KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 34 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 1/4/2017, 08:57

Jerapetra divan ti je izvestaj,fino vi to gurate.A taj pritisak ces srediti tableticama i jos dugo cete vi biti 3u1.
Ljubac za tebe i tvoje bebane!

Zumbulcicu bas sam cesto mislila na tebe,lepo sto si se javila.Lezi,odmaraj ako vec tako mora,drzim palceve da sto duze izdrzite i javljaj se cesce. :-*

Sasava jel te bole grudi sad u trudnoci,s obzirom da dojis?Mene rasturaju,bas su se naduvale :-)

Od jutros se opet ubi od povracanja,al dobro,izdrzace se sve.Ovo braon jos curka,valjda ce stati uskoro,nervira me,al opet sam mirnija jer dr kaze da nema veze sa bebom.

Bobice ako si ti nama skitala i lepo se provela,danas dremanje ceo dan :-)

PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 1/4/2017, 09:39

Zumbulcic,pa cestitam draga. Divne vesti!
Pricate o kilogramima ☺ samo da vas utesim,ne znam kako je sa jednom bebom. Ja sam sa dve dobila 19kg i sada posle posle par meseci od porodjaja imam 2kg vise. To je sve bila neka voda ili sta vec,istopila sam se posle porodjaja.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 1/4/2017, 19:03

Jerapetra, bravo za malce, nek samo tako nastave da rastu osmeh srce Odlično si odgovorila na terapiju, sigurno će biti sve u redu, ima da vi uplovite fino u deveti! Tvoj pozitivan stav i trezvenost su i te kako važni, samo napred.

Zumbulčiću, pa ja sam se čak i pitala gde si Very Happy Dobro je da fino napredujete, već ste vi veliki, pa i ako bude iznenađenja, biće to na radost! Ipak, držim fige da odložite susret za još koju nedelju.
Gde li nam je Daduška?



Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 3/4/2017, 00:20

Devojke imam jedno pitanje. Da li je koja imala problen sa bolovima u sakama. Ja nocima evo ne spaavm em sto.ne mogu da se namestima em sto.me bole ruke. Prvo su.me bolela ramena a sad sake I.prsti.na rukama. Jesu mi.prsti.malo.oteceni tj nekad manje nekad vise ali nocu nikako ne mogu da se smirim I da se,ih namestim. Grozan osecaj,pristo me toliko.unervozi da tek onda ne mogu zaspati. Sta raditi? I da posto kad sam vadila analize mg u krvi mi je ispod donje granice pijem jednu kesicu mg direkt da li smem pojacati? Mislim to ne moze da skodi.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 3/4/2017, 09:52

Mene su bolele sake i prsti mi se kocili,pogotovu malic i domalic. Pitala i dr.za to,normalno je.
Draga,kako se blizi kraj sve vise ces imati problemcica. Nemoj da te to brine.
Ja sam pila magnewill.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 3/4/2017, 10:30

Bobice draga, mene su isto boljele sake, ramena, stopala, ris od jedne pa od druge noge, meni se to desavalo u pocetku. Pomagao mi je onaj sprej biofreez,jeste skuplji ali je bezbjedan u trudnoci. Ja sam pila magnezijum neki od solgara, jaci od mg direkta. To mi je pomagalo. Ajde da sto prije prodje draga ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 3/4/2017, 16:45

Samo da napomenem buducim mamama blizanaca.
Spremite mnogo majica za bljuckanje ☺ ja ne mogu da se naperem naseg vesa,sva sreca da ide leto pa se brzo susi ves.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 4/4/2017, 07:43

Bobo, zovi dr pitaj moze li jaca doza magnizijuma.

LJubac trudnaje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 4/4/2017, 08:15

Drage moje evo da vam se javim sa ne bas lepim vestima. Javila mi se neka cudna utrnulost ispod grudi sa leve strane. Javila se doktoru, uradili smo ultrazvuk abdomena pojavio se kamen u zucnoj kesi, oslabljen rad jednog bubrega beba ga pritiska i smanjeno oticanje mokrace. Ja kazem da bas cesto mokrim i da to uopste nisam osetila. Verovatno zato sto drugi bubreg radi pa jos nije problem. Jel znate mozda da se to jos nekom desilo?

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 4/4/2017, 11:55

Kolibri, ne znam, ali retko ko i ide na ultrazvuk abdomena u trudnoci jer objektivno, to je opsti haos unutra. Kako raste trudnoca, pritisak je na sve strane. Znam da se i mokri cesto, jer besika ne moze da se isprazni od pritiska. Koliko je opasno to konkretno za tvoj bubreg, zaista ne znam, to najbolje da se posavetujes sa nekim nefrologom. Ali sigurno znam da svi organi trpe. Jedino sto se to "drugo" stanje vraca u "prvo" po porodjaju, nije srecom trajno stanje.
Potrazi na internetu skicu kako se pomere unutrasnji organi u toku trudnoce, pa ces se, ako nista drugo, malo smiriti.
Ali dr poseti. Cisto da ne ostanu neke posledice.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 5/4/2017, 08:06

Kolibri, vrlo cesto se zenama u trudnoci desi tako nesto, ili krene kamen iz zuci, ili kamen i pesak iz bubrega. Imam poznanicu kojoj je u trudnoci puklo slepo crevo, operisali je, pritom u poslednjem momentu shvatili sta je. Bila je sesti ili sedmi mesec trudnoce. Lolipop, nasa kutanjka je imala problem sa zucnom kesom u trudnoci. Mene su rebra i grudni kos jedno vreme otkidali. Bitno je da je dr utvrdio sta je i da zna sta dalje.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 5/4/2017, 08:45

Kolibri, ako se mokraća zadržava u bešici to nije dobro za bubrege. Tebi ta mokraća koja ostaje i pravi problem sa bubrezima. Nije naivno, to moraš da ispratiš.
I ja imam drugaricu kojoj je perforiralo slepo crevo u 5 mesecu trudnoće i operisali su je. Rodila je zdravog dečkića koji sad ima 8 godina :)
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 5/4/2017, 10:20

Kolibri, baš mi je žao što kroz to prolaziš. Trudnoća sve nekako ispomera, ali važno je imati lekare koji će sve to da proprate. Mislim da treba da potražiš nekog ko je dobar za patologiju trudnoće, a on će te dalje upućivati. Veći deo puta si prešla, izdržaćete vas troje ♡♡♡
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 5/4/2017, 12:04

Hvala na savetima. Videcu jos sa doktorom mada mi i on kaze da nije to toliko strasno jer je to jos uvek prvi na drugi stepen. Praticemo, ali ce bebe jos vise da rastu i stiskaju. Ja stvarno nista nisam primetlila niti imala bilo kakav bol sa te strane. Jedino mi nije jasno kako otezano mokrenje kad ja svaki cas trcim do kupatila. Pijem bas dosta tecnosti.

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 5/4/2017, 12:08

Kolibri samo to prati i drzim fige da sve bude ok. To sto svaki cas mokris, moras jer bebe pritiskaju besiku, pa i da ne unosis dovoljno tecnosti mokrices. Zelim ti da te mukice sto prije prodju.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 5/4/2017, 15:24

Procice i doci ce lepsi dani. Nismo gledali bebe na ultrazvuku samo stomak a one igraju u najvecem. Samo se meskolje ☺
Ma samo da oni budu dobro i da lepo napreduju meni kako bude. Sledece nedelje cemo se gledati i meriti jedva cekam. Ljubim vas sve

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 5/4/2017, 19:37

Kolibri, biće sigurno sve dobro, izguraćete vi još dosta. Dobro je da piješ dosta tečnosti i što ti subjektivno ne oaećaš tegobe pri mokrenju.
Mi smo danas bili na kontroli - grlić ipak ima tunelizaciju Sad Dr mi kaže da nije zabrinjavajuće, jer je dovoljno dug 36 mm, i pri naponu se dalje ne otvara... Sada će me kontrolisati na svakih nedelju dana. Količina plodove vode se, srećom smanjila. A moj dasa je u punoj formi, šutira li šutira Very Happy Kad je okrenut karlično ima potrebu da ispruži noge, pa vrlo često osećam da udara baš u grlić.
Eto, to je to. Nadam se da ćemo uz pojačano mirovanje izdržati nas dvoje i da ćemo se upoznati u nekom bezbednijem periodu...
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 5/4/2017, 19:59

Nego sta cete nego izgurati do devetog. Samo mirovanje i bice ok!Znas kolikoi ma zena od sedmog otvorene,pa miruju i u devetom se porode. Moja kuma slicanprimer.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 6/4/2017, 17:23

Izbrisa mi se poruka c
Ukratko...
Tavita i Kolibri, drzite se, mirujte i sledite savete doktora. Bice sve dobro.

Trudnice drage, zelim vam mirne i dosadne dane.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lolipop 7/4/2017, 16:50

Trudnice c

Kolibri, sve ja to prošla, iz bolnice nisam izlazila, ja sam imala žučne kolike više puta, a i bubrezi štopkali. Ali ne brini, ako bude potrebno srediće to doktori, ne brini. Samo ti idi na redovne kontrole, i pripazi malo na ishranu, a za bubrege ne brini, pomjeriće se bebe još milijardu puta, pritisnuće nešto drugo a bubreg osloboditi. Jedino što se poslije poroda moraš riješiti te ž.kese, to ti preporučujem da ne odlažeš.


Tavita miruj i uživaj u trudnoći.

Trudnice školske trudnoće želim.

lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 7/4/2017, 17:29

Hvala, drage Kutanjke, velika ste podrška, sa vama je sve lakše ♡
Kako Bobac u Blankinom dnevniku reče, ako konzilijum Kutka odluči da mora da se leži, onda ima da se leži i tačka Very Happy Juče sam se prošetala 15 minuta, čisto da creva prorade, a i da kičma ne zarđa. Ostalo vreme u krevetu ili na stolici na terasi u poluležećem položaju. Ohrabruje me i ova dvocifrena brojka na stikeru :-)
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 7/4/2017, 17:45

Tavita u pravu si, uz Kutak je sve lakse. Cak i kad se javi neko ko je imao isi problem bude ti lakse jer nisi sama u svemu. Ovde sve muke i problemi postaju laksi, jer podrska mnogo znaci. Ljubac za sve 😚

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 12/4/2017, 04:32

Samo da virnem sta ima i posaljem poljupce za moje trudnice. ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 12/4/2017, 11:52

Ja juče krenula na jogu za trudnice....bilo mi je malo teško za prvi put....skroz sam zarđila,sa skoro 40god ništa mi više nije elastično od mišića Wink
Htela sam samo da vam napišem utisak, kako sam juče te ostale trudnce gledala i pričala sa nekim....meni svaka druga rečenica bila "samo da bude sve u redu do kraja" a one su me nekako sa čuđenjem gledale u fazonu a što ne bi blo u redu, jednostavno ostaneš trudna a posle ga izbaciš i to je to.....imaju  taj tajblagoslov da ne strepe za svaki uz,vađenje bete,uspona-padova psihički,ne znam bila sam malo i ljubomorna i rasterećena od briga.Moram sebi dati malo oduška od te neke strepnje...da uživam u trudnoći...bog te mazo pa ja sam već na kraju petog meseca...još malo.Ja bi već tako išla u šoping za bebu,za sad još razgledam.
Ljubim vas sve  trudnica
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 12/4/2017, 14:47

Devojke moje da se javim. Ja sam jutros hitno primljena u front. Dobila sam jake bolove,radjen ctg koji ne pokazuje kontrakcije,uz dobar bebe dobro,protoci dobri ali imam grc materice valjda. Ukljucili su mi tokolizu,dali mi protiv bolova I za sazrevanje pluca u slucaju da nesto krene. Grlic je zatvoren I.dug. bebe imaju oko 2300gr I 2400gr. Krpune su kaze. Tako da do.daljnjeg mi nema mrdanja. Pisem ako.bude novosti. Ljubim vas puno
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 34 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 34 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu