KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
medolino
tiramisu
Deni
libra35
Blanka
lenjivica
Vanilla
Niny
fight&faith
jadranka
Vuchica
Zmajuška
Jerapetra
saska1
Tebi
alex11
SladZana
masato
mirjanamirjana1986
sanja 73
Bobaue
PalcicaBg
Eho
Ancica 87
MalaSaJuga
alisa
Smrdica
Sirijus
tatjanica
Lija
Šašava
Vanja80
noja
micaubica83
BabyBear
Sofija Veks
sandrolina
caci
nina :)
mimi85
BiKsi :)
bak
kiki5
annci
AriesGirl
Vecka
Mimi12
51 posters

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 15/5/2016, 22:04

Hihi lude ste skroz Very Happy i ja nekad pomislim da su joj noge skoro pa napolju kad krene tu dole da gura, i moram u wc svaki cas. Ne znam sta ce biti kad jos malo poraste :) Blanka, i ako se upiskis neces biti ni prva ni poslednja, ja krenula u skolicu i kazu neke zene da im se desilo.
Mimi, imam i ja tu knjigu pa citam sta me zanima, ali sto kazes, sve smo mi to vec procitale negde. Jedino sto ja sad imam pamcenje ko zlatna ribica pa ne skodi kad procitam i par puta, da utvrdim gradivo Very Happy
Tebi, i ja sam mislila isto to za utrogestan, ali nije mi se desilo Very Happy kazu da se treba istusirati pre uzimanja uzorka, ali ne znam kako misle da mi trudnice to izvedemo. Dobro je da stignem do wc-a ujutru bez da se upiskim! lol!
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 15/5/2016, 22:24

Tebi ::Devojke koje se bockaju ili su se bockale kad ste sa stomaka presli na noge ili ruke?
I jos jedno, posto utrogestan ponovo stavljam vaginalno, frka me kad budem nosila urin da se u njemu biti u utrogestana  lol!

Noc pred piskenje nemoj da ga stavljas nego ga popij. A sto se tice bockanja ja sam presla na butine kad je stomak postao tvrd i kad nisam mogla da uzmem salce izmedju dva prsta. osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 15/5/2016, 23:07

Da, Tebi, i ja ga pijem noc pred uzimanje uzorka urina za svaki slucaj, kao i pre UZ i uzimanja brisa.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 16/5/2016, 10:41

Tebi ja sam sa stomaka presla na butine i ruke u trecem mesecu,cim je stomacic postao tvrd i malo vidljiv.To su mi rekle obe moje doktorke,hematolog i ginekolog.
A sto se utogestana tice,ja sam pocela da ga pijem od kada sam imala krvarenje na pocetku.

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 16/5/2016, 13:09

Hvala devojke  osmeh srce
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 16/5/2016, 19:51

Tebi, meni je dr Mitic, hematolog iz Ferone, rekla da cu stalno da se bockam u stomak, mada, i sad mi je problematicno, mogu tek da mislim sta ce biti za par meseci. Kaze kad stomak bude veci i tvdji da se nagnem na jednu stranu i sa strane bockam.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 16/5/2016, 20:04

Meni vec frka od stomaka, tacnije vraca mi se moja fobija od igala. Do sada sam davala sedeci, sad dajem lezeci.
Inace meni Elezovic nikada nije ni pominjao gde cu se i kada bockati. Naucila me doktorka Sonja za stomak. 
Gledala sam na netu, imaju snimci na kojima se zene u poodmakloj trudnoci bodu u stomak, ali onaj stomacni deo tik ispod grudi. Mislim da meni noge slede uskoro  lol!
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 16/5/2016, 23:10

Tebi,divan ti je novi avatar! Cekam tiker! Cmoka!

Cure, uzivajte maksimalno, znam da o svacemu brinete, al probajte da uzivate! Meni zao sto se nisam vise slikala dok sam bila trudna, sve iz nekog straha. Ne racunam ono sebe sto sam slikala iz meseca u mesec!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 16/5/2016, 23:33

Tebi ::Meni vec frka od stomaka, tacnije vraca mi se moja fobija od igala. Do sada sam davala sedeci, sad dajem lezeci.
Inace meni Elezovic nikada nije ni pominjao gde cu se i kada bockati. Naucila me doktorka Sonja za stomak. 
Gledala sam na netu, imaju snimci na kojima se zene u poodmakloj trudnoci bodu u stomak, ali onaj stomacni deo tik ispod grudi. Mislim da meni noge slede uskoro  lol!

Ja sam ga pitala, rekao je da je skroz svejedno: ruke, noge, stomak. Meni su ruke najlakse, ali ne mozes sama sebi da dajes. Mada mozda neko spretniji od mene i moze....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 17/5/2016, 12:53

Zene moje, ovaj moj svrab po cijelom tijelu je neizdrzljiv, majke mi kao da imam šugu. Češem se da odrah svu koži, uveče ionako ne spavam a još me ovo dotuklo. U 2 sata idem kod dr neka mi da nesto inače ću početi da ujedam. Javiću vam popodne šta mi je rekla. Ljubac od mene svrbeži jedne lol!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 17/5/2016, 15:16

E ovako pospremi mene moja dr lijepo. Kaze mi da svrbi mora, jos zbog dvije bebe se vise talozi bilirubin. Svi nalazi u redu i da ne brinem. Rece mi da uzmem kremu Uriage, ( mame znaju da je to isti proizvodjac kao Mustela za bebe) i da se mackam. I na kraju mi reče ne prdi, nego lezi i trpi, mackaj se i odmaraj, ona je stvarno kraljica. Eto tako ja se mažem, trpim i odmaram.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 17/5/2016, 15:40

Blanka ::E ovako pospremi mene moja dr lijepo. Kaze mi da svrbi mora, jos zbog dvije bebe se vise talozi bilirubin. Svi nalazi u redu i da ne brinem. Rece mi da uzmem kremu Uriage, ( mame znaju da je to isti proizvodjac kao Mustela za bebe) i da se mackam. I na kraju mi reče ne prdi, nego lezi i trpi, mackaj se i odmaraj, ona je stvarno kraljica. Eto tako ja se mažem, trpim i odmaram.

Hahahahahahahahahahahahaha! Dr ti je kraljica totalna! queen queen queen
osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 17/5/2016, 15:43

Baby kraljica je. Ja je inace zovem Bensedin, ona se tome smije kad joj kazem dje si moj bensedinu lol! Kad nju vidim meni je lakse. A jos kad me pospremi tako onda mi je jos milija.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 17/5/2016, 19:21

Da li je neko od vas vadio feritin ? Meni Elezovic napisao da uradim, a on mi na donjoj granci. Kaze to su mi zalihe gvozdja koje su bitne za trudnoci. Donja granica je 13, a meni je 14. Da li imam fore do sledeceg pregleda koji je 26.05. ili da zakazem pre kod doktora zbog toga?
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 17/5/2016, 20:44

Ja sam ga vadila pre postupka jer sam citala da i nizak feritin moze ometati implantaciju. Meni je bio ispod donje granice, iako je gvozdje bilo u ref.vrednostima. Onda me prof. Elezovic "dopingovao" Heferolom pre postupka. 
Sigurno ce ti dati terapiju.


Poslednji put izmenio Mimi12 dana 13/6/2016, 16:28, izmenio ukupno 2 puta

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 17/5/2016, 20:53

Blanka, doktorka ti je bas lik! queen lol!
Tebi, hematolog mi je zbog niskog hemoglobina - mislim da je bio 107, trazila da odradim feritin, bio je 3.1 ( ref.vr. 10-120), sto ce reci da skoro pa i nisam imala zalihe gvozdja, takav je bio negde u drugom mesecu trudnoce. Prepisala mi je da grickam ferum i obavezno c vitamin - pijem tablete c vitamina od 500mg uz ferum, hemoglobin mi je sad 137, posle nije ni trazila da proveravam feritin.
Koliko sam shvatila, beba trosi gvozdje posle treceg meseca trudnoce.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 17/5/2016, 20:57

Blanka ::E ovako pospremi mene moja dr lijepo. Kaze mi da svrbi mora, jos zbog dvije bebe se vise talozi bilirubin. Svi nalazi u redu i da ne brinem. Rece mi da uzmem kremu Uriage, ( mame znaju da je to isti proizvodjac kao Mustela za bebe) i da se mackam. I na kraju mi reče ne prdi, nego lezi i trpi, mackaj se i odmaraj, ona je stvarno kraljica. Eto tako ja se mažem, trpim i odmaram.
Hahaha, nista onda, poslusacu je i ja Laughing .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 17/5/2016, 22:04

Mimi poslusaj je Very Happy

Feritin sam i ja vadila, isto bio nizak, a gvozdje tj hemoglobin tada bio nabdonjoj granici, a feritin mi bio bas nizak. Digla sam ga za 3 nedelje tothemom.

Vanjuska bas ti je ekstra hemoglobin, vidis te ferum tablete ti odgovaraju. Bravo.

Ljubim vas ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 18/5/2016, 07:22

Blankic, i Miticka se iznenadila koliko mi je skocio hemoglobin, glavno da ferum deluje, mada, sad je rekla da uzmem nesto blaze da nema potrebe vise da ga pijem da je dosta jak. osmeh srce

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 18/5/2016, 11:37

Devojke, kad ste isle da merite nuhalni nabor? Meni ce biti vec pocetak 14. nedelje, jer cekam rezultate od Tranquility-a. Brinem se je li to kasno?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 18/5/2016, 12:11

Ja sam bila tacno 13 punih nedelja na tom ultrazvuku, a merili su mi opet i par dana kasnije kad sam zaglavila u bolnici zbog povracanja. Mene zbunjuje to racunanje nedelja, jel kad ste recimo 13+1 kazete da ste 13. ili 14. nedelja?
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 18/5/2016, 12:31

Sa 13+1 je 14.nedelja.
Tako ce nesto i meni biti. Nesto citam da svi idu sa punih 12, pa kontrolisu ako nije u redu UZ....A ja ako nesto ne bude OK nemam kad vise da kontrolisem ako se on meri zakljucno u 14. nedelji.
Uhvatila me frka kako se priblizavaju rezultati....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 18/5/2016, 13:05

Mimi ja sam merila sa tacno 12+4 . I ja sam cula da se on radi do 14te nedelje.
Pozzzz drage trudnice i mamice...

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 18/5/2016, 14:01

Do 14 te nedelje se bas dobro vidi,meni su ga radili oko 13 u bolnici pred serklaz. Nemoj da brines oko rezultata mi smo bre zdrave zene bice s bebcem sve ok. Ljubac moje trudilice.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 18/5/2016, 14:06

Evo sad sam procitala da se NT meri od 11+2 do 14+1. Mimi, koja si sad nedelja? Ako zelis, mozda mozes da pomeris za malo ranije. Mada, tranquility test ce ti vec reci rizik za anomalije preciznije od double testa tako da mislim da ne treba oko toga da brines.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu