KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+48
daduska
Zmajuška
bobica83
jelena.kuburic
Vanja80
Vanilla
winni
alex11
dr mali pariz
zvoncica36
JednaSova
noja
lenjivica
Deni
heart84
mirjanamirjana1986
mamadabudem
annci
ivanicasale
leptirica1977
MalaSaJuga
micaubica83
Amna84
Eho
tatjanica
bak
alisa
PalcicaBg
nina :)
masato
caci
Smrdica
Šašava
Sirijus
BiKsi :)
Bobaue
BabyBear
Lija
Ancica 87
Mimi12
Tebi
saska1
Sofija Veks
kiki5
Blanka
tiramisu
Jerapetra
mimi85
52 posters

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 30/7/2016, 19:27

Superiska Mimi osmeh srce
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 1/8/2016, 09:22

Kako je trudnjace,guramo polako aa ☺
Mene trenutno brine sta da radim za amniocentezu. Nije mi jasno zasto mi iz fronta traze neku potvrdu iz palmoticeve a za gradsku bolnicu treba samo uput. Znam da kasnim sa zakazivanjem,nisam ni imala nameru da radim to ali dr.kaze da dabl nije pouzdan za blizance.
Jos nesto se pitam,ujutru mi bude bas zapusen nos i stalno pokusavam to da izduvam ali onda mi krene krv.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 1/8/2016, 09:51

Tiramisu, dr je u pravu. Dabl nije pouzdan za blizance. Ja sam radila Prena test. To sto ti je nos zapusen bice ti citavu trudnocu a i krv iz nosa je normalna pojava u trudnoci,meni je skoro svako jutro  po malo curkalo. Bez brige!!!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 1/8/2016, 14:51

Da,bude obicno ujutru. Hvala blanka,pomislila sam da je to od fraksiparina.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alex11 2/8/2016, 10:43

Blanka ::Alex, kako si?
imala sam bolove i mislila da je pocelo opet ali ginipral mi je zaustavio bolove.
alex11
alex11

Broj poruka : 55
Godina : 43
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 2/8/2016, 13:11

Dr.Antic nije hteo da menja terapiju.Trazio mi je nalaz anti-Xa.Posto ja fraxi primam u 20h, 4 sata kasnije je ponoc lol! i jedino radi BioMedica i svaka im cast.Sinoc sam izvadila i ddimer i anti-Xa i jutros nalazi
1.ddimer 558,9 ng/ml (<250)
2.anti-Xa 0,36.IU/ml (0.30-1.00)
Dr.Antic dolazi u Belmedicu u subotu pa ce mi javiti sta kaze o nalazima.
Prosto zelim samo bar mesec dana opustenih u trudnoci. lol!
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 2/8/2016, 16:19

Tebi ::Dr.Antic nije hteo da menja terapiju.Trazio mi je nalaz anti-Xa.Posto ja fraxi primam u 20h, 4 sata kasnije je ponoc lol!  i jedino radi BioMedica i svaka im cast.Sinoc sam izvadila i ddimer i anti-Xa i jutros nalazi
1.ddimer 558,9 ng/ml (<250)
2.anti-Xa 0,36.IU/ml (0.30-1.00)
Dr.Antic dolazi u Belmedicu u subotu pa ce mi javiti sta kaze o nalazima.
Prosto zelim samo bar mesec dana opustenih u trudnoci. lol!

Hahah, i ja radim kod njih jer mi pada da anti-Xa radim u 10 uvece i samo Biomedika radi. Po prof Elezovicu je granica 0,6 posle koje treba menjati terapiju. Tako da si super sa nalazima.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 2/8/2016, 16:52

Dobri su ti rez.Tebi,ne brini.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mirjanamirjana1986 3/8/2016, 00:27

Zene moje samo da vas ljubnem..mi smo od sutra 35. nedelja..sitno brojimo..imamo 2340g😊😊😊mogu vam reci da sam se jaaaaakkkkooooo ucvrcala od porodjaja..nesanica me ubija a i vreme..ljubim vas i citam redovno..

mirjanamirjana1986

Broj poruka : 293
Godina : 37
Datum upisa : 10.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 3/8/2016, 10:34

Verujem ti. Mogu misliti koja je to euforija. Hoces na CR ili prirodno?
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mirjanamirjana1986 3/8/2016, 11:47

Htela sam prirodno uz epidural ali od kada je "besplatan" prakticno ga je nemoguce dobiti..tako da cu pojuriti nesto za cr..mada me svi napadaju kako nisam normalna a ja poznajem par zena koje se kunu u cr..

mirjanamirjana1986

Broj poruka : 293
Godina : 37
Datum upisa : 10.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 3/8/2016, 12:29

Jeste,i bih uvek CR zbog iskustva zena iz moje okoline. Nadam se da ce mi se ispuniti zelja,mozda cete pomisliti da sam ovakva i onakva ali mislim da prirodni ne bih prezivela ☺ jako se plasim porodjaja.
Nadji nekog kome ces platiti CR.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mirjanamirjana1986 3/8/2016, 15:08

U nsu nema sanse..videcu mitrovicu kazu tamo i salju vecinu na cr..ma isto mislim. Niko me razume koliko se plasim. Svi su u fazonu pa koliko se zena porodilo a ti izmisljas...mada ne obazirem se..nismo svi isti. Citam po netu sve bolnice u svetu daju nekoliko mogucnosti i naravno sve su sa alcentom da se zeni umanji bol. Msm 21 vek je ako mpze sto da ne..samo ovde zatucani. Cak sam svojoj dokt.rekla sto bih se poradjala kao moja mama pre 30 god.ona se samo onako nasmejala. Kada sam pitala da platim epidural rekli su nema sanse. Bas ako se poklopi da se porasjam od 8 do 13h i da ima neki slob.anasasteziolog..mislim se neces ga majci cekati zadnji dan :).

mirjanamirjana1986

Broj poruka : 293
Godina : 37
Datum upisa : 10.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mirjanamirjana1986 3/8/2016, 15:09

Mislim da je bilo bolje kada se placao..tada ga sigurno dobijes. Dodje mi da pisem Vucicu :)))

mirjanamirjana1986

Broj poruka : 293
Godina : 37
Datum upisa : 10.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 3/8/2016, 16:00

To za epidural je glupo skroz,treba da ga dobije svako ko zeli, ali CR nije mala stvar ni bezazlena operacija.Ako ne moras bolje onda ne.Moja zaova jedva je prezivela posle CR. Ja se slazem sa lekarima kad kazu da CR treba biti indikovan. I ja se plasim porodjaja jako, ustvari se vise plasim da se bebi nesto ne desi zato vec planiram onu skolicu za trudnice, jer kazu drugarice koje su isle da im je mnogo pomoglo i da su se lako porodile.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 3/8/2016, 17:17

A sta mislite koliko je beba i zena jedva prezivelo prirodnim porodjajem. Pa revizije,sepse...
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 3/8/2016, 18:17

CR je ipak operacija i to poprilicno ozbiljna operacija i sve sto navadis Tiramisu vazi i za cr. Ej bre seku ti misice i matericu.... a da ne pricamo o komplikacijama do kojih moze doci u narednim trudnocama...
Ja vam mogu samo reci da je normalno da se plasite porodjaja ( ja sam bila prestravljena) ali bez obzira na to koliko boli ( a boli jako i lazu kad kazu da se zaboravi, evo ja i posle 19 godina nisam zaboravila ni jedan jedini detalj) nikad u zivotu nisam iskusila nista lepse! Doneti maleno zivo bice na svet za mene je neprevazidjeno iskustvo i nikad ga ne bi zamenila za cr! Iako boli porodjaj je divan! Samo treba biti pribran, ne paniciti i slusati babicu... Nagledala sam se zena koje su same sebi iskomplikovale porodjaj jer nisu htela da slusaju.... Ja sam se sa nepunih 19 godina uz uzasne bolove, indukciju koja mi je kasno iskljucena pa su mi se kontrakcije spojile sa naponima porodila poprilicno lako jer sam slusala sve sto su mi babice i dr pricale.... i da vezbe jako pomazu.... ako znas pravilno da dises bolovi se lakse podnose.
Samo treba da budete pozitivne i jedina misao u glavi treba da vam bude ta da cete uskoro u rukama drzati zamotuljak za koji ste se toliko borile i koji ste toliko zeljno cekale! Kakvi bre bolovi, u tim trenucima bolovi su periferna stvar, ne razmisljajte o bolovima vazno je samo da beba stize! Very Happy
osmeh srce
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mirjanamirjana1986 3/8/2016, 18:58

Tiramisu slazem se sa tobom :*..

mirjanamirjana1986

Broj poruka : 293
Godina : 37
Datum upisa : 10.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 3/8/2016, 20:09

Niko ne garantuje da nece biti revizije posle CR ili sepse.Nije pametno da samo odlucujemo da li cemo na operaciju ili ne.Ne postoje uzalud indikacije za CR. Ta prica o epiduralu je uzasna i trbalo bi da svako ima pravo da ga dobije, ali je glupo da imamo pravo da biramo da li idemo na CR ili ne.Pa zato postoje lekari,zato su ucili skole.Po meni je poenta dobar lekar kome verujes i nemas brige.I naravno uz svu neljubaznost u nasim porodilistima razumem kad bi neko da legne, zaspe, probudi se i dobije bebu.Al oporavak posle nije bas lak.Ne znam ni jednu trudnocu koja se brzo i lako oporavila od CR.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 3/8/2016, 20:11

Ne znam...ja cu sve da uradim da bih isla na CR. I nekako sam uvek tako mislila. Ne poradja nas doktor nego babica. Koliko vidim zene 3 dana od CR sasvim ok funkcionisu a one prirodne ne mogu ni da sede po 10 dana od porodjaja.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 3/8/2016, 20:15

Ja znam dosta zena koje su posle 3 sata od prirodnog porodjaja sasvim normalno funkcionisale, normalno se kretale i normalno sedele a ne znam ni jednu koja je posle cr brzo oporavila. Izmedju ostalog svi kazu da je oporavak posle prirodnog porodjaja duplo brzi. A i nije bas toliko los tretman u porodilistu....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od winni 3/8/2016, 20:59

pozdrav od nas svim trudnjacama... osmeh srce mi vas citamo redovno ali nepisemo jos smo mali tek smo 8+1 ali citajuci vas danas vidim da pisete o nekoj analizi anti-xa.. meni to totalno nepoznat sta je to i da li da trazim da uradim inace smo radili sada na pocetku one sve analize ali beztoga i sve je o.k i d-dimer je 350 inace sam na fraxiju
a sto se tice porodjaja i ja razmisljam ocr. nesto mislim da bi mi oni to predlozili sobzirom na god 46
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 3/8/2016, 21:14

Tiramisu tebe ce svako poslatina CR, pogotovo dr.Jurisic.i uopste ne treba da se lomis oko toga. Tebe na CR poradja doktor, a veruj mi kad si na prirodnom porodjaju i tada moze doktor ako trazis svog lekara jer ako krene po zlu sta babica moze da ti pomogne.Realno nista.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 3/8/2016, 21:15

Na samom porodjaju je uvek prisutan dr ali realno babica ga vodi....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 3/8/2016, 21:23

Mojoj drugarici se zaglavila beba i doktor je tada reagovao i spasio bebicu, a ne babica...Ja se vodim time sta mi predlozi doktor koji me vodi tako ce i biti.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu