KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+52
Marie
krinka
Eho
MalaSaJuga
bebko
Šašava
annci
d77
zvoncica36
pegaz
Simona
Ancica 87
Erata
Cala Domingos
Zmajuška
Niny
Amna84
SoJa
Vuchica
Blanka
SladZana
ragaco
PalcicaBg
Stenli
Ninche
JednaSova
Sofija Veks
saska1
bak
Bobaue
zsuki75
BiKsi :)
tatjanica
ganedina
millena
jelena*mama2andjela*
KoMetaK
hocukusurnecuzvaku
lelas
JocY
luckystar74
Strumfeta78
Smrdica
Dacaa
mamadabudem
micaubica83
lenjivica
AriesGirl
Vecka
marija123
dada88
noja
56 posters

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 22/7/2015, 10:39

Eho tako i treba po tvom osecaju sve , samo opusteno , sve prostudiraj kao sto si sve i za vto pa doneces konacnu odluku , vazno je da je dr strucan da pregleda dobro bebu u stomaku, dobro da izmeri tu nosnu kost nabor na vratu i sve parametre da bi se dobro poslozilo i sa vadjenjem krvi za double test , tu strucnost treba , u 25 nedelji se snima srce bebe to bas ima specijalan dr za to , mozes i na te testove .

Mico koliko sam ovde procitala uvek jedna beba je sitnija kod blizanacke trudnoce, tako da nebrini .
trudnice debelice samo sedite u hladu i pijte limunadu Very Happy
d77 moj ti je predlog da pojaca na 125 lek , dok ceka sta dalje, a za tebe videces sve se zaboravi , kad budes spremna bices ponovo trudna .
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 22/7/2015, 10:47

Koji je doktor za srce, Noja?

Mico, super! Samo nastavite tako da napredujete. :)
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 22/7/2015, 10:59

ja sam imala zakazano kod neke dr kardiologa u Vejnovic ordinaciji . ne znam tacno kako se zove, zaboravila , a verovatno sve imaju ordinacije jednog dr za taj pregled i genesis ima .
http://www.tft.rs/kartica/1583/vejnovic_-_poliklinika
ovako izgleda pa ti predlozi dr kod kog ides .
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 22/7/2015, 11:46

Hvala, Noja!
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 22/7/2015, 12:48

Mico, nisam nikakav expert za blizanacke, ali znaam da bebe obicno ne napreduju isto. Bice to sve ok
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Smrdica 22/7/2015, 13:10

Mico to ne mora da znaci da je stvarno tolika tezina i mwni su tako pricali a kad su se rodili samo 200 gr razlike..uzivaj u trudnoci :)
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 22/7/2015, 16:15

Ne brine me razlika nego to sto jedna beba slabo napreduje.Mala je to tezina za 32,4 nedelju,kasni nedelju dana.Juce su me gledali na obicnom UZ i ta beba je bila 1650 pa rekoh nije lose.Danas na EUZ ta ista beba 1500 i bas sam se zabrinula.Ipak vise verujem EUZ.
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 22/7/2015, 16:16

Ne brine me razlika nego to sto jedna beba slabo napreduje.Mala je to tezina za 32,4 nedelju,kasni nedelju dana.Juce su me gledali na obicnom UZ i ta beba je bila 1650 pa rekoh nije lose.Danas na EUZ ta ista beba 1500 i bas sam se zabrinula.Ipak vise verujem EUZ.
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 22/7/2015, 16:52

Mico, ne razumem se u blizanacke trudnoce, ali sam citala da uvek bebe razlicito napreduju. Ja verujem da je to kod tebe sve u redu.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 22/7/2015, 17:30

Meni stomak i u horizontali nije ravan. A lenja sam za neke vezbe.sve mi se vratilo osim stomaka. Kad me neko vidi glat moze da pita je l sam trudna, ne preterujem. Volela bih da spadne, al ne opterecujem se. A nece sam od sebe. lol! sumnjam da imam stomacnu kilu. Ja bih sad opet mogla na vto, al nemamo para, pa dok se ne steknu uslovi, mi radimo na prirodnim radovima, iako nemamo sanse, al bitno da se mi trudimo.lol! probala bih bar jos jednu vto, jer bih volela da Arsa ima bata ili seku. No, otom, potom.

Mico, to uopste nije mala kilaza za tu nedelju za dve bebe. Tanji, nasoj clanici je jedan bebac kasnio dve nedelje za drugim, pa eno ih sad, momci veliki, frajeri samo takvi.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 22/7/2015, 17:32

D77, odmah terapija za stitnu i nema zime. Tince je imala skok tsh na 8, orline i na 15 , ako me secanje sluzi, pa je sve bilo ok, samo im je pojacana terapija.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 22/7/2015, 18:52

Stigao novi problem.Pre 10 dana mi je povecan Fraxi na 0,6 i sada su mi radili trombocite,pali su na 90 000.Celu trudnocu sam primala od 0,4 i nisu padali a sad ovo odjednom.Posto lezim u bolnici dr ce nazvati sutra ujutru hematologa Miljica da ga pita za misljenje.Jao samo da mi ne ukine Fraxi.Jel se desilo nekom da ukinu?Ja bih da mi vrate na 0,4 ako je to moguce
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 22/7/2015, 19:52

Mico za fraxi ne znam a za bebe se opusti...Kilaza se brzo nadoknadi kad se rode....
Devojke :*

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 22/7/2015, 22:44

BiKsi :) ::D77, odmah terapija za stitnu i nema zime. Tince je imala skok tsh na 8, orline i na 15 , ako me secanje sluzi, pa je sve bilo ok, samo im je pojacana terapija.
Biksi, dali joj Eutyrox od 25mcg, sto je po meni strasno mala doza za tsh od skoro 7.
Mixo, ne znam u kojoj si nedelji trudnoce, ali pad trombocita izazvan povecajem doze Fraxija na 0,6 sam imala i ja i samo Bog zna koliko sam se nervirala, jer su i ginekolog i hematolog bili uspaniceni. Uglavnom, ne brini...fraxi se ukida kada trombociti padnu ispod 50000. Pokusaj da jacas krvnu sliku, uzimaj vitamin B12, folnu kis.povecu dozu i vitamin C. Meni je Elezovic smanjio dozu na 0,4 i trombociti su skocili preko 100.000. Bice to sve ok, ne brini ljubav

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 23/7/2015, 10:26

Mico, ne vidim u potpisu koju mutaciju imas, i zasto primas fraxi. A zasto su ti ga povecali uopste?


Biksi, nego sta nego radite vi prirodno. Ako nista drugo, smanjuje stres dok skupljate parice Very Happy . Inace, to sa kilom, uopste ne mora da bude nemoguce. Moja dr se porodila proslog aprila. Tezinu vratila za 6 meseci i od tada se zeza da samo ne moze da vrati stomak , da ga jednostavno ima viska. Konacno je otisla na pregled i radi se o stomacnoj kili, koju je operisala sada, pocetkom jula. Na zalost, kaze da problem nije u potpunosti resen, ali videce kada prodje postoperativni period.
Ti lepo prvo rodi Arsi drustvo, pa onda da vidimo sta je sa stomacicem

Trudnjace
ljubav ljubav ljubav
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 23/7/2015, 10:26

Mico, ne vidim u potpisu koju mutaciju imas, i zasto primas fraxi. A zasto su ti ga povecali uopste?


Biksi, nego sta nego radite vi prirodno. Ako nista drugo, smanjuje stres dok skupljate parice Very Happy . Inace, to sa kilom, uopste ne mora da bude nemoguce. Moja dr se porodila proslog aprila. Tezinu vratila za 6 meseci i od tada se zeza da samo ne moze da vrati stomak , da ga jednostavno ima viska. Konacno je otisla na pregled i radi se o stomacnoj kili, koju je operisala sada, pocetkom jula. Na zalost, kaze da problem nije u potpunosti resen, ali videce kada prodje postoperativni period.
Ti lepo prvo rodi Arsi drustvo, pa onda da vidimo sta je sa stomacicem

Trudnjace
ljubav ljubav ljubav
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenjivica 23/7/2015, 11:57

Cao devojke, evo i mene. Jos sam u bolnici " iz predostroznosti," mada nemam nikakvu terapiju, osim utrogestana, i naravno antibiotika, jer mi juce nadjose eserihiju u brisu! Pre 2 nedelje bris bio sterilan. Dakle, zaradih je u bolnici. Bas me plasi, nije to naivna bakterija kad je u brisu! Takodje im nije jasno zasto je moja beba dzin, radili mi dnevni profil secera 10 dana i secer non stop 3,9, 4,1 jutarnji a posle obroka 4,7-5,1 .Dr obustavio bockanje jer ne vidi poentu, secer je nizak. A beba dzin je juce, u 30. nedelji tezina 2100!? Ne znaju zasto ide unapred kad mi je secer dobar. Ako je neka imala eserihiju u trudnoci ali u brisu, nek me malo smiri, please!
Sve vas ljubim, vidim da ste sve dobro a to je najvaznije!
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 23/7/2015, 12:31

Annci imam mutacije PAI 4G 4G i MTHFR.Doza mi je povecana zbog povisenog D dimera.Lenjivice izbaci slatko i smanji hranu.Jesi li radila OGTT?U pravu si da eserihija nije naivna jer naglo skracuje grlic ali bitno je da su ti otkrili na vreme.Bice sve ok
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 23/7/2015, 12:34

neka si u bolnici tu sa njima sigurnije je , za tu bestiju znam da su mnoge imale , daju ti te antibiotike otici ce , nebrini , da li znas koliko je imas ? vode pij sto vise , sa vodom odlazi sve , limunade , znam da je meta negde pisala neki recept z, jesu ti radili secer sa insulinom , ? Lenjivice koliko ste ti i mm bili tezine na porodjaju , genetika igra ulogu to znaci da ce bebica imati blizu 4 kg u terminu sto je ok .
Bixi samo se trudite :) do O nista pa navali :)
ljubim trudnoce
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 23/7/2015, 15:39

lenjivica ::Cao devojke, evo i mene. Jos sam u bolnici " iz predostroznosti," mada nemam nikakvu terapiju, osim utrogestana, i naravno antibiotika, jer mi juce nadjose eserihiju u brisu! Pre 2 nedelje bris bio sterilan. Dakle, zaradih je u bolnici. Bas me plasi, nije to naivna bakterija kad je u brisu! Takodje im nije jasno zasto je moja beba dzin, radili mi dnevni profil secera 10 dana i secer non stop 3,9, 4,1 jutarnji a posle obroka 4,7-5,1 .Dr obustavio bockanje jer ne vidi poentu, secer je nizak. A beba dzin je juce, u 30. nedelji tezina 2100!? Ne znaju zasto ide unapred kad mi je secer dobar. Ako je neka imala eserihiju u trudnoci ali u brisu, nek me malo smiri, please!
Sve vas ljubim, vidim da ste sve dobro a to je najvaznije!
Prolom vodu pij iz flaše jer se tako više popije. Biće sve ok. Bebica je velika i jaka pa za nju nema straha. Dobro je i što si u bolnici,mada mislim da te drže da bi naplatili bolničke dane.Lezi tu ionako je napolju pakao pa nije za šetnju.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 23/7/2015, 16:03

Lenjivice,nadam se da ces brzo i kuci i srediti eserihiju.dobro je da je secer ok,ako ste vi krupni i bebac treba da je krupan.uvek uz moze da odstupi i do 10 posto sa tezinom.ti piji vise vode i zbog eserihije,kontrakcije i ovih vrucina!
Mi dosli od dr.sve ok,kontrakcija nema,grlic zatvoren,dovoljno plodove vode.procenjena tezina nam je oko 3kg.sledece nedelje prijem.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 23/7/2015, 17:26

I da dodam d dimer je konacno pao na 620(gornja granica je 500).valjda je to ok s obzirom da je pre dve nedelje bio 1400.terapijska doza nije menjana.samo da vidim kakvi su trombociti kod mene sutra.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 23/7/2015, 17:39

Lenjivice,ja znam zene sa e.coli u trudnoci,pile antibiotike i izlecile...A bebac sto je veliki,ne brini,sto kazu devojke,genetika je cudo....

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pegaz 23/7/2015, 18:08

samo da prijavim danas na uzv moj crl 1,1 cm... rastemo... Very Happy
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 23/7/2015, 18:45

Bravo Pegaz,rastite i uzivajte!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu