KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 22/3/2017, 12:35

Makice ne znam sta bih ti rekla sem da verujem i drzim palceve tom malom borcu da se izbori i stigne svog baticu ili seku.

Ja sam kao pregazena ovih dana,nemam snage ni za sta,muka mi je ujutru i uvece,nit mi se sta jede nit pije.
Pre 3 dana sam imala na papiru tamno bordo krv,kad se nisam onesvestila.Posle toga samo braonkasto,na ulosku nikad nista,samo kad se obrisem bude.Danas je cini mi se skroz nestalo.Poslednjih par dana imam kad kad bolove slicne menstrualnim,bas onako po sredini.
U ponedeljak sam odmah otisla na ultrazvuk i videli smo jedan mesak koji je veliki cak 9.6mm. :-D
Dr kaze da je za sve ostalo rano,al bitno da je mesak na pravom mestu i pravilan.
Sledeci ultrazvuk imam u Feroni 29og i ne znam kako cu da izdrzim.

Debelice moje ljubim vas sve i zelim sto manje trzavica i sto vise uzivanja u ovom lepom vremenu.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 22/3/2017, 16:23

Makice, ja nešto verujem da će se i manji bebiron održati i dostići svoj gestacijski uzrast. Ne razvijaju se svi embrioni jednakim tempom, i sami dr kažu da nedelja gore ili dole ne igra neku ulogu. Možda nas sve iznenadi za nedeljiu dana. Iz sve snage navijam za to!
Palčice, tebi su, beše, vraćena dva embriona? Moguće je da s tim bordo i braonkastim odlazi jedan (tako je bilo kod mene), a drugi se čvrsto uhvatio i zauzeo poziciju. Prerpostavljam da primaš progesteron depo ili pregnil? Znam da su te sekrecije uznemirujuće, ali jedino što možeš da radiš jeste da se odmaraš i šalješ pozitivnu energiju mešku-smešku. A i simptomi govore da nema razloga za brigu Very Happy
Mimi, hvala na informacijama u vezi s vodom. Ja odavno pijem isključivo flaširanu vodu (moj izbor su Prolom i Odmenjska), jer mi je "česmovača" opora i teška. Ranije sam imala pesak u mokraći, čak i krvarenje pri mokrenju, ali i tog je nestalo otkad me je prijateljica (hemičar) posavetovala da pijem ove dve vode . Skoro da sam sigurna da pojava kalcijumovih soli u poslednjem nalazu urina ima veze s vodom, jer u nalazu koji sam dala pre 3 nedelje, odmah po dolasku u Italiju, toga nije bilo.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 22/3/2017, 18:47

Tavita,da 2 blaste su vracene i moguce da je jedan odustao jer je beta bas bila velika za jednu bebu.
Primam pg depo na treci dan,utrogestan 3x200,mirujem i cekam sredu.
Naravno pozitivna sam,al kad krenu da se vrzmaju neke misli po glavi pobegla bih iz sopstvene koze.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 22/3/2017, 18:57

Zna li neko gde dr Mikovic radi privatno?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 22/3/2017, 19:13

Palčice, nemaš razloga za brigu - kod mene je bila ista situacija, čak se taj drugi mešak, nrpravilnog oblika i bez embriona, video i do 7. nedelje. Dr Kopitović mi je na prvom ultrazvuku rekla da te obrise na papiru imam zato što je jedan od embriona nije izdržao (jer verovatno nije bio u redu) i da oni i ne rečunaju u krvarenje ništa osim sveže krvi... Samo ti nastavi s injekcijama i leškari, biće sve dobro. Ma ima tu da zakuca srce u junaka Very Happy
Dr Miković radi u Femme medical.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 22/3/2017, 19:30

Hvala draga Tavita,ljubim puno!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 22/3/2017, 20:36

Pa da tavita to i jeste od peska... E sad jesmo prokleti, mnogo nam je uglavnom "pitkija" tvrda voda od mekane, a onda nasi bubrezi imaju vise posla. A sto se tice vode u Italiji, sigurno ima i tamo mekanih flasiranih voda (da imaju manji suvi ostatak-to ti zapravo dodju rastvorene soli u vodi, odnosno da manje ima karbonata natrijuma i kalcijuma) pogledaj sastav. A da prokuvate kupovnu vodu isto bi ostajalo belo do kamenca...
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 23/3/2017, 14:29

Mimi85 da li bi trebalo stalno piti mekanu vodu, bez obzira na trudnocu? Da li su karbonat natrijuma i kalcijuma ono sto mi narodski zovemo kamenac?

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 23/3/2017, 17:40

Pa u principu nema potrebe stalno piti meku (pogotovo ako nemas nikakvih problema) ja mekanu vodu generalno ne volim, tvrdje imaju lepsi ukus. Kamenac je zapravo kalcijum-karbonat anatrijum-karbonat je rastvoran u vodi. A imamo tu i jos nekih soli da ne davim...hloridi,sulfati itd...
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 23/3/2017, 21:31

Makice, ja iskreno verujem u oba embriona. Nije mi namera samo da te utesim, vec zaista to mislim. Da je mislio taj drugi da odustane, on bi to vec uradio. A bori se kao lav. On se pravilno razvija (sto je najvaznije), samo od pocetka sporije u odnosu na drugi. Mozda su decak i devojcica. Videcemo.... Pa me se seti na ultrazvuku Very Happy

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 23/3/2017, 22:52

Hvala Mimi85, bas cu obratiti paznju na to.

Makice, ja se slazem 100% sa Mimi21 i mislim da je vazno sto malisa raste pravilno, bez obzira na velicinu. On je odlucio da ostane, i tako ce i biti.
osmeh srce

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 24/3/2017, 06:57

trudnice moje.... drago mi je sto ste dobile toliko pojacanja, drago mi je da ste sve dobre... ostale nam takve!!!! pu,pu...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od makica1984 24/3/2017, 07:47

Hvala vam na podrsci. Zelim svim trudnicama da uzivaju u svojoj trudnoci uz sto manje stresa.
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 24/3/2017, 12:54

Blanka ::Šasava nema tu zvanivno, nezvanicno!Kad konzilujum Kutka cestita to je to. Ultrazvuk mu samo dodje kao potvrda. osmeh srce

Veštice :))
Kuca srculence...
po racunanjima 9.2 nedelje,
prema UZ 8.5.

Pokusavala sam na bebac aplikaciji da ubacim novog bebca, ali vidim da moze da se ubaci sada samo novo rodjeno dete.
Jel neko uspeo...? :)
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 24/3/2017, 12:59

mimi85 ::Suncice moje male, slatke debelice, mrzim da razbijam mitove...ali znate li da sve te kupovne vode manje vise imaju isti sastav kao i voda sa cesme... ako hocete manje tvrdu vodu onda iskljucivo u obzir dolaze prolom ili rosa a sve ostale vode su tvrde.... dosta analiza vode sam radila... drugo voda sa cesme se redovnije kontrolise nego flasirane vode. Uvek imate opciju da prokuvate vodu sa cesme, ohladite, kamenac se istalozi po zidovima posude, vi tu vodu procedite i sve ok... a sve te flasirane, na balone, aparate itd....sve je to samo stvar marketinga i prodavanje magle za skupe pare. opet kazem smisla imaju samo meke (da ne kazem bljutave) rosa i prolom

Mimi, i nama su na tehnologiji pricali da flasirane vode nisu predvidjene za svakodnevnu upotrebu... a mama mi je radila u vodovodu i uvek je hvalila vodu.
Mada je jasno da nam je dosta tvrda. Bar u Beogradu.

A sta ti mislis o onim filterima kroz koje prodje voda... sad je to neka nova moda :)
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 24/3/2017, 13:24

Mislim da su to moderne gluposti i mamipare. a koliko rade posao...hm.... nisam radila analizu lol! a posto ti je mama radila u vodovodu onda nek ti isprica kako ide proces preciscavanja vode i koliko to traje Laughing salu na stranu, radila sam nekada omeksavanje vode jonoizmenjivackom kolonom, i to bas nije brz proces.... aktivni ugalj moze da "pokupi" dosta a sta se nalazi u tim bokalima...pojma nemam!

cestitam Sasava za srculence!!!! Vuci za nosic
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 24/3/2017, 13:34

Mimi, upravo se u filteru nalazi aktivni ugalj. Jednom smo dobili falš filter i videla sam da ispada iz njega nešto crno ko ugalj. I onda sam povezala. Inače, ne znam koliko dobro pročišćava ali ja kad popijem filtriranu vodu koja je stajala 2-3 sata ne osećam "cevku" a kad popijem vodu iz česme (ne prečišćenu) posle 2 sata oseća se baš....
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 24/3/2017, 14:24

Ja mislim da svaka voda ima falinku ali šta je tu je moramo da pijo pa moramo meni licno stvarno u ovom stanju vise prija flaširana a pre sam pila iz česme sto moji ukućani i dalje rade
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 24/3/2017, 14:26

Šašava, bravo za srculence! Da kuca sto godina ♡♡♡
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 24/3/2017, 14:35

Mimi, hvala na savetima. Po tvojim instrukcijama uspela sam naći dobru vodu, a uz to mi se i uz ime slaže Very Happy Meni je voda mnogo važna, imam vrlo osetljiv urinarni trakt. Ko se jednom namuči s mokrenjem na tri minuta uz krvarenje, zna kako je...
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 24/3/2017, 14:49

Sasava bravo za srculence!I svaka cast na izdrzljivosti da cekas do sad :-)
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dusica78 24/3/2017, 15:11

Šašava, bravo za srculence! Radujemo se sa tobom! osmeh srce
srca
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 24/3/2017, 15:50

Tavita-onda pij 2l tecnosti dnevno obavezno a preporucujem da ponekad pijes i caj od tresnje (od peteljki je odlican za urinarne probleme-sve ovo kazem posle trudnoce, za trudnocu nisam sigurna da li sme)
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 24/3/2017, 20:55

Hvala, draga Mimi ♡
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 24/3/2017, 22:15

Šašava ::
Blanka ::Šasava nema tu zvanivno, nezvanicno!Kad konzilujum Kutka cestita to je to. Ultrazvuk mu samo dodje kao potvrda. osmeh srce

Veštice :))
Kuca srculence...
po racunanjima 9.2 nedelje,
prema UZ 8.5.

Pokusavala sam na bebac aplikaciji da ubacim novog bebca, ali vidim da moze da se ubaci sada samo novo rodjeno dete.
Jel neko uspeo...? :)

Šašavaaaaaa, tako je !!!!
Ma rekla sam ja. Jaooo kako sam srecna , presrecna. Ajde sada otvaraj dnevnik da se kuražimo sto bi rekli crnogorci lol! Tu smo negdje , par dana razlike. Bice ovo uzbudljivo,zajednicko putovanje.

Ljuuubaaaac osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu