KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

+79
Dora1
BabyBear
Bobac
Mrki92
Mimi12
Vanja80
masato
Danijellla
alex11
jelenko
Magnolie
AriesGirl
tatjanica
Ancica 87
Vecka
Sanjci87
libertte
Vilhelmina
Smrdica
saska1
pluton1
jelena*mama2andjela*
cicifu
Sofija Veks
dragana76ns
d77
smarija
Niny
Stenli
ragaco
Klarica
KoMetaK
tetreb
fmala
ivka
zvoncica36
JecaPereca
lenabeograd
nitnica
Tinche
noja
plavaptica
fight&faith
darling_buds
Ninche
bulevarka
Ema78
lolipop
pegaz
Leda
jagodica
heart84
maki79
mijaki
darija79
Botox
bebko
lilly13
nina26
maus
Orline
nena86
lena
Amora
cipiripi
dajka
dr mali pariz
nesalela
catherine290505
buby
nena beba
Nefertari
zoxa
Lily
nabla
HappyGirl
Admin
mijica
Kata
83 posters

Strana 5 od 12 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od mijaki 18/7/2012, 14:46

evo i mene opet, da slucajno ne propustim neki test, posto sam prekjuce radila UZ, i doktor rekao da mi ne treba tripl jer je Double bio dobar, ja sam naravno uradila i Tripl!
evo rezultata, necu ni pokazivati doktoru posto je Dariji lekar rekao da je njen dobar, pa sam uporedjivala i to je otprilike to! Embarassed
nemojte da me grdite, volim da se analiziram, sta cu...

AFP 59,4 corr MoM 1,39
uE3 0,997 corr MoM 1,13
HCG 29749 corr MoM 1,24

tr 21 risk 1:2755
age risk 1:599
risk for trisomy 18 is less than 1:10.000 low risk
the corrected MoM AFP (1,39) is located in the low risk area for neural tube defects.

eto, ja cenim da je ovo bas onako lepo....

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Leda 20/7/2012, 20:10

Pozdrav svima!
Radila sam dabl i povisen mi je fb-hcg (103,0 ng/ml tj. 2,94 Corr. MoM); PAPP-A je 5,2 mlU/ml tj. 1,48 Corr.MoM. Ultrazvucni nalazi su u redu.
E sad, posto sam radila donaciju jc, dabl je radjen prema godinama donatorke (1992 mada su oni pogresno napisali 1993-valjda to ne menja mnogo rezultat) i svi rizici su "below cut off".
Nista mi nije jasno. Kako je moguce da sa tolikim odstupanjem free bete (skoro 3 puta) od medijane (ili kako se vec zove) krajnji rezultati budu okej?
Kako onda kod mladih trudnica otkrivaju povecan rizik na neku od trizomija koje su obuhvacene ovim testom?
Razgovarala sam sa geneticarkom, cak i sa "komisijom" iz Palmoticeve.
Geneticarka mi je rekla da povecan fb-hcg moze imati veze sa Daunom, sa posteljicom ali i sa "Suncem i Mesecom". Ginekolog mi je predlozila tripl (zakazala sam). Iz Palmoticeve su mi, takodje, rekli da sacekamo rezultate
tripla; oni se nadaju da nece morati AC da se radi ali ja strepim. Imam 43 godine, ovo mi je"zadnji voz", jedva sam dosla do ove trudnoce a AC je ipak invazivna metoda. Najgore ce biti ako tripl bude "nejasan", ni tamo ni 'vamo. I sta onda odluciti? Mislim da vec imam nocne more.
P.S. Mijaki, bravo za dobre rezultate testova. I uzivaj draga u trudnoci, opusti se, imas sve razloge za to.

Leda

Broj poruka : 5
Datum upisa : 09.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od mijaki 20/7/2012, 21:17

Leda, sacekaj tripl, a posle ces videti, i ne brini za AC, ako geneticari budu za to da se radi, rizik zaista nije veliki...mnogo devojaka na forumu je radilo i sve je uvek bilo ok, barem koliko sam ja uspela da ispratim!
osmeh srce


mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od pegaz 31/7/2012, 18:34

Leda, Mijaki poljubac
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Leda 2/8/2012, 17:11

Mijaki, Pegaz srca

Leda

Broj poruka : 5
Datum upisa : 09.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od lolipop 7/8/2012, 14:18

Evo i mene sa rezultatom dabl testa (odnosno screening metode):
ajde prvo UZV metodu:
CRL 6,58 cm
Gestacijska dob : 12+6
Nuhalni nabor 1,71 mm

Bijohemijski biljezi i korigirane MoM vrijednosti

B-hcg 29 ng/ml 0,91 mom
PAPP-A 2,4 mlU/ ml 1,01 mom

T21 (biohemijski rizik+NT) 1:9924 rizik manji od graničnog
Biohemijski test 1:2664 rizik manji od graničnog
Rizik na trizomiju 13/18+NT <1:10000 rizik manji od graničnog
Starosni rizik 1:345

E sad dok ja sa onom guskom od doktorice pričah sve super, sve idealno, sve bajno, i na kraju kraljica mi stavi pečat i potpis na RIZIK VEĆI OD GRANIČNOG.

Jeste da se u ove pojedine stvari ne razumijem, ali šta je meni ovdje taj rizik veći od graničnog, stvarno ne kontam Shocked Poredila sam dosta drugih rezultata, i vidim da su moji solidni, tako da nemam pojma šta ova guska od doktorice hoće, ili ja stvarno ne razumijem?

lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Orline 7/8/2012, 14:41

orline ::
UZ 12+2, CRL 58.2mm, NT 1.19 MoM 0.78

PAPP-A 1.32 Corr.MoM 0.83
hCG 22.9 ng/ml MoM 0.63

Rizik godina (40) 1: 74
Bioch. risk + NT 1:4083 below cut-off
Trisomy 13/18 + NT <1:10000 below cut- off

Loli, nije meni tu nešto jasno, evo kopirah moje, meni još rizik godina vidiš koliko je.
A kad sam dobila papir na njemu bila jedna tabela i moji rezultati svi bili u zelenom. Kad su u žutim poljima onda je granično, u crvenim poljima su iznad graničnog.
Tako da mi nije jasno što tvoja dr napisa tako? Nisi je pitala?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od lolipop 7/8/2012, 14:44

Ček Orle slikaću ti, nije napisala, nego stavila pečat na to kockicu, ali da ne zamišljaš slikaću
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od lolipop 7/8/2012, 14:51

[img]Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Img0470vyh [/img]
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Orline 7/8/2012, 14:54

Ma idi bre, lolić Laughing
Prava si trudnica.
Viš da ti je onaj mali pravougaonik na tabeli u zelenom polju lol!
A pečat je stavljen dole onako, kao pečat ustanove što ide ne dno. To je inače "legenda" za tumačenje rezultata na dnu. Ič ne brini, pozelenela si
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od lolipop 7/8/2012, 14:54

Jel vidiš, gore sve lijepo otkucano da je rizik manji od graničnog, osim za godine gdje ništa ne piše. A onda dole na dnu parira, tri kockice, valjda ukupni rizik, šta li, i ladno mi žena stavila pečat na taj gdje je rizik veći od graničnog, ja zbunjena. Giši proslijedila nalaz, on kaže super je, pa sad ko je ovdje lud, ne znam.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Orline 7/8/2012, 14:56

Je l' OK? lol!
Ja mislila ona ti rekla da je povišen rizik. Ma kakvi, super su ti rezultati Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 275568
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od lolipop 7/8/2012, 14:57

orline ::Ma idi bre, lolić Laughing
Prava si trudnica.
Viš da ti je onaj mali pravougaonik na tabeli u zelenom polju lol!
A pečat je stavljen dole onako, kao pečat ustanove što ide ne dno. To je inače "legenda" za tumačenje rezultata na dnu. Ič ne brini, pozelenela si

Ma stani bolan, ja sam bosanka Very Happy , pa pride trudna lol!

Ja sam mislila da je onaj sitni pravougaonik samo za godine. Jbt, sad mi je lakše.

ko da legendu nikad vidila nisam lol!
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Orline 7/8/2012, 14:58

Ma super je, bona Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 275568
Meni dole nisko stoji potpis, gdje je tebi pečat, samo malo iznad- to ti je pečat ustanove, kao na otpusnim listama što se dole stavlja
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Orline 7/8/2012, 14:59

Duša si ti moja. Very Happy
Trudne bosanke su najbolje Laughing
Ja sam muža ubijedila da se restoran drukčije zove ba se ubio tražeći, iako je odrastao u tom kraju. Da ne odemo off, bitno je da je sunce super.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od lolipop 7/8/2012, 15:02

lolipop :: , pa sad ko je ovdje lud, ne znam.

A ja Boga mi lol!

Ćuti, lakše mi je, stvarno sam utripovala, pravo. U pravu si , pišemo se na drugoj temi, ćakulamo na Klubu usne
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Orline 7/8/2012, 15:03

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 582639
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od heart84 7/8/2012, 16:25

Loliska dobri ti rezultati nemas brige Very Happy
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Ema78 10/12/2012, 15:38

Danas sam radila dabl test, rezultati sutra, ali meni je ipak najverodostojnije misljenje mog lekara. Sto se tice uz nalaza izgleda ovako: CRL 69mm, vratna brazda 1.6 mm, starost trudnoce 13.0 nedelja. DR kaze da je sve u redu i da na sledecu kontrolu mogu i za 10 nedelja ?!

Inace, radila sam u NF, prijatno sam iznenadjena osobljem, nisam dugo ni cekala. Sestra u laboratoriji je isto bila jako ljubazna, tako da je moj opsti utisak dobar, posto sam otisla sa predrasudama jer je moja sestra imala jako lose iskustvo.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Ema78 12/12/2012, 13:44

Stigli su mi rezultati dabl testa, sve je ok, prisutna je nosna kost. Celokupan test izgleda ovako:

fb HCG 22,3 ng/ml 0.70 Corr.Mom
PAPP-A 2,4 mlU/ ml 0,63 Corr.Mom
CRL 69 mm
NT 1.60 mm 0,92 MoM
nasal bone present

biochem.rick + NT below cut off 1: 6964
double test below cut off 1: 1436
trisomy 13/18 + NT below cut off < 1: 10 000
age risk 1: 317

tezina: 64 kg, nisam pusac, niti dijabeticar


U svakom slucaju, kada za to dodje vreme, uradicu 4d uz.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od bulevarka 12/12/2012, 19:57

Ćao devojke evo i ja da dodam još nešto korisno za prvi ekspertni UZ.
Naime pored toga što se što se na njemu gleda razvitak svih organa kod bebe ( moždana struktura, kičma, abdomen , ruke i noge sa prstićima, želudac, slezina , bešika itd .) najbitnije je da se utvrde sledeće četiri stvari :
1. Debljina kožnog nabora iza bebiog vrata
2. Protok kroz duktus venosos ploda
3. Postojanje nosne kosti i
4. Protok kroz trikuspidalni zalistak ploda

Nakon UZ se odmah ( ja sam išla isti dan da vadim krv) radi dabl test tj . kontrola free bete HCG i PAPP-a.

Početni rizik od hromozomopatija se zasniva na starosti majke a korigovani na starosti majke i rezultatima dobijenim nakon pregleda prethodno navedene četiri najbitnije stvari .

evo moj primer da bude jasnije
Moj početni inicijalni rizik zbog godina je 1:348
a korigovani rizici sa rezultatima četiri najbitnije stvari
Rizik Trizomija 21 --- 1:3120 (rizik na Daunov sindrom)
Rizik Trizomija 18-13 ---- 1:339975 ( rizik na Edward i Patau sindrom )

što u prevodu znači da 1 žena od 348 , koja je mojih godina može da ima ove rizike ali kada se uvrste parametri, mogućnost od rizika je mnogo manja i sa takvim rezultatima parametara 1 žena od 3120 može da dobije bebu sa Daunom a 1 žena od 339975 može da dobije bebu sa Edward i Patau .
Na osnovu svega navedenog , jer su rezultati odlični , aminocinteza se ne preporučuje jer ona sama po sebi nosi rizik 1:200 po pitanju pobačaja ili oštećenja ploda što je mnogo veći rizik nego što sam ja dobila sa mojim parametrima.
Zato bih vam toplo preporučila da stvarno odete kod eskperta za UZ jer nije baš svejedno ko će vam uzimati mere bebe i gledati najbitnije parametre.
Ja sam bila kod divne dr u Novom Sadu za koju su mi svi rekli da je najbolja po pitanju ekspertnog UZ .
Uf al sam se raspisala , nadam se da sam vam rastumačila neke stvari i pomogla .

bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Ema78 13/12/2012, 06:14

Hvala Bulevar !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od bulevarka 13/12/2012, 12:00

Emice ti i ja se pratimo i u trudnoći i u postovima Laughing .
Drago mi je za dobre rezove pa idemo dalje sa našim bebicama .
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Ninche 19/12/2012, 11:40

Imam i ja brzinsko pitanje - ja bih isla na biopsiju horionskih resica... da li je neko radio (u BG), gdje i kakva su iskustva... Kad uopste trebam to da radm - sa punih 10 sedmica, ili u 10toj sedmici, to mi nikad nece biti jasno... (ako sam promashila temu, slobodno prebacite post tamo gdje spada :) )
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od darling_buds 10/1/2013, 12:41

Ema78 ::Inace, radila sam u NF, prijatno sam iznenadjena osobljem, nisam dugo ni cekala. Sestra u laboratoriji je isto bila jako ljubazna, tako da je moj opsti utisak dobar, posto sam otisla sa predrasudama jer je moja sestra imala jako lose iskustvo.

Ema, napisi, molim te, kako izgleda cela procedura u Frontu i ko ti je radio AC. mene to ceka, a nikoga nisam nasla da je radio u Frontu...
darling_buds
darling_buds

Broj poruka : 181
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 12 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu