KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

+79
Dora1
BabyBear
Bobac
Mrki92
Mimi12
Vanja80
masato
Danijellla
alex11
jelenko
Magnolie
AriesGirl
tatjanica
Ancica 87
Vecka
Sanjci87
libertte
Vilhelmina
Smrdica
saska1
pluton1
jelena*mama2andjela*
cicifu
Sofija Veks
dragana76ns
d77
smarija
Niny
Stenli
ragaco
Klarica
KoMetaK
tetreb
fmala
ivka
zvoncica36
JecaPereca
lenabeograd
nitnica
Tinche
noja
plavaptica
fight&faith
darling_buds
Ninche
bulevarka
Ema78
lolipop
pegaz
Leda
jagodica
heart84
maki79
mijaki
darija79
Botox
bebko
lilly13
nina26
maus
Orline
nena86
lena
Amora
cipiripi
dajka
dr mali pariz
nesalela
catherine290505
buby
nena beba
Nefertari
zoxa
Lily
nabla
HappyGirl
Admin
mijica
Kata
83 posters

Strana 6 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od lolipop 7/8/2012, 14:18

Evo i mene sa rezultatom dabl testa (odnosno screening metode):
ajde prvo UZV metodu:
CRL 6,58 cm
Gestacijska dob : 12+6
Nuhalni nabor 1,71 mm

Bijohemijski biljezi i korigirane MoM vrijednosti

B-hcg 29 ng/ml 0,91 mom
PAPP-A 2,4 mlU/ ml 1,01 mom

T21 (biohemijski rizik+NT) 1:9924 rizik manji od graničnog
Biohemijski test 1:2664 rizik manji od graničnog
Rizik na trizomiju 13/18+NT <1:10000 rizik manji od graničnog
Starosni rizik 1:345

E sad dok ja sa onom guskom od doktorice pričah sve super, sve idealno, sve bajno, i na kraju kraljica mi stavi pečat i potpis na RIZIK VEĆI OD GRANIČNOG.

Jeste da se u ove pojedine stvari ne razumijem, ali šta je meni ovdje taj rizik veći od graničnog, stvarno ne kontam Shocked Poredila sam dosta drugih rezultata, i vidim da su moji solidni, tako da nemam pojma šta ova guska od doktorice hoće, ili ja stvarno ne razumijem?

lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Orline 7/8/2012, 14:41

orline ::
UZ 12+2, CRL 58.2mm, NT 1.19 MoM 0.78

PAPP-A 1.32 Corr.MoM 0.83
hCG 22.9 ng/ml MoM 0.63

Rizik godina (40) 1: 74
Bioch. risk + NT 1:4083 below cut-off
Trisomy 13/18 + NT <1:10000 below cut- off

Loli, nije meni tu nešto jasno, evo kopirah moje, meni još rizik godina vidiš koliko je.
A kad sam dobila papir na njemu bila jedna tabela i moji rezultati svi bili u zelenom. Kad su u žutim poljima onda je granično, u crvenim poljima su iznad graničnog.
Tako da mi nije jasno što tvoja dr napisa tako? Nisi je pitala?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od lolipop 7/8/2012, 14:44

Ček Orle slikaću ti, nije napisala, nego stavila pečat na to kockicu, ali da ne zamišljaš slikaću
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od lolipop 7/8/2012, 14:51

[img]Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Img0470vyh [/img]
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Orline 7/8/2012, 14:54

Ma idi bre, lolić Laughing
Prava si trudnica.
Viš da ti je onaj mali pravougaonik na tabeli u zelenom polju lol!
A pečat je stavljen dole onako, kao pečat ustanove što ide ne dno. To je inače "legenda" za tumačenje rezultata na dnu. Ič ne brini, pozelenela si
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od lolipop 7/8/2012, 14:54

Jel vidiš, gore sve lijepo otkucano da je rizik manji od graničnog, osim za godine gdje ništa ne piše. A onda dole na dnu parira, tri kockice, valjda ukupni rizik, šta li, i ladno mi žena stavila pečat na taj gdje je rizik veći od graničnog, ja zbunjena. Giši proslijedila nalaz, on kaže super je, pa sad ko je ovdje lud, ne znam.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Orline 7/8/2012, 14:56

Je l' OK? lol!
Ja mislila ona ti rekla da je povišen rizik. Ma kakvi, super su ti rezultati Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 275568
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od lolipop 7/8/2012, 14:57

orline ::Ma idi bre, lolić Laughing
Prava si trudnica.
Viš da ti je onaj mali pravougaonik na tabeli u zelenom polju lol!
A pečat je stavljen dole onako, kao pečat ustanove što ide ne dno. To je inače "legenda" za tumačenje rezultata na dnu. Ič ne brini, pozelenela si

Ma stani bolan, ja sam bosanka Very Happy , pa pride trudna lol!

Ja sam mislila da je onaj sitni pravougaonik samo za godine. Jbt, sad mi je lakše.

ko da legendu nikad vidila nisam lol!
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Orline 7/8/2012, 14:58

Ma super je, bona Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 275568
Meni dole nisko stoji potpis, gdje je tebi pečat, samo malo iznad- to ti je pečat ustanove, kao na otpusnim listama što se dole stavlja
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Orline 7/8/2012, 14:59

Duša si ti moja. Very Happy
Trudne bosanke su najbolje Laughing
Ja sam muža ubijedila da se restoran drukčije zove ba se ubio tražeći, iako je odrastao u tom kraju. Da ne odemo off, bitno je da je sunce super.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od lolipop 7/8/2012, 15:02

lolipop :: , pa sad ko je ovdje lud, ne znam.

A ja Boga mi lol!

Ćuti, lakše mi je, stvarno sam utripovala, pravo. U pravu si , pišemo se na drugoj temi, ćakulamo na Klubu usne
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Orline 7/8/2012, 15:03

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 582639
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od heart84 7/8/2012, 16:25

Loliska dobri ti rezultati nemas brige Very Happy
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Ema78 10/12/2012, 15:38

Danas sam radila dabl test, rezultati sutra, ali meni je ipak najverodostojnije misljenje mog lekara. Sto se tice uz nalaza izgleda ovako: CRL 69mm, vratna brazda 1.6 mm, starost trudnoce 13.0 nedelja. DR kaze da je sve u redu i da na sledecu kontrolu mogu i za 10 nedelja ?!

Inace, radila sam u NF, prijatno sam iznenadjena osobljem, nisam dugo ni cekala. Sestra u laboratoriji je isto bila jako ljubazna, tako da je moj opsti utisak dobar, posto sam otisla sa predrasudama jer je moja sestra imala jako lose iskustvo.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Ema78 12/12/2012, 13:44

Stigli su mi rezultati dabl testa, sve je ok, prisutna je nosna kost. Celokupan test izgleda ovako:

fb HCG 22,3 ng/ml 0.70 Corr.Mom
PAPP-A 2,4 mlU/ ml 0,63 Corr.Mom
CRL 69 mm
NT 1.60 mm 0,92 MoM
nasal bone present

biochem.rick + NT below cut off 1: 6964
double test below cut off 1: 1436
trisomy 13/18 + NT below cut off < 1: 10 000
age risk 1: 317

tezina: 64 kg, nisam pusac, niti dijabeticar


U svakom slucaju, kada za to dodje vreme, uradicu 4d uz.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od bulevarka 12/12/2012, 19:57

Ćao devojke evo i ja da dodam još nešto korisno za prvi ekspertni UZ.
Naime pored toga što se što se na njemu gleda razvitak svih organa kod bebe ( moždana struktura, kičma, abdomen , ruke i noge sa prstićima, želudac, slezina , bešika itd .) najbitnije je da se utvrde sledeće četiri stvari :
1. Debljina kožnog nabora iza bebiog vrata
2. Protok kroz duktus venosos ploda
3. Postojanje nosne kosti i
4. Protok kroz trikuspidalni zalistak ploda

Nakon UZ se odmah ( ja sam išla isti dan da vadim krv) radi dabl test tj . kontrola free bete HCG i PAPP-a.

Početni rizik od hromozomopatija se zasniva na starosti majke a korigovani na starosti majke i rezultatima dobijenim nakon pregleda prethodno navedene četiri najbitnije stvari .

evo moj primer da bude jasnije
Moj početni inicijalni rizik zbog godina je 1:348
a korigovani rizici sa rezultatima četiri najbitnije stvari
Rizik Trizomija 21 --- 1:3120 (rizik na Daunov sindrom)
Rizik Trizomija 18-13 ---- 1:339975 ( rizik na Edward i Patau sindrom )

što u prevodu znači da 1 žena od 348 , koja je mojih godina može da ima ove rizike ali kada se uvrste parametri, mogućnost od rizika je mnogo manja i sa takvim rezultatima parametara 1 žena od 3120 može da dobije bebu sa Daunom a 1 žena od 339975 može da dobije bebu sa Edward i Patau .
Na osnovu svega navedenog , jer su rezultati odlični , aminocinteza se ne preporučuje jer ona sama po sebi nosi rizik 1:200 po pitanju pobačaja ili oštećenja ploda što je mnogo veći rizik nego što sam ja dobila sa mojim parametrima.
Zato bih vam toplo preporučila da stvarno odete kod eskperta za UZ jer nije baš svejedno ko će vam uzimati mere bebe i gledati najbitnije parametre.
Ja sam bila kod divne dr u Novom Sadu za koju su mi svi rekli da je najbolja po pitanju ekspertnog UZ .
Uf al sam se raspisala , nadam se da sam vam rastumačila neke stvari i pomogla .

bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Ema78 13/12/2012, 06:14

Hvala Bulevar !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od bulevarka 13/12/2012, 12:00

Emice ti i ja se pratimo i u trudnoći i u postovima Laughing .
Drago mi je za dobre rezove pa idemo dalje sa našim bebicama .
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Ninche 19/12/2012, 11:40

Imam i ja brzinsko pitanje - ja bih isla na biopsiju horionskih resica... da li je neko radio (u BG), gdje i kakva su iskustva... Kad uopste trebam to da radm - sa punih 10 sedmica, ili u 10toj sedmici, to mi nikad nece biti jasno... (ako sam promashila temu, slobodno prebacite post tamo gdje spada :) )
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od darling_buds 10/1/2013, 12:41

Ema78 ::Inace, radila sam u NF, prijatno sam iznenadjena osobljem, nisam dugo ni cekala. Sestra u laboratoriji je isto bila jako ljubazna, tako da je moj opsti utisak dobar, posto sam otisla sa predrasudama jer je moja sestra imala jako lose iskustvo.

Ema, napisi, molim te, kako izgleda cela procedura u Frontu i ko ti je radio AC. mene to ceka, a nikoga nisam nasla da je radio u Frontu...
darling_buds
darling_buds

Broj poruka : 181
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od fight&faith 10/1/2013, 14:48

Ninche ::Imam i ja brzinsko pitanje - ja bih isla na biopsiju horionskih resica... da li je neko radio (u BG), gdje i kakva su iskustva... Kad uopste trebam to da radm - sa punih 10 sedmica, ili u 10toj sedmici, to mi nikad nece biti jasno... (ako sam promashila temu, slobodno prebacite post tamo gdje spada :) )

Ja sam radila u NF kod prof. Ž. Mikovića. Injekcijom se uzima uzorak horionskih čupica koje su genetski identične bebi. Materijal sam nosila u Palmotićevu, rezlitati su bili gotovi za nekoliko dana. Na rezultatu saznaš da li je u pitanju normalni hromozomski komplement i kog je pola beba. Mislim da mora da se analiza uradi do 11-12 nedelje dok postoje horionske čupice koje se mogu anlizirati. Bitno je da ti ovu analizu radi neko stručan da ne bi došlo do pobačaja.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Ninche 10/1/2013, 14:56

fightandfaith ::
Ninche ::Imam i ja brzinsko pitanje - ja bih isla na biopsiju horionskih resica... da li je neko radio (u BG), gdje i kakva su iskustva... Kad uopste trebam to da radm - sa punih 10 sedmica, ili u 10toj sedmici, to mi nikad nece biti jasno... (ako sam promashila temu, slobodno prebacite post tamo gdje spada :) )

Ja sam radila u NF kod prof. Ž. Mikovića. Injekcijom se uzima uzorak horionskih čupica koje su genetski identične bebi. Materijal sam nosila u Palmotićevu, rezlitati su bili gotovi za nekoliko dana. Na rezultatu saznaš da li je u pitanju normalni hromozomski komplement i kog je pola beba. Mislim da mora da se analiza uradi do 11-12 nedelje dok postoje horionske čupice koje se mogu anlizirati. Bitno je da ti ovu analizu radi neko stručan da ne bi došlo do pobačaja.

Hvala draga, narucena sam iducu srijedu u Jevremovoj, kod Ljubica... bicu 9+5 kazu da je to taman kako treba... cuvaj mi fige :)
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od fight&faith 10/1/2013, 14:58

Biće sve OK. Samo posle toga miruj par dana. Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od plavaptica 10/1/2013, 15:12

Darling, ja sam radila Dabl u NF prosle godine u decembru, pretpostavljam da se nista nije promenilo od tada. Treba da zakazes vec sada jer se desava da nemaju termina bar je tako bilo sa nekim trudnicama kad sam ja zakazivala, mozes i telefonom. Radi se u 12 nedelji mada moze izmedju 11 i 13. Dolazis u zakazano vreme na uz. Radi se na 4. spratu na patologili trudnoce. Tu detaljno pregledaju bebu, izmere duzinu, pregledaju organe, najvise srce i protoke, izmere debljinu nabora odn. Nt, provere da li se vidi nosna kost....Sutradan dajes krv na analizu za hormone Beta Hcg i Pappa. rezultati budu kroz par dana( mene kacila Nova Godina). To je to ukratko.
Ne znam da li te interesuje Ac kako si napisala ili je to lapsus, u svakom slucaju verovatno ti nece trebati. Ako ipak budes radila tu smo da podelimo i to iskustvo.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Ema78 10/1/2013, 16:55

darling_buds ::
Ema78 ::Inace, radila sam u NF, prijatno sam iznenadjena osobljem, nisam dugo ni cekala. Sestra u laboratoriji je isto bila jako ljubazna, tako da je moj opsti utisak dobar, posto sam otisla sa predrasudama jer je moja sestra imala jako lose iskustvo.

Ema, napisi, molim te, kako izgleda cela procedura u Frontu i ko ti je radio AC. mene to ceka, a nikoga nisam nasla da je radio u Frontu...




Evo ovako, u dz sam dobila uput,istog dana pozvala NF i zakazali su mi preko telefona, koji imas na njihovom sajtu. Otisla sam tamo, kabinet se nalazi na medjuspratu sa leve strane, usla unutra i predala uput i rekla sta treba. Jedna od sestara je bila neljubazana, druga ok. sacekas malo, prozovu te i udjes unutra sa jos 5'6 zena, koje su tu iz raznoraznih razloga. Sam pregled se radi abdominalno, meni je radio neki dr Aleksandar, ne secam se sada prezimena, mladji lik potpuno opusten, onako tamnoput i tamnokos, nosi naocare. Posle toga, odes do laboratorije, nalazi se na istom tom " medjuspratu", ali skroz desno, iza coska sto bi rekli. Tu se izvadi krv, sestra je bila skroz ok, i kazu ti kada da dodjes po rezultate. I to je to. Sam uz traje nesto duze,ali doktor se svo vreme salio sa mnom, cak je posle naleteo na mene u laboratoriji i isto bio jako prijatan.
Moja savet je da dodje s malo ranije, nekih desetak minuta i da odmah pokusas da predas uput. Ja sam kasnila nekih 15 min, tada je bio onaj kolaps zbog snega, malo mi se drala ta neljubazna sestra, ali nisam cekala duze od pola sata. E da, besika treba da bude apsolutno prazna ispiski se neposredno pre uz. WC je pored laboratorije, iza lifta i samo da znas da nemas gde da ostavis jaknu il itorbu, nema sapuna, wc papira niti boli cega cime mozes da obrises ruke.
Sam nalaz ti ne tumace, to radi nadlezni ginekolog. Ali, mozes i sama da vidis, imas grafikon sa leve strane nalaza, i crni kvadratic treba da se nalazi u zelenom polju.


Nadam se da nisam preterala sa detaljima. Very Happy
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 6 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu