KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 26/3/2017, 14:59

Evo mi da se zabelezimo malo. Danas pustila krv za rezultate u sredu kontrola,tako.mi se nesto oduzilo jooooj. Danas smo 29+3 sto bi.profa rekao 30ta. Rezultati stigli I nisam bas nesto zadovoljna,vidi se da rastu I da me 'jedu'polako. Proslo vadjenje sam bila u frontu rezultate nisam ni videla rekli mi samo da su dobri. Pre dva meseca su bili savrseni a sad pa onako. Leukociti standardno visoko oko 15,ali tako mi uvek,hem 120,eritrociti 4.20 ali zato.gvozdje palo na 5 videcemo sta ce profa reci u sredu joj samo da ne pijem preparate jer ne znam kako cu. Urin onako nema proteina ali ima bakterija a onace se bas nalivam vodom videcu da neku urnokulturu dam nisam ni.jednu od pocetka trudnoce. Magnezijum.u.krvi mi nisam I pored toga sto pijem I mg vodu I kesice moram ga pojacati ali sve cu sa njim videti druge mi nema. Malo me smorise rezultati ali dobro sad stizemo pred kraj pa.nista cudno. Bebe su aktivne samo tako. Stomak jos.malo pa cu u kolica da ga nosim,svakim danom mi sve teze,koza na stoamku imam osecaj da ce da pukne sve me pece,posebno kad se stomak stvrdne. pratimo pritisak koji.je za sad ok ali po malo oticem. Prsti na rukama ujutro pogotovo a posle spadne. Vise ne mogu sta ja hocu vec mora se primirim a ima jos da se gura bar 6nedelja. Ja sam neko ko ne miruje ali izgleda da cu morati. Pomalo zna da me boli stomak dole kod reza od predhodnog carskog ali prodje brzo,bole me kukovi I ustajanje postaje sve teze ali dobro nista cudno. Borim se I sa nesanicom ne mogu se namestim pa se desi da sam budna do 2,3h a preko dana opet ne spavam. Bice izgleda ovo dugih mesec I po jos.
Eto malo se izjadah I sad cekamo kontrolu u sredu I.da bekane samo budu dobro a ja.cu vec nekako.
Ljubim vas sve
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 26/3/2017, 19:29

Bobice ne mogu da zamislim kako ti je,al opet sve se izdrzi.
Sta je to jos mesec i po dana? :-)
Mene ubise mucnine danima,sve sto pojedem moram da izbacim,a jedem vrlo malo.I sve se setim tebe kako su te mucile muke do 5og meseca.Ovo je stvarno strasno,kao bolesna,danima ne ustajem iz kreveta.
Narucila sam antimetil tablete,jel ima neko iskustva sa njima?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 26/3/2017, 19:35

Ooo palcice kad se samo setim,uzas ziva,da se razumemo sve su to.bile 'slatke'mucnine I.da ih sve imate ali.u onoj meri ne dao.Bog nikome. Mislila sam da nikad nece proci. Bolesna sam bila,kuku kako.je bilo.strasno. sve izgleda tako daleko a tako blizu...sve cu izdrzati zbog njih...
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 26/3/2017, 23:30

Bobice draga izdrzaces, sve se to da izdrzati. Odmaraj sto vise, samo odmaraj, svaki dan je bitan. Nesanica... Ja sam spavala svega par sati po cijelu dragu noc vilenila, ma uzas. Ali sve se izdrzi pa ces tako i ti. Ljubimo teeee osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 27/3/2017, 00:10

Pozdrav za trudnjace!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 27/3/2017, 11:57

Bobice samo to gvozdje popravi. Uh kad se setim koliko mi nesanica tada tesko padala ali gledaj to kao pripremu na nespavanje kad se beke rode ☺☺
Sada mi ne smeta nespavanje,super funkcionisem sa par sati sna.
Laza je poceo da guče u 06h izjutra jooj da znate kako je to slatko,da ga pojede covek.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 28/3/2017, 19:18

Mim85, vuceeem teee :)
Tavita, Palcice, Dusice, hvala :)

Blankic, bas mi je drago sto ponovo putujemo zajedno :))
Joj meni s ene otvara TD, ovde mi je super!

Bobice, sovice :)
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 28/3/2017, 19:32

Bobice i Palcice, izdrzite, svaki dan ste blize cilju! Sasavs cestitamo!
Trudnice drage mazite stomacice. Ljubimo vas moj beban i ja

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 28/3/2017, 19:37

Da mahnemo svim drugaricama sunny
Sasava, bas je divno videti jos jedno srculence u tvom potpisu  sunny  
Bobice, Palcice, vi obe bese sutra imate kontrolu?
Ja prekosutra, jedva cekam. Stigli mi rezultati, da pribelezim da na mene tj. moju krvnu sliku Feroglobin izgleda deluje, za razliku od Toteme koja mi nije nesto pomogla, a pravila mi je haos sa probavom. Naravno, kao i sa svim lekovima i preparatima, ne odgovara sve svima. Hemoglobin mi prvi put u trudnoci porastao, sa 101 na 116 sunny Doduse, gvozdje je i dalje nisko, 5,2, ali ne sekiram se jer ne mogu nista vise od ovog da ucinim, a i dve bebe, porasli su, vuku mnogo, pa sad cucemo sta doktor dalje predlaze. Nemam vise ni peska, za divno cudo.
Inace, ja se ovih dana odlicno osecam, prosto se malo ustezem da to napisem, pupu, ali tako je, nekako sam se otkako smo usli u poslednji trimestar bas opustila, prosle sve analize i intervencije (mislim na ekspertne UZ, ogttt test, serklaz i slicne) i blizimo se 30. nedelji, a to mi je nekako mnogo lakse  (iako je naravno prerano i dalje) ali nekako psiholoski efekat drugaciji kad kazes trideseta ili trideset i neka nedelja. Meni je trenutno lepse nego u 5. i 6. mesecu, a tim pre sto su pripreme uveliko u toku, stigla i kolica i komodica i neke stvarcice od dece mojih sestara, pa sam sva raznezena, sve je tako slatko. A i kad setam, posto je suncano i  nismo vise u debelim jaknama, svi mi se smeskaju jer vide stomak, lep je to i i dalje pomalo neobican osecaj. Pre nekoliko dana sam usla u poslasticarnicu da deca prvi put probaju sladoled, a i mene da zelja mine Very Happy . Kupila sam 2 kugle, a prodavacica nam dodala trecu, kaze ta je za bebu sunny

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 28/3/2017, 19:53

Jarapetra, kako je to predivno. Bas sam se raznjezila.
Tiramisu ljubi bebce, a tek ces da uzivas sa njima kad pocnu da cavrljaju, guguču i kad pocnu da se smiju. A sto se tice nespavanja pitacu te za nekih 7-8 mjeseci hoce li ti tada biti tesko hihihihi lol! lol!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 28/3/2017, 20:18

Jerapetra, divno i meni je isto psiholoski bilo lakse kad sam premanula u 30. nedelju, kad je na tikeru spalo na dvocifreno odbrojavanje. Znas da ima jos prilicno,al opet nekako lakse bude.

Palcice,Bobo, srecno sutra na kontrolama.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 28/3/2017, 21:41

O devojke moje,da da sutra kontrola jedva cekamo...malo se sredivala danas I resila da spakujem torbu jer sto.bi.rekli.hleba ne trazi a da ne.bih prosla kao jednom sa Dimitrijem,kad mi mm pakovao stavri,umesto majice tuniku umesto spavacice za bolnicu,kratku cipkanu tako.da bolje na.jedno mesto nego da posle bude frka. Ja danas opet u petu pa sam po podne usporila. Jedva cekam da se sutra merimo.
A Petra potpuno te razumem I meni osmeh ne silazi sa lica kad me pogledaju pa jos pitaju 'jaooo.komsinice jer se priblizilo?' A jok kad kazem da ima jos vise od meseca svi ostanu bez.teksata ali na.pomen blizanci svi.odusevljeni. vi ne mozete da zamislite moj stomak koliki je.ahahaha Nisam se ovako.ugojila nekih 6kg ukupno od pozadi I od.napred kad me gledaju nista a sa strane ahahahah haos. Kaze mi sestra veceras kuku kako li ste ti.okreces mislim se ni ja ne znam.
Javljma se sutra posle kontrole ljubac za sveeee
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 28/3/2017, 22:40

Daj sliku na Stomacicima!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 29/3/2017, 09:14

Divni su vam izvestaji! Iskoristite ovo lepo vreme za jos malo opustanja i da decu izvedete napolje na vazduh Laughing .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 29/3/2017, 09:56

Mi smo svega 3-4 puta bili napolju. Kaca mi place u kolicima pa je nosimo. Imate li koji savet mamice.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 29/3/2017, 10:55

Evo nas sa kontrole,nacekala sam se kao niko. Vec se bila unervozila.nisam mogla sedeti.
E ovak bebe su dobre. Mi smo.danas 29+6 decak ima 1950gr I 32+3 a devojka je 1770gr I.odgovara 31+3 kaze dr da su super,mlate samo tako. Plodova voda ok,posteljica prvog stepena,protoci dobri. Lezem za uz a I on jaooo.koliki vam stomak,mislim se pa jbt ne mogu ga smanjim. Dve bebe krupne,da obratim paznju na pritisak,za tri nedelej hospitalizacija na dva tri.dana kaze da mi uzme malo vise krvi. Sve u svemu zadovoljan,obzirom na.moju tezinu I sve ja sam super. U slucaju bili cega da dodjem ranije,I da malo usporim. Eto sad mozemo da malo predahnemo.
Ljubimo vas
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 29/3/2017, 11:01

Bravo, Bobice! cveće

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 29/3/2017, 11:21

Super Bobice!! 😀

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 29/3/2017, 11:43

Bobice, super ti izveštaj, samo vi rastite ♡♡♡
Jerapetra, raznežiše me tvoje pripreme i sladoled, tri kugle - svakom po jedna Very Happy Srećno sutra!
I ja sam konačno počela da uživam u trudnoći, što takođe pripisujem kraju drugog trimestra i proleću. A za mene je, nakon iskustva s kragujevačkim kliničkim centrom, i te kako važno i to što imam poverenja i u dr koja me ovde vodi, i uopšte u ceo zdravstveni sistem, u kome se sve vrti oko pacijenta. I ja danas po podne imam kontrolu. Beban se primirio, izgleds da se opet priprema da pravi žurku na ultrazvuku Very Happy
Palčice, mislim na tvoje slatko srculence ♡
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Smrdica 29/3/2017, 12:31

Pozz za sve trudnice i mamice :) mi smo vec veliki dve godine napunismo u novembru :) Tavita imam i ja jednu devojku kao tvoja sto je nikada nije htela u kolica,prodali smo ta prva kad su napunili godinu bila su kao novq posto smo za to vrmee deset puta bili napolju s njima dama nije zelela da se vozi a decak se morao prilagoditi sestri..tek kad su prohodali i poceli grickati svasta nije bila problem voznja u kolicima..
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 29/3/2017, 13:09

Zene... jel ima neko da jos doji prvo dete a iima drugo u stomaku...?
Danas mi je dr predocila kakve to probleme moze izazvati, dala mi utrogestan vaginalno
i rekla da hitno i na silu prekinem.
Odoh da se besim, ocajna sam.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 29/3/2017, 13:43

Sašava, nadam se da će se neko javiti, ja naravno nemam pojma. Ali čitam ovih dana tekstove o dojenju (pošto se nadam da ću moći da dojim blizance makar malo, jako bih volela), informišem se, pa ne znam može li ovaj tekst Tereze Kiš Miljković možda da ti bude od neke koristi: http://superbeba.com/2016/10/12/da-li-je-sigurno-dojiti-u-trudnoci/

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 29/3/2017, 15:25

Danas sam najsrecnija zena na svetu,videli smo nasu bebicu i culi srculence,uh,jos ne mogu doci sebi.
Otkucaji 140,veliki smo 7mm,dr kaze da je sve odlicno.
Danas smo 6+5 po pm,a 6+4 po ultrazvuku.Termin nam je 17.11 :-)
Ja jos pre bete pa sve do danas skoro svaki dan imam braokasto mrljanje,a ponekad i krv na papiru,to me je uzasavalo i iskreno sam se plasila kakav ce ishod biti.Dr je videla odakle je krvarenje,nesto na zidu materice,kaze nije nista strasno i nema veze sa bebom.Dala mi je pregnil za svaki slucaj.
Eto tako,sta pije kutak,casti ponosna mama :-)
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dusica78 29/3/2017, 15:57

Bobice, Palčice kakvi divni izveštaji! Sjajno!
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 29/3/2017, 16:15

Bravo Bobice, bebe bas lepo rastu, i Palcice, bravo za malog junaka od 7mm!

Sasava, ja ne znam mnogo o dojenju u toku trudnoce, ali procitah tekst sto je Jerapetra ostavila. Ja bih zbog svoje mirne savesti mozda poslusala doktoricu, nemam pojma.
Da li ti je rekla zbog cega konkretno bi ti trbala da prestanes?

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu