KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+52
Marie
krinka
Eho
MalaSaJuga
bebko
Šašava
annci
d77
zvoncica36
pegaz
Simona
Ancica 87
Erata
Cala Domingos
Zmajuška
Niny
Amna84
SoJa
Vuchica
Blanka
SladZana
ragaco
PalcicaBg
Stenli
Ninche
JednaSova
Sofija Veks
saska1
bak
Bobaue
zsuki75
BiKsi :)
tatjanica
ganedina
millena
jelena*mama2andjela*
KoMetaK
hocukusurnecuzvaku
lelas
JocY
luckystar74
Strumfeta78
Smrdica
Dacaa
mamadabudem
micaubica83
lenjivica
AriesGirl
Vecka
marija123
dada88
noja
56 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 21/7/2015, 14:19

d77 odlicna je beta za 11 dan . nek izvadi sad 14 i taman je to toliko koliko treba da bude, nek miruje i ceka sledecu , ona je trudnica sto posto !
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 21/7/2015, 14:19

noja ::https://kutak.forumotion.com/t2712-prena-i-harmony-test-prenatalna-dijagnostika-umesto-amnio
ovaj test je skuplji od amnio ali mislim da je mnogo manje invezivan ,
procitajete o cemuu se radi
ja nisam pristalica amnio i niko me nemoze ubediti drugacije ni jedan doktor na svetu :)

smiledraw
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 21/7/2015, 14:20

D77,

I ja mislim da je super beta! Neka odahne, pa neka je ponovi za dva dana...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Zmajuška 21/7/2015, 14:25

annci ::Eee, sta vi sve ispisaste zene, ali svi putevi vode za Novi Sad...
A sta je sa Beogradom? Sad ste me malo uplasile sa tim toiko ranijim zakazivanjem. Ja sam 03/08 zakazala pregled kod prof Mikovica u Femma medical. Na preporuku moje dr. Nemam pojma imaju li oni uopste 4D...
Ali ako nemaju, gde da odem u Beogradu? I je li to uopste neophodno, s obzirom da cemo mi ipak raditi PrenaTest?

Trudnice, obavezno vas čitam iako nemam šta pametno da kažem.

Annci, prof. Miković je odličan lekar i stručnjak za visokorizične trudnoće, lično poznajem ženu (porodična prijateljica) kojoj je on vodio 2 visokorizične trudnoće i zahvaljujući njemu je rodila 2  zdrave devojčice, dok nije došla do njega prva beba joj je preminula nakon rođenja. Takođe, vodio je obe trudnoće mojoj kozmetičarki, tako da ti ga toplo preporučujem.

Trudnice srcasti poljupci
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 21/7/2015, 14:26

zvoncica36 ::Išla sam i ja kod dr.Novakov odlična je za uz. Mada mi koleginica kaže da sad više forsira estetiku, tj.ulepšavanje žena što nije loše. Kaže da ima ok estetskog hirurga,dermatologa,...Taman posle porođaja ulepšavanje.

E, nisam to znala! Ja sam u tridnoci sa bebicama bila +14, kada sam izasla iz bolnice skinula sam 10, a preostalih 4 u prvih mesec dana, oko 1kg nedeljno. Tako da nemam visak kg, ali posto mi je stomak bio oroman u duzini (od pozati se i nije videlo da sam trudna, a spreda stomak nisam mogla rukama da obuhvatim), ostali su mi rastrgnuti skroz misici oko pupka, kao da sam progutala bejzbol loptu, uglavnom ljudi misle da sam u 4-om mesecu trudnoce lol! No pre mesec dana sam krenula opet na kikboks, pa bi trebalo da u narednih godinu dana vratim rastrgnute misice u noralan oblik, ali mi u tom dlu oko pupka ostale strije. Da li nesto moze da se uradi po tom pitanju, a da nije invazivno (tipa laserski tretman a ne intervencija, to ne bih nikako)...? Da li tako nesto radi ordinacija Dr Novakov?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 21/7/2015, 14:59

Tatjanice, Sofija je kao lutka!

D77, meni ta beta deluje sasvim u redu. Navijam da lepo raste.

Stisak za sve trudnice, mamice i buduce trudnice.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 21/7/2015, 14:59

Sofija ja ne znam za Novakovku da radi to , sad sam cula. ali moja drugarica je isla u ordinaciju za lice imala je oziljke , pa nekako treba mozda videti za te dr ko i sta rade ? ako neuspes kod Novakove,
ja ti se mogu raspitati za broj , ona je bila prezadovoljna a bas dobra drugarica i koleginica i to je sad skoro radila mozda imaju tretman i za strije , da proveris u Novom Sadu je inace i nije astronomska cena :)
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 21/7/2015, 15:12

Ancice to hoce od tezine I prokrvljenosti .  Ja sam pred kraj imala I uzimala neku kremu prirodnu procitala na forumu sta je dobro sad nemogu da se setim kako se zove . Al na prirodnoj je bazi
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Pikseta 21/7/2015, 15:15

Eho,javljam obavezno!Ja sam svo ovo vreme i smirena bila,osim tada doduse,al kao sto kazes sve je to iza mene!8 godina govorim muzu da cu mu roditi blizance i to je to,ja sam resila i gotovo Very Happy I od pocetka postupka,sam govorila da cu uspeti sunny
Noja,puno ti hvala na ovom korisnom linku!
Biksi,termin mi je 05.01 2016,iako su mi odmah rekli da verovatno nece biti taj datum,al eto upisi tako Wink
Pegaz,ne znam..mozda nisi dovoljno duboko gurnula,samo pretpostavka..ako ti je Kopitovicka rekla za taj od 200 mg,mislim da treba taj da koristis,ali verovatno nije greska ni taj od 100,pa umesto jedne stavis dve.A,za progesteron je poslusaj,mislim da sam ti vec pisala o tome,zna ona sta radi,nemoj na svoju ruku.
Pikseta
Pikseta

Broj poruka : 106
Location : Novi Sad
Datum upisa : 20.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Pikseta 21/7/2015, 15:26

Sofija,zaboravih da ti napisem da se radi estetska medicina u poliklinici Novakov i bas rade lasersko zatezanje stomaka.Znam da sam to jedino i upamtila:D Udji na njihov sajt,sigurno tamo sve detaljno pise Wink
Pikseta
Pikseta

Broj poruka : 106
Location : Novi Sad
Datum upisa : 20.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 21/7/2015, 15:26

Pegaz, pa mozes neki od tih utrogestana da popijes umesto da stavis. Na primer onaj vecernji, pred spavanje. Da ne pravis guzvu tamo dole. lol! Koliko ukupno koristis?

Ona beta je za 11. dan super.

Ne bih ni ja da radim AC i zato cu dobro da udavim doktora koji mi bude radio ekspertski i tumacio nalaze dabl testa. lol! Nakon toga cu, u zavisnosti od rezultata i strucnog misljenja, da razmotrim neke od tih prenatalnih testova iz krvi, eventualno.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pegaz 21/7/2015, 17:07

E tačno je prava gužva lol!
Joj prošle sedmice sam jedan popila preko dana i totalno me zanesvestio, prvo mi se vrtilo u glavi i to dok sam ležala a čim sam oči zatvorila zaspala sam.
Uzimam od 200 mg 3x1. Dr je rekla da je nebitno da li da stavljam one od 100 pa po 2 ili tu od 200 pa jednu. Uglavnom kažu da je vaginalno najbolje. Ali ovo stvarno više nema smisla, prosto više nema mesta lol!
E tačno bih mogla taj uveče da popijem i odmah na spavanje.
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 21/7/2015, 17:42

Pegaz ispale su jer ih nisi duboko stavila.Stavi dublje kad moram tako da se izrazim :-D.Ni meni nisu hteli da rade AC zbog blizanacke trudnoce,veliki je rizik.
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 21/7/2015, 19:16

Nemoj te dnevne piti, ako moras danju da funkcionises i nemas priliku da legnes. I mene su obarali, kao na drogama da sam bila.

Nego, devojke, da li je dabl test najbolje raditi u 12. nedelji (kao sto procitah na nekoliko mesta)? I da li to samo odem u privatnu laboratoriju i odradim? Koliko se cekaju rezultati, zna li neko?
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 21/7/2015, 19:28

Eho, prvo moras uraditi EUZ, da dr izmeri vratni nabor bebe, protok krvi kroz neku venu (ne znam tacno, pa da ne lupam), pogleda da li se vidi bebina nosna kost i odredi tacnu starost trudnoce. To ti sve traze u labu. Na osnovu tih rezultata i jos dva hormona koja ti vade iz krvi, odredjuju verovatnocu za rizike. Isti dan se radi EUZ i vadjenje krvi, jer su najmerodavniji rezultati. Meni su u Medlabu rezultati bili gotovi istog dana.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 21/7/2015, 20:13

Znaci, ipak mora prvo EUZ, nisam to znala. Hvala, Aries!
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 21/7/2015, 23:23

Pikseta ::Sofija,zaboravih da ti napisem da se radi estetska medicina u poliklinici Novakov i bas rade lasersko zatezanje stomaka.Znam da sam to jedino i upamtila:D Udji na njihov sajt,sigurno tamo sve detaljno pise Wink

Hvala drage moje Very Happy da, videh sada, super je znati da kod njih ima ta opcija, pa mozda odem dogodine, da vidim prvo sra cu sve vezbanjem korigovati...vise verujem njenom strucnom timu, nego nekim kozmetickim salonima sto imaju od solarijuma preko frizera do tih laserskih intervencija...

Trudnice, stisak!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 21/7/2015, 23:37

Kako bi meni to sa stomakom trebalo, vapi mi stomak! Nego se sve nadam da cu još jednom biti trudna, pa da još nije vreme! Lol
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 22/7/2015, 00:15

Naravno da hoces, Biksi, i naravno da nije vreme. :) Kad odlucis da mozes vrtic da otvoris za sopstvenu decu, onda ces na te estetske kerefeke. :)
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 22/7/2015, 07:00

A ja mislila da sam jedina sa tim problemom...iako sam odmah vratila tezinu, sada mi je stomak ravan u horizontalnom i uspravnom polozaju, a kada legnem na bok-samo se smulja pod dejstvom zemljine teze Rolling Eyes
A sto se tice rodjake, rekli su joj da progesteron depo prima na 3.dan zbog blagog mrljanja, strogo mirovanje, da ponovi betu za 3 dana, ali ih brine TSH koji oni nisu pratili i sada iznosi 7.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pegaz 22/7/2015, 08:36

d77 meni je tsh bio skočio na 4,77 i ja sam par dana pila eutiroks 150 mcc a onda otišla endokrnologu internisti i ona mi je ostavila eutiroks 100 mcc a tsh sam već spustila na 2. Reci joj nek pije eutiroks slobodno i nek se javi endokrinologu internisti sa tim nalazima što pre..
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 22/7/2015, 09:28

Juuuu, nema me samo jedan dan, a vi se raspisaleee...

Kao prvo, D77, ukljucih se na pola prepiske gde ti zene govore da je super beta. Prva pomisao da si opet trudna. Lepo ste se opustilli, ne razmisljate o ovulaciji, od bebca ne stizete posteno ni da spavate, i PAF! Uboli ste prirodno lol! lol! lol! EEE, srecno i tvojoj sestri ili drugarici, ne pronadjoh o kome se radi, ali na trenutak sam se tako obradovala zbog tebe. Nema veze, obradovaces nas za par meseci ili godinica... Very Happy

Pegaz, i meni non stop curka utrogestan. Tako da ga ja stavljam uvece u 22 vaginalno, ionako posle toga lezim, a ujutru i u 14 ga pijem. Meni uopste ne izaziva nikakve vrtoglavice, malaksalost...Mada je mene moja dr tesila da dovoljo telo apsorbuje i da nije strasno ni kada nesto iscuri, al sto kazes, meni pola iscuri...
Inace, annci genije, juce popije svoj utric i estrofem ujutru u 6.00 (mehanicki, to mi stoji pored glave. Popijem, pa tek onda otvorim oci). A u 8.00 odem da izvadim krv i proverim progesteron. Pametnica! Taman dva sata da Pg iz utrogestana dospe u krv. Stignu rezultati, naravno 323 nmol/L!!! Lazni rezultat, veze s'mozgom nema!
I sta da radim, ponovih jutros, bez lekova, naravno.
Bitno mi je, jer hocu da odlucim da li da nastavim da se bockam depom, ili je placenta pocela da radi...

Eho, ne znam koje si godiste, i ne bih da pametujem, ali ako si stara koka (kao ja), nemoj raditi dubl! To ti kao sestra kazem. Moja sestra je uspela tek u 42 da zatrudni. Rezultati dubl testa su bili porazavajuci! Npr 1:20 da beba ima Dauna. Preplakali smo! Ali dubl test je cista statisticka metoda i onog ttrenutka kada ubacis godine majke (ponavljam, ukoliko si tu nasa generacija) rezultati padaju brzinom svetlosti. Trebalo je preziveti do 16 nedelje i AC. A onda stres oko AC...jer ipak...
Ja u potpunosti podrzavam Nojin stav sto se tice AC. Nije se igrati sa tim. Jbg, da nema drugog izlaza, u ovim godinama, naravno da bih je radila. Na srecu, postoje ovi genetski testovi, tako da cu ja preskociti i dubl i tripl i AC, i odoh na Prena test, odmah posle expertskog.

Trudnjace
ljubav ljubav ljubav ljubav
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 22/7/2015, 09:57

Annci, veliki zagrljaj
A ovo ti je dobro kad si pomislila da sam ja trudnica ...s trudnocom i svega ostalog sam ja zavrsila...zahvalna sam dragom Bogu sto imam ovu malu smizlicu i valjda ce jednog dana ona shvatiti i nece mi zameriti sto je ostala jedinica. Previse zivaca i energije sam potrosila i sada jednostavno nemam ni najmanju zelju da krecem iz pocetka.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 22/7/2015, 10:19

Annci, mladja sam od tebe 3 godine i znam da je dabl samo statistika, ali bih ga uradila jer rezultat, bez obzira na sve, moze da me ucvrsti u odluci da ne radim AC. Mozda cu cak i te prenatalne iz krvi da preskocim, videcu jos, to ce zavisiti od nalaza ekspertskog i tog dabl testa. Daun je najmanji problem, postoje druge genetske anomalije koje su mnogo strasnije za dete. Plus, postoji jos milion onih na koje ne mozemo da se testiramo i koje ni AC ne detektuje.

Ja idem korak po korak, ne opterecujem se unapred. Unapred volim da budem informisana, da znam sta me ceka, koje su mi opcije itd. Na osnovu toga mogu i da predvidim sta ce mi doktori predloziti, pa da odem spremna na razgovor i da postavim prava pitanja. Ali se ne stresiram unapred stvarima oko kojih mozda nece ni biti potrebe da se zamaram.

Znam da su mi godine indikacija za AC, znam da ovi prenatalni testovi iz krvi nisu 100% pouzdani i znam da je dabl obicna statistika. Dovoljno da nekako, na osnovu svih parametara, donesem odluku kad dodje vreme. Za sad sam otvorena za sve testove, a za AC tek u malom procentu, volela bih da je izbegnem ako se stvari nameste tako da cu to moci mirne savesti da uradim. Videcemo...
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 22/7/2015, 10:25

Ja bila na expertni UZ.Jedna beba je teska 1500 a druga 1850.Sada smo u 32,4 nedelji.Dr kaze da je sve ok,a mene brine da nije velika razlika u tezini?
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu