KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
tiramisu
Lija
srculence 84
panda :)
bebko
BabyBear
Blanka
Mimi12
PalcicaBg
kornjaca
Hobbes
sanja 73
winni
ivanicasale
Tavita
Bobac
valika77
Jerapetra
BiKsi :)
Šašava
Ancica 87
micam
zsuki75
marina_82
daduska
Anka13
Bobaue
alisa
bobica83
MalaSaJuga
mamadabudem
saska1
Zmajuška
nina :)
Sirijus
kolibri5
Niny
Tebi
makica1984
43 posters

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 17/6/2017, 10:51

Tavita divno,cestitam za deliju,vazno je da ste oboje dobro.
Valika,jeste tesko i retko kome ide glatko sve to oko dojenja. Ako imas jaku zelju i pregrmis taj pocetak,osecaj je neprocenjiv,nemoj to propustiti.
Izmuzavanje,izmuzavanje i izmuzavanje,pumpicom,rukama. Mazasa i nadrazaj bradavica tvojom rukom,bebac na sisu cesto i ne mozes da omanes.Svako moze da da flasicu a samo majka sisu.
Prica ti neko ko je i izgubio mleko usled stresa i povratio ga.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micam 17/6/2017, 20:16

Tavita nek je momak ziv,zdrav 100 godina.cestitamo srca1 srca1 srca1 srca1 srca1 srca1
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 17/6/2017, 20:55

Tavita, cestitam od srca! srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca ljubav bb bb bb bb bb

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 17/6/2017, 21:30

Cestitam Tavita. Nek je ziv i zdrav. Cekamo izvestaj i mislimo na vas:*
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 17/6/2017, 21:47

Sta se oseti kad se mrda beba tj bebe?Mislim da sam sad osetila njihov prvi pokret...
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 17/6/2017, 22:14

Oseti se kao da te golica ribica. Ili dati neko perom zagolica. Tako lagano sam ja prvi put osetila
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 17/6/2017, 22:20

Dodjoh da cestitam BB! Mnogo me je obradovala vest o tvojoj trudnoci draga :) neka ti bude lagana i skolska :)

Tavita, cestitam! Neka je malisa ziv i zdrav 100 godina :)

Ljubim sve trudnice i sadasnje i buduce :)
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 17/6/2017, 23:48

Tavita pa cestitam dolazak jos jednog malog bica, voljenog i zeljno ocekivanog. Dobrodosao! vv
Veliki momak! Vidi se da si ga dobro hranila.
Odmarajte sad zasluzeno i neka svi strahovi ostanu iza tebe.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobaue 18/6/2017, 10:15

Tavita , čestitam ! Da ste živi i zdravi 100 godina . osmeh srce

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 18/6/2017, 13:45

Tavita cestitam!!!!!
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saska1 18/6/2017, 22:15

Tavita cestitam!!!
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 18/6/2017, 23:16

Tavita ::Stigao bambi Luka juče po podne!!!
Kad pohvatam konce šta se izdešavalo od juče ujutru, pišem vam... Dobro smo oboje, mada je beban u inkubatoru zbog toga što je meni iznenada skočila temperatura juče ujutru, i oboje smo na antibioticima. Inače, Bambi je mamin veliki dečak od 3150g ♡♡♡


Tavita cestitam od srca rodjenje maminog borca Luke. Da budes najponosnija mama na svijetu. Dobrodosla u klub.love
Grlimo vas konfete zagrljaj
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 19/6/2017, 16:18

Tavitaaaa, divnooo, cestitke, ljubim vas i zelim da sto pre Luka izadje iz inkubatora i da budete kod kuce! Veliki je beban, koliko bi tek imao da je bio pzn termin, bumbe jedno! Uzivajte!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 19/6/2017, 21:19

Tavita, bravo, odlicno! Da sto pre zavrsite sa antibioticima pa da vas puste da uzivate!

Ivanice, super za momke :)

Valika... ja se nisam izmuzavala nikad, nije mi to islo i odvratno je, nekako se usaglasismo beba i ja, be ikakvih tih drama i nebuloza.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od marina_82 19/6/2017, 23:09

Kornjaco i Tavita cestitam vam! srca srca srca ff ff
BB tvoja trudnoca me je posebno obradovala! ljubav  Vidim da ti je termin na isti dan kada je i meni bio likeit  Zelim ti da to znaci da ce ti trudnoca biti dosadna i bezbrizna kao i moja b
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 42
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 20/6/2017, 00:05

Ne znam gde bih postavila ovo pitanje, nisam nasla slicnu temu, pa cu ovde...iako mu mozda nije mesto:

do kada ste osecale rez od carskog posle porodjaja?

Mene jos ponekad pomalo boli. Stalno sam ga svesna. A proslo je skoro 7 meseci...Posebno me zaboli kad me u igri dete nogom "udari". To nije jako, ali mene bas zaboli. I to me vise boli desna strana od leve. Isla sam na ginekoloske kontrole, poslednju pre 3 meseca, ali tad to nisam pitala...Jel moze tu da se nesto iskomplikuje?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 20/6/2017, 12:01

Sasava tebi je islo glatko dojenje,nekom ne ide pa mu jeste drama. Sve je to individualno. A ne znam zasto bi izmuzavanje bilo odvratno.
Mimi, i ja osecam rez i bas sam se pitala da li je to normalno. Kad se preznojim cak me nekad pecka,do skoro sam imala krastice iako je proslo 5 meseci. Moj rez je bas velik,od kuka do kuka,valjda zato sto su blizanci.
Sta li nam radi Tebi,ako citas Tebi javni kako je bebac.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 20/6/2017, 16:54

Mimi12, ja ga i dalje osjecam. On zna da zaboli s vremena na vrijeme, sada me svrbi jako jer stomak raste. Sve koje znam da su isle na carski s vremena na vrijeme boli, svrbucka, zateze i godinama posle.

Takodje smatram da izmuzavanje ne moze biti odvratno, hvala bogu pa danas postoje pumpice i zenama je olaksano itekako, narocito za majke blizanaca. Ja da se nisam izmuzavala moje skocice ne bi pile moje mlijeko 3.5 mjeseca. Bogu hvala pa jesu i toliko.

Ljubac za sve debelice trudnica
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 20/6/2017, 17:08

E hvala vam drage moje. Ne boli on mene ne znam kako, ali sam mislila da posle 6 meseci bi trebao da se ne oseca. Ova moja akrobatkinja kad me lupi nogom, bas boli. A nekako uvek kao da njega cilja. Ja se, istina, nisam ni bavila njime, ni mazala ga, iako sam kupila kremu. A isto je poprilicno veliki i na nezgodnom mestu. Estetika me ne zanima, nego rekoh, da mi se sto unutra ne iskomplikuje. Kazu da unutrasnji rez sporije zarasta.

Ja oko izmuzavanja mogu samo da kazem da mi je zao sto sam poslusala laktacijtske sestre u Visegradskoj i sto nisam koristila pumpicu na pocetku. Verujem da bih manje problema imala. Ne znam zasto ne daju....kao nikako ne sme na pocetku.
A Sasava je verovatno mislila na rucno. Moram priznati, ni ja tu tehniku nisam savladala kako treba. Dojenje....moja nocna mora....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 20/6/2017, 17:29

I ja bih volela da se javi Tebi sunny
Blanki, potpisujem, posebno je za majke blizanaca ponekad spasonosno izmlazanje, bilo pumpicom bilo rucno i da nije bilo pumpice, ja prosto ne znam kako bih u porodilistu, a ovako su mi jednu bebu donosili a drugoj sam slala u sterilnoj bocici, pa naizmenicno, a isto tako su i majke cije su bebe bile u inkubatoru a kojima je posebno dragocena svaka kap maminog mleka onako malima. U Betaniji dozvoljavaju pumpicu, moze da se posalje i na sterilizaciju u 9h i vrate ti je sterilisanu do 11h sto je po meni super i sto mi je puno znacilo, a i generalno su ok sto se tice podsticanja dojenja, vecina laktacijskih sestara je zainteresovana i hoce da pomogne. Ja sad Bogu hvala uspevam polako da sve vise sike, a sve manje dohranjujem. Mada, i da ne uspem, i da mi mleko stane, resila sam da se ne nerviram jer stvarno pokusavam sve sto mogu, pa kako bude, zahtevno je, dvoje ih je, a i shvatila sam da je najbitniji mamin psihicki mir, pa sta god bilo u pitanju.Citam pre neki dan jedan super citat na FB: 'Dobra mama je mama koja je dobro', ne znam ko je to rekao ali stvarno je tako, to je sustina, ako se ja pitam. Usput, znate koliko sam bila zabrinuta oko njihovih kilaza, pa da javim da sad napreduju stvarno super, da kucnem u drvo, juce mereni, dobili su svako po otprilike 700g za dve nedelje, masala. I da kazem da mi je sad stvarno daleko lakse jer vise ne jedu 8 obroka i ne moram vise da ih budim sto mi je bila nocna mora jer su se tesko budili da bi jeli, vec oko 6 vecih obroka sad imaju, znatno su ojacali i sad dojenje mnogo bolje ide. Eto, odoh ja opet u off, nije ovo tema o dojenju i napredovanju beba, ali valjda nece smetati buducim mamama.
I jos nesto, vidim pricate o oziljku od carskog, a mene interesuje ako mozete da mi napisete sta podrazumeva prvi pregled nakon porodjaja, onaj nakon 6 nedelja. Ja jutros isla ali mi dr na odmoru, pa od ponedeljka kad dodje da znam sta treba, da li se radi UZ i neki bris ili samo pogleda ranu kako je zarasla.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 20/6/2017, 19:43

Bravo jerapetra ,to mu dodje 1,5 kg za mesec dana,svaka cast. Bolje ti je uvece da im das i dohranu,duze ce spavati. Taj prvi pregled podrazumeva,gledanje rane,pritiskace ti stomak rukama da opipa matericu i UZ. Bar je meni tako bilo. Posle imas za 3 meseca pregled da li se sve vratilo na mesto,na koji ja uzgred nisam otisla.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 20/6/2017, 20:22

Hvala, Tiramisu! sunny

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 20/6/2017, 23:02

Isto i kod mene bilo. Prvi samo ultrazvuk, drugi posle 3m klasican pregled sa uzimanjem briseva.
I bebice debelice bas lepo napreduju. Super!!! beba beba

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 20/6/2017, 23:24

Bravo Jerapetra sjajno. Ekstra sto sve vise piju tvoje mlekce a i da ne bude tako ne opterecuj se ni malo, i pravo da vam kazem vise mi je muka od prica o dojenju , dojenju i samo dojenju, pa mi nemajke sto smo malo dojile ili nijesmo uopste dojile kao da ne volimo svoju djecu, kao da smo mi nesto losije majke, ma vise mi je ta prica preko glave, i ona rijec "iskljucivo "dojena beba. I ta recenica je super jer je zaista dobra mama ta koja je dobro. Uzivajte sa svojim zamotuljcima, mazite ih , ljubite, jer bas brzo rastu. Vjerujte mi, nekad kad udjem u sobu pa pustim im muziku koju su slusale kao male sa mjesec, dva, tako me neka toplina obuzme i osjecaj neke da kazem tugice jer nisu vise tako male, i nikad vise nece biti tako male. Sad rastu bogu hvala u lijepe, srecne i zdrave djevojcice sto je najbitnije.
Ljubim vas mamite i buduce mamite ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 21/6/2017, 00:11

E drage moje zenske, danas popodne smp bili na prvom UZV. Mali smo 2,5-3 mm I videli smo kako ludacki kuca srce Very Happy

Dr je rekla da u materici izgleda kao da ima malo krvi ali da je to normalno sad I da se ne zacudim ako mi bude islo nesto braonkasto malo. Do sada nije islo.
Vidi se I ta zumancana...sta god (ja jos uvek me znam kako se sta zove). Za mesak je rekla da je cudnog oblika, a kad sam je pitala sta joj to znaci rekla je da ne zna, ali da je nije briga jer je ona videla sta je trebalo da vidi (plod I srce) I da nije htela sondom mnogo da seta dole jer to nije dobro za bebu.
Pitala me je odmah na pocetku koliko ono bese oni meni vratili embriona, ja kazem 1, osim ako se on nije podelio. Kaze pa toga se I ja secam... Tako da ja pretpostavljam ono sto je mozda I ona pomislila, a to je da je nase jedince mezimce mozda pokusalo da se podeli ili se mozda I podelilo ali se jedan primio, a drugi nije.

Kad idemo sledeci put, ne znam. Pitala me je ko ce da me vodi u Visegradskoj I rekla sam joj da mi dr dolazi 3. jula sa odmora I da smo se dogovorili tad da mu se javim da vidimo sta dalje. Uzela neke silne upute I to je to.

Htela sam sledece nedelje, tj sad za vikend da odem kod sveki u Backu Palanku I budem cele nedelje tamo, pa sam je pitala jel mogu da putujem. Rekla mi je prvo ok, kao nije to daleko, ali posle kaze da je ipak bolje da se plod jos malo ucvrsti I poraste, da ja uradim kako osecam ali da ona ipak ne moze da mi da odobrenje, ali kao ako je auto veliki I udoban I opet kao kako se budem osecala, tako da uradim. Ja joj kazem da ja slusam savete lekara kojima verujem (a njoj itekako verujem), tako da necu ici.

Eto zene drage, toliko od mene za danas.

Ljubim vas sve :*
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 26 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu