KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 28 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 12/3/2017, 13:14

Valika, ja teorijski znam (posto nisam ja isla) da je preporucljiva joga ako je zena pre toga nesto vezbala i bila u formi. Ako nije, onda nije preporucljivo pocinjati u trudnoci. Uslov br.2 jeste da doktor da odobrenje.
Znam mnogo zena koje su se lakse porodile jer su praktikovale jogu u trudnoci. Ali rec je o prirodnom porodjaju, CR se ne racuna.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 12/3/2017, 16:58

Shashava, ajde cekamo i zvanicno, nek bude uredno i skolski! Mora se javiti jos koja zenica, kad krenu prirodne, bar tri moraju biti!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 12/3/2017, 18:27

Valika, ja sam pokusala da idem na jogu u trudnoci u Hipokrat, drzi Ana Plisnic, mozes je naci i na fejsbuku, jako je simpaticna. Na kraju nisam uspela da se uklopim, ali za svaku preporuku je, i doktora sam pitala za dozvolu, rekao je da smem. Isle su i neke moje prijateljice, sve su bile zadovoljne. Sad ima tamo i joga za mame i bebe... Kreni ako mozes obavezno, pomoci ce ti oko bolova u ledjima, pripremaju se i za porodjaj ako odlucis da se porodis prirodno, a i upoznaces druge trudnice sto je uvek plus :) preporucujem i skolicu za trudnice! Tamo isto imaju i casove disanja i vezbi za trudnice odvojeno od onog teorijskog dela.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 13/3/2017, 08:15

Lija baš sam njih šacovala na netu pošto su mi blizu,da videla sam na njihovom sajtu da imaju vežbe i sa bebama...jako slatko Wink
Jedino me brine što je i Mimi napisala,da pre trudnoće nisam išla na jogu nemam nikakvu kondiciju,nisam rategljiva...
Ja sam razmišljala da dok mi gode i prijaju vežbe išla bi,čim bi osetila neku nelagodnost ili ne daj bože neki bol odmah bi prestala.
U svakom slučaju sačekaću sledeći uz pa pitati dr.
A za školicu trudnice sigurno ću ići,ali mi je još rano,mislim da se dva meseca pre porođaja prijavljuješ.
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od makica1984 13/3/2017, 09:00

Evo da prebacim ovo moje pitanje i ovde posto vas ima vise.
Evo moje price. 20.1.2017.sam imala FET u klinici Ivanovic.Ubacene su 2 blastociste i deset dana od ET beta je bila 263. Prokrvarila sam u 6.nedelji uz menstrualne bolove i nesto je u jednom trenutku ispalo sto je meni tada licilo na tkivo.Bila sam ubedjena da je u najboljem slucaju jedan embrion odustao jer sam betu ponovila dva dana nakon toga i bila je taman kako treba za taj dan ako racunamo da se svaki drugi dan duplira.UZ je radjen u 7.nedelji i ustanovljeno je da ju oba embriona ok,prisutna srcana radnja kod oba ,ali je meni na uz izgledalo kao da je jedan manji od drugog.Kad sam doktora pitala zasto je to tako odgovorio je da nije vec je iz tog ugla gledano pa tako samo izgleda.Nastavljam sa terapijom estrofem 2x2, prog.depo 125mg na 3.dan,utrogestan 3x200 i folna.Juce odlazim na UZ kod dr koji mi je vodio i prvu trudnocu i u kog imam neizmerno poverenje dr Milos Petronijevic je u pitanju.Gleda covek i pita "znate li da jedna beba nije kako treba?" Ja ga gledam i zbunjeno odmahujem glavom.Elem jece je bilo tacno 10 nedelja od trudnoce,kod obe bebe je prisutna srcana radnja,ali je jedna za ceo cm manja od druge i po izgledu zaostaje za 9 dana.Molim vas ako je neko imao slicna iskustva da mi se javi,ne znam uopste sta da ocekujem.Rekao mi je da cemo pratiti i da za desetak dana dodjem ponovo,ali razimete da sam ja vec sada sva sludjena.Znam da to nije dobro za ovaj period trudnoce.Izvinite ako sam oduzila,ali eto imala sam potrebu sve da ispricam.

makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 14/3/2017, 12:48

Isti slučaj kod mene je bio, dragan ivanovic rekao sve ok ja odem kod pertronijevica isto on kaže isto sto i tebi! Nt bebe 3.8 a druga ok! Međutim ja sam se ipak odlucila za mog fantastičnog profu Mikovica koji mi je uradio embrioredukciju u 12 nedelji a posle i amnio i mnogo mu hvala posto nas je postedio čekanja praćenja i stresa jos većeg nego sto je bio! Možda kod tebe nije tako alarmantna situacija možda je sve ok kod mene se odmah videlo! Svaka čast goci ivanovic ali dragan uz dužno postovanje moze samo da vadi briseve izvinite ali to je moje mišljenje neznam da li ti je on gledao beba ali kod mene je tako bilo i hvala bogu na mojoj intuiciji!
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 14/3/2017, 12:55

E da i jedna informacija možda ce nekom znaciti u opštoj bolnici medija group vadjenje ogtt testa u dnevnoj bolnici je oko 1000 DIN tako ko je u mogucnosti moze i tamo uz sav konfor meni je malo muka od fronta ali javljam sutra i profa mr je poštedeo i rekao da uradim sa 75g javljam sutra! Inače bila sam juče kod njega on zadovoljan vadio mi briseve ponovo zbog one bestije nadam se da je biše nema i uveo mi gvozdje posto mi je sve popadalo!!!!
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 14/3/2017, 12:57

Blanka čestitam na SKOCKU!!!!!
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od makica1984 14/3/2017, 13:06

Kornjaca,koja si nedelja tada bila kada si isla kod Petronijevica i koliki su bili embrioni? Nisam razumela zasto si odustala od toga da te on prati i otisla kod Mikovica.Za Dragana se potpuno slazem,u svakom slucaju nisam ni planirala da mi on vodi trudnocu.Nije mi ni prvu vodio a isto sam VTO kod njih radila.Gde si radila amniocentezu? Izvini sto te ja ovako zapitkujem,ali mnogo mi znaci da cujem jos neko iskustvo.Veruj mi potpuno sam u haosu.
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 14/3/2017, 13:34

Pogledaj pp ako si dobila
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 14/3/2017, 17:53

https://kutak.forumotion.com/t3199-embrioredukcija

Kornjaco i Kolibri, bila bih vam vise nego zahvalna da svoje iskustvo sa embrioredukcije napisete na ovoj temi da nam ostane, jer svaka informacija je vise nego korisna,jer verujem da svaka cura bude istraumirana kad treba da joj urade embrioredukciju. Hvala vam unapred.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 14/3/2017, 19:49

Ja cu stidljivo da se zapljunem na ove strane Wink
Radila FET pocetkom meseca,9dpt beta 255,11dpt 900.
Cekamo prvi ultrazvuk krajem meseca i molimo Boga da sve bude u redu.Ja sam u soku,neverici.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 14/3/2017, 19:55

Diiivno! bb bb bb
Dobro nam došla, Palčice! Rekoh ja da je ovo jedan čdesan mart na Kutku sunny
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 14/3/2017, 20:57

Predivno, Palčice, čestitam!!! osmeh srce

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 14/3/2017, 21:08

Palcice, preeeediiivnooo! Cekamo izvestaj.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 15/3/2017, 09:13

Bravo Palcice!!!! Cestitam 💟

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od marina_82 15/3/2017, 10:14

Palcice divna vest! Cestitam! Cekamo izvestaj likeit bb
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 42
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 15/3/2017, 11:45

Pomoć radila sam ogtt test rezultatl O sati 4,4 nakon 60 min 8,9 nakon 120 min 4,6 da li je to ok ?????? Pomoć ko je imao iskustva sa tim dok se nevidim sa dr!!!
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od makica1984 15/3/2017, 11:59

Meni deluje da je ok posto je glukoza na pocetku i na kraju merenja skoro pa iste vrednosti. Sacekaj javice se jos neko ko ima vise iskustva.
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 15/3/2017, 13:25

Palciceee, sjajna vijest, bravo! Ovaj mart je zaista poseban. Divno!!! Cestitam od srca osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 15/3/2017, 14:58

Kornjačo, i meni tvoji rezultati deluju dobro. Čini mi se da sam negde videla da je očekivano da nakon 60 minuta šećer poraste do 9, ali da se u poslednjem satu vrati u normalu.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 15/3/2017, 15:55

Da info za one koji žele raditi ogtt test privatno a iz beograda su , opšta bolnica medija group boravite u dnevnoj bolnici legnete u krevet stave vam braunilu znaci nema bockanja non stop prijatno čisto brzo i košta 1000 DIN svaka preporuka posto bi meni bas bilo mučno lomiti se po stolicama u nekoj od laboratorija! Samo se zakaze dan unapred
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 15/3/2017, 17:09

Kornjaco, dobri su ti rezultati!

Palcice draga, potpuno sam od juce pod utiskom tvoje bete! Cekamo uz,prebrojavanje, pa da otvaras dnevnik! Ono kad krene, ajmo bete, da ne staju!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 15/3/2017, 17:16

Kornjaco imas gestacijski diabet,vidi sa endokrinologom. Verovatno ti sledi dijeta.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 15/3/2017, 18:44

Ja sam imala glukozu u trudnoci u tom 60 satu 10, pa mi je endokrinolog rekla da samo vodim racuna i redovno vadim secer, isto su mi u nultom i 12o minutu bili ok. Nije mi dijagnostikovan gestacijski dijabet. Do 7.8 su rezultati merodavni, posle sat iskace, ali mislim da nije za toliku brigu,bas me zanima sta ce reci dr. Tiramisu, je li mislis zbog srednje vrednosti da je gest. dijabet?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 28 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 28 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu