KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
tiramisu
Lija
srculence 84
panda :)
bebko
BabyBear
Blanka
Mimi12
PalcicaBg
kornjaca
Hobbes
sanja 73
winni
ivanicasale
Tavita
Bobac
valika77
Jerapetra
BiKsi :)
Šašava
Ancica 87
micam
zsuki75
marina_82
daduska
Anka13
Bobaue
alisa
bobica83
MalaSaJuga
mamadabudem
saska1
Zmajuška
nina :)
Sirijus
kolibri5
Niny
Tebi
makica1984
43 posters

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 17/5/2017, 17:47

Bobac hvala ti.Jesam mrsava ispod 55kg sam otisla na vto.Mislim da se nisam nesto bas ugojila do sad.Inace sam bila 64kg
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 17/5/2017, 20:42

Za koji mesec ces kukati kako ti je tezak stomak ivanice, nista se ne sikiraj! lol! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 17/5/2017, 22:51

Evo jedne s ogromnim stomakom Very Happy Pre neki dan me čovek pitao jesu li četvorke Very Happy, a prijatelj mi rekao kako nijedan stomak na njega nije ostavio takav utisak. Mislim da ipak preteruju, ne znaju oni šta znači biti rođen na ""brdovitom Balkanu" Very Happy
U svakom slučaju, stomak je postao stomačina zato što moj bambi ima već 2100 g, a spustuo se, jer je glavica skroz nisko (jedva je dr uspjela da je izmjeri). Potvrdili su mi da to ništa ne znači sve dok je grlić dovoljno dug i zatvoren, a moj jeste. Kontrola je opet za nedelju dana. Zaključila sam da kod bambija preovladava crnogorska krv - voli dasa da se ispruži - glava skroz nisko, a stopala ispituju čvrstinu maminih rebara Very Happy

Bobac je odlično opisala oba ekspertska ultrazvuka. Ja samo mogu da kažem da je ovde praksa da se pri svakom uz pregledu kontrolišu i protoci kroz pupčanik i kroz arterije materice, pogotivu kod žena koje imaju rizik od tromboze. Uzgred, d-dimer mi je 0,4, pitam se da li je uopšte bilo potrebno bockanje, pa makar i dozom od 0,4. Hemoglobin mi je nekim čudom porastao - moguće da je za to zaslužan elevit.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 17/5/2017, 23:55

Tavita samo neka raste i pupi, zlo da ne cuje, pu, pu! Ili sto bi mi rekli govno mu pod nos!!! Bitno je da je grlic cvrst ko stijena za bebca crnogorca malog slatkog bambija.
Ljubac poljubci
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 18/5/2017, 09:05

Ko sto rece blanka samo neka raste tavita i nek bambi ceka termin za porodjaj...Ljubimo vas
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 18/5/2017, 11:21

Zenske imam bakterije u mokraci,koliko je to opasno?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 18/5/2017, 12:25

Ivanice, to se dešava u trudnoći. Normalno je ako piše "malo bakterija", a ako stoji dosta, ili je u urinokulturi izdvojena neka bakterija, obda se leći antibioticima. Važno je da piješ puuuuno vode (više od 2 l), a posle 12. nedelje možeš koristiti i čaj za trudnice.
Blankić ♡
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 18/5/2017, 12:40

Zaboravih da pribeležim još jedno dešavanje. Juče čekamo metro na podzemnom peronu, špic, ljudi se vraćaju s posla, mukla tišina. U toj skoro kamernoj atmosferi ja tako glasno podrignem (to me prati od početka trudnoće, ali sam do juče mogla da se kontrolišem na javnim mestima i u društvu), tako da se svi okrenu prema meni. Jedino je moj muž glavu okrenuo u suprotnom pravcu Very Happy A mene uhvatio zarazni smeh, tako da se i uštogljene face oko mene raskraviše Very Happy
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zsuki75 18/5/2017, 12:57

ahahahhahahahah Tavita, mogu misliti scenu :)

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 18/5/2017, 13:26

Pise ovako za urin
Leukociti 25-30
Epitelne celije plocaste
Epitelne celije retke
Bakterije masa
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 18/5/2017, 13:45

Ahahahaha,Tavita,isto ce mene da snadje,i ja podrigujem non stop.

Ivanice videces sutra sta kaze dr,mislim da imas bakterije.I ako imas nije strasno,ima resenja.Uradi urinokulturu za svaki slucaj.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 18/5/2017, 13:57

Da hocu u ponedeljak.Dali mi upute za nju i opet za krv pa 1 juna da se javim opet kod njih.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 18/5/2017, 14:07

Tavita, meni je doktorka u prosloj trudnoci rekla da nikom od elevita nije skocilo gvozdje, a ja pila bas njega jer po sadrzaju gvozdja tu ima vise nego kod ostalih vitamina.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 18/5/2017, 14:21

Sasava uspela sam da zakazem dnevnu bolnicu i nasla sam tamo dr Donku,pitala je da kod nje vodim trudnocu,kaze moze,u utorak idem tamo,radice mi uz,krv,urin,briseve i jos nesto ako treba.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 18/5/2017, 20:05

E da po svemu sudeci nece da mi ukinu fraxi sutra.
D-dimer mi je 289 a ref.vred je 230
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 18/5/2017, 20:17

Super, Palcice. Nisam cula za tu doktorku, ali tamo uh bas ima puno.
Pretpostavljam da ti je nju neko preporucio.
Super ako ce da ti radi krv i urin, ja to radim privatno (da ne bih cekala vekovima uput u DZ), pa nosim u Front.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 18/5/2017, 21:15

Sasava ja cu lezati tamo ceo dan pa ce me zato komplet pregledati.Niko mi je nije preporucio nego mi je juce izasla u susret i tako me divno primila da sam je odmah pitala dal mogu kod nje. :-) Posle vidim na netu da je hvale,videcemo. Od ove kod koje sam otisla po preporuci bezim glavom bez obzira.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 18/5/2017, 21:22

Mozda je tako i najbolje :)
Ima svacega.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 19/5/2017, 14:31

Ivanice draga, ja ne verujem da ce ti iko do kraja trudnoce sa blizancima ukinuti fraxi. Ne bih da ti rusim nade, ali gledaj to iz ugla da je sigurnije za bebe. Posle nekog perioda se srodis s tim fraxijem, i ne primecujes da ga primas.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 19/5/2017, 14:51

Evo sada sa uz.Ukinula mi fraxi zato sto nemam trombofilije.I smanjila utric na dve.A recite mi da li je nekome ko prima preventivno fraxi ukinut tako rano?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 19/5/2017, 18:23

Ivanice ja ne znam nikog. Sad mi nije jasno, a izvini ako si pisala. Ko je tebi dao fraxi i zbog cega i ko ti ga je sada ukinuo? Je li hematolog?
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micam 19/5/2017, 21:02

Ivanice jesu mojoj drugarici na prvom UZ iz istog razloga kao tebi u Feroni je radila,porodila se ima devojcicu i sve ok.Nista nebrini
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 19/5/2017, 21:04

Blanka ja nemam trombofilije ni jednu,fraxi mi dala Kopitovicka preventivno,i ona mi ga sad ukinula.Rekla je da treba da je ispod 500 i da je ok za prvi trimestar.Za bakterije mi je rekla da ce da mi daju antibiotik neki i da nece da naskode bebama i da je normalno u prvom trimestru da se pojave bakterije.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 19/5/2017, 21:14

Onda nema sto da brines. Ja, priznajem, ne znam nikog kome je ukidan pre kraja, ali ne znam ni da se propisuje nekom ko nema trombofilije. Ocigledno je to novijeg datuma. U svakom slucaju kod tebe je pogodila kombinaciju sto treba, tako ds nemas nista drugo nego da je slusas i ne brines.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 19/5/2017, 21:28

Slazem se sa Mimi u potpunosti. Sve sto ti je rekla rekla bi i ja. Samo ti slusaj nju i bez brige. Uzivajte!!!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu