KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
medolino
tiramisu
Deni
libra35
Blanka
lenjivica
Vanilla
Niny
fight&faith
jadranka
Vuchica
Zmajuška
Jerapetra
saska1
Tebi
alex11
SladZana
masato
mirjanamirjana1986
sanja 73
Bobaue
PalcicaBg
Eho
Ancica 87
MalaSaJuga
alisa
Smrdica
Sirijus
tatjanica
Lija
Šašava
Vanja80
noja
micaubica83
BabyBear
Sofija Veks
sandrolina
caci
nina :)
mimi85
BiKsi :)
bak
kiki5
annci
AriesGirl
Vecka
Mimi12
51 posters

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 18/5/2016, 14:15

Pa sad sam 12+1. A ovo ce biti sledece nedelje gotovo. Bicu sigurno punih 13. i uci u 14. nedelju. 
A i doktorka mi je na bolovanju, zvala ja da pitam da dodjem ranije ipak. Morala bih kod nekog drugog sad da idem...
Mozda bolje da se smirim, jer par dana ne menja toliko koliku bih frku sebi napravila da idem kod nekog nn novog doktora.
Ma tacno sam super do max 10 dana posle kontrole i onda pocnem da lagano ludim sve vise kako se nova primice. Jos sad cekam ove nalaze testa, pa je dupli stres.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 18/5/2016, 14:18

Blanka, tebi su tako rano stavili serklaz? Kad se on generalno stavlja?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 18/5/2016, 14:55

Mimi razumem te skroz,kad su kontrole u pitanju.
Ne znam na koliko tebi tvoja dr.zakazuje kontrole,ali ja sam u pocetku isla na 2.nedelje,pa na 3.Sad idem tako na 3-4.ali kako se priblizava nova kontrola,tako me hvata neka frka.Malo je lakse kad pocnes da osecas pokrete bebe,osecas da je tu..tako je makar sa mnom bilo..Samo polako,sve ce biti u najboljem redu.
Ali ipak smo mi specificna vrsta trudnuca.Kad je vto u pitanju,drugacije je.Teze smo dosle do trudnoce i ne mozemo se nikako opustiti do kraja.

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 18/5/2016, 15:09

Serklaž se najkasnije stavlja do 16- te nedelje ( govorim o preventivnom serklažu)Kod nas obično praktikuju oko 13- te nedelje. Kod trudnica koje nemaju serklaz a u kasnijim nedjeljama se jave komplikacije vezane za grlic i popustanje istog onda moze cak i do 20- te. Ali sve je to individulana stvar i zavisi od zene,komplikacija, duzine grlica u tom periodu. Nekom cak i ne moze uopste da stavi kasnije, kako kazu dr nema dovoljno štofa za ušivanje,onda savjetuju strogo mirovanje i sl.
Meni su ga odmah predlozili zbog blizanacke trudnoce, prof Kopitovic se slozila i nisam puno razmisljala. Sigurna sam da me serklaz spasava, i uvijek sam za to bolje sprijeciti nego lijeciti.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 18/5/2016, 15:32

Blanka, apsolutno se slazem. Ali nesto imam u glavi da su nekim zenama koje znam dosta kasnije stavljali. Mada to nije bilo preventivno nego su pocele komplikacije.

Kiki, idem na 2-3, zavisi. Ja bih svake, bez problema Laughing.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 18/5/2016, 16:33

Mimi, bice to i tada ok. Ja sam na tom drugom merenju bila 13+4 ili 13+5 i moglo je i dalje da se vidi. A za iscekivanje pregleda te razumem, meni se desavalo i da se rasplacem od brige. Mislim da sam sad prvi put izdrzala tri ipo nedelje do pregleda, a da ne pisem doktoru u medjuvremenu :) Kao sto kiki kaze, kad pocnes da osetis bebu bice lakse jer znas da je tu. Evo mene moja mrva suta po ceo dan, sad je izgleda otkrila da moze i rukama i nogama u isto vreme pa je ima na sve strane beba

Nego, meni je grlic sad izmeren 3.1cm, jel to malo za 25-u nedelju?
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 18/5/2016, 20:35

Za grlic bas ne znam....Javice se neko ko zna.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 18/5/2016, 21:16

Devojane meni je serklaz stavljen oko 23 nedelje....Lijo,mislim da je grlic ok,videces na sledecem merenju sta ce biti pa pitaj dr... Mazite tibe i ljubite decu!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Smrdica 18/5/2016, 22:54

A ja sam jedna od tih sto nemaju dovoljno "stofa" i nije mogao serklaz jos je i devojka bila bas nisko na samom uscu i karlicno..ali bas nisam imala nikakvih problema Bogu hvala niti sam mirovala ponasala se skroz normalno iako mi je grlic bio skracen bio je cvrst i takav ostao do porodjaja..
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 19/5/2016, 13:00

Dje ste trudnice, jeste li se to uspavale ? lol!
Ja mislim da sam zavrsila sa snom u narednih nekoliko godina sigurno, al ebi ga sta da se radi.
Kod nas neki šugavi period, bolest u porodici ali dace bog da bude kako treba. Svrabež i dalje prisutan, ne drpam se više ko luda kokoška ali i dalje faze češkanja prisutne. Ova krema Uriage pomaze po malo.
Sledece nedelje ulazim u 9- ti mjesec, kontrola u četvrtak i dan D. Hvata me neka pozitivna trema, iščekivanje dugo čekano, strah i milion drugih osjećaja, milion pitanja se vrzma po glavi i samo jedna molitva da sve bude u redu sa skočicama i da ne požure. molitva
Kupila sam sve za porodilište, ali ništa nisam spakovala da ne malerišem. Stvarčice za bebe spremne 80% još par sitnica i to je to. Sinoć sam širila neke benkice i bodiće oči se napuniše suzama pa se pitam je li ovo početak ostvarenja sna, je li moguce da ja drzim u rukama tu malu sićušnu robicu. E pa jeste drage moje, to je predivan osjecaj, vidjecete uskoro vi koje me pratite u stopu. A vi ostale koje se spremate za ovaj put da sto brze dodjete do ostvarenja svog sna, samo treba biti uporan i nikad ne odustati!!! Volimo vas nas tri srca srca srca
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 19/5/2016, 13:17

Joj Blankic, verujem da si uzbudjena! Blizi se dan radi cega je sve ovo vredelo raditi. Ja sam toliko daleko od toga, da izbegavam i da razmisljam o tim "tehniclim" detaljima, mada malo gvirnem na neki sajt npr za krvetice...Pa pobegnem. Ne znam da li cu se ikada opustiti i poceti da se radujem kako bih zelela.
Vazno da udjes u 9. mesec. Kakvi su planovi dr? Kad su oni planirali porodjaj?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 19/5/2016, 13:33

Mimi, vidjecu u cetvrtak sve. Plan je carski naravno, i zbog vto, dvije bebe a najvise zbog mog pupcanika koji je nekako nabijen kako kaze, sta god to znacilo. Plan je da se oko 36, 37 skida serklaž, i onda čekanje. Ali vidjećemo.
Slusaj, i meni je u pocetku sve bilo nestvarno,izbjegavala sam razne sajtove o bebama i gvirkanja na opremu, robicu i sl. Ali vrijeme tako brzo leti da ces i ti uskoro sve da gledas, biras i uzivas. Nema razloga da bude drugacije kad sve ide kako treba. Ljubim tebe al malo vise stomačić osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 19/5/2016, 15:33

Blanki moj,oci su mi zasuzile od tvog izvestaja,iako po prirodi nisam placljiva.. izdrzacete ti i tvoje skocice devojcice,sigurna sam.Samo da udjes u 9ti i onda si sigurna.
Ista je situacija sa mnom,ja te pratim u stopu ,ali sve mi jos nekako sve izgleda daleko.Ja krajem juna ulazim u 9ti.I nisam jos nista pripremila,sve me nesto strah.I nikako da se u potpunosti opustim.A vreme leti,nisam ni svesna koliko. Izdrzace te vas tri,znam,ti si jako disciplinovana trudnica i takva si bila celu trudnocu,sve ce biti u redu.
A sto se tog svraba tice,joj i mene isto muci.Ja sam se pre neki dan toliko cesala,da sam mislila da cu svu kozu da oderem. To nije neki obican svrab,da se izrazim tako,vec neko peckanje i prenosenje svraba s jednog na drugo mesto.Izludela sam.Meni jako smetaju oprane ves majice,idu mu skroz uz telo,a koza osetljiva i istanjena i onda pecka kao ludo. Smetaju mi svi jaci mirisi i dalje,gusi me miris na omeksivac,na prasak,pervol, itd.Sad sam pocela da nosim majice od mog muza,sire i manje me svrbi telo.

Eto ja se tako raspisala,ali me zaista raznezio tvoj post.
Mimi potpuno je normalno to osecanje koje imas,tako sam i ja razmisljala do skoro.Od opremice za bebu nisam nista gledala,samo malo virnem preko interneta.
Ljubim vas drage zene  srca srca ljubav

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 19/5/2016, 16:08

Kiki moj još malo, još malo pa ces i ti u shopping vjerovala ili ne love love
Ljubim tebe i trbu ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 19/5/2016, 21:00

Blanka, kakav divan izveštaj! Ti si nam jos malo pa u bezbednoj zoni  srca  srca  srca

Kiki isti svrab imam i ja a tek sam na početku putovanja! Ne znam kada će i da li će to prestati. Danju nekako izdržim, ali noć mi je katastrofa, valjda zato što ne primam nikakve druge senzacije, mrak je i tišina i samo osećam taj svrab, tabani mi gore kao u vatri. Dr kaže da će proći.

Mimi i ja sam tremaroš i potpuno te razumem..

Devojke, mene zbunjuje sto se lekari u mom slucaju skroz razmimoilaze u misljenju. Na izvestaju iz Praga dr Sonja je lepo napisala do kada da pijem koje lekove, medjutim danas mi je dr koji me je pripremao za transfer ukinuo vecinu lekova, ostao samo utrogestan smanjen i eutiroks koji inace redovno pijem. Drzavni dr mi kaze da slusam dr Sonju. Ne znam, bas sam zbunjena. Shocked

Poljubac devojke 💋
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 20/5/2016, 07:40

Blankic, uvek uspes da me raznezis! osmeh srce
Polako se priblizavas cilju, jos malo i tvoje skocice su sa tobom, samo polako, izguracete vas tri!
srcasti poljupci

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 20/5/2016, 08:12

Blankic divan izvestaj,primaklo se bas,ja verujem da ce skocice cekati bezbednu zonu za izlazak i da ce do kraja biti poslusne i dobre devojcice.Ljubim vas puno!

Trudnice drage sto mirnije trudnoce zelim!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 20/5/2016, 08:49

Joooooooooj Blankic, jedva cekam da se porodis (naravno bez zurbe) i da ti onda te sicusne benkice i zekice ne izlaze iz ruku.
love love love srca srca srca
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 20/5/2016, 12:15

Vanila moj iskren savet ti je da slusas Prag. Ne znam ko te ovde spremao, ali ako nije neko iz oblasti VTO onda je to bas smelo. Meni se niko od lekara nije mesao u terapiju.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 20/5/2016, 12:20

Vanilla, ja bih slusala Sonju
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 20/5/2016, 12:59

Hvala Tebi i BabyBear, poslušaću vas i dr Sonju, pa ću nastaviti sa estrofemom, utrogestanom i prednizonom kako mi je ona napisala. Inače za transfer me je pripremala prof Kopitović i od samog starta sve je bilo kontra u odnosu na Prag, da čovek poludi. Tu sam nekako balansirala pa sam slušala i jednu i drugu...
Dr (koji radi sa prof Kopitović i koji je bio prisutan kad sam išla na pripremu za FET) mi je ukinuo i bromokriptin koji sam pila zbog povišenog prolaktina, sad se i tu plašim da ne naskodim nešto ako prestanem da ga pijem, a sa druge strane ne valja ni ako ga bespotrebno pijem. To mi je uvela dr endokrinog, videću ja ipak i sa njom.
Hvala devojke, ljubim vas
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od masato 20/5/2016, 13:16

Vanila, nisam bas u toku sa tvojom pricom, ne stizem da vas pratim od bebice, ali bromokriptin i treba da se ukine, prolaktin je hormon mleka, ne treba ga smanjivati lekovima. Meni su ga ukinuli u 5-oj nedelji. Ljubim te i zelim ti skolsku trudnocu!
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 20/5/2016, 13:21

Vanila,vanja, Palčice i Baby grlim vas jako i hvala na divnim riječima zagrljaj srcasti poljupci

Vanila, drzi se jednog dr u ovom slucaju dr Sonje kona te vodi. Sve ostale na " ignore". Moj savjet. Sto bi rekla prof Kopitovic 100 baba kilava djeca. Srećno Rolling Eyes
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 20/5/2016, 13:25

Gledaj da uvek o iskljucivanju terapije odlucije lekar koji ti je ukljucio istu.
Sad ce ti i od trudnoce prolaktin rasti.Pre neko vreme objasnjavala je Blanka o tome ovde.Generalno lekovi koje pijemo ne mogu da naskode bebi, jer imas na Kutku, Bogu hvala zdrava i prave bebe iz Praga uz svu terapiju.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 20/5/2016, 19:50

Drzaću se ja dr Sonje, samo ću još konsultovati endokrinologa.
Dr mi je rekao da uživam sada, a ja ne mogu da se opustim,  neobično mi je što sam često nervozna bez razloga, ali ne zove se ovo valjda za džabe drugo stanje.
usne
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 30 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu