KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+48
daduska
Zmajuška
bobica83
jelena.kuburic
Vanja80
Vanilla
winni
alex11
dr mali pariz
zvoncica36
JednaSova
noja
lenjivica
Deni
heart84
mirjanamirjana1986
mamadabudem
annci
ivanicasale
leptirica1977
MalaSaJuga
micaubica83
Amna84
Eho
tatjanica
bak
alisa
PalcicaBg
nina :)
masato
caci
Smrdica
Šašava
Sirijus
BiKsi :)
Bobaue
BabyBear
Lija
Ancica 87
Mimi12
Tebi
saska1
Sofija Veks
kiki5
Blanka
tiramisu
Jerapetra
mimi85
52 posters

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 8/8/2016, 14:40

Meni je vec duze vreme zapusen nos. Nocu mi je najgore jer i onako ne spavam dobro od pocetka. Uzmi omegu 3 natal ili tako nesto se zove,mogu da ti javim tacan naziv kasnije. Dr.mi je ukljucio odavno A ribu mozes bilo koju.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 8/8/2016, 14:46

Vanilla ::Mimi, mene bi vise brinulo da ne osecam bebu. Mislim da je to ok sto se tvoja bebica stalno vrti, one se vrte i kad spavaju.
Tiramisu, jos malo pa ce proraditi i tvoji leptirici.
Devojke, da li i dalje imate problema sa zapusenim nosom? Ja da, nekada toliko zablokira, uopste ne mogu da disem pa sam primorana da stavim sprej olinth za decu, u apoteci su mi rekli da taj smem. Marisol je za mene obicna voda.
Koliko cesto jedete ribu i koju?

Ja sam ribu tek skoro pocela da jedem, dzaba saveti. Nisam mogla da je podnesem, iako sam je pre trudnoce bas cesto jela. Bilo mi je muka od pomisli na nju. Sad gledam da jedem oslica, tunjevina ne sme cesto.
Nos mi je zapusen kakokad. Budem ok nekoliko dana, pa opet krene. Bas ne znam sto me iritira i od cega zavisi.

Tiramisu, prvi pokreti se nesto mnogo i ne razlikuju od gasova. Ja sam posle razmusljala da sam mozda i ranije osecala to isto, samo sam bila ubedjena da su gasovi.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 8/8/2016, 17:43

JednaSova ::Drage moje,
moram da povremeno svratim na ove stranice i bacim brzinski pogled na nove trudnice i one koje ce to uskoro svakako biti.
Meni je ovaj nas Kutak mnogo znacio, u ono vreme kad mi je podrska bila preko potrebna.

U dobrom drustvu sve brze i lakse prodje. Sreca se umnogostruci, a tuge traju krace i dobijaju se nova krila za neke nove pobede.

Ljubim vas i grlim sve do jedne!
srca1 srca1 srca1 srca1 srca1

Cao Sovo, poz za Bogdana i tebe!


kiki5 ::Drage moje,samo da vam se javim sa lepom vescu.... U utorak 19.jula poslala sam mama,rodila se nasa sreca najveca,rodio se nas decak d d d .Porodila sam se carskim rezom,sve je proslo u redu,na rodjenju je imao 3600gr i 53 dugacak..Sada uzivamo,volimo se i mazimo.. srca srca srca
Ljubim vas sve... ff

Cestitke draga Kiki, veliki decko! Javi nam ime i uzivajteeee do maksimuma
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 8/8/2016, 18:38

JEl stvarno pomazu ogrlice od cilibara za zubice...?
Meni to deluje sve nesto bzvz, uzimanje para i izmisljanje...

Mi smo prosle nedelje pregurali prvu povisenu temperaturu, uzrok je bila urinarna infekcija.
Koristili smo i sad bio gaya kapi, uz antibiotik.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 8/8/2016, 18:49

Ja sam mislila da cu se poroditi prirodno, no dr je procenila da bih se namucila i ko zna na kraju da li bi uspelo prirodno. Na stranu to sto nisu hteli da cekaju dugo posle termina, nego su pustili samo par dana...
Elem, kad su mi dali indukciju meni je posle par sati postalo nepodnosljivo... bilo je malo lakse kad su me uveli u boks i dali lekice za smirenje i sta jos daju... Srecom sam kasnije dobila i epidural.
Ali posle me poslase na CR.
elem, ne bih bas rekla da je oporavak ne znam kako dug,
sve se vrti oko rane koja zateze i boli, moras da oblacis nesto sto te ne zulja itd.
Ali ne verujem da je oporavak od prirodnog porodjaja uopste lak,
neke se zene ni ne oporave jer ih pri usivanju dole zguzvaju nesto...
Tako da... nikad se ne zna sta je bolje,
a prvo i osnovno je najbitnije da se porodilja oseca sigurno.
I da veruje svom lekaru i njegovoj proceni.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mirjanamirjana1986 8/8/2016, 19:15

Jao i mene je nos zezao i usi i nos..mm mi cesto kaze da hrcem nocu :) uzas..

mirjanamirjana1986

Broj poruka : 293
Godina : 37
Datum upisa : 10.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mirjanamirjana1986 8/8/2016, 19:16

Da vas priupitam vodila sam trudnocu kod trninicke i bukvalno od dr.uz imamo korigovan termin ned.dana ranije..sada ne znam posto cu se poradjati na dr mestu da li ce uvaziiti taj korigovani termin? Jer svuda citam da on zapravo samo se na pocetku zakljucuje jer vec na kraju bebe razlicito napreduju

mirjanamirjana1986

Broj poruka : 293
Godina : 37
Datum upisa : 10.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 10/8/2016, 20:10

ne znam... nisam cula da su nekom menjali termin.
jel ti otisao u plus ili u minus Very Happy ?
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 11/8/2016, 09:24

Ja koliko znam vecina ginekologa termin vodi po datumu zadnje menstruacije. A svaka beba razlicito napreduje, neka kasni, neka ide napred. Meni dr cak nije uzimala ni termin aspiracije za racunanje termina porodjaja, a bilo je logicnije.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mirjanamirjana1986 11/8/2016, 11:27

Moja ne uzima no datum aspiracije ni pravi datum posl.mens.vec je u prvim ned.kad beba jos nije imala ni kilazu :). Odredila nedelju ranije termin..videcemo..ja bih sto preeeee vec mi tesko postalo..nit spavam niti mogu da se namestim..kukovi me odvaljuju a i grcevi u nogama..ufff :)

mirjanamirjana1986

Broj poruka : 293
Godina : 37
Datum upisa : 10.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 11/8/2016, 12:24

A mene u poslednje vreme bas mnogo ledja bole, donji deo. Da li je normalno da toliko boli?
Ovako sam dobro....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 11/8/2016, 12:31

Mimi ne znam iz licnog iskustva ali kazu da je nazalost normalno. Sve se siri i pomera, priprema..beba raste.. teziste tela se premesta pa nije ni cudo sto boli. Ako imas nekog da ti blago izmasira taj deo da se malo opuste misici...
Pogledajte ovaj predivan snimak:
http://zena.blic.rs/Bebe/43700/Predivno-cudo-prirode-Ovakve-stvari-desavaju-se-jednom-u-80-000-slucajeva
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 11/8/2016, 13:29

Oo boze vanilla,kakav video. E a nekako je i gadno i lepo u isto vreme,hehe a beba ne provaljuje da je napolju,100% decak ☺
Mimi,vec duze vreme me boli taj donji deo. Pogotovu kad duze hodam ili lezim na ledjima. Nisam vam se hvalila,sad mi se vec ozbiljno vidi stomak ☺
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 11/8/2016, 13:50

tiramisu ::Oo boze vanilla,kakav video. E a nekako je i gadno i lepo u isto vreme,hehe a beba ne provaljuje da je napolju,100% decak ☺
Mimi,vec duze vreme me boli taj donji deo. Pogotovu kad duze hodam ili lezim na ledjima. Nisam vam se hvalila,sad mi se vec ozbiljno vidi stomak ☺

Mene je boluckalo pri naporu, sad me ozbiljno booliii. Bas se brinem!
Super za stomak! trudnica

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 11/8/2016, 14:01

Što je najgore ne možeš ni jedan lek (osim panadola) niti ikakvu terapiju zbog lokalizacije bola.
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 11/8/2016, 14:25

Mimi, mene ledja nekad toliko bole da mi dodje da placem. Pocelo je da me tako boli mislim na pocetku 7. meseca. Kad lezim ili hodam bude ok, a sedenje mi je bas jako tesko. Mislim da je to sve normalno.

Mirjana, meni je termin korigovan isto na samom pocetku na dve nedelje kasnije, a posle je korigovan dan vamo dan tamo na svakom ultrazvuku. Ne vidim sto ti ne bi uvazili... Meni su na osnovu tog korigovanog otvorili sad porodiljsko.

Ja cu sutra biti punih 37 nedelja i cekam sledeci utorak da idem kod doktora pa da vidimo sta radi beba i da zakazujemo carski ako se nije okrenula (a rekla bih da nije...). Ne mogu da docekam! Dosta brzo prolaze dani u spremanju i obavljanju poslednjih priprema. Umorim se jako brzo, boli me svasta, opet mi je povremeno muka, ali i uzivam u poslednjim solo danima s muzem i zajedno se radujemo nasoj devojcici srca
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mirjanamirjana1986 11/8/2016, 16:37

lijo ti i ja smo u razlici nedelju dana :) ja sam od danas u 36...ja sam sve spremila za bekana...jos sebe da opremim uloscima mrezastim gacicama i tako to :)..jao bas nam se priblizilo

mirjanamirjana1986

Broj poruka : 293
Godina : 37
Datum upisa : 10.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 11/8/2016, 16:48

Gde nam je Tebi?
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 11/8/2016, 17:50

Evo i nas :) Danas su nam je prof.Novakov potvrdila da cekamo jednog lepog decaka, a dobili smo i jedan osmeh za njegovu mamu. Sve je u najboljem redu, malo nizi hemoglobin pa nam je uvela jos neke lekice. Grlic nam je dug 40mm i zatvoren.Malo kuburimo sa kandidom pa smo dobili vaginalete.
Devojke radujemo se moja mrva i ja vasim susretima sa vasim bebicama ...Cekaju nas velike radosti na Kutku jer privodite trudnoce kraju...
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 11/8/2016, 17:51

Lijo i Mirjana,
Od srca vam zavidim! Doci ce beba uskoro, to je jedna sreca, a i sto ste uspesno priveli kraju ceo "projekat zvani trudnoca".
Kod mene se strahovi samo menjaju. Prosli su oni pocetnicki. Otkad osecam bebu, bude dana da sam skroz opustena, a onda cim osetim neki problem, onda se jos vise bojim za nju. Otkad me bole ova ledja, od sinoc posebno, svasta mi kroz glavu prolazi. Jedino sto nemam nikakve druge bolove. Hvala Lijo, lakse mi je otkad si mi napisala tvoj slucaj. Ja sam mislila da taj bol dolazi kasnije, zbog velicine stomaka. Moj nije jos toliko veliki da bi zbog tezine pravio problem. Pa sta ce biti kad dobijem jos 6-7 kg? Doktorka mi je na odmoru, vec bih ja potrcala do nje. Ali mi se ne ide kod nekog drugog sad...
Probacu da lezim sto vise ovih dana.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 11/8/2016, 17:51

Tebiii, bravo za bebe !!!!!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 11/8/2016, 19:18

Mimi, ne znam jel to ima veze s kilazom, jer ja sam se do sad ugojila samo 6.5kg... Zezam se da me bole ledja jer mi je sve otislo u stomak, a nista u guzu pa sam izgubila ravnotezu Very Happy sa svakim mesecom pocne nesto novo od simptoma. Jel imas onu knjigu "sta da ocekujete dok cekate bebu"? Mene bi smirilo kad tamo procitam za simptome koje imam da su normalni. Bol u ledjima se spominje od 6. meseca. Mada sad kad razmislim, u 6. mesecu mi je stomak naglo narastao i onda su ubrzo poceli i bolovi u ledjima. Brige nikad ne prestaju, ja sam se jedva iskontrolisala da ne odem sada ranije kod doktora, ali racunam dok se beba redovno pomera da je sve ok. Kontrolisem je kao neki kobac Very Happy

Mirjana, da da, nas dve smo bas blizu, sve je spremno samo jos da stignu bebe.

Tebi, super za deckica! Pregurala si polovinu, meni je tada bas laknulo i osecala sam se mnogo bolje i sigurnije.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 11/8/2016, 19:59

Lijo, Mirjana, sitno brojite jeeeee osmeh srce
Drage moje, trudnjacice, sve sto osjećate je skroz normalno, nemojte se sikiriki. Sve sto ste navele osjecala sam i ja. Najgore mi je bilo sto nisam mogla da sjedim uopste, spavam, a prepone su me ubijale od 4. mjeseca da to nije bilo normalno, isla sam kao pingvin lol!
Ljubac za vas i stomačiće trudnica i nadam se da cete osvjeziti temu sa stomacicima zadnja sam ja postavljala slike, a steta da nema i vasih kućica tamo. srcasti poljupci
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mirjanamirjana1986 11/8/2016, 22:37

ja se samo slikam al ne umem da postavim Sad :)

mirjanamirjana1986

Broj poruka : 293
Godina : 37
Datum upisa : 10.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 12/8/2016, 08:44

Od jutros mi se strašno vrti u glavi, bukvalno čim je pomerim osetim nestabilnost. Ne znam da li je to normalno ili je možda od vratne kičme, ali baš smeta.
Mirjana ja nisam mogla da postavim sliku preko mob telefona ali preko kompa može..
Tebi baš super što je sve super!
Mimi kako leđa?
Kad čitam Mirjanu, Liju i ostale u poodmakloj trudnoći sve mi to deluje tako daleko, ali garant će proleteti
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu