KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+49
jadranka
mimi85
libra35
Vanja80
diki81
Bobaue
JocY
SoJa
heart84
Klarica
Strumfeta78
nina :)
Vecka
Cala Domingos
Vuchica
bak
Hiperaktivna
veki1
Ninche
majal86
makac71
Blanka
Erata
marija123
Stenli
JednaSova
Djurdjevak79
millena
saska1
Sofija Veks
Deni
lenjivica
MalaSaJuga
BiKsi :)
d77
Niny
Zmajuška
AriesGirl
leptirica1977
ganedina
tatjanica
Šašava
annci
noja
micaubica83
pegaz
PalcicaBg
Eho
Ancica 87
53 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 28/12/2015, 23:27

Opaaa, koliki je Djole, neka neka :)

Imam dobru knjizicu o dojenju u pdf-u, ne znam kako sa mobilnog da je posaljem (uzasno mi je nesto los net).

Sofi, jel ta laktacijska sestra u BG? Moze li i meni kontakt u pp?

Blankic,ja se pravih pametna... izes ga. Hemoglobin mi je 105, min je valjda 120. Ne deluje meni to bas tako katastrofalno nisko...
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 28/12/2015, 23:28

Opaaa, koliki je Djole, neka neka :)

Imam dobru knjizicu i dojenju u pdf-u, ne znam kako sa mobilnog da je posaljem (uzasno mi je nesto los net).

Sofi, jel ta laktacijska sestra u BG? Moze li i meni kontakt u pp?


Ma pravih se pametna i eto mi sad
Hemoglobin mi je 105 (120 msm da je donja granica).
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 28/12/2015, 23:36

I meni je bio 104 pa mi uveli Heferol. Pitaj docu kad se vidite. Ljubac osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 29/12/2015, 00:12

Ajde javi da li ti pomaze taj heferol :)
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 29/12/2015, 06:17

...ancci,bravo bravo za djoletaaaaaa,to je nasha momchinaaaa...bash se radujem!!!

...ljubimo vas ja i moj ranoranilac!!!

tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 29/12/2015, 08:17

Drugarice, evo Djole zahvaljuje na svim komplimentima. Kao i posle svakog UZ imali smo nocas zurku u stomaku ng Al neka je...Sada kada znam da je sve ok, da je samo nemirko, ne bojim se vise tog bola i zatezanja.

Sasavice, ako mozes, ti posalji tu knjizicu....ja izginuh gledajuci fimice na youtube-u lol! sto o dojenju, sto o nacninima tetranja...a posto dosta radim od kuce, onda sank u kuhinji sluzi i kao radni sto i kao podloga za povijanje. Juce dolazi dragi, a pelene i papiri totalno izmesani lol! lol! lol! "kuku meni, da li cu moci da nadjem i sina u ovom lomu kad dodje?!? Bebo, hocemo li i njega povijati medju papirima?"
Sto se tice heferola, ja ga pijem u minimalnoj kolicini 1 dnevno. Gvozdje mi je 18, ali mi nije bas sjajan hemoglobin 110-115. Moj ginekolog se ne sekira preterano oko toga. Kaze da to nije uopste lose za trudnice, tako da sam ostala pri toj dozi + udarno unosenje ishranom.
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 29/12/2015, 09:26

suuuuper nam je drugar Djole! puj puj! Nemirko jedan!

Uzivajte, trudnice, u praznicima. Slikajte se sa stomacicima, ja kad pogledam, nemam ukupno tri slike kao trudnica.
I ja sam kao i Aries celu trudnocu provela u nekom grcu, nikako nije bilo opustanja.

Pred samu NG sam radila serklaz i pustena kuci 31. oko 12h, onda mi se poplavilo kupatilo u 15h, pa sam nabacala neke krpe i carsafe da pokupe vodu i zabranila komsinici da se tusira dok ne dodje mm Laughing , pa su predvece dosli odgusivaci i sredili stvar.... ipak smo stigli da spremimo vecericu i da nazdravimo

Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 29/12/2015, 09:37

Annci.....Djole je momcina prava...Svaka cast...
Blankic draga izvini sto propustih da te bodrim za serklaz...Ne brigaj i odmaraj...
Ganedina,drago mi da ste dobro..
Aries,samo vi nama rastite i volite se!
Sasavice onaj djavo sto se zvace je ok skroz za gvozdje,referum se zove,ja sam isto pila heferol ali onda djavola,ubi me zatvor...vrlo je bitno da vam gvozdje bude dobro,mi smo i pored svega toga malokrvni...
Tatjanice,Sanjice i ostale mamice :*
Devojke,evo vam jos jedno iskustvo za dojenje...Mi jos sikimo,ali od pocetka prvo se nasikimo i dodamo dohranice malo...
Sad cemo jos malo 4 meseca,jos uvek imam mleka nije ne znam koliko u kolicini ali mislim da je za bebu bolje ista maminog mleka nego nista,pa tako da necu da mu prekidam dok imam...A muke smo imali,kad ga donesu na podoj on meni zaspi,kuci siku nema sanse,a sad nista mu valjda lepse i draze...Ako je gladan a mazimo se ,sam zavlaci glavu kao tele malo :) Vredi biti uporan naravno ko moze i zeli...Inace su nam krenuli zubici...Spavali smo normalno,nocu nekoliko dana pa sad muku mucimo...Vec dva meseca ima kako kvasimo 3-4 portikle na dan,a sad smo pocekli i sa plakanjem...Ima neka mama sa iskustvima ogrlice od cilibara?
Ljubimo vas vse i stomake i bebe!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 29/12/2015, 12:54

Anci mi kupili ogrlicu i mislim da pomaze jer kad mu uvece skinem.pred kupanje,on poludi,trese se i trlja rukama,vristi.i mi nocima ne spavamo.
Sto se tice hemoglobina,ne popravlja se tako lako,pogotovo u trudnoci.ja sam imala terapiju i pao na 86,pa primih bocu krvi pred porodjaj. 7,8,9 mesec trudnoce,beba sve vise crpi,raste o treba to nadoknaditi.dobre su ampile tothema.
Pozdrav trudnice i mamice
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 29/12/2015, 13:06

...sanjchi,anchiceee zubichi vas muche...samo da vam shto pre izbiju...mi josh nismo u toj fazi,kupila sam joj ogrlicu,za sad nema promena kad je skinem,mada realno ni zubici josh nisu krenuli....puno vas ljubimo nas dve,tu su mi mala bracha u gostima( blizanci 12,malisha 9 godina)sva trojica se lepo igraju sa sofkom a ona sva srechna....
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 29/12/2015, 15:07

Annci, sad uzivajte ti i Djole, zasluzili ste ljubav

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 29/12/2015, 17:58

Hvala, drugarice.
Eee, Vuchko, al je vama bilo veselo prosle godine za Novu...zato ce ova skroz drugacije da izgleda.
Ja imam slika sa stomakom, koliko hoces. Ali su sve neke fensi, gde sam montirana, jer su iz kafana lol! lol! lol! (a kako drugacije). Mogu ti reci da sam planirala da se islikam onako sa stomakom u prvom planu ispred jelke...da imamo i ja i Djole...

Danas odoh konacno u Aksu u veliku nabavku. Za sebe kupila sve, a za Djoleta samo odabrala deo. Ostale su mi jos neke sitnice za njega, ostavih nesto i za posle praznika.
Zene, od kada je onaj glupi pocetak prosao, ja sam samo srecna i nasmejana trudnica. Nikakve promene raspolozenja, bezrazlozne suze...sve me je to nekako zaobislo.
Ali danas, iz cista mira, plakala sam kao kisha u Aksi. Kako sta stavim u kolica, spucaju me neke emocije..."on ce spavati u ovoj posteljini, ususkan ovim cebetom, brisace se ovim peskirom...." i provala suza. Mislim da sam tek danas shvatila da cu dobiti sina i vrlo brzo ga dovesti kuci. I da ce biti moj. Zauvek...ili bar narednih dvadesetak godina dok mi ne stasa Sofka, ili dodje neka druga spica lol!

Pocela sam intezivno da razmisljam o varijanti baby friendly...najvise zbog svih negativnih iskustava zena u Frontu sa laktacijskim sestrama. Oni ih lepo nakljukaju formulom, i kada ih donesu na kolostrum, bebe su totalno nezinteresovane...a i to sto su site, ne motivise ih da vuku previse...
Citala sam mnogo razloga za i dosta protiv....Npr, moja drugarica u USA je imala apartman, u kome je bio i tata 4 dana. Normalno hranili i kupali svoje dete, naravno uz nadzor i pomoc osoblja. Kada su dosli kuci, oboje bili apsolutno spremni za roditeljstvo.
Ajde malo vasa iskustva....pa da mi pomogne da donesem odluku...
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 29/12/2015, 18:21

...apartman je zakon,dodje ti ko hoche i kad hoche...imash svoj mir i privatnost...bebicu ti donose na tri sata pa ste oko sat zajedno,nochu birash da li che kod tebe ili sa ostalim kiflicama,zavisi koliko chesh biti umorna...ali,ti si zhena zmaaaj a ne neka razmazotina pa che djole kod mamice...mazite se lepo,navikavate..to je moje iskustvo! :)   ...e sad,moja sofka je 4 dana bila na kiseoniku pa mi se sivi oblak nadvio nad apartman,ali kad su je doneli 4. dan sunce nas je ogrijalo...shto se osoblja tiche,sve pohvale za subotichku bolnicu,verujem da je i bgd na nivou! ...ljubim trudnice moje lepe i zhelim vam lagane porodjaje! :* joooj,jedva chekam vashe priche iz porodilishta,mamiceee!!!


Poslednji izmenio tatjanica dana 29/12/2015, 20:12, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : e)
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Smrdica 29/12/2015, 21:36

Zdravo mamice buduce i sadasnje :) mi vas pratimo ali smo u fazi prohodavanja pa nemamo vrrmena sve da ispratimo..Tara hoda od 10,5 mes a Tadej je kuler on bas "ima kade" sto bi Lale rekle..devojka jos uvek siki,ja sam dobila mastitis pre nedelju dana verovali ili ne posle godinu dana dojenja pa sam se namucila bas..
I ja sam se porodila u NF i laktaciske sestre su katastrofa,baby frendli meni najgora stvar sto su izmislili uvek kazem neko ko je bas mrzeo zene je to iznedrio.A sto se tice apartman ili ne meni je mnogo znacila pomoc dve cimerke iz sobe i ne bih nikada birala da budem sama,to je moje misljenje..
Ljubimo vas puno,mazite stomacice i bebice nase divne.drugare..
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 29/12/2015, 21:40

Kod nas u Le su bebice od pocetka sa mamama.nakon carskog pitajuda li da je ostave,ali preporucuju da bude s njima dok sutra dan ne ustanes.same ih hranimo,presvlacimo oni pitaju hoces ili neces dohranu da donesu.
Ja sam na patologiji trudnoce bila u aparmanu i odmorila se. Dok sam u porodoliste isto bila dva dana u apartmanu a posle se prebacila na neonatologiji zbog Vasice. Moj predlog ako imas mogucnosti apartman da. Imas svoje kupatilo i svoj mir.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 30/12/2015, 00:43

Annci Od mog muza rodjena sestra se porodila u Visegradskoj . U Apartmanu je bila i malenu je uspesno dojila i bila zadovoljna .  ti vidi da vec sad nadjes iskusnu patronaznu koja ce ti dolaziti kuci neko vreme da ti sve pokaze,   m pitanje da li je tebe tvoja mama dojila . Velike su sanse da ces ti bez problema .
Ja sam odmah posle cr  pocela sa cajevima za dojenje meni je extra bio hipp. Sok od jabuke iz sokovnika cedjen . Kvas dobra je BOZA
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 30/12/2015, 00:53

Annci

Ja kada bi se opet poradjala, trazila bi bebi friendly opciju. Iako sam se ja porodila privatno (u Medi Group-u), morala sam da ih molim i kumim i vicem i svasta nesto da bi mi doneli bebe gladne, a ne site. Njima lakse da ih sve napoje formulom pa su tako duze site, i manje im placu, a moje mleko nadoslo izmlazali rucno i bacali, dok nisam pocela da pretim da cu da ih prijavim sto mi ne daju opciju da bebe dodju gladne da sisaju, a jos sam dobijala i cudjenje jer kazu vecina mama i ne trazi da im se beba dovede na podoj jer se ovako dobro odmore. Ma, nemam reci! Plus kada smo dosli kuci bili smo mm i ja totalno nepripremljeni, tamo sve donesu polu-komirane bebe, a kada dodjosmo kuci kada krenu vriska i piska gladnih beba...moj savet je odmori se i ispavaj sto vise mozes dok si trudna, da prikupis energije za prva dva-tri meseca kada bebe najsporije sike i najvise su nocu budne (grcevi i sve ostalo)...posle bude lakse Wink
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Smrdica 30/12/2015, 09:40

U Frontu su bebe stalno s mamom nigde ih ne nose..cak i inkubator donesu ako imaju zuticu..o tom baby frendli-ju pricam..porodjena na carski,blizanci,bebe drugi dan kod mame do 7 kad smo izasli zbog zutice..
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 30/12/2015, 10:26

Hvala vam, druarice. Razliciti gradovi, razlicite bolnice, razlicita iskustva...Ja cu se poradjati u Frontu, CR. Ukoliko bude bilo mesta, svakako u apartman. Bas zbog toga da moji mogu da dodju kad god hoce. E, ako bi jos bila ta opcija kao sto kaze moja prija, da mi ga donose svaka tri sata na sat vremena, pa da jos moze da ostane koliko god mi odgovara...a da mi neko pomogne ako ne mogu da ga dizem zbog rane...ih!
Sto se tice patronazne sestre, dogovorili smo sa sjajnom babicom, koja je mojoj kumi pomagala oko svo troje, a i sestri pre dve godine. Ona je sjajna za bebu, izmasira i majku...ali bih ja svakako da imam za svaki slucaj i neku laktacijsu sestru u telefonu.
Sofi, vec sam te molila na nekoj prethodnoj strani, ali si verovatno propustila taj post, posalji pp broj tvoje laktacijske. Inace, nemam komentara na tvoje iskustvo iz privatne bolnice...nema tu mnogo razlike sa drzavnim bolnicam onda. Poenta jeste da ih dovode site na podoj, a ja bih to nekako da izbegnem. Takodje mene je mama dojila do 4 meseca, bracu otprilike isto tako. Ja sam se ozbiljno zainatila da cu uspeti u tom projektu, te vas sve lepo udavi lol!
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 30/12/2015, 11:24

Annci

Poslah ti PP (nisam videla ranije da si pitala, propustila sam taj deo:)

Ljub ljub i srecno! :*
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 30/12/2015, 12:31

Ja sam se takodje porodila u frontu, 18 dana smo bili u bolnici. Kosta je izasao iz inkubatora posle nedelju dana i prvih par dana su ga donosili na podoj na 3 sata, a posle je bio sa mnom po ceo dan, uvece ga odnesu. Ana je duze bila u ink, za nju sam nosila svaka 3 sata izmuzeno mleko. Anci srecno!
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 30/12/2015, 13:29

Annci, naravno da ces uspeti u projektu zvanom dojenje!

ja sam uspela da odrzim mlekce, iako je Bogdan bio 20 dana duze od mene u bolnici. Isla sam dva tri puta dnevno, ali to i nisu bili podoji, vise njuskanje i mazuljanje. Kod kuce sam se izmlazala, nije bilo puno, ali koliko toliko, odrzalo se
Mislim da smo mi uspostavili ponudu i potraznju tek sa puna tri meseca, on se nekako sam izborio za to. Od samog pocetka nije voleo flasicu, cuclu, bilo sta gumeno i silikonsko. Zato i sad najcesce pijemo vodu na kasicicu, i to vrlo malo

saljem ti pp sa telefonom laktacijske sestre iz Visegradske. Super zena!
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 30/12/2015, 20:09

Meni su sad preporucili da pijem sideral forte, kazu da ne izaziva probleme. Nego, nikako da ga nadje, dobice sutra u nekoj apoteci...
Uzela sam i seme koprive, o se umesa u med, pa kazu da je dobro za gvozdje i to...
Javicu kako napredujemo.

Joj, Ancice, vec vas stigli i zubici... :/ Drzite se!

Annci, za CR je u Frontu posebno odeljenje i svakako imas apartman. Moja kumica je imala samo jednu cimerku... (dvokrevetni apratman) Za to se ne doplacuje.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 30/12/2015, 20:26

Annci, evo knjizice o dojenju!
https://www.sendspace.com/file/on0qx1
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 31/12/2015, 01:02

Annci, i ja sam htela apartman, međutim, predugo sam bila u šok sobi, a kada je beba završila u inkubatoru u poluintenzivnoj nezi nije mi više bilo do apartmana. Ipak, mene su (kao profesorovog pacijenata) smestili u dvokrevetnu sobu, koja se nalazi blizu lekarskih i soba u kojoj su sestre. Tu ima i posebno kupatilo koje se mnogo manje koristi. Mada mislim da je apartman dobra ideja, ukoliko je bebica OK, pa odmah možeš da budeš sa njom. Zaista u apartmanima, koji su na posebnom spratu i imaju svoje medicinske sestre (koje od 'milošte' koleginice sa drugih odeljenja zovu slugama) žene imaju poseban tretman. Mogu da se odmore, a opet mogu redovno da done bebu. Inače, kad je N izašla iz inkubatora, prvo su mi je donosili na 'podoj' (ako tako mogu nazvati nekoliko mililitara mog mleka), a tek onda je u sobe ulazila sestra koja je uvek pitala majku da li bebici treba dohrana.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu