KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

+79
Dora1
BabyBear
Bobac
Mrki92
Mimi12
Vanja80
masato
Danijellla
alex11
jelenko
Magnolie
AriesGirl
tatjanica
Ancica 87
Vecka
Sanjci87
libertte
Vilhelmina
Smrdica
saska1
pluton1
jelena*mama2andjela*
cicifu
Sofija Veks
dragana76ns
d77
smarija
Niny
Stenli
ragaco
Klarica
KoMetaK
tetreb
fmala
ivka
zvoncica36
JecaPereca
lenabeograd
nitnica
Tinche
noja
plavaptica
fight&faith
darling_buds
Ninche
bulevarka
Ema78
lolipop
pegaz
Leda
jagodica
heart84
maki79
mijaki
darija79
Botox
bebko
lilly13
nina26
maus
Orline
nena86
lena
Amora
cipiripi
dajka
dr mali pariz
nesalela
catherine290505
buby
nena beba
Nefertari
zoxa
Lily
nabla
HappyGirl
Admin
mijica
Kata
83 posters

Strana 10 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od d77 21/6/2014, 15:13

Vilh, a gde si radila UZ i Dabl?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Vilhelmina 21/6/2014, 23:43

U Visegradskoj
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od BiKsi :) 23/6/2014, 17:13

Vilhelmina, pa to je totalno neozbiljno s njihove strane. Svasta. Rolling Eyes No, bitno da si ti dobro i da rastete fino!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Vilhelmina 1/7/2014, 16:03

e evo samo da javnem, sve je to ok, a savet za trudnice koje nose dve bebe i vratile se sa dabl testa: ako su dve bebe, dabl test je bezveze skroz raditi uopste, treba u 16. nedelji raditi Q test, on je jedini merodavan. Dalje, ako je Bhcg nesto los, to kao nije bas dobro ili ako je taj PAPP-A prenizak, ni to nije bas dobro, ni ako je NT los, ni to nije bas dobro, ali ako je PAPP-A previsok, a dve su bebe, to je onda verovatno sve skroz ok :)
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od libertte 9/2/2015, 14:44

Drage moje treba mi vaša pomoć. 5.2. sam radila double test,u trudnoći od 13+2. Na UZ je po rečima doktorke sve bilo super i ona nije očekivala loše rezultate double testa krvi. Međutim, ispostavilo se da su loši: NT-1,6mm, CRL-71mm, fb-hCG-110ng/ml (3,34 MoM), PAPP-A 3,6 mlU/ml (0,64 MoM). Biochem. risk +NT-1:167, Double test >1:50, Age risk 1:150. Po rečima doktorke, ti rezultati su verovatno takvi zato što su mi bila ubačena tri embriona a jedan je preživeo. Predlaže mi da uradim amniocentezu ili placentocentezu. Treba brzo da odlučim, pa vas molim za iskustva i informacije, koja je razlika između ova dva postupka? Mane, prednosti i sl.

Hvala unapred!
libertte
libertte

Broj poruka : 64
Datum upisa : 14.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Sanjci87 7/5/2015, 01:32

Devojke treba mi mali savet pomoc radila sam dabl test koji ispada da nije bajan..ovo mi je treca trudnoca,dve biohemijske..pod terapijom zbog svega...

Dr salje me na amniocintezu naravno kao buducim roditeljima ulili su nam strah u kosti raznim pricama...
Ako neko malo da protumaci,ne ide mi se na amniocintezu...

fb-hCG 30ng/ml 0,76corr.mom
PAPP-A 1,14 mIU/ml  0,53corr mom (zbog ovih markera salju me na amnio)
Crl 55.5
12+0
Nt 1,20mm
0,82MoM

bIOCHEM RISK +nt ,1:10000
Double test 1:1994
Age rick 1:783
Trisomz 13/18+NT
<1:10000
Ipod svega pise below cut off

Imam 28god na AC mi ne ide..jer mi se trudnoca vodi kao visokorizicna...da li inekcije progesteron depo,utrogestana,eutiroksa,bensedina,glukofaza ili krvarenje koje sam imala u to vreme priblizno moze uticati na rezultat dabla...


Poslednji izmenio Sanjci87 dana 7/5/2015, 20:02, izmenjeno ukupno 1 puta
Sanjci87
Sanjci87

Broj poruka : 112
Godina : 36
Datum upisa : 08.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Vecka 7/5/2015, 04:35

Ne razumem se tacno, ali znam da je meni tu koc pappa 0,45 mom a valjda treba biti oko 1, i nisu me slali na amino. Radila sam tripl test. Jesi li bila kod geneticara?
Mislim da ta terapija ne utice na rezultat, meni su rekli da nd utice ali nisam bas takvu terapiku imala.
Planiras li da se posavetujes sa jos nekim dr?

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od KoMetaK 7/5/2015, 13:13

Sanjci, prvo cestitke za trudnocu! Nisi nam se hvalila do sada!

Ja ne znam koje vrednosti Pappa su dobre, iskreno, ali mislim da samo ta vrednost ne znaci nista. Racuna se sa merama sa UZ za NT femur i ne znam sta bese jos. Kako sam ja shvatila, najvaznije je da su ovi rizici ispod niski, a kod tebe definitivno jesu, mada, cini mi se da nisu preracunavani i korigovani sa rezultatima UZ i analizama iz krvi.

NE znam kod kog dr si bila, ali, kako shvatih da si iz NS ili okoline, odi kod prof NOvakov, mislim da je ona najbolja u Srbiji, a u NS-u bez premca i to sto kaze ona je zakon. Kao sto sam vec pisala i ja sam protiv AC, a imala sam situaciju da me dr plasi i insistira na AC, i gleda samo statisticke rezultate, a tad je rizik za moje godine 1:48 za daun, a korigovan sa vrednostima iz krvi i UZ je 1:750. NAravno, dr je pokusavao da me uplasi na sve nacine da bi me ubedio da radim AC, ali sam bila kategoricna da asm protiv, a sve to da bi mi uzeo privatno jo 400-500€ radeci mi privatno AC. Bolje da odes kod jos jednog dr, platis, nego da rizikujes, kad je vec situacija takva. Ima mnogo zena ovde koje su imale los dabl, los tripl i odbile AC, a imaju zdravu decu. Ali, da bi se smirila, proveri sa jos nekim dr.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Tangerine 7/5/2015, 14:18

Nije ti uopšte loš rezultat, ali će ga dr najbolje protumačiti, uz nalaz sa UZ.

Laički, koliko se ja sećam iz prethodnih trudnoća, ove vrednosti hormona izražene u MoM-ima treba da budu što bliže 1, ali i ako nisu, to ne mora da bude alarm, jer su ponekad oni odraz stanja posteljice ili pak reagovanja tela žene na trudnoću.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Sanjci87 7/5/2015, 16:50

Nisam verujte se hvalila za trudnocu zbog visokorizicnosti i svega..cekala sam da prodje najrizicniji period prvo tromesecje onda da napisem kroz sve sto smo prosli i da dam devojkama nadu..jer smo mi posle inseminacija i dve biohemijske docekali ovo,papiri za VTO su bili spremni,ostalo je da predamo komisiji kad sam saznala da sam trudna..

Sto se tice dabla juce je geneticar pogledao test i rekao da PAPPA nije najsjajniji i zbog biohemijskih trudnoca predlaze amnio i cak tripl da uradim i da budem sjajan opet me cekam AC..Iskreno se bojim amniocinteze toliko sam cekala ovu trudnocu,da se iskreno plasim rizika od pobacaja,da ziva nisam..

Mota mi se po glavi da uradim jos tripl kod Novakovke 4D pa da zajedno odlucimo..

Hvala devojke na odgovotrima..javljam se kako smo prosli..
Nadamo se najboljem

Ekspertni mi je radjen na obicnom UZ i sve je bilo u najboljem redu...
Sanjci87
Sanjci87

Broj poruka : 112
Godina : 36
Datum upisa : 08.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Ancica 87 7/5/2015, 18:18

Sanjci opa evo je jos jedna spontana...Pisi izvestaj odmah! Very Happy yes Divno,divno cestitam za trudnocu....Evo ja kao ona najsvezija sa tom mukom da ti kazem,geneticarka iz NS-a sve salje na AC! Ja bila 28.04 u decijoj bolnici,premrla od straha,zbog isto tako rizicne trudnoce,ali nema brige,taj dr je tako dobar,i kad mu opises situaciju,da ti terapiju iako dr iz dz kaze ne treba...U svakom slucaju bih otisla kod Novakovke,ali kod nje se ceka mesec dana,a ne znam koliko si ti sad trudna?

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Sanjci87 7/5/2015, 20:09

Hvala Anci  usne  ja sve cekam da prodje jos ovo ono,a stalno neke zezancije..
Mi smo bili skupili malte ne sve papire za VTO kada se ova prirodna trudnoca desila..
Sada sam 14+3 i ja sam razmisljala da u medju vremenuu uradim triple ili onaj kvadripl i razmisljala sam o Novakovoj ili Kozarevoj...
Ja sam bila kod dr Popic ona me je poslala na AC kao i da mi je Dabl dobar opet bi isto uradila...
Na koju dr mislis iz NS da salje odma na AC jel ta??


Poslednji izmenio Sanjci87 dana 8/5/2015, 16:45, izmenjeno ukupno 1 puta
Sanjci87
Sanjci87

Broj poruka : 112
Godina : 36
Datum upisa : 08.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Ancica 87 7/5/2015, 20:13

Neka iz decije bolnice...Geneticarka...Ali tamo AC rade zene koje su pozoitivna krvna grupa..
Kozarev Tatjana?Ili tako nesto..pisem ti pp ne savetujem je..

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od BiKsi :) 7/5/2015, 21:43

Sanjci, sve cestitke na trudnoci, i da u narednim mesecima samo uzivas, bez trzavica!
Meni je najbitniji bio ex uz, detaljno sve, to mi je ulivalo mnogo vise poverenja i nade nego dabl. Moze dabl da bude dobar, pa opet da ima problema. Krvarenje je uticalo, bar mojoj drugarici, iako ju je dr savetovao da ne radi dabl, da nece biti merodavni rezultati zbog krvarenja koje je imala, ona je uradila, i samo sebi napravila problem. Kasnije je radila tripl, cini mi se da nije radila ac. Rodila zdravog decaka, iako je trudnoca bila visokorizicna, krvarenja sa odlivima, nisko beba, priraslice od silnih operacija, ma ludilo opste.
Po mom misljenju, pronadji dr u kog ili u koju imas potpuno poverenje, nek ti detaljno pogleda bebu, pa ako te i to ne smiri, ti otidji na ac. Nuhalni nabor je odlican, ako je dr videla i nosnu kost i ako joj sve deluje ok, u tom slucaju, ja ne bih radila ac, da sam na tvom mestu. Mada ti najbolje znas sta ce tebe smiriti.
Svu srecu ti zelim. Napisi nam kad ti je termin, da te upisemo na statistici! Bice sve ok, sigurna sam!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od KoMetaK 7/5/2015, 22:38

Sanjci, probaj da dobijes termin sto pre kod NOvakovke, jer ona ce ti uraditi detaljan EUZ i eventualno da ponovis rezultate, cini mi se da do 18. nedelje mozes da uradis dabl. Pozovi sutra i proveri, kukaj malo, ako mogu da te ubace ranije.

I, da, ako bas, bas mora AC, ne moras da radis AC, imas nove metode koje se rade iz krvi majke, jes da kosta oko 700€, ali mozda je bolje dati taj novac nego rizikovati sa AC. Zove se Nifty test, Prena, ima stemu ovde o njima, a kako mi se cini rade ga u Genezisu i jos nekim klinikama i labovima po NS-u, pa se raspitaj. Ali, svakako, mislim da ce ti NOvakovka razresiti svaku sumnju. Mnogi dr insistiraju na AC, samo da bi uzeli pare, iako nije neophodna. Pre odluke, konsultuj se sa jos nekim!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Sanjci87 7/5/2015, 23:54

Hvala devojke u na cestitkama i savetima.. d sutra zovem ordinaciju Novakov da me pregleda detaljno i sta dr odluci tako cu uraditi..ona mi je jedina nada i dobar UZ da sklonim tu AC bi volela kao mogucnosti,stoji mi kao kamen neki oko vrata i da uzivam napokon u trudnoci nakon cekanija tolikog da nam se to desi...

Ljubac svima,javljam sta sam uradila igra d
Sanjci87
Sanjci87

Broj poruka : 112
Godina : 36
Datum upisa : 08.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od tatjanica 8/5/2015, 05:20

...navijam za dobar rezultat sa euz kod prof
Novakov,bolju doku nisi mogla da izaberesh...mozhda ti predlozhi nifty test umesto ac...drzhim fige!!!
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Sanjci87 8/5/2015, 12:29

Zakazala EUZ sledeci petak kod Novakovke,ugurali su me nekako...jedva cekam da vidim sta ce mi reci i da li ce biti sve u redu doktor molitva
Sanjci87
Sanjci87

Broj poruka : 112
Godina : 36
Datum upisa : 08.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od KoMetaK 8/5/2015, 13:00

Super Sanjci! VIdeces i sama koji je ona strucnjak i smirena zena, a na EUZ ce ti pokazati sve i brojati prstice sa tobom! Svakako, poslace te mozda u lab posle da odradis ponovo analize, jer mislim da ona veruje samo jednom labu, ali ce te zvati odmah cim dobije rezultate iz laba da ti kaze kakvi su. Super i da su te ugurali tako brzo, taman da mozes da uradis dabl, nije kasno, pa ce ti ona sama reci sta i kako i da li treba tripl ili ne.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Sanjci87 8/5/2015, 16:34

Kometak hvala usne ,kod nje cu biti kad budem isla 15+4..ja mislim da ce tada biti kasno za dabl,drago mi je cuti da je dobra doktorica..ne volim one namcoraste i sujetne... tuga
Sanjci87
Sanjci87

Broj poruka : 112
Godina : 36
Datum upisa : 08.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Sanjci87 15/5/2015, 16:24

Devojke da se javim bila kod Novakove moj bebac je skroz u redu,nalaz je potpuno uredan,razvijamo se normalno sve je kako treba...ona nema neke posebne zamerke i za dabl moj smatra da nije los,posto je 85% tacan mozemo uraditi amniocintezu da bili sigurni 100% ali i ne moramo..ja sam odradila i tripl mozda stanje bude bolje,za vreme dabla imala sam krvarenje...
Ali zbog svega odlucila sam da odbijem i ne radim amnio..
Hvala na savetima i pomoci puno...divne ste d
Sanjci87
Sanjci87

Broj poruka : 112
Godina : 36
Datum upisa : 08.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od KoMetaK 15/5/2015, 17:19

Odlicno Sanjci! Sad verujem da si smirena i videces kad stignu rezultati tripl testa sta ce ti reci, ali mislim da nemas razloga za brigu. Svakako, ako ne zelis AC, mozes da vidis NIFTY iz krvi, ali ne moras nista. Mislim da je najvaznije da mi budemo smirene, da se presaberemo u nasim glavama i donesemo odluku i da ne stresiramo bebe. Ja nisam ni razmisljala o AC, iako me je jedan dr ovde ubedjivao, znam i osecam da mi je babac zdrav i prav i ne mislim o trizomijama. Vise me plase druge stvari i bolesti na koje ne mogu da uticem a koje mogu da naprave problem, ali ni o njima ne mislim, pozitivna sam maksimalno i znam da cu roditi zdravu bebu! Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od AriesGirl 15/5/2015, 19:14

KoMetaK ::Odlicno Sanjci! Sad verujem da si smirena i videces kad stignu rezultati tripl testa sta ce ti reci, ali mislim da nemas razloga za brigu. Svakako, ako ne zelis AC, mozes da vidis NIFTY iz krvi, ali ne moras nista. Mislim da je najvaznije da mi budemo smirene, da se presaberemo u nasim glavama i donesemo odluku i da ne stresiramo bebe. Ja nisam ni razmisljala o AC, iako me je jedan dr ovde ubedjivao, znam i osecam da mi je babac zdrav i prav i ne mislim o trizomijama. Vise me plase druge stvari i bolesti na koje ne mogu da uticem a koje mogu da naprave problem, ali ni o njima ne mislim, pozitivna sam maksimalno i znam da cu roditi zdravu bebu! Very Happy

Sanjci, drago mi je da je sve u redu.

Vezano za amnio, bas sam pre tri dana razgovarala sa mojom dr. Ona nije za to da odmah idem na amnio, jer mi je posteljica na prednjem zidu i rizicnije je, jer igla prolazi kroz nju. Predlozila mi je da prvo uradim Prena test (savremenija verzija NIFTY-ja), pa tek ako tu nesto, ne daj Boze, nije kako treba da radim amnio. Inace, dr mi je tekla da posle ICSI-ja bi trebalo uraditi neku od analiza, dok kod klasicne VTO nije neophodno. Sad sam malo otisla u off, ali mozda ce ove info nekom znaciti.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Sanjci87 17/5/2015, 15:35

I mene je geneticarka toliko ubedjivala do te mere na finjaka da sam izasla odande polu rasplakana i ubedjena da sa bebcem nesto nije u redu..onda posle kad sam ohladila glavu sam se setila tih svih reci od tog dana pa sam posumnjala da se radi o opstom ubedjivanju,bila bi budala da ne zaradi 300e i posalje me tek tako kuci..

Meni je isto prof.Kopitovicka rekla da ko odes kod bilo kod geneticara ma samo da razgovor svaki ce ti traziti amniocintezu..i mislim da je u pravu..
Ja sam jos triple uradila i to je to od mene..Novakova mi je rekla da mogu da se skroz opustim..necu vise nista raditi..i meni je posteljica na prednjem zidu..

Mogu da kazem da ste bile u pravu posle pregleda kod Novakove totalno mi je pao kamen sa srca i napokon uzivam u ovim danima koje sam toliko cekala  f  bb

Hvala vam devojke puno i sto ste mi pomogle da razresim ovu dilemu..........
Sanjci87
Sanjci87

Broj poruka : 112
Godina : 36
Datum upisa : 08.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Magnolie 27/5/2015, 14:54

Pozdrav cure, molila bih za savjet ako je neko imao slicno iskustvo. Neki dan sam bila na UZV (11 sedmica) i dr. mi je vidjela amnionsku traku (mislim da rece iznad pupcane vrpce), debljine 4mm. Ne znam nista o tome, pa ako bi neko mogao ili znao da mi objasni sta je to? SLijedece sedmice idem ponovo na UZV kod drugog dr i tada radim dabl test. Hvala Vam mnogo :***

Magnolie

Broj poruka : 37
Datum upisa : 18.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 10 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu