, jer nekad se desi da kriterijumi u bazi nisu oni koje su parovi naveli prilikom procene.

Srećno i javi da li si zvala.

Very Happy
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BabyBear 16/6/2016, 10:25

Dobrodosla Viktory i svu srecu vam zelim c
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 16/6/2016, 12:22

Viktory,
dobrodošlica i od mene :) Mislim da leti centri za socijalni rad slabije rade zbog odmora no pretpostavljam da će od jeseni biti poziva. No proveri u ministarstvu kako Snedra reče. Ja sam baš proverala šta su napisali i čudom se čudila jer mi uopšte nismo tako naveli... Hteli smo nakon šest meseci da idemo da menjamo i proširimo zahteve ali dobismo poziv za Viktora pre toga pa nismo ni menjali. Ali svakako bi bilo dobro da znate da li se ono što želite poklapa sa onim što piše u tom registru jer to može da bude razlog da ne dobijate pozive... Javi kako se sve razvija :)

BabyBear,
da li možda i vi razmišljate o usvajanju?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BabyBear 16/6/2016, 14:59

Ne znam sta bih ti rekla Simona. Mi smo, cim smo se upoznali, rekli dogovorili deca pa bilo kako.
Jos uvek se nadamo da bi nesto iz vto moglo da se desi, ali nismo ni protiv price o usvajanju kad/ako to bude doslo na red. Znam da je i za to potrebno puno vremena ali videcemo Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 16/6/2016, 16:01

BabyBear,
navijam za vas srca radost radost igracice srca

I izvinjavam se ako sam bila indiskretna. Ne bih upitala inače, naravno da ljudi mogu ovde i da dodju da nas podržavaju/posavetuju/kritikuju i ako nisu iz priče o usvajanju, i dolaze... Nego bar ja tebe nekako doživljavam kao nekonvencionalnu, volim da čitam tvoje postove. I mislim da bi stoga bila sjajna usvojena majka. Što ne znači da nećeš biti i sjajna biološka majka. Kako se kockice slože, važno je da postanete roditelji kad je to vaš dogovor. Kada to postanete sigurno ćete prepoznati da je bilo i pravo vreme i pravi način (bar ja svoje majčinstvo tako doživljavam pa nekako mislim da je i kod drugih ljudi tako).
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 16/6/2016, 20:19

Hvala vam mnogo. Danas su nas zvali iz naseg centra, da pitaju hocemo li decaka od tri godine. Jos sam u soku. Placem vec tri sata. Moj muz je pricao sa pravnicom,ja sam spavala,posto sam izasla iz trece smene. Neverovatno, osecaj je neopisiv. Svima od srca zelim da osete isto. Sutra treba da javimo sta smo se dogovorili. Hocemo,naravno.😊😁😂
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 16/6/2016, 20:44

Divno Viktory... srca Slično je bilo kod nas, ja sam stalno zurila u telefon čekajući na poziv a baš tog jutra kad je stigao otišla sam kod lekara i ni na kraj pameti mi poziv nije bio. I zvali su mog supruga pa mi on javio, šta je bilo kod lekara kasnije ja se više ne sećam a mislim da nisam znala ni tada, ko zna šta je lekar mislio Very Happy Uglavnom, želim vam da i dalji tok bude baš kao kod nas - Prvi i Pravi poziv... Navijam...

radost igracice b d vv
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 35 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu