KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 20/1/2017, 18:33

Ja njemu verujem i najopušteniji sam taj dan kad odem kod njega ali ovo grcenje maternice me brine grce mi se različiti delovi cas sa jedne strane vas sa druge cas na malom stomaku čas ispod pupka te zateže te zigne sa strane ali mirujem utrogestan i progesteron i to je to
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 20/1/2017, 21:24

Prvo da cestitam tiramisu i Vanilla!

Kornjaco, kad lezis podigni malo noge, gurni neki jastuk ispod i nemoj ih prekrstati. Na kraju tusiranja pustaj na noge sve hladniju i hladniju vodu pa koliko izdrzis.

Masemo vam moja devojcica i ja! Imamo vec skoro 5 meseci, kad bi malo vreme usporilo...
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 21/1/2017, 16:14

Hvala svima na čestitkama, mi smo presrećni roditelji i ne možemo da se nagledamo naše bebe.
Porodili su me hitnim CR u 42.nedelji. Nisam se uopšte otvarala plus beba velika (preko 4kg), a ja uska tako da su dr odlučili. Izabrala sam spinalnu anesteziju da bih mogla odmah da ga vidim, i taj prvi dodir sa njim kad su ga stavili na mene, nešto je neopisivo. Trenutno nam je malo problem sisanje u smislu da neće na moju bradavicu (koja je dobra i ispupčena); navikao je na flašicu i špric u porodilištu, a i radije hoće preko silikonske bradavice.
Pozdrav svim trudnicama sadašnjim i budućim osmeh srce
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 21/1/2017, 16:48

Vanilla, uživajte sa svojim bekanom, a sigurno će i sisanje da ide sve lakše i lakše srca srca srca srca srca srca srca

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 21/1/2017, 17:51

Vanilla, samo jedan dobronamerni savet... probaj sto pre da odviknes bebu od silikonske bradavice. Ja sam se zeznula i sada mi beba sisa nekad i vise od 45min (bez pola sata nista!). Ona bi sad trebalo za 10min da se najede, ali mislim da ne moze dovoljno brzo da sisa preko silikonske, a mozda je i samo spora, ko zna. Jedno vreme smo uspevali bez, i samo jedan dan vise nije htela nikako osim sa silikonskom. Bude jako smesno, probam da joj dam bez a ona me pogleda u fazonu "sta je sad ovo?!". Elem, saveti su sledeci:
- probas prvo bez silikonske kad je beba pospana nocu ili danju kad je raspolozena
- ne forsiras, ako ne uspeva posle par pokusaja, onda opet stavi silikonsku pre nego sto se beba iznervira
- za pocetak ne pokusavas svaki put kad sisa vec povremeno pa onda sve cesce kad krene na bolje
Eto, pa valjda ce ti ici bolje nego meni Wink bitno da jedu, kako god.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 21/1/2017, 22:11

Vanilla, nek ti je živ i zdrav dečak. Uživajte ljubav

Kornjačo, možda ćemo se i videti kod profe - i ja idem 6. februara :) A ta Vesna preko telefona zaista deluje kao babaroga. Da profa kojim slučajem nije bio tu kada sam zakazivala prvi ultrazvuk, ne bih uopšte došla na red. A i sada me je pomerila čitave dve nedelje kasnije, iako je on tražio da dođem pre 25. Bila je bolesna kada sam prvi put išla, i baš se radujem što ni ovog puta neće biti Very Happy
Inače, meni je curkanje stalo, hvala Bogu, ali i dalje ležim, primam progesteron depo i utrogestan. Milina Very Happy
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 22/1/2017, 08:32

Devojke ne znam da li na dobrom mestu pišem,ali vidim da ste ovde akivne a trebaju mi odgovori brzo.
Naime u 8 sam nedelji trudnoće,uhvatio me kašalj nemam temperature niti ikakve druge naznake prehlade,ali toliko mi kašalj nadražuje stomak da mi je već ovo drugo jutro da povraćam.Šta mi preporučujete da uzmem,koliko znam ne bi smelo ništa da se uzima od lekova čak ni vitamine(to mi jednom dr Trninićka rekla).Jel postoji neki sirup koji bi mogla da uzmem?
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 22/1/2017, 11:13

Velika, nazovi DZ i pitaj sta bi smjela pijes! Ja sam prelezala dobrij 10-ak dana. Prvo je poceo suhi kasalj i temp. Svaki napa kaslja sam "podmazivala" kasicicom meda. Caj sa limunom u oooogromnim kolicinama (caj sam drzala u termosci da bi uvijek bio topao), dobro ugrijano mlijeko i kasicica masti, a da ne pricam o slanini i bjelom luku! Kao sto vidis , sve prirodno sam koristila. Zvala sam sbaki drugi dan dr, da je obavjestim kako sam, ali nisam isla kod nje jer je u ro vijeme bas bila ludnica sa virusom....... Za temp mozes paracetamol, i pisi vrijednosti kada mjeris, u slucaju da budes morala ici kod doktorice (cisto da zna kako se kretala temp).
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 22/1/2017, 11:22

Valika sve smo nesto bile ili bolesne ili kasljale u pocetu trudnoce. Moja jedina preporuka za umirenje kaslja je serbe. Uprzis secer pa dodas ili vodu ili mleko sta volis. Ja sam bas jutros pila jer nesto me pocelo muciti nos i povremeni kasalj. A sto se tice kaslja i povracanja eeee draga moja ja sam tako da pre nedelju dana svaki dan po ceo dan. Povracala od prvog dana trudnoce do sad 20nedelje,dotele je islo da sam i na infuzijama bila ali sve su to slatke muke koje se zaborave.
Mi smo danas 20+3 i danas sam prvi put osetila svoje bebe onako jako da lupkaju. Ali scena Dimi i ja doruckujemo i on kao po obicaju usta ne zatvara i prica kako cemo ici na more ali posto ce bebe biti male nece moci da se vezu nego cemo morati selotepom da ih zalepimo za sedistem. I i tom momentu oni krenu da lupkaju. Stavi on ruku na stomak i nastavi da prica i u to momentu bas jako jedna beba mislim da je Nina jer je ona na toj strani bas jako lupila da je on odskocio,pogledao u mene i poceo da place. A ja ne znam da li da se smejem ili da placem. Prvo me zagrlio pa pobegao u cosak sobe i place. I onda krecu pitanja. Jel te boli? Zasto tako lupkaju? Da li je i on talo lupkao? Hiljadu pitanja. Meni smesno a jedva sam docekala ovaj trenutak. Da osetim moje mrvice da su tu. Od srca vam zelim taj osecaj da osetite sto pre.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 22/1/2017, 12:07

Jaooo, Bobi, pa tačno vas zamišljam, tu scenu! osmeh srce Dimi, srce moje! osmeh srce

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 22/1/2017, 14:19

Da li je neko od vas imao ili ima kontrakcije koje nebile nego su neugodne izboci mi se deo stomaka kao kugla na razlicitim mestima kad sam na boku neosetnim ali kad legnem na ledja vidim kao neku kvrgu da li ste pile neku terapiju za to osim utri i inekcija. I ponekad me zigne kao neka strujica
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 22/1/2017, 14:37

Velika, protiv kašlja i prehlade uopše dobra je i topla limunada s medom. Mislim da normalno možeš koristiti i vitamin C.
Bobice, Dima ti je tako sladak osmeh srce A najlepše mi je ono da se bebice zavežu selotejpom Very Happy Šta deca neće smisliti! A Nina mora da se javi bati, čisto da pokaže ko je glavni Very Happy
Kornjačo, možeš uzeti i magnezijum direkt - on pomaže da se opuste mišići materice. I ja imam takve tegobe ponekad, ali ne pridajem im važnost. Naravno, većinu vremena provedem ležeći, kao, pretpostavljam, i većina drugarica debelica Very Happy
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 22/1/2017, 14:51

Da i ja ležim već me sve boli od ležanja ja sam ako Bog da kod profe u 18:20 ali cekacemo
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 22/1/2017, 14:52

Hvala vam na savetima,limunadu sam pila sa medom pa ću i nastaviti.Majka mi napravila pileću supu,bože te domaće supe samo naše mame znaju da naprave tako dobro. U međuvremenu muž mi je otišao do apoteke rekli su ništa ne smem kao što sam i pretpostavila dali su mu samo neki sirup od jagorčevine i timijana,videćemo za dan-dva.
U petak idem na uz nadam se da će preživeti naše čudo dotle.
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 22/1/2017, 14:55

kornjaca ::Da i ja ležim već me sve boli od ležanja ja sam ako Bog da kod profe u 18:20 ali cekacemo

Ja sam tačno sat kasnije Very Happy
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 22/1/2017, 17:01

Kornjaco,meni su se javljale te budze kad se beba proteze ili sta vec radi u stomaku pa guzu istrti,da nije to? Kasnije u trudnoci mogla sam cela ledja bebca da osetim tako. Nisam cula za takve kontrakcije
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 22/1/2017, 19:43

Kornjačo, isto mogu da kažem što i Tiramisu, i doktor mi je potvrdio da nisu kontrakcije, već bebe, mada sam ja i sama tako mislila, ja nekako kontrakcije drugačije zamišljam. Nećeš pogrešiti ako uzmeš magnezijum, ali mislim da je sve ok, već uzimaš terapiju, miruješ po preporuci lekara i mislim da treba sada malo da odmoriš glavu i da ti sledi mirniji period nakon svih peripetija, a nije ih bilo malo. Što je neki doktor nekoj našoj trudnici već rekao, ne sećam se više ni koji ni kojoj, ali nije ni bitno - trudnoća se nosi i glavom, između ostalog.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 22/1/2017, 22:33

Bravo za tog dr.-a. Trudnoca se nosi i glavom. Ziva istina. I kada se bebe rode isto to vazi,jos i vise cini mi se.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 22/1/2017, 23:22

Vanila, sve cestitke! Uzivajte! Meni je A puna tri meseca na silikonjari bio, i tek posto je ojacao lepo, onda smo ih skinuli. Bolje i silikonjara, nego da izmazas pa dajes na flasicu, mislim da je mnogo lakse. Lijo, a sto mislis da je problem sto je naviknuta na silikonsku? Ja imam jako lose bradavice, pa sam i mirala silikonske. Pre bih ja rekla da je tvoja beka opustena i natenane tip, cini mi se da ne bi trebalo silikonska da je usporava.

Bobo, selotejp, hahaha, Ali pobegao kad je bebu osetio, srcko! Mogu zamisliti sta mu se sve mota po glavi!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 23/1/2017, 17:18

E Biksi videces oni su haos.
Mi bili sad kod dr Sumarac smanjila mi dozu leka jer je TSH otisao na 0.5 a i pocelo je srce da lupa kao ludo. Sada smo 4x200 i 3x175. Dr je rekla da i pored secera koji mi je 4.2 treba da uradim OGTT od 24-28nedelje e sad iskreno mene strah OGTT jer sam ga radila nekoliko puta i znam kako mi je bilo, odvratno. Videcu sa profom da idem preko dnevne bolnice samo da imam krevet jer sam prosli put zamalo se onesvestila zadnji sat. Nisam pogla ni ruke ni noge da kontrolisem koliko sam se tresla. A kontrolu ne mogu docekati. Veselice moje djuskanu svaki dan sve vise i jace. Malo dole malo gore ali mi je stomak tako visoko da ne mogu dugo sedim i da me rebra bole, mada bolje da su visoko nego nisko.
E imam i jedno pitanje sa cim mazete i sta radite sa cvorovima od injekcija, progrsterona. Meni dade koleginica pre neki da znaci imam cvor kao lopticu, strasno. Bolje kad ja sebi dajem ni jedan nisam napravila.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 23/1/2017, 17:26

Joj i mene čeka taj ogtt bljak!!! Tiramisu danas sam pratila stomak iskoči kao neka loptica ispod pupka i kad se umirim lezeci na ledjima lupka i vidi se pomeranje koze neboli nista da nije beba!! Po nekad osetim i pritisak u malom stomaku kad ustanem i stomak hoce da mi pukne na kraju dana i ujutro splasne! U frontu za taj ogtt test ide 100g glukoze ponesi limun da iscedis da bi lakse popila videla sam da to rade!!
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 23/1/2017, 17:51

E kornjacice i meni stomak uvece bude mnogo tvrdji nego ujutro. Jer preko dana,bar ja uvek negde jurcam,a opet gledam da sto vise odmaram ali negad je to sa petogodisnjakom nemoguce. 
Radila sam ja u prvoj trudnoci ali sam sedela ispred lab svo vreme pa sam pred kraj se skljokala i jedva sam otisla kuci. Meni nije problem popiti ali posle tih sat vremena bude mi zlo a posle 3sata umirem. Znam da neke zene idu u frontu preko dneven bolnice i tu odleze par sati videcu jos sa profom taman i za onu promenu dole pa vidi i ko zna sta ce on odliciti
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 23/1/2017, 19:46

Biksi, nije problem, samo je lakse bez. Ovako stalno moras da pazis jel cista silikonska, ako ides negde to nosis, pa peres opet, ona vuce rukicom tu silikonsku dok jede... ali slazem se da je verovatno ona opustena, uziva i drema dok jede :) jela je brze kad je bila manja, a sad treba vise da pojede pa traje duze. A drugarica mi je rekla da je i njena beba tako dugo sisala preko silikonske pa sam zato to povezala, mada ko zna. Svakako je lakse nego izmlazati pa na flasicu davati.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 23/1/2017, 20:30

Pitanje, ako neko zna, nemam volje da guglam, a svakako idemo na kontrolu za par dana: da li to što u urinu imam dosta soli Ca karbonata ukazuje na pesak, čini mi se? Ostali nalazi pristojni, nisu baš za izložbu, ali mislim da su prihvatljivi, videćemo šta kaže dr.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 24/1/2017, 00:32

Zene drage , udjoh na kratko samo da vas pozdravim. Taj oggt test je uzas jedan. Kod nas u labu ne daju ni limun ni vodu da bi test bio vjerodostojan. Moje skocice su od glukoze posle 15 min pocele.toliko da.skacu po stomaku da sam se prepala malo. Šokirale se od toliko slatkog. Meni je posle 60' bilo katastrofa doslo mi da se srusim. Ma uzas jedan. Nego, sve to prodje.
Ljubimo vas nas tri osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu