KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 15/3/2017, 19:01

tiramisu ::Kornjaco imas gestacijski diabet,vidi sa endokrinologom. Verovatno ti sledi dijeta.

Tiramisu ti rezultati apsolutno ne pokazuju gestacijski dijabetes, ni na slici ih nisu videli! U 60-tom minutu je sasvim normalno da vrednosti glukoze skoci. Sto se tice ishrane nije nikad zgore da se vodi racuna
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 15/3/2017, 19:35

Ja koliko znam ne sme da predje 7,8.
Al ajd videcemo sta dr.kaze.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 15/3/2017, 19:40

Zasto bas 7,8?

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 15/3/2017, 20:11

Evo, baš sam našla svoje rezultate ogtt, u kojima su ref. vrednosti posle 60 minuta označene od 6,7 do 9,4. Nažalost, ne uspevam nakačiti fotografiju na kojoj se sve to lepo vidi.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 15/3/2017, 21:08

Profa rekao super su rezultati ali naravno ja cu da pazim sta jedem ali se sad stvarno ponekad mogu castiti kašikom sladoleda
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 15/3/2017, 21:11

Super, Kornjacice!

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 15/3/2017, 21:32

Kornjaco naravno da su super. Casti se slobodno. Ja sam u prosloj trudnoci nakon dobrih rezultata testa opalila jednu veliku pizzu. Uzivaj draga sad samo lagno , bravo!!!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 15/3/2017, 22:19

Kornjaco,ti nemas endokrinologa? I dalje mislim da je previse otisao u 60' al dobro. Secam se da mi je Sumarac rekla da nesme da ide preko 7,8.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 15/3/2017, 23:10

Nije joj neophodan endokrinolog za tumačenje ogtt testa, ginekolog je više nego dovoljan da prepozna da li je nešto gestacijski dijabetes ili ne, a posebno ako je taj ginekolog prof. Miković.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 16/3/2017, 08:18

Kornjaco, super, uzivaj!

PalcicaBg ima trudnicki tiker, koja lepota, pu pu pu, usrale vas koke! naočare naočare naočare naočare naočare naočare

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 16/3/2017, 09:10

Drage moje nocas dok sam spavala iz cista mira mi je krenula krv na nos. Sva sreca pa nije to dugo trajalo. Mozda nekih desetak minuta. Uspela sam da je zaustavim. Ovo mi se desilo isto ovako pre nekih mesec dana. Nisam pridavala znacaju i nisam spomenula nikom od lekara na kontrolama na kojima sam bila. Nekako sam to zaboravila. Ali posto se to desilo nocas opet, ja se malo uplasila. Pri tom da kazem da primam Fraxiparin od 0.4
Da li se mozda nekoj ovo vec desilo?

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 16/3/2017, 10:34

Da meni se desilo nista strasno normalno u trudnoći zbog jače cirkulacije i ja sam se uplašila probudilo me iz sna jednom ali kazu svi da ke to normano ako je ponekad mislim nebi trebalo da ti curi svaki dan a jos uvek imam sukrvnicu u nosu
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 16/3/2017, 10:37

Kolibri, nisam imala problema sa tim, ali znam da se desava. Ono sto sigurno znam jeste da treba sa hematologom da vidis da li da ti smanji dozu. Ja sam prokrvarila na pocetku trudnoce (ne na nos Wink ), pa mi je posle analize antiX i ddimera smanjio dozu sa 0,4 na 0,3.
Ne mora da znaci da je to razlog, jer se krvarenje iz nosa desava, povecava se volumen krvi, sire se krvni sudovi,....ali ga nemoj za svaki slucaj preskociti.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 16/3/2017, 10:41

Evo ja sam se raspitala oko referentnih vrednosti koje ukazuju na gestacijski dijabetes na taste nesme da bude veći od 5,1 nakon 60 min 10 i veći i nakon 120 8,5 i veći.
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 16/3/2017, 10:45

Pitacu sigurno Mimi, hvala. Jedino sto neznam, jel nije kasno, da cekam kontrolu kod hematologa za dve nedelje pa tad da pitam.

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 16/3/2017, 12:25

Kolibri, ja sam proslu trudnocu imala svako juyro krvarenje iz nosa jedno dva mjeseca sigurno. Ukoliko traje duze od 15 min. onda je stanje alarmantno. Krvarenje iz nosa je potpuno normalna stvar u trudnoci. Nemoj da brines. Meni je hematolog a i ginekolog rekla da uopste ne brinem. Ti svakako pitaj svog doktora i vidjeces sta ce ti reci.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 16/3/2017, 14:06

kolibri5 ::Pitacu sigurno Mimi, hvala. Jedino sto neznam,  jel nije kasno, da cekam kontrolu kod hematologa za dve nedelje pa tad da pitam.

Ma nije. Nisam ni ja sa sve ozbiljnim krvarenjem otisla istog dana. Prosto je nemoguce zakazati. A i ne verujem da je bilo sto alarmantno, eto vidis koliko se zena javilo da je imalo isto. Hematolozi nekad daju jacu dozu fraxiparina "za svaki slucaj", a mozda ne mora bas tolika. Tako je i kod mene bilo, jer sam imala jednu neuspelu trudnocu pre ove sto mi sad spava u kolicima, dok ja s vama caskam. Very Happy
Ispostavilo se da nije trebalo i do pred sam kraj sam primala 0,3, pa tek onda povratak na 0,4. Cisto proveri kad vec ides....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 16/3/2017, 16:50

Drage moje divne zene,
ja sam nova/stara Kutanjka - nova, jer se nisam oglasavala ranije, a stara, jer vas pratim verno vec 3 godine. Svakoj od vas hvala, vi ste bile moja podrska, moji uzori, moja snaga.
Citajuci vas gotovo svakodnevno dosta znam o vama, pa je red da se i ja predstavim u par reci.
Ja sam bila na VTO rolerkosteru, mozda cu i ponovo 😊. Jednu trudnocu smo izgubili u 24 nedelji, uz puno problema. Ta tuga za izgubljenim andjelom ne bledi ni posle nekoliko godina.
Posle toga, sledeca trudnoca je prosla bez ikakvih problema, osim mog ogromnog straha da se lose moze dogoditi ponovo. Hvala Bogu, nakon punih 40 nedelja, stiglo je nase cedo. Sad mi nekako zao sto nisam vise uzivala u trudnickim danima.
Da li cemo se ponovo usuditi da probamo, ne znam. Mozda. Ja bih volela. Ali o tom potom, sada uzivamo sa nasim malim puzonjom guzonjom.
Imam jedno pitanje, nevezano za ovu temu. Vidim da ovde mamice ponekad razmene neka iskustva u vezi beba. Da li na Kutku ima neka tema, slicna ovoj - Desavanja u mojoj trudnoci, samo Desavanja u mom roditeljstvu 😊, gde caskate o bebecim izazovima. Ako ima, ja bih se rado pridruzila. Ako nema, mozemo li je otvoriti?
Cestitam svim novim trudnicama, mart je bas super poceo. Dugacak je ovo mesec, neka tako i nastavi. Buduce mamice samo hrabro!

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 16/3/2017, 16:57

Bobac, dobro nam došla! ff Htedoh da ti poželim dobrodošlicu u Blankinom dnevniku, ali zaboravih. Mislim da nemamo takvu temu, a ako sam u pravu, onda je to baš šteta i trebalo bi je otvoriti.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 16/3/2017, 17:29

Bobac, vidis nekako cesto zaboravim da Kutak nije nase privatno cedo i da zapravo mnogo zenica prati nase dozivljaje:affraid: (kao sto sam i ja pratila godinu dana dok se nisam usudila da postanem aktivni clan Kutak porodice-jer ja smatram ovaj forum svojom mirnom lukom, drugim domom, sa punoooo sestara Kutanjki koje neizmerno volim). Tako da, dobrodosla u familiju Very Happy
Otvoricemo i tu temu, mnoge mamice bi mogle svasta pametno tu da napisu (ovako se sve izgubi u TD)
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 16/3/2017, 17:29

Hvala vam drage moje sto ste tako brzo odgovorile. Ja uradila D-dimer 831.8 i krvnu sliku zbog trombocita 319 da vidim da nisu pali slucajno. Ovo je dobro videcu vec sta ce da kaze hematolog na kontroli. Sa ginekologom sam pricala kaze da merim pritisak cesce, da ne bi trebalo da predje gornji 130 a donji 90.

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 16/3/2017, 17:55

Kolibri, a da li ti je ginekolog rekao da meriš pritisak češće zbog krvarenja iz nosa ili nevezano za to?
Mimi,85 e, i ja to zaboravim, potpuno sam nesvesna toga, a ja prva sam bar godinu dana samo čitala Kutak, pa tek onda skupila 'hrabrosti' da se pridružim i počnem da pišem.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 16/3/2017, 18:50

Hvala vam na dobrodoslici mimi85 i Jerapetra.ljubav ljubav

Ja sam trazeci informacije o VTO na netu, natrcala na kutak. Ima nesto magicno u vezi ovog mesta. Secam se da me je prvo privukla organizovanost tema i izuzetno kvalitetne informacije. Posle sam postala svesna tog sestrinstva koje mimi85 spominje. Kutak jeste mirna luka koja daje vetar u ledja.
Ja sam jos gora od vas devojke, meni je trebalo tri godine da skupim hrabrosti da napisem prvi post.

Kolibri5, ako smem da dodam nesto u vezi merenja pritiska. Moja doktorica je savetovala merenje dva puta dnevno, ujutro i uvece, iz stanja mirovanja, npr. cim se probudis ili da odmoris, sednes, podignes noge jedno 15 minuta pre merenja, uvek na istoj ruci. Uputstva su bila da ako u dva uzastopna merenja pritisak bude 140/90 ili visa da se javim. Isto tako trazila je da donesem moj aparat u ordinaciju i uporedimo merenje sa njihovim. Ovo me je postedelo eventualnih nerviranja, ali i zablude da je sve ok. Ima smisla, njihovi aparati su ipak profesionalni i redovno se kalibriraju.
Vidim da je tebi savetovala 130/90, da li ti je gornji bio nizi od 120 pre trudnoce?

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 16/3/2017, 18:54

Da zaboravih pitati, kome da se obratimo za novu temu?

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 16/3/2017, 21:00

Bobac draga dobro dosla na kutak.
Doktor mi je rekao da ukoliko predje gornji130 a donji 90 se obavezno javim. A moj pritisak je obicno nizak 90|60. Nocas kad mi je curila krv iz nosa sam bas izmerila i bio je 120/80 kaze da to nije strasno. A to si u pravu za njihove aparate, ja merila na nekom digitalnom koji imam kuci.
Lerapetra nevezano za krvarenje mi je receno da povremeno merim pritisak. Ali posto mi se desilo ovo da merim cesce, odnosno vise puta u toku dana i da pratim.

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu