KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
tiramisu
Lija
srculence 84
panda :)
bebko
BabyBear
Blanka
Mimi12
PalcicaBg
kornjaca
Hobbes
sanja 73
winni
ivanicasale
Tavita
Bobac
valika77
Jerapetra
BiKsi :)
Šašava
Ancica 87
micam
zsuki75
marina_82
daduska
Anka13
Bobaue
alisa
bobica83
MalaSaJuga
mamadabudem
saska1
Zmajuška
nina :)
Sirijus
kolibri5
Niny
Tebi
makica1984
43 posters

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 12/5/2017, 13:50

Tavita ja ti se ne razumem u to,javice se iskusnije cure.Kad imas kontrolu?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 12/5/2017, 15:50

Kontrola mi je za 5 dana... Mogu da odem uvek u hitnu, mogu i da pozovem doktorku. Danas nemam bolova niti onog osećaja pritiska u stomaku, pa kažem sebi da ne dramim. Ako se pojavi bilo šta sumnjivo, neću oklevati... Za sada mi prija da leškarim.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 12/5/2017, 15:52

Tavita ::Devojke, ne znam da li tripujem, ali čini mi se da je moj stomak počeo da se spušta. Je li to rano za 32. nedelju? Juče sam ponovo imala blaže bolove nisko u stomaku, koji su prestali posle šetnje oko zgrade, pa ih povezujem s crevima...
Mozda ti se beba okrenula za porodjaj. Ne brini, to se desi nekad i puna dva meseca pre. Ne tripujes sigurno, i ja sam jedno jutro ustala, a stomak vise nije isao u sirinu nego napred i dosta bio nizi. Sprema se i beba, ne samo ti Very Happy .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 12/5/2017, 16:42

Tavita, i meni se tako negde spustio bio stomak. Ja to nisam bila provalila, ali jesu cure sa kutka sa kojima sam se dopisivala. Znas da sam se ja ranije porodila. Na nekoliko dana pred porodjaj sam u materici imala dva puta jake bolove, ja im nisam pridala znacaja,al bas su bili zestoki, moguce da su to bile kontrakcije. Na ctg mi je vece pred porodjaj sve bilo ok. Ja bih ti savetovala da lezis do kontrole,mozda se samo beba okrenula,a mozda se stvarno spusta stomak, mada u mojoj glavi je to rano. Isprati situaciju, ali lezi, ako se opet nesto javi, pravac hitna.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 12/5/2017, 17:10

Tavita iskusne cure su ti sve rekle.Odmaraj samo i bice sve ok
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 12/5/2017, 17:54

Draga Tavita, nisam neki strucnjak za ovo sto si pitala, ali ono sto znam je da se kod prvorotkinja stomak spusta, odnosno beba se namesti nisko u pelvis, nekoliko nedelja pre porodjaja -2,4,...nedelje, niko ne zna tacno.
Mozda se tvoja beba samo okrenula glavom prema dole sto se otprilike i desava u ovo vreme.
Ne zelim da panicim, ali ja bih to definitivno spomenula doktoru. I ja bi ih nazvala pre kontrole, cisto da vidis sta ce ti reci.
Ljubimo te, cuvaj se! zagrljaj


Poslednji izmenio Bobac dana 12/5/2017, 18:18, izmenjeno ukupno 1 puta

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 12/5/2017, 18:13

Palcice, procitah sad tvoj post o vodi.
Mozda bi mogla malo da pojacas, trudnoca napreduje, idu topli meseci...Razumem ja da ti pijes i jogurt, sok...ali voda je voda. Doktori uglavnom savetuju da ako ti je urin bledo zut ili bezbojan pijes dovoljno vode, ako ne - dodaj koju casu.
Razliciti su saveti o kolicinama, ali negde oko 2 litre je minimum. U to mozes ubrojati i jogurt i sok, ali ne treba zedj gasiti sa ovim. To je ipak hrana koja ima kalorije, secere, ugljenehidrate i utice na nivo secera u krvi.
Ja sam radila slicno kao Mimi, ponesem na posao svaki dan 1.5l vode, stavim pored sebe i polako. Onda kuci kad dodjem jos 2-3 case, plus sok, mleko, jogurt, voce...Prvo je bilo bas mucno piti toliko vode,ali naviknes se i posle organizam sam trazi
Tesko je za nas koji smo inace slabe vodopije, ali kad se mora, nije tesko.
Hajde sad da nazdravimo ti i ja sa jednom casicom vode.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 12/5/2017, 18:41

Bobac ziveli!Popravlja se stanje,ide voda posle cevapa samo tako :-)
Kks i urin su mi super,a brisevi tek za 5 dana.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 12/5/2017, 18:57

Ziveli mi oboje!
Sad mi zagolica mastu sa tim cevapama, bas bi mogla da nagovorim dragog da potpali rostilj za vikend.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 12/5/2017, 19:02

Bobac zovi ako ne mozete da pojedete :-)
Meni se hoce ovih dana,sutra idemo kod seke na rostilj.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 12/5/2017, 19:09

Hvala, ženice... Znam, Biksi, da si se ranije porodila, čitala sam tvoj dnevnik. Ja sam već dva puta u prethodna dva meseca išla u bolnicu zbog bolova. CTG nije pokazao kontrakcije, tako da su sve to pripisali problemu sa crevima. Ali moja dr, koja zna da sam prošli put bila otvorena 4 cm u 33. nedelji, a da bukvalno nisam ni osetila, stalno insistira da za sve što mi je sumnjivo odem u hitnu. Problem je što me tamo prime doktori i babice koji školski opisuju kontrakcije ženi koja je imala krajnje netipično prvo iskustvo. Jeste da mi je bolnica u kojoj vodim trudnoću poprilično udaljena, pogotovu u vreme špica u saobraćaju, ali ću otići ako se ma i najmanja sumnja javi. Grlim vas, velika ste pomoć i podrška!
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 12/5/2017, 21:19

Joj,koliko divnih vijesti i bebica.....
Jerapetra i Bobice, cestitke od srca i da ste nam zivi 100 godina!!!
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 12/5/2017, 22:03

Tavita draga, mozda to i ne mora bas nista da znaci. Znam da ima takvih slucajeva iz okruzenja znam da zenicee miruju i obavezno nose onaj pojas. Ti svakako leskari , ali ako nisi mirna podji svakako da ti bude lakse. Ljubimo te srca
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od marina_82 12/5/2017, 22:52

Daduska draga pa ja propustih vest o tvom porodjaju! Cestitam ti od srca srca srca srca srca srca srca  Ljubi princezu malu i uzivajte u svakom momentu sa njom. ljubav
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 42
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 13/5/2017, 00:14

Ivanice, ja sam ovde malo uljez, nisam iz VTO, ali ovde mi je super, tako i ostadoh!
U svakom slucaju ima truda i muke oko stvaranja, nosenja...i posle odgajanja dece...
Mogu da mislim haos sa cetvoro, ajaoooj!

Tavita, verujem samo da ti beba vise pritiska grlic,
svakako na bilo kakav strah ides na pregled i nema brige.
Bas me iznenadio ovaj podatak o 4 cm otvorenosti,
ja pred porodjaj sa indukcijama jedva 1 cm!
Zato mi odradise CR.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 13/5/2017, 11:14

Tavita, verujem da si sada vec ok, mozda ti i misli malo podsticu, zbog ove nedelja koja se primice,mozda ti je otuda sve to naislo. U svakom slucaju, izguraces ti sa tvojim bambijem punih devet! Ljubac
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 13/5/2017, 16:22

Drage moje, naravno da nisam bila mirna. Jutros sam se čula sa mojom dr, i ona mi savetovala da se javim u bolnicu. Dobro je sve, hvala Bogu. Grlić je zatvoren, joś uvek oko 30 mm, na ctg-u zabeleżena jedna kontrakcija slabijeg intenziteta. Dr koja me je primila każe da se spuštanje stomaka ne uzima kao klinički simptom... Eto, sad sam kod kuće, leškarim i čekam kontrolu.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 13/5/2017, 16:39

Divno draga Tavita, jako mi je drago da cujem da je sve u redu. Sad mozes na miru da uzivas i odmaras.
Stisak za tebe i malenog decaka.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 13/5/2017, 16:40

Tavita nadam se da si sad mirnija. Neka si bila kod dr, uvek sam za tu varijantu. Mada sam i ja bila ubedjena kao i Biksi da su to vise lose uspomene. Ali kad ti posle pregleda, gde je sve u redu, padne kamen sa srca, to nema cenu.
Sto se tog spustanja stomaka tice, mene je isto mnogo uznemirio u 8.mesecu tako da znam taj osecaj. Posebno sto se desilo preko noci. Isto sam otrcala na ultrazvuk. Jos kad mi je dr rekao "Beba se namestila za porodjaj", mislila sam da necu ustati sa stola. Kakav bre porodjaj???? Onda mi je objasnio ovo sto sam gore napisala, da je to normalno i da se desi nekada i do 2 meseca ranije.
Nema u ovoj igri opustanja do kraja. A to kako te taj tvoj Bambi zeza sada, nije nista kako ce tek za koji mesec lol! .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 13/5/2017, 16:55

Tavita drago mi je sto si bila kod lekara i sto si sada mirnija.Ja sam pre trudnoce bila protivnik cestih pregleda,ali sada mi djavo ne da mira,svakih 5 dana bih isla,zbog raznoraznih gluposti.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 13/5/2017, 17:22

Tavita drago mi je da je sve ok.Sada malo opusteno i uzivkaj sa bebicom u stomaku.Ljubimo nas troje vas dvoje
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 13/5/2017, 19:48

Drage moje drugarice, hvala vam - s vama je sve lakše srca
Sigurno da kod mene ima svega, a najviše strahova, ali ovo malo čudo mi daje snage da se i s tim izborim. Moj bambi će biti neki zeznut tip - i sada, samo ako mu se prohte, ne da da se normalno odradi ultrazvuk Very Happy Ili se non-stop vrti, ili šutira (samo ako može da dohvati) mesto gde se postavi senzor.
Mimi12, upravo tako mi je i rekla dr - beba je zauzela položaj za porođaj. Pa kako da se ne štrecneš u 32. nedelji?! Ali kako je videla dve zabezeknute face, odmah je objasnila da to ne znači i da se porođaj približio. Nisam ni ja ljubitelj čestih kontrola, čak sam i negodovala što su me između 25. i 30. nedelje pregledali jednom nedeljno (posebno me iritirala cervikometrija), ali sada ću upravo to tražiti - jedino tako ću biti mirna. Ljubac od bambija i mene za sve drage tete Kutanjanke ljubav
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 13/5/2017, 21:04

Tavita draga kad spomenu tu cervikometriju,kako se to radi?I od koje nedelje?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 13/5/2017, 21:16

Tavita moja draga, super sto si bila kod dr. Vjerujem da si sada rasterecena i da mozes na miru da odmaras i leškariš. Bice to sve superiska. Grlic ti je odlican! Ljubimo vas ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 13/5/2017, 22:01

Samo da javim da smo dobro, jos smo u bolnici jer mi je Luka na antibioticima zbog bakterije, pa dok ne primi svubterapiju, ne pustaju nas, tek nakon sl. vikenda bismo mogli, kaze dr. Sofija hvala Bogu nema bakteriju. Inace je dr zadovoljna, kaze klinic nicki dobri, sisaju fino, uvezbavamo se, ima finih sestrica pa su mi pomogle. Donose ih naizmenicno na podoj na 3 sata, prvi podoj u 5:30, poslednji u 23:30, ono koje ne donose njemu izmlazqm mleko i saljem, tako da sam kao fabrika mleka, kao i sve zenice na ovom odeljenju, ima ih kojima su bebe u inkubatoru, ali da vi vidite tu borbu za svaku kap mleka, nije lako, juce su me stigle emocije i hormoni da nisam mogla da prestanem da placem i od srece i od tuge, ma od svega. Kad mi ih donesu, nakon sto sike i zaspe, ne mogu da ih se namirisem i nagledam,mali moji misevi. On je sav zivahan, nikad ne biste rekli da ga neka infekcija spopala, bas je sestra komentarisala, a ona je nezna kao pahuljica. Inace, moj prirodni porodjaj je i dalje atrakcija, zene ne mogu dq veruju da sam se tako brzo porodila sa 2 bebe, 4 minuta razlike :-) Uzeli su mi briseve zbog te Lukine bakterije, cekamo rez. Mislila sam da ce biti jako neprijatno zbog rane, ali doktorka je mlada i fenomenalna, osetila nisam i sve mi je govorila sta ce sledece uraditi i kad ce biti najbolnije, ma divna je, odusevljena sam kako su im mladi lekari entuzijasticni. Hvala vam svima jos jednom i svima vam od srca zelim ovu srecu neopisivu!:-* Javljam se cim budem mogla

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu