KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
tiramisu
Lija
srculence 84
panda :)
bebko
BabyBear
Blanka
Mimi12
PalcicaBg
kornjaca
Hobbes
sanja 73
winni
ivanicasale
Tavita
Bobac
valika77
Jerapetra
BiKsi :)
Šašava
Ancica 87
micam
zsuki75
marina_82
daduska
Anka13
Bobaue
alisa
bobica83
MalaSaJuga
mamadabudem
saska1
Zmajuška
nina :)
Sirijus
kolibri5
Niny
Tebi
makica1984
43 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 13/5/2017, 22:06

Super, Tavita!

Sad me nasmeja ovo "grlic ti je odlican", ahaha
koje su to nesvakodnevne teme i komplimenti Very Happy

Jao, Petra, suze mi podjose.

Ovaj forum treba da se zove Kardio shok, ili tako nesto :)
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 13/5/2017, 22:27

Petra divnooooo,uzivaj sa njima zasluzila si.Nadam se da ce maleckom da prodje bakterija i da cete sto pre kuci.
Ljubimo nas troje vas troje
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 14/5/2017, 00:01

Palčice, cervikometrija se može raditi u bilo kojem periodu, obično oko 14 nedelje, kad se i proverava i procenjuje stanje grlića, i u normalnim slučajevima se uradi još jednom ili nijednom. Ali kako ja nisam takav slučaj, sa mnom su baš preterali lol!

Jerapetra, kao i svaki put, tvoje pisanje me potpuno razneži, skoro da mogu videti kako ti donose bebice i kako ne možeš da ih se namirišeš. Bravo za fabriku mleka, oduševljena sam! ljubav
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 14/5/2017, 12:01

Super Tavita za tvog malog nestašnog bambija,mali te već zeza u stomaku,plaši svoju mamu nestaško Very Happy dobro što si otišla kod lekara sad si malo mirnija,sve će biti u redu
zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 15/5/2017, 20:18

Samo da ljubim Luku i Sofiju! Da nam Luka sto pre zavrsi sa terapijom, pa da idete skupa da se mazuljate. Dobra stvar u porodilistu je sto ce ih uobrociti, veruj mi, to mnogo kasnije znaci!

Tavita, bravo za Bambija i tvoj grlic, samo neka drzi! A ti Bambi budi miran jos nekoliko nedelja!

Kako li su nam Bobici?

Ljubac trudnice drage!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 15/5/2017, 22:13

Pozdrav, mamicke.
Cisto da se javim, stomak raste, krsta malo bole,
oko bebe bude tesko nekad.
Tusiram je, a ona bi da se igra, da se popne na obod kade,
a ja jedva izdrzavam tako savijena.
Pitam se, kako li cu kasnije.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 15/5/2017, 22:21

E drage moje ja uzela upute pa sutra vadim krv.I sad kod nas je vasar i ja naravno nisam odolela djakonijama.Tako da cu u petak da kazem dr da ako rez budu katastrofa da je to zbog vasara😊😊😊
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 16/5/2017, 07:34

Dobro jutro devojcice :-*
Ima li neko iskustva sa dnevnom bolnicom u frontu?Dr iz fronta mi je napisala kontrola u dnevnoj bolnici jednom mesecno.Sta se radi tamo,jel mora da pise na uputu sta se zahteva?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 16/5/2017, 14:06

Kod kog doktora?
Tamo se radi svasta, sitne intervencije...
a ima i doktora, ja bas tamo vodim trudnocu.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 16/5/2017, 14:25

Trudnice moje kad je poceo stomak da vam raste?U kojoj nedelji trudnoce?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 16/5/2017, 15:42

Ivanice,meni otp. u četvrtom mesecu počeo da se vidi stomak.Pre toga ništa,još kukala svojoj majci a kad će moj stomaćić već da poraste,nekako se nisam osećala trudna bez stomaka,a tek na to moja majka odgovori da njoj se tek u 7mesecu počelo videti Sad a ja u šoku valjda nisam pokupila te gene...a sad kukam što mi đavo nije dao mira,sad sam se baš već naduvala pa sve se razmišljam kako li ću izdržati to kraja avgusta ,beba još ihahaj treba da raste.
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 16/5/2017, 15:47

Sasava nemam doktora u dnevnoj,imam samo uput i predlog od dr iz fronta da se jednom mesecno vrsi kontrola u dnevnoj bolnici.Pa mi nije jasno sta ce da mi rade sve tamo
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 16/5/2017, 15:48

Ivanice tebi ce brze stomak da krene da raste jer su dve beke u pitanju,meni poceo oko 12te nedelje,evo vise nijedne farmerice ne mogu da zakopcam.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 16/5/2017, 16:00

Ja sam sutra punih 8 nedelja i bas bi htela stomace😀
Sasava verovatno da cu i ja tako da kukam za neki mesec ali sad bi ga htela
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 16/5/2017, 17:03

Sve zavisi kad ce da poraste Ivancice. Meni je sa njih dvije tek krajem 5-og poceo da se primjecuje. Ja nisam uopste imala velili stomak koji je tipican za twinse. Niko nije vjerovao da su dvije bebe u stomaku. Tako da sve zavisi. A sada misa jesnom bebom bas porastao,i vidi se bogme a 4- ti sam mjesec :-)
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 16/5/2017, 20:25

Meni oba puta u cetvrtom mesecu..
Samo sam se prvi put mnogo vise tripovala da me garderoba steze :)

Palcice, onda pojma nemam! Pa sta mogu da ti rade... briseve, kontrolu grlica, plodove vode, za neki CTG je prerano, a ne znam bas da li ga imaju.
Bas bezveze sto ti nisu objasnili. Jesi to dobila uput u DZ?

Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 16/5/2017, 22:19

Da,iz doma zdravlja,a imam izvestaj iz nf od dr da pise kontrola 1x mesecno.pitacu sutra kad odem za rezultate dabla
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 16/5/2017, 23:07

Oni su mozda mislili da krenes na vreme u porodiliste kod nekog doktora,
a to jednom mesecno se standardno pregledamo.
Uglavnom UZ.
Ja ni ne idem u DZ, samo u Front.

Ti onda da se raspitas koji su dobri doktori u Frontu.
ja idem kod dr Branke Jovanovic, ona me porodila i prvi put,
i sjajna mi je.
Kod nje je velika guzva, ali trudnice imaju prednost :)
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 17/5/2017, 09:34

E zene jedno pitanje:A kad se radi ekspertni uz jer mora i dabl ili moze na njemu da se sve vidi?Sta se uopste gleda na ekspertni uz?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 17/5/2017, 10:24

Ivanice ne znam koliko je dabl pouzdan za blizance,ja bih pre odradila neki ekspertni u tom periodu oko 12.nedelje.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 17/5/2017, 12:32

Ali palcice jer to isto?Koja je razlika?Ja cu ekspertni sigurno ali neznam da li treba i dabl?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 17/5/2017, 14:31

Za dabl ti rade ekspertni.Radi se ekspertni oko 12te i oko 20te nedelje.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 17/5/2017, 15:45

Draga Ivanice, tebi ce verovatno doktorica sve savetovati kad i koji testovi su najbolji za tebe.

Ono sto ja znam je da su dabl, triple i kvadriple testovi vrste testova iz krvi. Imena su dobili po tome koliko pokazatelja se vadi - 2, 3 ili 4. Ova tri testa daju neke statisticke rezultate da li postoje eventualno neke anomalije na plodu. Stvarno ne znam koliko su pouzdani kod viseplodnih trudnoca, ali im ovde nasih devojaka duplih mamica koje ce znati.

Neki od parametara iz ovih testova, na primer PAPP-a, koji se vade nisu samo vazni za genetske anomalije vec ih doktori koriste i kao, uslovno receno, test kvaliteta placente.
Meni je doktorica to preporucila jer sam u prvoj trudnoci imala probleme sa placentom, preeklampsijom...da te ne zamaram.
Ekspertski ultrazvukje se radi uz vadjenje krvi kako bi se doneo bolji zakljucak da li postoje ikakve anomalije.
U 12. nedelji se gleda da li postoji nosna kost, ona se razvija kasnije kod fetusa sa genetskim problemima, i koliko je debeo nuhalni nabor, ako postoji anomalija on je deblji jer se u tom delu nakuplaju neke tecnosti. Nisam sigurna sta je dobar rezultat, mislim sve ispod 3mm.
Verovatno doktor gleda jos svasta, ali ja se ne mogu setiti Sad, ubi starost.

Sto se tice ekspertskog u 20. nedelji, on je veoma opsiran, gledaju se si organi bebe plus placenta, meni su gledali i sve moguce protoke, valjda je i to standard, ne znam. Ja se secam da je nasa tehnicarka pocela od mreznjace oka, gleda se srce, sve predkomore, komore, bubrezi, organi za varenje, disanje, kosti, kicma...sve moguce i nemoguce. Mislim da nam je rekla da treba da uzme nekih 90-ak parametara za doktoricu. Ako su bebe nemirne, sto uglavnom jesu, onda dubis na glavi da se okrenu kako treba... lol!
Eto, ovo je ukratko Laughing , kako se ja secam svega, a tebi ce vec doktorica reci kako ce izgledati tvoji pregledi.
Ja sam uzivala na drugom ekspertskom jer je bio dug pa se nagledah mog ceda kao nikada do tada.

Pitaj, tu smo da pomognemo ako znamo.
Ljubim! osmeh srce

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 17/5/2017, 15:54

Ivanice, sad proictah tvoje postove oko pitanja koje je i mene mucilo mnogo kasnije, negde do 20 i neke nedelje - kada ce se videti stomak.

Tvoj ce sigurno pre, jer su dve bebe, ako si jos mrsavija i nosis malo uze, eto njega za koju nedelju.

Ja sam bila opsednuta, dodjem kod doktora, isla sam na svake dve nedelje, i samo gledam ogromne stomake oko sebe. Neke zenice sam vec znala, njima stomak porastao, moj nista, ja jos u istim farmerkama, bluzama... Mad

Zezali me na poslu, pitaju me u aprilu kada mi je termin, ja kazem u avgustu, a oni pitaju ove ili sledece godine lol!

Nikad nije nesto ni porastao previse, a bebac bio oko 3.6kg. Kasnije sam bila srecna jer mi nije puno smetao nocu dok spavam.

Tvoj ce pre ne brini. I ako ga nema, ti se najedi, napij i istrbi Laughing - to je meni moja drugarica savetovala.

Doci ce stomacic - uzivaj u svakom danu.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 17/5/2017, 16:03

Draga Jerapetra, ja citam sve nekoliko dana u nazad, pa sam sigurna da ste do sada izasli, da je Luka izlecio bakterije, da Nezna Pahuljica lepo raste i napreduje...
Kako radi fabrika mleka lol! Kako se ti oporavljas?

Uzivaj majko sa svojom decicom.


Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu