KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

+115
Vanja80
Šašava
annci
Vecka
AriesGirl
Eho
lenjivica
Ancica 87
Vilaa
Klarica
hocukusurnecuzvaku
nina :)
Snezana Q
Smrdica
Erata
mamadabudem
Marie
ragaco
fight&faith
Stenli
Niny
Vuchica
TANJUŠKA
nicak
lanadelrey
jelena*mama2andjela*
bundevica
Sofija Veks
d77
dunjas
neca73
Strumfeta78
KoMetaK
annalicious
radoznala Ivana
noja
makimaki
pigmalion
key
bulevarka
misic
lenabeograd
astra
simonida
nikola.cosic
sareni leptir
Anea
Tanja83
ananana
plavaptica
adrijana
Tinche
Ema78
MIRKA85
ollala
ivanaisha
M.
tatjana83
racili
IvanaBeka
malaljubica
dragmilk
samami
JocY
jasna:) :)
Vladimir74
tamaralily
aoljayu
jzikic
cicsa80
Kamilica
korpica
nada_su
Orline
Miljana-27
blueberry
Likoli
JelenaJovana
Mirjana
nnela
alexandra11
Mrvica
ivana ivanovic
traveler81
MagicMaster
Milenica
sladjana
ninica2
sneza-milan
Milijana
buby
nale11
cile
Čupsi
ebokanic
daxi011
bokica
Nefertari
anna
dr mali pariz
Marija86
adrijanaPA
BiKsi :)
bubi
maja76
cecabc
dosenadv
Anuska
nesalela
maki82
Gala
MARA
vajsi
Agata27
Kata
119 posters

Strana 6 od 21 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Sledeći

Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Mrvica 12/3/2012, 18:19

Jzikic, javice ti se neko iz NS, ja mogu samo da ti napisem iskustvo prijateljice iz NS koja radi u banci sa strankama, i imala je nenormalne mucnine, u petom mesecu su je vratili na posao.
Ako imas dane od bolovanja preporucujem ti da ih iskoristis ako ne prodjes komisiju. Izmedju bolovanja od mesec dana moras napraviti razmak od 10 radnih dana, pa probaj ubaciti bolovanje ako mozes. Ja sam tako radila.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od jzikic 12/3/2012, 19:37

Hvala Mrvice! Very Happy U svakom slučaju, javiću kako je prošlo. Pozdrav i sve najbolje! g

jzikic

Broj poruka : 3
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Mirjana 13/3/2012, 01:02

Evo šta rade lekarske komisije kod nas - ono što su i samom probali
"Država je podsticaj rađanja prepustila lokalnim samoupravama, što direktno znači da o trudnicama ne brine samo država, već i grad, odnosno, lokalna samouprava. Najavljena jednokratna pomoć trudnicama u Subotici od ove godine u iznosu od 20.000 dinara, stiže mnogo kasnije nego u drugim gradovima, i nema toliki značaj, ako se uzme u obzir činjenica da su znatno pooštreni kriterijumi odlaska na trudničko bolovanje.Šta će trudnicama značiti taj novac ako moraju da se vrate na posao!?

Naime, od početka ove godine, u Subotici, lekarska komisija veliki broj trudnica, kojima je ginekolog prepisao bolovanje, vraća na posao ili ostaju bez novčane nadoknade. Lekarska komisija uvažava samo najteže slučajeve, ne obazirući se na to gde trudnice rade i koju vrstu posla obavljaju. Da li trudnice u takvom stanju možda treba da promene profesiju i posao, kad ionako znamo kakav stav poslodavci imaju prema budućim majkama! Žene, umesto u miru i blagostanju da čekaju svoj porod, suočavaju se sa nizom problema, što znatno utiče na njihovo zdravstveno stanje i zdravlje njihove bebe.

Ovakve odluke, napominjemo, dovele su do toga da su najmanje dve Novosađanke izgubile bebe, nakon što je lekarska komisija, i pored potpisane preporuke ginekologa, i dijagnoze da im preti spontani pobačaj, rešila da ih vrati na posao. Zar je to scenario koji očekuje subotičke trudnice, ako se već i nije dogodio!? Ko će biti odgovoran ako se nešto desi!?
"

IZVOR
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Mrvica 13/3/2012, 09:41

Miro, i ja sam cula za te Novocadjanke, bilo je i blicu cini mi se. Ma strasno, nemam reci kakav bezobrazluk.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od traveler81 14/3/2012, 11:56

Draga jzikic evo ja ti se javljam sa ne bas lepim vestima ni po jednom ni po drugom pitanju koje te zanima.
Sto se tice komisije, zaista su okrutni i moras da imas bas debeo razlog na lekarskom izvestaju da bi prosla.( tipa kontrakcije, bolove u stomaku i sl.)
E sad mozda zbog tih opasnih materija na poslu ....mada ko ce ih znati, ali samo povracanje kao problem kod njih ne prolazi.
Sto se tice nadoknade od grada, funkcionise uzasno, ja cekam od oktobra i jos nisam primila od njih ni dinara. Evo ako ima jos neka trudnica iz NS neka me demantuje, volela bih da cujem da li sam usamljeni slucaj ili i ostalim devojkama ovoliko kasne uplate.....
Ti ne treba nista da dostavljas posebno od dokumentacije, ono sto firma predaje RZZO za redovno bolovanje, to je to. Kasnije RZZO samo prosledi spiskove trudnica gradu i na osnovu toga se uplacuje novac...jednog dana.
traveler81
traveler81

Broj poruka : 98
Datum upisa : 24.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od aoljayu 15/3/2012, 11:12

Radim u osnovnoj skoli kao nastavnik sa 15% norme ali mi se doprinosi uplacuju na 100%.
Zanima me kako ce mi se placati bolovanje do 30 dana, odrzavanje trudnoce kao i porodiljsko bolovanje, posto mi je plta ispod republickog minimalca a ipak mi se doprinosi placaju na 100%?

aoljayu

Broj poruka : 1
Datum upisa : 15.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od dr mali pariz 15/3/2012, 14:42

Čudni nicku, dobrodošla!
Kao prvo, u kom gradu radiš? Samo pojedini gradovi primaju 100% i na održavanju.
Ja sam od prvog dana bolovanja na 65% plate-i to ne moje cele plate-pun fond, već na neke njihove proračune, sate, bez vikenda i sl.
Prvi mesec bolovanja sam dobila uredno,ali tih 65%. Ostatak kasnipo 3 meseca.
Tebi će se obračunavati na tvojih 15%...pa ti vidi šta će biti .
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od jzikic 22/3/2012, 12:35

Drage traveler81, Miro i Mrvice Very Happy ! Bila sam juče na lekarskoj komisiji. Mogu vam reći da sam se izuzetno prijatno iznenadila. Iako je bila neopisiva gužva, nisam čekala duže od 15 min. Kada su me primili, rekli su mi samo da predam sve nalaze, pogledali ih, nisu me ništa pitali (verovatno zbog toga što sam iscrpljena od silnih mučnina i što mi je glas kao iz bureta-nažalost, prošle nedelje sam zakačila i neki virus, znam koliko je opasno...) Rekli su mi da se javim 24.04. sa novim nalazima svog lekara, doviđenja, prijatno. Sve u svemu 5 minuta. E, sad, ne znam da li su se vremenom opametili ili zavisi i od toga ko vas primi... ne znam. Puno vas pozdravljam, uživajte! ljubav

jzikic

Broj poruka : 3
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Mirjana 22/3/2012, 13:12

Jzikic, ne znam ni ja šta im je Very Happy ali počeli su da prijatno iznenađuju. Ja danas dobila odgovor da su mi produžili trudničko sve do porodiljskog, tako da više ne moram ići na komisiju igra
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od tamaralily 26/3/2012, 12:38

Drage Jzikic i Mirjana,
Koje su vam sifre bile napisane na uputu za komisiju?
Pravila su sada poostrena, a mene ceka komisija za koji mesec.
Moja trudnoca je sama po sebi rizicna jer nosim blizance :) , a predhodna se nije dobro zavrsila, ali bez obzira na sve te okolnosti, postoje samo odredjene sifre koje prolaze na komisiji i to najozbiljnija patoloska stanja.
Hvala puno na pomoci.

tamaralily

Broj poruka : 1
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Vladimir74 14/4/2012, 14:57

Poštovane učesnice u ovoj temi,
Do pre dva meseca sam bio u vezi od 6 meseci. Pre dva dana sam saznao da mi je bivša devojka trudna drugi mesec! Veoma sam srećan s obzirom na činjenicu da smo želeli u vezi da napravimo dete i da sam početkom godine imao hladan tuš od urologa na broj pokretljivih spermatozoida!
Njen stav je da hoće da zadrži dete s obzirom da joj je 34-ta godina ali ne i da bude samnom (bez obzira na moj predlog i moju želju da pokušamo u cilju osnivanja porodice i doma budućem detetu) a da meni ostavlja odluku da li želim da budem prisutan ili ne!
Na stranu moje emocije vezane za naš odnos, želim da budem prisutan!
Ona radi ali je ne prijavljena, znači ne zaposlena što se zakona tiče! Samim tim nema zdravstvenu knjižicu.
Prijavu boravka ima u BG-u. Ja sam prestravljen njenom izjavom da dok bude mogla da bude u Bg-u biće a posle bi se vratila u rodni grad!
Zanima me da li je u mogućnosti da se prijavi na biro i da dobije knjižicu i koja je procedura što se zdravstvene knjižice tiče u toku trudnoće?
Koji svi pregledi trebaju da se obavljaju sada?
Takođe, ako neka ima bilo kakav savet za ovakvu situaciju, dobrodošla je!


Vladimir74

Broj poruka : 3
Datum upisa : 14.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Orline 14/4/2012, 16:29

Vladimire, dobro nam došao.
Drago mi je da ćeš postati otac, pa kako god vas dvoje odlučite dalje.
Mislim da bi ona sa prijavom boravka u BG mogla da se prijavi na beogradski biro. Koliko znam, svi preko biroa mogu da dobiju zdravstveno osiguranje.
Uobičajeno je da se javi posle u nadležni DZ, kod ginekologa, koji će da joj otvori trudnički karton, i dalje zakazuje preglede i kontrole. Obično se na prvom pregledu uradi ultrazvuk za potvrdjivanje trudnoće, i neki redovan screening u 11-12 nedelji. Tada se uzmu i osnovne pretrage u smislu lab. analiza, briseva i sl...Ali to već nije za ovu temu.
Sretno...Nemam savet za vas dvoje... I to je za drugu temu. Držim ti fige da se pomirite, mada ništa ne može na silu.Ti budi tu, pa ko zna kako će se situacija razvijati Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Vladimir74 14/4/2012, 22:52

Orline,
hvala na dobrodošlici!
Jedan od razloga prestanka naše veze je bilo to što joj nisam verovao (da ne zalazimo u detalje)!
Sada sam u istoj situaciji i muči me sumnja da li je ostala samnom u drugom stanju!
Želeo bih to da proverim, što direktnim pitanjem što pre-natalnom DNK analizom!
Sa druge strane sam uplašen da je to ne uznemiri i ne daj Bože iskomplikuje trudnoću!
Takođe nisam siguran koliko je uzimanje uzorka DNK ploda bezbedno i preporučljivo!

Vladimir74

Broj poruka : 3
Datum upisa : 14.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 14/4/2012, 23:05

Vladimire, dobrodošao! Životna situacija baš komplikovana, al se nadam da će se srediti, u korist deteta, koje verujem da je tvoje! Možda da probaš s nekom taktikom, ipak ste bili zajedno, pa je i poznaješ, ali polako, ne hitri, tiha voda breg roni... Složiće se kockice. A što se tiče dnk analize, ja znam za one kad se dete rodi, pa se naknadno utvrdjuje očinstvo, a može i da se radi amniocinteza u trudnoći, pa putem nje se vidi očinstvo. E sad amnio se radi ako ima indikacija za to, godine žene, loš dabl ili tripl test i slično, ali kasnije, čini mi se u 4. ili 5. mesecu, to će ti reći neka od ženica koja je trudna ili je to radila. E sad opet i kad se radi amnio postoji verovatnoća da to može loše uticati na plod, mala je verovatnoća, ali ako ne morate, zašto iskušavati stvari ako može i kasnije da se odredi.
U svakom slučaju polako, ne zaboravi i da su žene dok su trudne u naletu hormona, i nekad pričaju i što ne bi, a i imaju kojekakve fiks ideje koje inače ne bi imale, i osetljivije su, pa moraš baš da nadješ dobru taktiku!

Ja ti želim puno sreće i naravno da dete bude tvoje! I da se pomirite! Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 561840 Ko zna šta nosi dan a šta noć, možda tvoju bivšu hormoni udare tamo gde ti želiš, pa padne pomirenje! Ajd u zdravlju ostaj i sve najbolje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Orline 14/4/2012, 23:08

Ufff, teške su ti sumnje...Nemam komentar na njih.
A i nije tema za ove strane o trudničkom bolovanju.
Svako dobro ti želim
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Vladimir74 15/4/2012, 09:26


Hvala vam obema!
Život je prirodna pojava! Nadam se najboljem!

Vladimir74

Broj poruka : 3
Datum upisa : 14.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od jasna:) :) 23/4/2012, 13:07

ima problem,gazdarica u firmi u kojoj radim pokusava na svaki nacin da mi da otkaz,hoce da raskine samnom ugovor posto me je skinul a sa biroa,cak hoce i da im vrati novac sto je za mene uzela,a ugovor jos nije istekao istice tek za godinu dana,sa obzirom da sam trudna 5 meseci,jos i odbija da mi plati trudnicko bolovanje,neznam sta da radim...pomoziteeee.

jasna:) :)

Broj poruka : 3
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od JocY 23/4/2012, 13:25

Jasna, dok si na bolovanju ne moze ti po zakonu dati otkaz, a ni trudnicko ti ne sme zakinuti jer ga ona ne placa iz svog dzepa vec joj refundira drzava za to. Moj ti je savet da kod nje na razgovor odes zajedno sa advokatom nekim, jer onda ne moze da ti preti.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od jasna:) :) 23/4/2012, 13:30

Neznam sta da radim,ona kaze ja cu da plati kad ja hocu ne kda ti hoces?Mislite stvarno da mi nemoze dati otkaz,ili me na neki nacin ugroziti?

jasna:) :)

Broj poruka : 3
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od JocY 23/4/2012, 13:39

Pa sad ne mogu ti reci da li ne sme da ti da otkaz jer stvarno ima raznih ljudi koji ne prezaju ni od cega. Tebi bi bilo najbolje da osiguras svoju poziciju i da znas na cemu si, a to mozes sa advokatom. Zelim ti srecu.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od jasna:) :) 23/4/2012, 13:48

Vazi,Hvalaaaa:)

jasna:) :)

Broj poruka : 3
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od samami 8/5/2012, 18:43

drage moje prvenstveno veliki pozdrav Very Happy ,imala bih jedno pitanje na koje nisam mogla naci 100% tacan odgovor,interesuje me da li imam pravo na trudnicko bolovanje. Preko odmalinske sam bila prijavljena 8 meseci,pa kod privatnika na neodredjeno mesecipo dana?

samami

Broj poruka : 1
Datum upisa : 08.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Orline 14/6/2012, 19:45

dr mali pariz ::
a dans kad cuh da porodiljsko nije 100%, vec prosek poslednjih 12 meseci, to mi je bila kap u prepunoj casi...
BIXIIII....JE L TO MOGUCE???
Pa kako mogu prosek da mi uzimaju , kad sam bila na odrzavanju trudnoce? Moram do Socijalnog, ne vredi.



Biksi :) ::
Pari
,
da, ide prosek u prethodnih 12 meseci i ne menja se, sem u slučaju da
bude uskladjivanja sa kretanjem minimalne i maksimalne zarade u
Republici (ne znam kad se bi rade ta uskaldjivanja, možda na godišnjem
nivou, no uglavnom je najmanje bitno ovde, jer su to neznatne cifre). Ne
menja se u smislu isplate tebi, u periodu dok traje porodiljsko (3
meseca) i posle radi nege dece (još 9 meseci nepunih), jer se sve
isplaćuje kao porodiljsko i na teret fonda dečije zaštite. E sad, za svaki mesec se kao osnovica za isplatu uzima osnovna zarada uvećana za minuli rad. Pri tome nije od uticaja da li si u prethodnom mesecu radila i ostvarila zaradu ili nisi radila pa si ostvarila naknadu zarade (npr. bolovanje zbog održavanja trudnoće-što je slučaj kod tebe), ili si imala malo redovnog rada, malo održavanja trudnoće. Uvek se u prosek uzima osnovna zarada iz ugovora o radu uvećana za minuli rad!
Te će kod tebe to biti koeficijent puta cena rada, plus minuli rad i
sve to za prethodnih 12 meseci pojedinačno. MOžeš i sama izračunati ako
imaš sve isplatne listiće od jula prošle godine, i uzeće ti i jun ove
godine (ako se porodiš u julu Very Happy). Tako da se, Rode moj, ne brineš oko toga što si imala održavanje trudnoće u tom smislu! Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 561840 Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 561840 Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 561840

E
sad, jedina kvaka što može da se desi, kao i kad socijalno isplaćuje,
da se čeka isplata. Npr. 20. juna se radi drugi deo plate, do 30. juna
se u fond dečije zaštite dostavlja obračun porodiljskog sa svim pratećim
papirima, a oni refundiraju u roku od mesec dana. Tako je kod nas bar.
I
još jedna kvaka, neće da prime obračun, koji iz tvoje škole donesu, sve
dok služba dečijeg dodatka i tih zajebancija (u opštinama) ne izda
rešenje o porodiljskom bolovanju. A to mogu tek pošto se porodiš, bez
obzira ako si porodiljsko otvorila i 45 dana ranije ili 28 dana ranije
kako je po zakonu. To je glupost, ali su to promenili jer su privatnici
pravili neke malverzacije, kako mi je objasnila koleginica iz naše
opštine. A i prosek je isto zbog privatnika uveden, jer su prijavljivali
mnogo veće isplate nego što su stvarno bile, pa su tražili od fonda i
ono što im ne pripada. Srbija. Rolling Eyes
Klasika, uvek ispaštaju oni koji nisu krivi, i bzvz je što kod
budžetskih ustanova to ne promene, zna se da ne možemo da vršimo te
malverzacije. AL jbg. Dok to neko skapira, prodjoše godine. Rolling Eyes
I
šta još, može da se desi i da ne čekaš isplatu, nego da ti ide redovno
kad i ostalim zaposlenim radnicima, al to samo pod uslovom da tvoja
škola ostvaruje sopstvene prihode i da ima unapred da isplate svim
ženicama, pa da čekaju refundaciju od fonda. E sad ne znam kako je kod
vas, verovatno ima i više porodilja, veći kolektiv, i tako to, al očekuj
pre ovaj gornji scenario.
I još nešto Very Happy , udavih, a Laughing
, mi porodiljsko isplaćujemo jednom mesečno, ceo iznos, a ne u dva dela
kao ostalim zaposlenima, proveri kako je kod vas u službi to
regulisano, čisto zbog administrativnih zabrana, kredita i slično.


Biksi :) ::E i još nešto Laughing lol!,

u
prosek plate ide samo osnovna zarada plus minuli rad, tu se ne računa
uvećanje za rad na državne praznike, ukoliko ste u nekom mesecu imale,
kao ni za rad noću, za rad u smenama, za prekovremeni rad i druga
povećanja koja su predvidjena kolektivnom ugovorom ili ugovorom o radu.
Takođe, u obračun se ne uzima ni dodatak za topli obrok ni regres za
korišćenje godišnjeg odmora.

Čisto da znate čemu da se nadate!





dr mali pariz ::
Ovako...juče sam bila baš na 3 ćoška, sve se skupilo, a to za platu posebno.
No, ja ne bih bila ja kad ne bih i kdo samog ministra stigla, ali , dobro, sad to nije bilo neophodno.
Da ne gnjavim, jer sem mene, sad to nikog ne zanima,ali hoću da potvrdim sve što je Bixi rekla.
Zvala
sam Socijalno, dobila info da oni ne bi nesigurne info davali, uputili
me na Opštinu. Iako mi je Opština prekoputa zgrade, zvala sam ih, i od
ljubazne tete koja radi na porodiljskim dobila sve od A do Š što je i
Bixi rekla.
I kako ja, Rodiću, ne radim u zdravstvu, ili policiji ili
ne znam ko još ima ta plaćanja preko norme u smislu noćnih, dežurstava i
sl., nego konstantnu platu, uzimaju njenu osnovicu za prosek. Pa u čemu
je problem?
Problem je u tome da ja više stvarno nemaživaca svakog ko meni iz nekog razloga treba, učim njegovom poslu!
Šefica
mog računovodstva, kad sam je posle svega nazvala i kulturno rekla da
nije upravu, bez ičeg zajedljivog, ona meni čita zakon koji je i Bixi
citirala...I???
Cura je ladno mislila ako računaju i ta povećanja, što ne bi i smanjenja-tih 65% trudničkog... Laughing
Volim te što lepo rade svoj posao, i zakone koji se osmišljavaju tako da se mogu proizvoljno tumačiti.
Naravno-ni
izvini niti bilo kakvo objašnjenje, već će i ona to da proveri, jer je
od iste persone dobila tu info koju mi je prenela...ma proveravaj koliko
hoćeš , ali u moj bedni dinar ne diraj!
Jeste Bixi-jednom mesečno
ispšlata-jeste da ću se ja poroditi, pa čak i predati njima svu
papirologiju pre tog 20., ali mi je kašnjenje predočeno. ma dobro, mora
sve stići, sad čekam...mislim martovsku ili aprilsku platu... lol!
Ej, baš sam vas smorila.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Orline 14/6/2012, 19:49

Biksi :) ::

Rode, još ti ne rekoh, mada možda znaš,
kad se porodiš, pošalji dragog u službu dečijeg dodatka, da preda papire
za to, imaćeš i za prvo i za drugo Very Happy
dete dodatak, jeste da isplaćuju u mesečnim ratama, al zauvar je sve.
Bar je kod nas na opštini tako.Pošalji dragog ili ti otidji sad, pre
porodjaja da znaš šta ti treba od papira, da skupiš sada to što možeš,
da se posle ne cimate. Imaćete pune ruke ljubavi! Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 21831 Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 21831
Znam da treba izvod iz knjige venčanih, trebaće kopija tvoje
zdravstvene knjižice,kopija izvoda iz knjige rodjenih za klince, čini mi
se i kopija doznaka za porodiljsko bolovanje, da ne lupam napamet, daće
ti oni spisak.





Biksi :) ::

Pari,veliš da se drndnem sama, joj, nešto i ne mogu! lol!

Ja
roditeljski, a jok dečiji. Oprosti, kako na vratima te kancelarije u
općini stoji dečiji dodatak, i tu se i to završava, ja sve tim imenom
zovem. Very Happy

A
za ove razlike u gradovima, za isplatu para, to je stvarno čist
bezobrazluk, kao da smo mi gradjani drugog reda. Šta da ti kažem, jedino
da se prijaviš kod seke u NS, al onda mora tamo i porodjaj,
komplikovano, al značilo bi. I nisam znala da ide posebno od grada
posebno od Republike, vidiš, baš ću to reći našoj porodilji na poslu,
mada ona to već možda zna. No nije mi pominjala. Rolling Eyes
A za dečiji dodatak ide verovatno prosek plate, ili plata, ma imaju
sigurno neku donju granicu, pa onda daju dodatak i zaposlenima koji
imaju lošija primanja! Bar je nekad tako bilo.


Milijana ::
Mala, sirim dezinformacije, ali tu je kriva
Nef... jos kad je ona bila neki 7-8 mesec, secam se da sama je pitala
zasto jos uvek radi, a imala je i kontrakcije, ona ej rekla d ahoce da
ima prosek za porodiljsko... zato sam bila ubedjena da se umanjuje za
bolovanje.. racunala sam da je ona sigurno bolje informisana.... Ja i
onako nisam primila ni jedno bolovanje, pa ne znam koliko je. Ali pare
od drzave jesam za Lenku i evo sada primam mesecno po 5150 din za Milenu
i tako dve godine...Nasa opstina daje tek za trece dete, pa su me te
pare zaobisle.

Tanja83 ::

Uglavnom znam da je Nef radila bas zbog
proseka plate jer je u maju prosle god donet takav zakon al ga promenise
decembra iste god tako da je Nef dzabalesku radila kao i ja Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 635297
. Kada sam ostala trudna promenise ga i ja radila do 20 decembra,jurila
prosek plate a oni 1 decembra vratise na staro,da se ubijes i nista
drugo Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 510326

Za roditeljski kao i za deciji dodatak evo linka http://www.roditeljsrbija.com/info/socijalna-zastita/959-deciji-i-roditeljski-dodatak.html

Za
deciji dodatak se uzima prosek poslednje 3 plate,tvoje i muzevljeve,pa
se deli na 4 dela(u Parizankinom slucaju) i ako ne prelazi cenzus prima
oko 2300din po detetu. Dajem primer:ja primam 25000,mm 20000din=
45000din : 4 =11250din i prelazimo cenzus Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 510326 a cenzus za april iznosi 7148din Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 510326

Ja
sam primila tj jos uvek primam,32000din za prvo dete,to ti odmah
isplacuju u celosti a za drugo dete 124000din ali u 24 jednake mesecne
rate,meni uplacuju po 5200 svakog meseca.Za blizance nisam nista
dobila.Beograd daje po 25000din po detetu ali i taj cenzus sam prelazila
koji je 10000din po clanu

Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od dragmilk 15/6/2012, 15:00

Ja sam za blizance dobila 30000 po detetu odPokrajine, 400000 od Pokrajine za blizance, 35000 po detetu od Opstine Zrenjanin i roditeljski dodatak kao Tanja 83 od Republike
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 6 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 21 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu