KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+48
daduska
Zmajuška
bobica83
jelena.kuburic
Vanja80
Vanilla
winni
alex11
dr mali pariz
zvoncica36
JednaSova
noja
lenjivica
Deni
heart84
mirjanamirjana1986
mamadabudem
annci
ivanicasale
leptirica1977
MalaSaJuga
micaubica83
Amna84
Eho
tatjanica
bak
alisa
PalcicaBg
nina :)
masato
caci
Smrdica
Šašava
Sirijus
BiKsi :)
Bobaue
BabyBear
Lija
Ancica 87
Mimi12
Tebi
saska1
Sofija Veks
kiki5
Blanka
tiramisu
Jerapetra
mimi85
52 posters

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 3/8/2016, 21:44

Babica vodi porodjaj ako je sve ok, dr je prisutan u slucaju ako dodje do komplikacija kao sto je bio slucaj kod tvoje drugarice i normalno je da tada reaguje...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 3/8/2016, 22:20

Ima raznih slucaja. Npr moju drugaricu su mucili 20h,beba je imala 4,5kg i mali je bio bez kiseonika neko vreme,uglavnom posledice su mu ostale. Imao je nesto kao epi napade do 5god.
Pricamo sad bezveze,kod nas ce naravno, biti sve dobro i bez komplikacija.
Samo zelim,kada bi to moglo... Da nas izbor bude CR ili prirodno.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 3/8/2016, 22:49

mirjana, pratis me u stopu, ja sam jako uzbudjena, vise ne znam sta cu od sebe! Ne bih da te ubedjujem u jedno ili drugo, ali nemoj ocekivati da carski rez ne boli. Razlicite porodjaje moze da uporedi jedino neko ko je iskusio i jedno i drugo, ali sigurno je da boli kako god da okrenes - pridodni dok traje, carski kad prodje. Tamo gde je koza presecena vise nikad ne moze biti kao sto je bila, mene moj najveci oziljak od laparoskopije boli evo i sada, godinu ipo kasnije. Imas jos malo da razmislis, a svakako se konsultuj i sa doktorom da vidis sta on misli da je najbolje za bebu i tebe. Ja sam se nadala da cu moci prirodno, ali moja beba izgleda nema nameru da se okrene i to je ok. Kako god da izadju napolje, bitno je samo da sve prodje dobro.

tiramisu, zbog blizanaca i svega sto si prosla mislim da tebe ni jedan doktor ne bi pustio da se poradjas prirodno tako da ti to ne moras ni da razmatras.

Tebi, u skolicu obavezno! Svasta se tamo korisno sazna, imaju cak i posebno casove disanja i vezbe na pilates lopti.

Mi usli u 9. mesec i mogu reci da bolovi sevaju na sve strane. Presece me samo odjednom pa prestane, mislim da sam pre neki dan cak imala i kontrakcije, stomak mi je bio tvrd ko kamen.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 4/8/2016, 02:16

Joj Lijice, pa ti nam za dva dana ulazis u 36. nedelju! Super!

Inace, citam sto pisete o porodjajima.... Ja zbog godina razumem da me ne bi niko normalan poslao na prirodni porodjaj... Bojim ga se vrlo, ali uopste ne razmisljam o tome. Iskljucila sam tu lampicu u mozgu. Rekla sam da cu se time i pripremom za dolazak bebe baviti kad udjem u 7. mesec. Ja jos nemam ni dr koji bi me porodio. Znam da je glupo, ali posle svih peripetija ne mogu jos da mislim o porodjaju. Da nas dve udjemo u 7-i pa ce nas neko vec poroditi.
Inace, iskustva iz moje okoline su takva (kad vec o njima pricate) da je, naravno, lakse poroditi se CR, ali je oporavak tezi nego kod prirodnog u smislu povratka u normalno funkcionisanje. A komplikacije su manje vise jednako zastupljene i uvek moguce. Za telo je bolji prirodni, tu nema govora, ali ne kad ste vec u nekim godinama...
P.S. Tiramisu, tebe sigurno nece poslati na prirodni, ne moras da brines. Blizanci+VTO...apsolutna indikacija za CR.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 4/8/2016, 02:38

winni ::pozdrav od nas svim trudnjacama... osmeh srce mi vas citamo redovno ali nepisemo jos smo mali tek smo 8+1 ali citajuci vas danas vidim da pisete o nekoj analizi anti-xa.. meni to totalno nepoznat sta je to i da li da trazim da uradim inace smo radili sada na pocetku one sve analize ali beztoga i sve je o.k i d-dimer je 350 inace sam na fraxiju
a sto se tice porodjaja i ja razmisljam ocr. nesto mislim da bi mi oni to predlozili sobzirom na god 46

Winni, konacno da se preselis kod nas trudnica . Treba nam pojacanje. Vidis da mnoge zene, hvala Bogu, zavrsavaju uspesno svoje trudnoce. Svracaju na forum, hvala im svima na tome, ali bebe traze vreme, paznju,...sto je prirodno i najlepse na svetu.

Inace taj antiX, ili anti-heparin se vadi 4sata posle primanja Fraxiparina/Clexana....tj. bilo koje heparinske injekcije. Pokazuje dejstvo terapije. Cesto nije D-dimer merodavan sam da se gleda, posto je i normalno da skace u trudnoci. Onda hematolozi obicno kombinuju njegov nalaz sa d-dimerom. Mislim da ga ne traze ako je D-dimer u redu, vec kad treba da odluce da li treba da se menja terapija.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 4/8/2016, 07:35

Mirjana, Lijo, vi bas sitno brojite.
Razumem vas u potpunosti, ja do sad nisam nesto razmisljala o porodjaju, a sad kad sam usla u osmi mesec hvata me frka, valjda je normalno da se bojimo, raznorazna su iskustva, svaka zenica ima svoju pricu, sve je to individualno. Bezveze i za taj epudiral, toboz su nesto uradila a ustvari samo iskomplikovali, sto neko rece, bilo je lakse platiti pa znati da ces sigurno dobiti, ovako sve je lutrija.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od winni 4/8/2016, 11:39

hvala Mimi ..znaci posto je o.l lod mene d-dimer nemoram da radim to super...
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 4/8/2016, 12:07

Vanja, priblizavas se i ti kraju, meni je 8. mesec bas proleteo u spremanju stvari za bebu. Sad cemo za vikend da sastavimo kolica i da spakujemo torbu za porodiliste i onda samo da cekamo. Ja ocekujem za 3 nedelje najvise da ce mi zakazati CR ako se beba ne okrene pre toga. Plasim se da ne krene porodjaj ranije ili da mi ne pukne vodenjak pa da moram na hitan carski, to je bas stresno. Svaku noc se budim i pipam oko sebe jel mokro, stvarno ne moze covek ostati normalan, smesna sam sama sebi Very Happy jeste vi poceli da se spremate?

Mimi, ma bas to sto kazes, samo da se izgura do kraja, pa ce vec beba izaci nekako napolje.

winni, dobrodosla!
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 4/8/2016, 13:26

Lijo, pratim vas polako.
Nego, sto se tice kolica za bebu, koji model ste odabrale? Vec neko vreme gledam kolica, i tesko cu se odluciti, svaki cas mi se svidjaju neka druga, jedino da kupim par kolica Very Happy

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 4/8/2016, 13:38

Drage devojke, da li je neka od vas bila na amniocentezi? Ja sam bila juče i jedva čekam da prođe par dana pa da se malo opustim. Kako se ponašati posle toga? Mišljenja su kao i u svemu podeljena... Juče sam spavala ceo dan ali danas već ne mogu da ležim.. Ne osećam ništa posebno drugačije jedino svaki čas idem u toalet i strahujem da dnevni uložak ne bude vlažan (izvinite na opisu), ali bude verovatno od utrogestana i sekreta koji inače postoji..
Jedna drugarica je čak jela u krevetu, e to ne mogu stvarno, svakako mi je bezveze što moram da se primirim sad malo. Otišla bih kod dr čisto da vidim svoju bebu i jel ok, ali pošto kod mog državnog ne može do kraja sl.ned nešto mislim da odem privatno, samo da se smirim.. Mada osećam treperenje i vibriranje pa mislim da je dobro, ali sledećeg momenta se zabrinem..
Što se tiče porođaja, i ja ga se bojim ali još mi je daleko pa ne mislim toliko. Međutim ja se plašim za bebu, recimo da ne ostane bez kiseonika i tako da se nešto ne zakomplikuje.. to mi je strah br.1. Mnogi kažu treba skupljati pare i platiti CR, zar je stvarno takva situacija? Kakva smo država :-(
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 4/8/2016, 13:53

Vanilla, ja sam radila amnio pre skoro 3 meseca, prva 2-3 dana sam mirovala, u smislu lenskarila sam, gledala sam da vise budem u nekom lezecem ili polulezecem polozaju ne u sedecem, normalno sam jela za stolom, isla u wc, nisam kuvala rucak, nisam puno setala i bila na nogama, presavijala se, dizala nesto teze i sl. Posle toga kazu da ne bi trebalo neke 2-3 nedelje da dizes tesko - sto inace ne bi trebalo, da se ne forsiras previse.
Normalno je da se brines, i ja sam tako, samo probaj da se opustis, meni su rekli u betaniji u slucaju da osetim bolove tipa jacih menstrualnih bolova, ili ne daj Boze da pukne vodenjak, da se odmah javim. Mislim da vec posle 24 sata mozes da se opustis, bice sve ok, samo polako.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 4/8/2016, 15:08

Hvala Vanja na umirujućim rečima, ja sam radila u Dečijoj b. Samo da prođe par dana.. Inače su rezultati za dva meseca, da li možete da verujete!
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mirjanamirjana1986 4/8/2016, 17:55

Trudnice moje jedno pitanje. Posto vodim trudnocu u feroni a necu se porasjati u n.s.u vec cu na carski. Da li mi trebaju brisevi svvezi, jer mi jee trninicka zakazala da dodjem za 3 ned.da uradimo briseve..pa sad ne znam jel oni trebaju ako porodjaj nece ici vaginalno?

mirjanamirjana1986

Broj poruka : 293
Godina : 37
Datum upisa : 10.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 5/8/2016, 07:18

Vannila, nama su rekli da ce rezultati biti za 6-7 nedelja, na kraju se oduzilo na punih 9 nedelja, mada kazu da oni vide posle 3-4 nedelje da li postoji neki " problem ", tako su nama objasnili.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 5/8/2016, 17:25

Trudnice moje drage, samo jednom da vas ljubimo skocice i ja. Opa, ima vas i sto sitno brojite, bravo vam ga!!! Tek sad shvatam iz ovog ugla, koliko je trudnoca jedno blazeno stanje, a dok sam bila trudna to nisam tako dozivljavala, jer sam svaku promjenu na sebi dozivljala stresno, jer ipak smo mi vto trudnice i nikad mira. Al nemojte zaliti, uzivacete vi sa bebcima kad dodju na ovaj svijet,onda mazenju nikad kraja. Ljubimo vas srca srca srca
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 6/8/2016, 07:20

Vanja draga, tako sam i ja čula, da oni "zaseju" uzorak ili kako se već stručno kaže i ako nešto nije u redu jave ranije.
Ostaje mi opet da čekam.. prvo da prođe ovaj kritičan period, pa onda rezultat. Ne pada mi lako jer sam inače što se tiče ponašanja malo opuštenija, a sad nigde ne smem da idem.
Blanka, ljubi skočice  osmeh srce
Trudnice drage gde su stomačići da vidimo?  srca  srca  
Ja ću se slikati čim prođe sad ovo mirovanje
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Deni 6/8/2016, 16:34

Sto se tice porodjaja, i prirodni i cr izmaju svoje prednosti i mane.

U sustini neke zene odmah posle prirodnog setaju, neke se muce narednih mesec dana. Isto je i sa carskim.

Jeste bolelo posle, ali sam posle 24h bila na nogama, a najnormalnije se brinula o bebi cim sam izasla iz bolnice.

Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 7/8/2016, 20:40

Fraksiparinke jel moze da se da fraksi u venu. Mi presli na butine i sad mi je muz potrefio. Istog momenta mi je pomodrelo oko igle a kad je izvadio slivala se kap po kap niz nogu. Jel neko to istrazivao,mislim ako je moguce uopste.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 7/8/2016, 22:52

Tiramisu, daje se samo u srednji deo butine, isto kao i ruke. Mada meni hematolog kaze da nista nece da se desi ni ako se slucajno ubode krvni sud. Ja uglavnom sebi ne dajem, ali i to malo puta koje sam dala, bas sam uspela da ubodem u krvni sud.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 8/8/2016, 09:54

Zene drage, ja sam jedva osetila svoju bebu, tek pri kraju 22.-e nedelje. E, ali ona sad, dve nedelje kasnije, ne staje. Da li je to normalno? Dr mi na odmoru....
Ja sam citala da bebe postaju aktivne kad se telo smiri, u vodoravnom polozaju. Ova moja me samo cusne i dok radim nesto. Pa ne znam da li radim nesto sto njoj ne prija, neki polozaj,... Mada je aktivna i kad lezim. Vec se javlja kad malo stomak pritisnem (blago). Kuca odmah!
Samo se nadam da je sve to u redu....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 8/8/2016, 10:03

Mimi, ja sam osetila bebu prilično rano, pre nekoliko nedelja, onako kao treperenje i vibriranje, i i dalje osetim samo to. Jel se tebi čini da je to ok? Kako je ti osetiš? Drugarice mi kažu da su osetile "udarce" tek kasnije, u 7. mesecu.
Kažu da se beba najbolje oseti kad se legne na bok, može se pre toga nešto pojesti, pogotovo nešto slatko.
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Amna84 8/8/2016, 10:14

Vanja80 ::Lijo, pratim vas polako.
Nego, sto se tice kolica za bebu, koji model ste odabrale? Vec neko vreme gledam kolica, i tesko cu se odluciti, svaki cas mi se svidjaju neka druga, jedino da kupim par kolica Very Happy

Vanja ja sam izabrala kolica jos samo da rodim lol!
Ustvari ona su izabrala mene nekada davno ,ljubav na prvi pogled [img]Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 24o7n83[/img]
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 8/8/2016, 11:07

Vanilla ::Mimi, ja sam osetila bebu prilično rano, pre nekoliko nedelja, onako kao treperenje i vibriranje, i i dalje osetim samo to. Jel se tebi čini da je to ok? Kako je ti osetiš? Drugarice mi kažu da su osetile "udarce" tek kasnije, u 7. mesecu.
Kažu da se beba najbolje oseti kad se legne na bok, može se pre toga nešto pojesti, pogotovo nešto slatko.

Pa nisu to pokreti koji bole, jos uvek. Samo ti se nesto pomera u stomaku, vise golica Laughing . Na pocetku sam jedva prepoznala da je to to, bas tako kako opisujes. Cak nisam znala da li umisljam ili sam to stvarno osetila.  S ad samo mene brine da li je normalno da je ona vec toliko aktivna u 6-om mesecu....
To za slatko sam citala, ne znam licno, jer slatko ne jedem. Mada se moja javi posle svakog obroka, tako da pretpostavljam da je onda i to za slatko tacno.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 8/8/2016, 14:16

Izvadila sam d dimer i bas je nisko,380 (ref.500) doduse dva sata posle inekcije. Jooj citam vas i zavidim,ja moje bebe ne osecam. Mislila sam pre neki dan da je to to ali je bio da izvinete samo gas hehehe
Mimi,mene to ne bi brinulo. Gledala si na UZ bar 50 puta svoju bebu i videla si da se non stop vrti.Samo tada nisi osecala.
Ja imam kontrolu tek 24-og i bas mi se nesto oduzilo,nisam navikla mesec dana da ne idem kod dr.pa pocinju brige.
Ova kolica su bas lepa ali mislim da su preko 100 000.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 8/8/2016, 14:33

Mimi, mene bi vise brinulo da ne osecam bebu. Mislim da je to ok sto se tvoja bebica stalno vrti, one se vrte i kad spavaju.
Tiramisu, jos malo pa ce proraditi i tvoji leptirici.
Devojke, da li i dalje imate problema sa zapusenim nosom? Ja da, nekada toliko zablokira, uopste ne mogu da disem pa sam primorana da stavim sprej olinth za decu, u apoteci su mi rekli da taj smem. Marisol je za mene obicna voda.
Koliko cesto jedete ribu i koju?
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu