KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

+115
Vanja80
Šašava
annci
Vecka
AriesGirl
Eho
lenjivica
Ancica 87
Vilaa
Klarica
hocukusurnecuzvaku
nina :)
Snezana Q
Smrdica
Erata
mamadabudem
Marie
ragaco
fight&faith
Stenli
Niny
Vuchica
TANJUŠKA
nicak
lanadelrey
jelena*mama2andjela*
bundevica
Sofija Veks
d77
dunjas
neca73
Strumfeta78
KoMetaK
annalicious
radoznala Ivana
noja
makimaki
pigmalion
key
bulevarka
misic
lenabeograd
astra
simonida
nikola.cosic
sareni leptir
Anea
Tanja83
ananana
plavaptica
adrijana
Tinche
Ema78
MIRKA85
ollala
ivanaisha
M.
tatjana83
racili
IvanaBeka
malaljubica
dragmilk
samami
JocY
jasna:) :)
Vladimir74
tamaralily
aoljayu
jzikic
cicsa80
Kamilica
korpica
nada_su
Orline
Miljana-27
blueberry
Likoli
JelenaJovana
Mirjana
nnela
alexandra11
Mrvica
ivana ivanovic
traveler81
MagicMaster
Milenica
sladjana
ninica2
sneza-milan
Milijana
buby
nale11
cile
Čupsi
ebokanic
daxi011
bokica
Nefertari
anna
dr mali pariz
Marija86
adrijanaPA
BiKsi :)
bubi
maja76
cecabc
dosenadv
Anuska
nesalela
maki82
Gala
MARA
vajsi
Agata27
Kata
119 posters

Strana 7 od 21 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 21  Sledeći

Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Mrvica 15/6/2012, 18:20

Ja sam cula da se kod nas za prvo dete dobije jednokratno od tri fonda sve ukupno oko 80.000.00. Javljam kad budem imala informacije iz prve ruke.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 15/6/2012, 18:47

... po vazecem pravilniku o prekidu bolovanja.
Ja cu ti pojasniti,a ti posle procitaj sve.
Kad prekidas bolovanje pa otvaras opet, prekid mora biti duzi od 6 radnih dana,znaci 7 dana.Za to vreme mozes uzeti i godisnji.
Prekid moze biti kraci samo ako si imala otvoreno boovanje na sebe pa na primer za koji dan otvorila radi nege deteta.
A
kad imas otvoreno bolovanje na sebe pa prekinula i opet otvaras na sebe
bez obzira da li je ista vrsta bolesti ili ne prekid mora biti duzi od 6
radnih dana.

a evo pravilnika:

Povezivanje privremene sprečenosti za rad zavisno od razloga odsustvovanja sa rada (član 76. Zakona)

Radi
zaštite interesa osiguranika, poslodavca odnosno Republičkog zavoda,
kao i radi sprečavanja mogućih zloupotreba u korišćenju prava na naknadu
zarade članom 76. Zakona razrađen je sistem povezivanja privremene
sprečenosti za rad u pogledu osnova, visine i isplatioca naknade zarade.

Povezivanje privremene sprečenosti za rad regulisano je na sledeći način:

-
ako je osiguranik privremeno sprečen za rad iz jednog razloga (iz člana
74. Zakona), a zatim bez prekida, narednog dana bude sprečen za rad iz
drugog razloga (iz člana 74. Zakona) dani privremene sprečenosti za rad
ne povezuju se u pogledu osnova, visine i isplatioca naknade (npr.
osiguranik je bio na bolovanju zbog bolesti, a zatim otvara bolovanje
radi nege bolesnog člana uže porodice);

- ako je osiguranik
privremeno sprečen za rad zbog jedne bolesti ili povrede, a zatim
narednog dana odnosno najduže u roku od šest dana bude sprečen za rad
zbog iste ili druge bolesti ili povrede dani privremene sprečenosti za
rad povezuju se u pogledu osnova, visine i isplatioca naknade (npr.
privremena sprečenost za rad zbog bronhitisa nastala je 10. septembra
2009. godine i trajala je do 30. septembra 2009. godine. Nakon prekida
od 3 dana izabrani lekar osiguraniku ponovo otvara bolovanje počev od 4.
oktobra 2009. godine, po osnovu reumatizma u trajanju od 10 dana).

Povezivanje osnova i visine naknade u napred navedenom slučaju podrazumeva da:

-
osnov za naknadu zarade se utvrđuje u odnosu na prvi dan privremene
sprečenosti za rad po osnovu prve bolesti, odnosno osnov čini prosečna
ostvarena zarada u tri meseca koja prethode 10. septembru 2009. godine, a
to je: jun, jul i avgust 2009. godine, što je osnov i za bolovanje od
4. oktobra 2009. godine.

- ako je osiguranik privremeno sprečen
za rad zbog iste ili dve različite bolesti odnosno povrede sa prekidima
koji je duži od šest dana od poslednjeg dana prethodne sprečenosti za
rad, dani sprečenosti za rad ne povezuju se u pogledu osnova, visine i
isplatioca naknade (npr. osiguranik je zbog gripa bio bolestan, odnosno
sprečen za rad 18 dana. Nakon prekida od 9. dana izabrani lekar otvara
osiguraniku bolovanje zbog alergije. U napred navedenom slučaju zbog
sprečenosti za rad, koji je duži od 6 dana od poslednjeg dana prethodne
sprečenosti za rad, dani privremene sprečenosti za rad ne povezuju se u
pogledu osnova, visine i isplatioca naknade zarade).

Kada se vrši
povezivanje privremene sprečenosti za rad u smislu člana 76. stav 2.
Zakona izabrani lekar je dužan da osiguranika uputi na prvostepenu
lekarsku komisiju po isteku 30 dana ukupne sprečenosti za rad.

Ne znam kako se prenose tudji postovi na druge teme, nisam uspela sa multiquote, mada moram i to naučiti, pa ja samo kopirah ovaj Mirkin post ovde! Very Happy
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od dr mali pariz 15/6/2012, 20:04

Dragi, Mrvo, držimo se teme...Postoji tema o dečijim i roditeljskim dodacima, ovde je reč o bolovanjima.
Hvala.
Orle, svaka ti čast što nađe vreme da prebaciš, stvarno sam smorena, pa ne stigoh Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 490909
Rodiću, čitam Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 490909
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od dr mali pariz 15/6/2012, 20:08

Pročitala i ne znam , ali mislim da me se ništa od pročitanog ne tiče.
Niti sam bolovanje prekidala, niti mogla da ga prekinem godišnjim-koji se kod nas samo u određenom mesecu odigrava, tako da...nadam se da će ovo nekom značiti, meni -ne. Thanks
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od dragmilk 15/6/2012, 22:39

Izvinjavam se, reagovala sam na pisanje Tanje 83 koje je Orline kopirala. Ne znam koja tema obradjuje pomoći i dodatke
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od dr mali pariz 16/6/2012, 15:10

dragmilk ::Izvinjavam se, reagovala sam na pisanje Tanje 83 koje je Orline kopirala. Ne znam koja tema obradjuje pomoći i dodatke
Dragi, tema se tiče roditeljstva, jer trudnice ne ostvaruju te naknade, je l tako Very Happy
Evo teme
Roditeljski dodatak
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od malaljubica 21/6/2012, 10:18

Molim Vas za pomoc. Trenutno sam u 4 mesecu trudnoce i radim "na crno" vec skoro godinu dana u jednom kozmetickom salonu. Gazdi sam rekla da sam trudna i da se dobro osecam i mogu da radim jos neko vreme i pitala ga da li planira da me prijavi, posto imam varijantu da se prijavim kod brata u firmi. On mi je obecao da ce me prijaviti i to je i ucinio posle 2 meseca dana (i time me onemogucio da obezbedim 6 meseci staza pre porodiljskog) ali na 3 meseca i minimalac od 14.000. Svesna sam da nakon isteka ta 3 meseca moze da mi ne produzi ugovor i zanima me da li mogu nakon toga da se fiktivno prijavim kod brata (odmah sutradan posto mi istekne prijava kako bih odrzala kontinuitet) i time ne izgubim pravo na naknade? Takodje me zanima da li mogu da promenim poslodavca (prijavim se kod brata) i ako sam prethodno (kod starog poslodavca) otvorila trudnicko bilovanje ili ukoliko ne mogu koliko dugo treba onda bratu da uplacujem doprinose pre nego sto budem u mogucnosti da otvorim trudnicko bolovanje?
Ljudi pomagajte, ne znam sta mi je ciniti, ukoliko mi isteknu ova 3 meseca a on me ne prijavi (sto je najverovatnije, buduci da sve devojke prijavljuje na neodredjeno ukoliko ih uopste i prijavi) ne ostaje mi vremena da se prijavim na drugom mestu i ostvarim pravo na 60% plate (sto je bedan iznos znam ali bi mi i to znacilo).Bilo koji savet je dobrodosao!
Hvala unapred

malaljubica

Broj poruka : 1
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od IvanaBeka 7/8/2012, 10:23

Zdravo svima!U cetvrtom mesecu sam trudnoce,trudnicko bolovanje mi je otvoreno 14.maja,ali sam u dilemi da li knjigovodja obavlja sve kako treba jer mi jos uvek nije leglo ni 65%.Kad ga pozovem,uverava me da je sve u redu.Kada mogu da ocekujem prvu uplatu obzirom da je skoro tri meseca proslo od pocetak otvaranja bolovanja do sad,koliko kasne uplate u Bg i da li postoji bilo kakav broj gde ja mogu proveriti da li su doznake i papirologija sto se tice mog bolovanja predati gde treba i kada da ocekujem isplatu?U dilemi sam velikoj,molim vas pomozite

IvanaBeka

Broj poruka : 2
Datum upisa : 07.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od racili 7/8/2012, 18:12

IvanaBeka, ja sam od januara na održavanju, uplate kasne minimum 3 meseca. Meni su u junu uplatili 65 posto za februar i mart, a u julu je grad dao 35 posto za ta dva meseca. Sad je avgust, pa ti vidi koliko se kasni....užas! Verovatno ćeš oko 10 u mesecu dobiti dug od pre 3 meseca.
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od IvanaBeka 9/8/2012, 12:25

Racili ,stvarno strasno!A ima i veze s tim da li ti firma upacuje doprinose na vreme i da li ti je knjigovodja azuran pa na vreme zavrsava sve u vezi papirollogije,zar ne?Cula sam da kasni do tri meseca a cula sam da kasni i manje pa sad sve zavisi od firme do firme

IvanaBeka

Broj poruka : 2
Datum upisa : 07.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od racili 9/8/2012, 19:25

To ne znam, ja radim u školi i ako za deseiak dana ne bude uplate, to će biti skoro četiri meseca.....onda ću morati da reagujem.
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Orline 13/8/2012, 11:17

sanjicica ::Devojke da vas pitam nesto,ja sam poslednju platu od
firme dobila prvog aprila,a od maja sam na socijalnom i jos nijednu
uplatu nisam imala to znaci da majsku jos nisam primila a od grada jos
ni neocekujem za to znam da moze da bude kad udjem u deveti.Da li je jos
neko od vas od tog vremena na trudnickom i da li je ovo kao normalno
sto nema uplate ili ja moram da odem da proveravam u socijalnom sta se
desava?Hvala vam unapred na odgovorima

maki79 ::Sanjicice
ja sam isto cula da plata kasni po tri cetiri meseca tako da ja ipak
necu otvarati trudnicko jer radim u svojoj firmi nego cu tek kad se
porodim da otvorim porodiljsko sto mislim da malo brze isplacuju.

stefi
:* ::
jao ja sam isto mislila da otvorim porodiljsko,prijavljena sam u
porodicnoj firmi,ali sad kad ovo cujem vala necu jos...

mijaki ::sanjicice, ja sam od maja na ''drzavnim plecima''...
elem,
od drzave parice kasne 1 mesec, tj sada u julu su isplatili jun (dobila
sam maj u junu) a od grada kasne malo vise tj pocetkom avgusta su
platili maj...
eto nadam se da sam pomogla...bolje da proveris sta se desava kod tebe



shenon ::Sanjicice,
ja
sam na trudnickom od aprila i dobijala sam neke uplate, tj.onih 65% od
drzave sa zakasnjenjem od dva meseca, a onih 35%nisam dobijala, to zna
da kasni i po 4-5 meseci...

jagodica ::Sanjalice,
nešto mi je tu mnogo čudno. Ja sam sredinom aprila otvorila bolovanje,
znači od sredine maja mi isplaćuje RFZO. Do sad sam imala dve isplate od
65%. Proveri u firmi kad su predali bolovanje. Možda nisu dobro
obračunali, pa im vraćaju ili tako nešto. Meni sve isplate idu redovno,
iz NS sam.

Pozz

sanjicica ::Drage
moje hvala vam ovo mi mnogo znaci jer onda definitivno problem postoji
javljam vam da li sam nesto resila
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od tatjana83 23/8/2012, 23:16

Dobro vece svima..
Da li neko ima saznanje u kojim gradovima vazi da grad isplacuje 35 %,ja sam iz Valjeva i treba da otvorim trudnicko 1 oktobra.
Hvala puno

tatjana83

Broj poruka : 1
Datum upisa : 23.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od M. 23/8/2012, 23:31

Ako sam dobro zapamtila, samo Beograd, Jagodina i Zrenjanin dotiraju tih 35%.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ivanaisha 17/9/2012, 22:11

Jel moze neko da mi odgovori koliko meseci se uzima, da bi se racunao prosek za trudnicko bolovanje?

ivanaisha

Broj poruka : 1
Datum upisa : 17.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od M. 19/9/2012, 18:11

Ako radiš duže od 6 meseci, onda ti računaju prosek. AKo radiš kraće, onda cifru izvode iz državnog proseka.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ollala 8/10/2012, 11:39

Molim vas za informaciju da li se naknada za bolovanje povećava ako u toku porodiljskog bolovanja diplomiraš? Radim u školi i tamo mi je rečeno da će mi se plata uvećati tek kada se vratim da radim.

ollala

Broj poruka : 1
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od MIRKA85 18/10/2012, 13:14

ollala,ja radim kao sef racunovodstva u školi i ja cu uskoro na porodiljsko ali nam se plata ne moze menjati za vreme porodiljskog odsustva-znaci kad prvi mesec dobijes iznos porodiljskog(prosek zadnjih 12 meseci) to dobijas do kraja porodiljskog tako da smo i tu malo osteceni ali ko nas pita....
MIRKA85
MIRKA85

Broj poruka : 374
Godina : 38
Datum upisa : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od MIRKA85 18/10/2012, 13:17

e da imam jedno pitanje i ja,hocu od pocetka novembra da otvorim trudnicko bolovanje mesec dana pa onda porodiljsko.ima li neko informaciju da li ce se i kada trudnicko bolovanje u svim opstinama vratiti na 100%
spomenuse jednom,i kao krajem godine pa od tada niko ni reci.
a ne mogu nigde naci kako da postavim pitanje u beogradskoj hronici
MIRKA85
MIRKA85

Broj poruka : 374
Godina : 38
Datum upisa : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od dr mali pariz 18/10/2012, 13:20

MIRKA85 ::ollala,ja radim kao sef racunovodstva u školi i ja cu uskoro na porodiljsko ali nam se plata ne moze menjati za vreme porodiljskog odsustva-znaci kad prvi mesec dobijes iznos porodiljskog(prosek zadnjih 12 meseci) to dobijas do kraja porodiljskog tako da smo i tu malo osteceni ali ko nas pita....
ali prosek plata bez umanjenja...dakle cela plata.A gde ste osteceni, gde to u ovoj drzavi ima povecanja plate??
MIRKA85 ::e da imam jedno pitanje i ja,hocu od pocetka novembra da otvorim trudnicko bolovanje mesec dana pa onda porodiljsko.ima li neko informaciju da li ce se i kada trudnicko bolovanje u svim opstinama vratiti na 100%
spomenuse jednom,i kao krajem godine pa od tada niko ni reci.
a ne mogu nigde naci kako da postavim pitanje u beogradskoj hronici
ja ni ne znam da se pricalo o povratku na 100%, pogotovu sad...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od MIRKA85 19/10/2012, 08:18

[quote="dr mali pariz"]
MIRKA85 ::ollala,ja radim kao sef racunovodstva u školi i ja cu uskoro na porodiljsko ali nam se plata ne moze menjati za vreme porodiljskog odsustva-znaci kad prvi mesec dobijes iznos porodiljskog(prosek zadnjih 12 meseci) to dobijas do kraja porodiljskog tako da smo i tu malo osteceni ali ko nas pita....
ali prosek plata bez umanjenja...dakle cela plata.A gde ste osteceni, gde to u ovoj drzavi ima povecanja plate??

pa nama u prosveti se plata povecava dva puta godisnje ali se porodiljsko za tih godinu dana ne povecava u skladu sa tim nego je isto od momenta odlaska na porodiljsko pa do kraja takod a smo godinu dana uskraceni za to povecanje Shocked
MIRKA85
MIRKA85

Broj poruka : 374
Godina : 38
Datum upisa : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Ema78 19/10/2012, 15:36

Hej devojke, ne snalazim se bas u ovome, i imam par pitanja..

Kada se otvara trudnicko bolovanje? DR u dz mi je rekla da moze da mi otvori bolovanje kada god zelim,a ja luda nisam je pitala da li je to trudnicko ili obicno bolovanje? I, nikakve komisije mi nije pominjala,pa sam sada sva zbunjena.

O cemu se tu zapravo radi? Jedino sto sam uspela da skontam je da uplate kasne, pa kasne...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Tinche 19/10/2012, 18:56

Da bi otvorila trudnicko bolovanje moras prvo da budes mesec dana na obicnom bolovanju pa onda ides na komisiju za koju ti uput daje tvoja dr ginekolog. Na komisiju onda ides svaki mesec (neko daje i po dva meseca ali to je retko) sve dok ne otvoris porodiljsko bolovanje a to je mesec dana pre ocekivanog termina porodjaja.
Prvih mesec dana placa firma i plata ti je 65% koja ti nece kasniti. A kada otvoris trudnicko (posle komisije) plata ti je 100% ali kasni...sad ne znam koliko. Tu platu dobijas iz dva dela (65+35). Neke privatne firme daju plate na vreme a njima fond kasnije uplati.

Nadam se da sam se svega setila, neka devojke dodaju nesto ako treba.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Ema78 19/10/2012, 20:25

Hvala puno Tince...
Sigurna sam da necu jos otvarati nikakvo bolovanje, dok se ne izvucem iz minusa... Very Happy a dobro se osecam, mogu neke stavi i od kuce da radim, tako da cu sigurno sacekati mozda cak i do Nove godine...ionako ne radim puno radno vreme, pa jednu polovinu mogu da radim, a drugu da spavam...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od dr mali pariz 21/10/2012, 19:09

I ja sam u prosveti, ali dugo ne videh povecanja...valjda ovih 2% koje reklamiraju vec duze, za okt. platu? lol!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 7 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 21 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu