KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
medolino
tiramisu
Deni
libra35
Blanka
lenjivica
Vanilla
Niny
fight&faith
jadranka
Vuchica
Zmajuška
Jerapetra
saska1
Tebi
alex11
SladZana
masato
mirjanamirjana1986
sanja 73
Bobaue
PalcicaBg
Eho
Ancica 87
MalaSaJuga
alisa
Smrdica
Sirijus
tatjanica
Lija
Šašava
Vanja80
noja
micaubica83
BabyBear
Sofija Veks
sandrolina
caci
nina :)
mimi85
BiKsi :)
bak
kiki5
annci
AriesGirl
Vecka
Mimi12
51 posters

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 21/4/2016, 23:37

micaubica83 ::Upravo sam sad procitala temu fragminke i heparinke,pisu zene da se omega 3 ne ide sa fraxijem ali ti ipak pitaj dr.A zasto pijes omegu?

Pa ginekolog mi je rekla da predjem na pre mama duo jer sadrzi omega 3.koje su bitne od 7 mjeseca trudnoce do kraja. Jako hranjive i zdrave za bebe i majku. Pa zbog toga. A i ja sam isto to procitala. Pitacu je svakako sta ona misli o tome, jer to sam procitala prije neki dan da ne ide ko prima heparinske injekcije.Ali vidim da je dosta cura pilo i pored toga sto su imale tarepiju heparinom. Pitacu je svakako sledece nedelje.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 22/4/2016, 07:51

Mici, hvala sto si podelila svoje iskustvo, znaci.
Ti si primala fraxi tri puta dnevno?
Meni su trombociti dva meseca kako primam fraxi - jedan dnevno od 0.3, uvek bili izmedju 150-170, sad su nesto poceli padati. Inace pijem folnu jednu tableticu, i u femibionu imam jos otprilike kao da pijem jos jednu.
Jos uvek cekam da se jave iz Ferone, nazvacu kasnije da cujem jel imaju neku informaciju od dr.
Sinoc sam preskocila omegu-3, videcu jos sta kaze dr, vidim da neko pije neko ne, raznih iskustava.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alex11 22/4/2016, 09:18

Blanka ::
alex11 ::ne pijem magnezijum prepisao mi buskopan za bolove .uzecu ja to.  termin mi je 22 septembar ali nasa doktorka kaze da srecan dogadjaj treba da bude u 36 nedelji   mesec ranije

Zbog ranijih problema pretpostavljam? Ides na carski je li? Pominjes Kotor jesi iz Kotora ili okoline?
mislim da ce to biti u podgorici u kotoru nema hematolog , zbog trombofilije jel ima neki dobar doktor da znas jer montrenko neporadja nazalost
alex11
alex11

Broj poruka : 55
Godina : 43
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alex11 22/4/2016, 09:23

Šašava ::Alex, da nisu to one Brakston-Hiksove kontrakcije?
One treba da su bezbolne, ali se osecaju kao grcenje materice na neko vreme.
http://roditeljsrbija.com/brakston-hiks-kontrakcije/
sasava dobar tekst,nadam se da su te kontrakcije neznam ove moje traju sekundu i jako su ceste za sada smo ok svi kazu da je to normalno videcemo....
alex11
alex11

Broj poruka : 55
Godina : 43
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 22/4/2016, 09:29

alex11 ::
Blanka ::
alex11 ::ne pijem magnezijum prepisao mi buskopan za bolove .uzecu ja to.  termin mi je 22 septembar ali nasa doktorka kaze da srecan dogadjaj treba da bude u 36 nedelji   mesec ranije

Zbog ranijih problema pretpostavljam? Ides na carski je li? Pominjes Kotor jesi iz Kotora ili okoline?
     mislim da ce to biti u podgorici  u kotoru nema hematolog , zbog trombofilije jel ima neki dobar doktor da znas jer montrenko neporadja nazalost

Ne razumijem, jel ti treba hematolog ili ginekolog?
Moj hematolog je iz Pg Snezana Corac radi privatno klinika Mercur Nera, a u PG imas dosta dobrih ginekologa koji rade privatno i u Klinicki. Ja sam iz Nk tako da ti ne mogu preporuciti konkretno nekog. Ja sam u pocetku isla kod dr Raicevica iz PG za njega kazu da je bas ok i dobar,ali meni je bio prebrz, ne volim takve ljekare i pristup koji bi da te otaljaju da kazem za 5min a platis im dobro.


Poslednji izmenio Blanka dana 22/4/2016, 09:34, izmenjeno ukupno 1 puta
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alex11 22/4/2016, 09:31

treba mi ginekolog
alex11
alex11

Broj poruka : 55
Godina : 43
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alex11 22/4/2016, 09:43

idem i ja kod corac ,mislila sam da neznas nekog iz klinickog da je dobar za carski mada nesumnjam da su tamo svi dobri.a ovde idem kod tanje montrenko i jako sam zadovoljna a bas kao zainat nije tu ovih dana kada mi najvise treba ,kupila sam magnezijum da li smem pijem i folan
alex11
alex11

Broj poruka : 55
Godina : 43
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 22/4/2016, 10:16

Smijes slobodno, ja pijem svaki dan i folnu i magnezijum i jos sto suplemenata za gvozdje.
Rade ti svi oni carski ne brigaj, ali valjalo bi da podjes ranije svakako da se dogovoris oko porodjaja.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 22/4/2016, 11:32

Blanki,ja zaista nista ne znam vezano za omegu 3 niti mi je doktorka to pominjala.Ja sada jedino pijem elevit i folnak 2*1, a od sedmog cu piti 3*1. Ostalo mi nisu doktorke pominjale.
Mozes sama da ubacis ribu,ako vec nisi, 2,3 puta nedeljno...Ja recimo jedem pastrmku,oslic...I sardinu nekad-nekad..

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sandrolina 22/4/2016, 13:31

Nikako omega 3 zgrusava krv, meni su odmah ukinuli vitamine koji su sadrzali omega 3. Povecavaju trombocite!

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 22/4/2016, 17:30

Kiki moj, jedem ja ribu ali bas na silu nesto je i ne podnosim. A sto se tice omege 3.vala mozemo i bez nje. Ionako sve i svasta pijem Razz
Sandrolina hvala i tebi na misljenju ljubi bebice ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 22/4/2016, 17:38

Ljubim moju Blankic i njene skocice i sve oste trudnjacice ovde, mamice i bebice :-*
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 22/4/2016, 18:13

BabyBear ::Ljubim moju Blankic i njene skocice i sve oste trudnjacice ovde, mamice i bebice :-*

Baby, za koji dan se prebacas i na ove strane trudnica love
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 22/4/2016, 22:11

Blankice,ako pitas dr za omegu pitaj hematologa ne ginekologa.Vanja mislim da ti od omege padaju trombociti ali najbolje da se posavetujes sa dr.Inace sam pila 3x folnu kiselinu od nje skacu trombociti tako mi rece dr
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 22/4/2016, 23:37

Alex, magnezijum je super za te bolove koje opisujes.

Poz za sve trudnice, mamice, i svracalice cekalice, i sve ostale curetke!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 24/4/2016, 07:20

Alex, ja i dalje uzimam Mg direkt. Meni super regulise i probavu, i totalno su mi se povukli nesnosni grcevi koje sam i pre trudnoce imala u nogama...

Trudnice, debelice i sveze mamice,
samo da vam posaljemo jedan veliiiki poljubac

ljubav ljubav ljubav
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alex11 24/4/2016, 10:07

zivela meni blanka lakse mi je od njega
alex11
alex11

Broj poruka : 55
Godina : 43
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 24/4/2016, 11:45

alex11 ::zivela meni blanka lakse mi je od njega

osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce

Živjela i ti, ljubac igra igra igra igra usne usne usne usne usne usne
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 24/4/2016, 13:41

Blankic, kako si nam ti? Jos malo pa ulazimo u maj, a?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 24/4/2016, 14:41

Mimi12 ::Blankic, kako si nam ti? Jos malo pa ulazimo u maj, a?

Mimi12, hvala na pitanju osmeh srce danas sam baš nešto kilava. Rastežu se ligamenti pa me boli ispod desne dojke stomak, tacno kad podignem ruku ili napravim neki nezgodan polozaj, a prepone uh, to je posebna prica. Ali guramo , ne damo se. U četvrtak kontrola, jedva čekam, nadam se da će mi sad zakazivati preglede ranije, izgorim dok prodju četiri nedelje.
Spavam loše, samo se prevrcem sa lijevog na desni bok, a kad zaspem to su snovi bože sačuvaj lol!
Kako si ti? Kako su mi ostale trudnjače? Kiki, Vanja, gdje ste???
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 24/4/2016, 14:49

Ja sam valjda dobro Wink , hvala. Bolucka me povremeno stomak, nadam se da je to sve normalno.
Isla bih na kontrolu bar jednom nedeljno da se uverim da je sve ok. A secam se da sam nekada davno planirala da za slucaj da ostanem u drugom stanju ne idem vise od par puta na UZ tokom cele trudnoce, kao sto to rade u Svedskoj ili Americi. Sad mi smesno.
Mislim da je ovde jedina Erata uspela to i da izvede u praksi.
Junak si ti Blanka, izdrzaces jos ovo malo sto je ostalo. Rastu bebe ocigledno munjevito, zato te sad pritiska sa svih strana. Zive bile skocice! srca

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 24/4/2016, 15:10

100 puta kažem, kako god sve su ovo slatke mukice. Za ovo smo se borili i izborili
Ja doduše ovih 7 mjeseci nisam ni osjetila, niti sam imala mučnine ni povracanje, gorušicu mozda 2.dana. Dr me pripremila da cu mozda sve simptome duplo osjecati ali od toga hvala bogu nista. Dace bog da bude ovako i do kraja. A to sto malo bolucka, sto se slabo spava, pa mora, izdrzace se sve. Sad sam bas primirila, leskarim stalno, bas sam aktivnosti svela na minimim, tako da mora biti sve dobro.
Ljubac za tebe, mazi trbicu ljubav srcasti poljupci
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 24/4/2016, 16:00

Sto mi milo da vas citam pa sve neke lepe teme, a vi dobro da sve puca. Ljubac za sve trudnjace i njihove bebice
:**************
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 24/4/2016, 16:05

Cekamo te strpljivo ljubav

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 24/4/2016, 16:07

BabyBear ::Sto mi milo da vas citam pa sve neke lepe teme, a vi dobro da sve puca. Ljubac za sve trudnjace i njihove bebice
:**************

Jedva čekam da dodješ na ove stranice za koji dan i:12a: osmeh srce osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu