KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sirijus 12/4/2017, 15:37

Drš se Bobice srca srca srca
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 12/4/2017, 17:34

Drugarice, držite se! Ono što je najbitnije - odlični ste, bebci su sjajni, sve je dobro i pod ovim okolnostima, ti si na najboljem mogućem mestu zapravo. Hoću reći, tamo gde mogu najbolje da motre na tebe i da ti pomognu, a mi svakako navijamo da se taj grč smiri sasvim i da Nina i Pavle ostanu još mesec dana kod tebe. Kiss, kiss srca srca srca srca srca srca

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 12/4/2017, 17:35

Bobice kako je,jel se smanjili bolovi?Ne daj se :-)
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 12/4/2017, 18:58

Bobice, drži se. Na sigurnom si mestu i u sigurnim rukama A i bebice su dovoljno velike... Mada, taj grč je sigurno prolazan i izdržaćete vi sigurno još koju nedelju. Kutak misli na vas ♡
Velika, i ja sam imala isti osećaj u susretu sa ženicama u Školi za trudnice. Sve mlade, opuštene, bez terapije... Hvala Bogu da ima i takvih, i da je sreće, trebalo bi sve da se tako osećamo. Ali kad smo opterećene dugom željom, neuspesima i čime sve ne, kako da se opustimo. Bravo za jogu ;D
Da napišem i koji red o mojoj današnjoj kontroli. Mirovanje je dalo ploda - grlić je dug i nestalo je tunelizacije. Međutim, u brisu imam opet streptokok, dobila sam antibiotike. Valjda ću se rešiti te beštije.. Beban lagano raste, imamo skoro 1 kg ♡ Mama će i dalje da miruje.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 12/4/2017, 18:59

Bobice draga, sto rekose zene na najsigurnijem si mjestu trenutno. Bekci su veliki i nema.brige. Tolike su meni K&K bile. 2470 i 2480 gr rodjene u 35+2. Jedan dan bile u inkubatoru. Tako da iako bude ranije porodjaj nemoj da brigas jer kilaza im je sjajna. A dr su ti sigurno rekli da kod blizanaca se prije razvijaju pluca i svi organi od jednoplodnih trudnoca, jer po.prirodi stvari skoro uvijek se rode ranije. Tako da nemas razloga za brigu. Sve to.priroda uredi. Svakako drzimo fige i mislimo na vas da izgurate jos. Ljubimo.te puno,puno. srca
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 12/4/2017, 19:06

Bravo Tavita samo tako nastavi osmeh srce
Valika mozak je cudo. Kad je covjek rasterecen i ne misli onda je to pravo, ali kod nas vto trudnica to je tesko. Meni sa prvom trudnocom je bilo bas opterecenje, a sada kad sam prirodno ostala trudna sve je drugacije skroz. To je iskustvo svih zenica koje poznajem a prosle su i vto i prirodnu trudnocu. Drugi put je sve lakse, znas kako ide sve, sve ti poznato i nema briga. Ko uspije da ne misli svaka mu cast stvarno. Ljubaaaac i bravo za jogu ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 12/4/2017, 20:07

Bobice drzim fige da prodju grcevi i da bebice jos malo ostanu kod tebe.

Tavita, bravo za poslusni grlic, samo nastavi sa mirovanjem, ocito deluje.

Velika i Tavita, taj strah da moze nesto lose da se desi i meni je ucinio trudnocu tako stresnom. Secam se u skoli za roditelje sestra pita o materici, hormonima, placenti, svi onako, znaju nesto, a ja brale ko ginekolog akuser, samo sto ne dajem odgovore na latinskom. Znate kako se ono kaze - blazeno neznanje, ali eto, nas zivot natera da znamo mnogo vise. Nego trudnice, da ne duzim, iskoristite ovo blagosloveno stanje i uzivajte maksimalno.
osmeh srce osmeh srce osmeh srce

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 12/4/2017, 20:27

Evo me dobri smo. Bolovi.su popustili,na tokolizi I.dalje ali me treska samo tako. Cela se tresem od nje. Grozan osecaj. Ostajem do daljnjeg I ne bunim se. Sutra opet neke analize pa ce da vide. Hvala vam sto mislite na nas. Ljubimo vas sve puno
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 12/4/2017, 21:49

Dobro je, Bobice. Želim vam mirnu i laku noć ljubav
Bravo, mama-Tavita. Imam drugaricu koja je trenutno na specijalizaciji iz ginekologije, kaže mi ona u februaru nakon mog serklaža da je dosta viđala slučajeva u praksi da se ženama grlić 'produži', da se tako izrazim, između dve kontrole, upravo od intezivnijeg mirovanja. ljubav
Valika, sjajno za jogu, meni baš nedostaje i žao mi što celu trudnoću ništa nisam smela vežbati, ali šta da se radi. Nije mi doktorka odobrila ni psihofizičku pripremu za porođaj, kaže rade se na tim časovima neke vežbe na strunjačama, ne smem ni to, a i za CR nije mi ni neophodno, ali idem na tzv. školicu roditeljstva sredom, prošli put bila psiholog, danas patronažna sestra pričala o kupanju i negovanju bebe i dojenju, zanimljivo je. E, da, i ja sam primetila to što vi sve kažete. Npr. tamo mnoge ženice samo što ne padoše u nesvest danas kad je sestra pomenula da je dozvoljena upotreba velikog broja lekova tokom dojenja, kao i trudnoće, između ostalog i antibiotika, samo mora lekar da kaže koje tačno lekove majka sme a koje ne sme koristiti. A ja u sebi mislim, e, za nas na Kutku ovo dođe kao neki početni kurs, kad je reč o medikamentima i mnoooogim drugim stvarima, mi apsolvirale...
Jedno pitanje za mame koje su se porodile carskim rezom: šta ste od donjeg veša nosile u porodilište, pošto ovde mi na zvaničnom spisku piše samo neke mrežaste gaćice za porodilje, nigde se ne pominju obične pamučne, i isto tako da li se nosi brus, mislim tamo od trećeg-četvrtog dana nakon CR, kad se žena već malo oporavila i donose joj bebe, pretpostavljam da da, ali baš me interesuje kako je to tačno izgledalo kod vas ako može neka da napiše, ako se seća? Čitala sam nešto i po našim temama o porođajima, ali ne nađoh baš tačno.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 12/4/2017, 21:54

Tavita super za grlic,miruj ti i dalje i sve ce biti ok.
Bobice mislim na vas.
Ljubim vas okruglice!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 12/4/2017, 22:05

Bobice mislimo na vas i drzimo fige.
Jerapetra, kupis mrezaste gacice znaju u apoteci koje su to gacice bas za porodilje. Sto se tice brusa mozda e ti trebati onaj za dojenje za par dana, jer posto je carski rez mlijeko ne krene odmah sjutra dan nego tek za par dana. Onda uzmes onaj brus i tufere za grudi da mlijeko ne curi po spavacici. Mada ima zenica kojima smetaju brusevi zbog bolnih grudi pa sike vise i mlijeko curi po spavacici. Ja kazem u porodilistu se zena razgoliti do te mjere da nema nikakvog srama i stida i to je super. Mi smo se zezale u sobi da je svaka svakoj vidjela sve od donjeg trapa i frizure do sisa na sve strane.lol! Bitno je samo da imas spavacicu na dugmuce da sike mozes da izbacas po potrebi osmeh srce
Pitajte sve sto vas zanima tu sam.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 12/4/2017, 22:08

E da ja sam posle 4-5 dana nosila obicne pamucne gacice. Tako da ih ponesi.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 12/4/2017, 22:16

Hvala puno, Blankić, tako ću  i uraditi kako si mi napisala! osmeh srce I još ću smarati sa pitanjima, sto posto. E, nasmeja me za ovo lol! , ali šalu na stranu, zaista, kome je još do stida tada, idi bre. E, ali da ste me videle danas u Liliju kad sam iskopala famozne mrežaste uloške, kao novo svetsko čudo da sam otkrila. Mislim, čula sam sto puta za te uloške, ali nikako da uklavirim kako to tačno izgledaju. Al bilo je više nekih vrsta tamo na polici, te mrežasti za porodilje, te neki koji jesu za porodilje i trudnice, ali nisu mrežasti, đavo će ga znati, pa sam morala prodavačicu konsultovati i ona mi je pomogla i kupih i to danas. A sutra sam u apoteci, i tamo ću morati tražiti pomoć, naravno. Tek veličine za bebe su mi oduvek bile viša matematika, tipa to 56, 64, osim kad piše za koji uzrast/kilažu, onda mogu da se snađem. Ali dobro, učimo polako sunny

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 12/4/2017, 22:29

E te mrezaste uloske koristi jos dugo posle carskog, mislim jedino se i one preporucuju da znas. Kad dodjes kuci nece to biti veliko krvarenje tako da slobodno mozes da ih koristis. A sto se tice gaćica,moj savjet sto veci broj, da te nista ne steze dolje. One su svakako elasticne skroz i bolje da visi i ljulja nego da žulja lol!
Sve ustvari treba da ti je komtno i široko,brusevi naročito. Ne znam kolike su ti sike ali kad staviš tufere sve se to jos vise popuni. Ja sam kupila npr moju velicinu prije porodjaja ali mi kasnije nista nije odgovaralo sve me stezalo.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 12/4/2017, 22:38

Nego šta, ja i inače kupujem gaće broj veće, nevezano za trudnoću, jer mrzim da mi se bilo šta useca, da me steže u bilo kom položaju, da se ocrtava rub ispod pantalona, sve volim da mi je komotno, zato i sad sa ovolikim stomakom imam majice koje sam kupila pre trudnoće, a koje mogu bez probelma sada da nosim jer obavezno kupujem dugačke, ne daj Bože da mi je majica kratka kad se sagnem, to ne podnosim lol! Hehehe, pominješ sike, ništa se nisu povećale, male kao i pre trudnoće, u stvari, malo veće, ali posavetovala me je i jedna drugarica baš isto kao i ti, da mora brus ići veći svakako. Hvala, hvala

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 12/4/2017, 22:58

Nisu ni meni porasle ni malo.lol! A smetao mi je brus jer su grudi bas osjetljive zbog dojenja. Ja sam inace pristalica ne nosenja brusa, pa umrla bih kad bih zaspala s njim lol! lol!
Pisala sam nedje Tiramisu spisak za porodiiste i bebe sta ti treba otprilike tj sta je meni sve trebalo pa ako mi bude sacuvana poruka postavicu ovdje neka se nadje. Mozda nekom pomogne.
Ljuuubac osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 12/4/2017, 23:01

Takođe, potpisujem da bih umrla kad bih zaspala u brusu lol! lol!
E, ako ti bude zgodno tj. ako ti je sačuvano, okači ovde, značiće mnogo. LJubac, ljubac osmeh srce

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 12/4/2017, 23:03

Evo je poruka koju sam davno slala Tiramisu. Samo sam je kopirala.

Za tebe:
Puno mrezastih ulozaka
Papuce one neke gumene da bi se mogla tusirati
2-3 spavacice na preklop sa dugmicima zbog dojenja ( kod nas uporodilistu imali spavacice pa nije trebalo)
Puno gacica za jednokratnu upotrebu, neku vecu velicinu da te ne steze
Dva grusnjaka za dojenje
Tuferi za dojenje
Obavezno kremu Purelan za bradavice ( zuta krema tj zuto pakovanje)
Ponesi nekolike tetra pelene kad ti donose bebe da imas na sta da ih legnes pored tebe da ne leze na tvoju posteljinu
Traku za kosu ako imas dugu kosu
Ako budu imali noktice mozes da im poneses i one rukavice da se ne grebu po licu
Kozmetika
Licna higijena
Pumpicu za grudi obavezno
Jednu flasicu da u nju izdajas mlijeko sa poklopcem jer na sobnoj temperaturi mozes drzati mlijeko 2-3 sata
Vlazne maramice
Odnesi i sudocrem kremu sjajna je za ojede i osipe od pena neka se nadje
Voda,voda,vodA ( kad pocnes da dojis bices mnoooogo zedna)
Plazma :-)
( to je sve meni trebalo) inace kod nas je baby frendly program bebe su pored majki stalno ne znam kako ce to biti kod tebe. Meni nisu trebale tetra i svedske pelene, pavloviceva jer to oni imaju a trebaju ti pelene jedinica da odneses uporodiliste.
Mislim,ako nesto i zaboravis mogu ti donijeti svakako.

A kuci svasta nesto

Puno pelena svedske i tetra. Ja sam imala 50 kom jednih i drugih ibilo mi je taman. Narocito tetra pelene,njih ces za sve zivo da koristis.
Imaj flasice 2 za svaki slucaj,ali nastoj da dojis molim te, i ne nasjedaj na price o Ad mlijeku
Uzmi Avent staklene nemoj od 120 ml brzo ce ih prerasti nego one vece od 220 ml ili 240 ml, svakako ce ti trebati kasnije za vodu,caj itd. cucle jedinica ili dvojka
Sterilizator
Cucle,dude ako zelis da im to davas
Peskira za kupanje vise
Kozmetika za bebu , ja koristim Mustelu ,jeste skuplja ali je najbolja i dugo traje
Kupi odmah cajeve protiv grceva ( kim i komoraca hipp)
Sudocrem
Original pavloviceva
Mekani cesalj za kosicu
Trebace ti i onaj tobigan za kupa je sa peskiricem
Banjica
Bokal za polivanje
Posteljine sa ogradicom dvije maksimum
Carsafa vise
Obavezno podloga ispod carsafa kad se upiske da ne ode na dusek
Duseci antialergijski
Benkica sto vise
Zeke sto vise
Ja sam kupovala i one pantalonice kao zeke dolje
Balavice par komada,ako ne budes dojila sto vise
Par komada carapica
Bodici dugih rukava ja sam toga imala dosta
Dva para kapica
Uostalom te robice uzmi samo malo vece, ne bas one najmanje velicine jer vjeruj mi rastu prdavci brzo.
Ja sam masubrobe dobila od zaove i kume koja ima blizance pa ti sad bas kolicine ne mogu reci. Uglavnom uzimaj vece slobodno.
E da, deterdzente za pranje imas razne. Ja koristim Chicco od njihovog rodjenja. Omeksivac nikakav. Sve perem na 90.plus dodatno ispiram i danas. Ako imas neke osjetljivije komade robjce onda na manje ali obavezno dodatno ispiraj uvijek. Babica mi je rekla a i dr da se do godine dana ne mijenja deterdzent. Znaci koji pocnes taj i koristis i naravno bebine stvari peres posebno. Peglala sam do 40.dana posle ne. To vidi sama.
Eto to je to.
Laku noc i nadam.se da sam ti pomogla. Izvini na slovnim greskama, koma sam.

Dopuna :
E da, ranije sam pisala za Noska to obavezno kupi. Najbolji je stakleni koji kasnije ide na usisivac kad porastu. Fizioloski rastvor za prskanje nosica ali su ti najbolje ampulice koje kupis u apotekama.
Sterilne gaze zbog pupka, uzmi toga dosta
Hidrogen 3%
Povidon jod
Makazice za nokte


Poslednji put izmenio Blanka dana 12/4/2017, 23:13, izmenio ukupno 3 puta (Razlog : E da, ranije sam pisala za Noska to obavezno kupi. Najbolji je stakleni koji kasnije ide na usisivac kad porastu. Fizioloski rastvor za prskanje nosica ali su ti najbolje ampulice koje kupis u apotekama. Sterilne gaze zbog pupka, uzmi toga dosta Hidroge)
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 12/4/2017, 23:06

Toooo mi je trebalo! Hvala do neba, Blankić, srce si veliko, i hajde ti na spavanje što pre, laku noć srca srca srca srca srca srca

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 12/4/2017, 23:08

Jerapetra ::Toooo mi je trebalo! Hvala do neba, Blankić, srce si veliko, i hajde ti na spavanje što pre, laku noć srca srca srca srca srca srca

Ima slovnih greska ali valjda ces /cete se snaci. Pisla je edna umorna i srecna majka. Razumjeces sve uskoro  osmeh srce Ako je sto nejasno pitajte.
Ljuuuubaaaac
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 12/4/2017, 23:18

Petra, ja sam se nakupovala mrezastih gacica za 5 porodjaja, a nama savetovali da ih ne koristimo. Kazu da su idealne za dobijanje infekcije kod carskog reza, a i da su namenjene prirodnim porodjajima. Kod carskog, objektivno, "dole" se nista nije ni desavalo. Ja sam ih ipak koristila nekoliko dana u bolnici i bacala, jer ne znam kako bi taj pocetak izgledao bez njih. I slazem se sa Blankom, treba mnogo veeeliiikih pamucnih gaca, bubreznjaca, da su visocije od reza. Takodje, tone mrezastih ulozaka. Kod nas su savetovali da se njima i brisemo posle tusiranja umesto sa peskirom, higijenski sigurnije. Ja sam to i po dolasku kuci radila jos dugo. Bruseve apsolutno niko nije nosio. Grudi te ubijaju od bolova, a mleko tek pocinje da se nazire...
Bobice, drzimo fige da se situacija smiri. Iako su bebe bas velike, masala, masala! Ali sigurna sam da im je jos uvek udobnije kod tebe.
Tavita, bravo za rezultat.
Valika, jesmo mi vto "malo" opterecene trudnice (poneka kao ja i malo vise Very Happy ), ali videces u bolnici koliko smo izdrzljivije, spremnije na sve. Ove sto nisu navikne ni na kakvu zrtvu i bol se i tamo pekmeze, a mi....pa sto je to sve za nas? Finale neceg za sto si se dugo i dobro spremala i jedva cekala da dodje.
Drzite se devojke ljubav

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 12/4/2017, 23:29

Blanka, zeno, odakle ti snaga? sreca

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Simona 13/4/2017, 06:54

Šaljem puno pozitivne energije Bobici i bebama srca srca srca

Blanka je stvarno posebna i razne stvari se od nje mogu naučiti zagrljaj

Pozdravčići za sve trudnjačice i bebe d
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 13/4/2017, 09:28

Bobo, da se situacija smiri, i da decica jos ne izlaze napolje.

Jerapetra, ja sam ponela pamucne gace koje sam i ranije nosila, i kupila pakovanje tih mrezastih gaca. Samo sam jedne od pet komada iz pakovanja upotrebila, kad ide vizita, nama su trazili da smo bez gaca, samo ulozak drzis izmedju nogu, onda posle obuces sta ti je po volji, bar kod nas u porodilistu. Ja isto kupujem komotniji ves, tako da me sopstvene gace nisu stezale preko reza, jer sam tu imala gaze. Cak sam nocima oblacila donji deo pidzame, jer sam navikla tako, a bio i zimski period, nije mi radilo grejanje u sobi, pa je bilo hladno samo za spavacicu. Brus nosim samo kad moram, a i to kad moram, uglavnom je otkopcan, kao sada. lol! lol! lol!
Ima neki dan koji se obelezava kao svetski dan bez brusa, e meni je svaki dan kao taj svetski dan, ako me razumete. lol! lol! lol! Ni u trudnoci ni nakon porodjaja nisam kupovala bruseve, niti mi padalo na pamet da ih nosim. Tufere jesem koristila, samo majicu na bretele, tufere na bradavice da ne iscuri mleko i to je to. Najbitnije ti je da poneses zdravstvene knjizicu, licnu kartu, uput za bolnicu i odradjene briseve. Sve ostalo ti mogu doneti. Ja nisam imala mnogo stvari sa sobom: sapun, pasta i cetkica, cetka za kosu, krema, toalet papir, vlazne maramice, papuce, dve spavacice, dva tri peskira, casa za vodu. Ono sto preporucujem su oni papiri za wc solju da kupis i poneses. Kod nas nije imala daska na solji, a moras da sednes zbog rane, pa ili poturis toalet papir ili lakse mozda oni papiri koji su za to predvidjeni. Za bebu smo odneli pampers pelene i pavlovicevu. Oni bebe oblace u njihove benkice i zekice, bar kod nas u porodilistu, tako da nista vise nije bilo potrebno. Skines sav nakit, sminku, lak ako imas na noktima, to se podrazumeva. Neko krvari vise, neko manje, mislim ko je na carski, da nema bas preveliko krvarenje, bar ja nisam imala, mozda gresim. Mrezasti ulosci su mi super, ja sam posle porodjaja pocela da ih koristim u toku noci i kad sam kod kuce, inace koristim tampone. VIdeces vec, sve sto ti zafali, kupice ti. Mozda ce ti trebati silikonske bradavice. ALi otompotom. Za bradavice sam koristila lanolin kremicu multi mam, odlicna je, i ta jedna tubica mi je trajala godinu dana.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 13/4/2017, 10:37

Ja nisam mogla da obucem obicne pamucne gacice sigurno mesec dana, izludele me vec te mrezaste.  Tacno bi mi obicne dosle na mesto reza pa mi je bas smetalo. Mrezaste sam iskuvavala s belim vesom i susila u masini. A brus u porodilistu, moja preporuka je da kupis one mekane, bez korpi, samo kao top. Kad nadodje mleko bude bas bolno, a treba ti nesto da drzi tupfere za grudi jer mleko curi na sve strane. Svakako ces ih i posle isto koristiti bar nocu. Vidim sad da ovde zene masovno ne nose brus, ja sam izgleda jedina kojoj mleko curi i posle skoro 8 meseci dojenja pa moram i danju i nocu, sta cu Very Happy Blankin spisak je super, moj je bio dosta slican. S tim sto mi jos uvek koristimo flasice od 120ml za vodu i kupovala sam minijaturne bodice, broj 50 i 56, cak i to joj je bilo veliko kad se rodila. Kako budu mali, samo kad se setim...

Valika, bas mi je drago da si otisla na jogu! Sad nemoj biti kao ja nego i nastavi da ides :)
Bobice, drzite se jos malo!
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu