KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
tiramisu
Lija
srculence 84
panda :)
bebko
BabyBear
Blanka
Mimi12
PalcicaBg
kornjaca
Hobbes
sanja 73
winni
ivanicasale
Tavita
Bobac
valika77
Jerapetra
BiKsi :)
Šašava
Ancica 87
micam
zsuki75
marina_82
daduska
Anka13
Bobaue
alisa
bobica83
MalaSaJuga
mamadabudem
saska1
Zmajuška
nina :)
Sirijus
kolibri5
Niny
Tebi
makica1984
43 posters

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 11/5/2017, 09:53

O Sasava gde si ti nama?Kako ide?
Ja vec dva dana ne stavljam utrogestan,pijem ga da bih pra ila sta se desava dole.Izbacila sam i femibion i vit B na 2,3 dana jer i od njega hoce fluorescentan urin,a mozda i sekret.
Nije narandzasto,nema nista na gacicama,ali kad se obrisem nije bas beo sekret vec zuckast.Danas sam uradila kks,urin,d dimer,crp pa videcemo.Mislim da cu sutra i briseve za svaki slucaj
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 11/5/2017, 10:12

Trudnice moje jedno pitanje
Da li je normalno da osecam grceve u materici?S vremena na vreme osetim grcic tako celog jutra?Taman sam se ponadala da vise nece da boli stomak kad ono eto.
Da li je imala tako neka trudnica?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 11/5/2017, 10:21

Ivanice ne znam kakav grc,jel kao menstrualni?Pijes li mg,ako ne pijes uzmi onaj mg direkt da se malo opuste misici.Mislim da ti se to rasteze materica.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 11/5/2017, 10:25

Palcice, jedno glupo pitanje, ali za svaki slucaj: pijes li dovoljno vode?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 11/5/2017, 10:33

Mimi nije glupo pitanje :-) Pijem,ali ne koliko treba,daj boze da popijem 750ml,ali pijem jogurt ujutru,uvece,sok ponekad
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Anka13 11/5/2017, 10:42

Palcice , briseve obavezno uradi
Anka13
Anka13

Broj poruka : 34
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Anka13 11/5/2017, 10:43

I obavezno više vode , taj jogurt nemoj ni da računaš, pij i čaj za trudnice
Anka13
Anka13

Broj poruka : 34
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 11/5/2017, 10:44

Zakazala sam briseve za sutra.Za koliko budu gotovi privatno cv i vb?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobaue 11/5/2017, 11:08

Palcice kod mene za 3dana ako je sve ok i ne rade antibiogram.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 11/5/2017, 11:12

Idem u ponedeljak kod moje dr pa valjda ce do tad biti gotovi.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micam 11/5/2017, 11:19

Palcice u Feroni kad radim budu cv za 2 dana ako su ok,a vb se ceka duze bez obzira valjda dok u labu skupe dovoljan broj uzoraka za rad(posto reagensi su pakovani za vise a moraju biti svezi tako su mi objasnili iz eurolaba)
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 11/5/2017, 11:23

Hvala drage moje :-*
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 11/5/2017, 11:23

Ivanice magnezijum direkt obavezno uzimaj ako ne pijes vec. O draga pa tek pocinju bolovi, vidjeces kako boli kad malo poodmakne trudnoca, pa rebra, pa kicma, prepone, pa udarci kad krenu sa svih strana, ihaaa. Meni u pocetku mg direkt pomagao kasnije sam uzimala neki jaci od proizvodjaca Solgar.
Palcice, ja sam mislila da si ti briseve zavrsila. Obavezno ih izvadi draga.
Lhubac debelicee
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 11/5/2017, 11:58

PalcicaBg ::Mimi nije glupo pitanje :-) Pijem,ali ne koliko treba,daj boze da popijem 750ml,ali pijem jogurt ujutru,uvece,sok ponekad

Ja sam neko ko inace pije malo vode i ne ponosim se time, ali u trudnoci sam stvarno pazila iako mi je bilo tesko. Zato bih ujutru uzela jednu flasu od 1,5l i to mi je bila obavezna mera. Malo po malo. Stavis je negde da je gledas stalno i da te podseca. Voda je nezamenljiva. Racunala sam i ja da ostalih 0,5l (posto bi trebalo 2l tecnosti dnevno) mogu da cine supa i eventualno sokovi, mada ih nisam nesto mnogo pila.
Besika mnogo trpi u trudnoci, pritiska je materica, i jos ako je ne "ispiras" dovoljno, za cas ce bestije da se nakote. I bitno je piti cesto i po malo, a ne naliti u sebe odmah flasu.

Ja da sam se pre trudnoce i sada posle pazila kao za vreme trudnoce, zivela bih 300 god lol! .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 11/5/2017, 12:05

Znam Mimi,sve to znam,al i ovo sto pijem je na silu,ne trazi mi se voda.
Uzmem i ja tako rosu od 1.5l i pijuckam.Moracu da se nateram da popijem celu flasu.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 11/5/2017, 12:14

Palcice ,blanka ne pijem mg.Nisu kao menstrualni...A koliko dnevno treba da pijem taj mg direkt?Moguce da je zbog rastezanja materice kad razmislim ali se ipak plasim kad me zabolucka.Taman sam pomislila da nema vise boluckanje
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 11/5/2017, 12:29

Palcice, znam da ti nije lako, isti sam slucaj bila. Ja sam drzala flasu pored tv-a Very Happy . Gledam njega, pa vidim i nju. Eventualno ako ti je lakse Pancicev caj, mozes da ga uracunas u tu kolicinu potrebne tecnosti. Mene je malo smaralo spremanje, jer bih zaboravila da ga procedim na vreme (mnogo sam zaboravna bila), pa bacim, pa opet... pa ga nisam nesto mnogo pila. I voda mi je bila laksa.

Ivanice draga, ima da te bolucka stomak i posle porodjaja, a ne sad dok se siri. Sve je to normalno, dok bolovi nisu ostri. Mg moze malo da ti pomogne, ali sa dve bebe ces sigurno osecati i jace promene. Ako dr kaze da je sve u redu, samo odmaraj kad to osetis i ne naprezi se. Postuj signale organizma i sve ce biti u redu. ljubav Treba stvoriti kucicu za dve bebe, nije to lako. Ali isplati se!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 11/5/2017, 12:53

Hvala Mimi,jeste dr mi je rekao da je trudnoca savrsena...Cak nam je rekao da mozemo i da imamo odnose na sta smo ko iz topa neeee.Nadam se da ce se smiriti danas.Ja i inace lezim ne radim bas nista.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Anka13 11/5/2017, 13:29

Ivanice jednu kesicu Mg direkt 375 _ Solevita ili od 300 mg Pharmanova dnevno to ja koristim , a možeš i Mg donat vodu da piješ dnevno čašu -dve , piše koliko je preporučeno , utiče i na probavu.
Anka13
Anka13

Broj poruka : 34
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 11/5/2017, 21:45

Ivanice, ja čekam jednu bebu, ovo su prirodni radovi Wink
Mada smo kontali da ne bi bilo lose jedne blizance da narucimo Very Happy
Ne znam doduse da li bismo imali kapaciteta za troje malih... ali :)
Nista uglavnom, idemo 1 po 1 Very Happy
Hajde, Palcice, ne prepustaj slucaju, nemoj da nas zabrinjavas tu.

Vodu ne pominjite, i ja je slabo pijem...
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 11/5/2017, 21:52

E super sasava bas lepo,sledeci put ce biti dva😏
A ja vodu pijem ko luda
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 11/5/2017, 22:00

Mislim da bi mi mnogo bilo 4 komada Very Happy
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 11/5/2017, 22:58

Sasava,ne reci dva puta! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 12/5/2017, 09:18

Sasava nikad nisu mnogo,jos posle ovolike nase muke...Samo neka su nam zivi i zdravi
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 12/5/2017, 12:17

Devojke, ne znam da li tripujem, ali čini mi se da je moj stomak počeo da se spušta. Je li to rano za 32. nedelju? Juče sam ponovo imala blaže bolove nisko u stomaku, koji su prestali posle šetnje oko zgrade, pa ih povezujem s crevima...
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu